Naised köögis

5.-19.augustini 2017 toimuval kontsert-ringreisil esitletakse oma teist plaati "See tantsusaal on nugadega kaetud", mis ilmus 19.juunil. Plaadi 14 laulu räägivad tõsielulist muinasjuttu armastusest, igatsusest, meestest, emaks olemisest ning kaduvatest aegadest, mille kiuste end just praegu eriti elusana tunda.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.03.2002 - 14:57
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.08.2017 - 00:02
Eesti artist, Ansambel, Country

Ansambel Naised köögis on sündinud ühistest hetkedest Viljandi aguliköökides ajal mil kõik neli naist elasid koos selles linnas. Õhtuti korraldati hõrgutavate roogade saatel erinevates köökides meeliülendavaid köögikonverentse, kus hakkasid ühisloomingus sündima uued laulud ja lood. Mitmed tuntud laulud on pikkade arutelude ja loomingu tulemusel saanud endale uue sisuga sõnumi ja on loodud ka täiesti uusi laule südamel olevatel teemadel.

Muusikat teevad selles loomingulises koosluses tuntud eesti-rootsi muusik Sofia Joons (laul, viiul, kitarr, rütmiinstrumendid), luuletaja ja kirjanik Kristiina Ehin (laul, karmoðka), Katrin Laidre (laul, kitarr, kontravann, karmoðka) ja Kairi Leivo (laul, parmupill).

Esimene ametlik ülesastumine toimus 2013. aasta aprillikuus Peterburis, milleks valmis kontsertkava Kristiina Ehina luuletuste ja koos seatud lauludega, samalaadne kontsert toimus ka Prima Vistal mais 2014.

2015 aastal anti välja 14-looline album "See pole ainult sääskede ja siilide öö". Need on nelja naise elukogemusest ja koosloomise rõõmust sündinud tänapäevased autorilaulud, kuid rahvalaulu tunnetuse kaudu ulatub nii mõnegi laulu juur kaugesse aega enne meid. Argitoimetused pole koormaks ja köök muutub maailma mõnusamaks kohaks, kui on sõbrad, kellega koos laulda just seda, mis on hingel. Plaadi moto kõlab nõnda: “Laulud endast lugupidavale naisele ning arukale ja suure südamega mehele.”

Rezisöör Anu Aun ja operaator Heiko Sikka eestvõttel valmis suvel video laulule "See pole ainult sääskede ja siilide öö".

2016 kontserdirohkel aastal jõuti käia ka stuudios uut lugu lindistamas ja teha paljude toredate inimeste kaasabil Viljandis video oktoobris Etnokulbiga pärjatud laulule "Naised, naised." "Naised, naised" sündis rahvalikule tantsuviisile Suboota, millele tehti ühiselt uued sõnad ja mis räägib naiste sõprusest.

28.aprillil 2017 oli ETV saates „Hommik Anuga“ otse-eetris uus lugu Aasta Ema. Kui Siiri Oviir Ringvaates mõni aeg tagasi kuulutas, kes sobib ja kes ei sobi Aasta Emaks hakkasid Naised Köögis sumisema. Nii sündis ühe ööpäevaga lugu “Aasta ema”, mis räägib kaheksa lapsega maal elavast üksikemast, kes ka soovib Aasta Emaks kandideerida. Lugu tehes sattusid kõik uudsesse rolli: Kristiina Ehin hakkas räpivõtmes sõnu pilduma, Sofia Joons andis trummidele tuld, Katrin Laidre küttis saadet kandlel ja kontravannil, Kairi Leivo pigistas parmupillist viimase välja ning pani proovile oma näitlejameisterlikkuse, lapsedki said sõna sekka öelda. Loo produtseeris Peeter Salmela.

5.-19.augustini 2017 toimuval kontsert-ringreisil esitletakse oma teist plaati "See tantsusaal on nugadega kaetud", mis ilmus 19.juunil. Plaadi 14 laulu räägivad tõsielulist muinasjuttu armastusest, igatsusest, meestest, emaks olemisest ning kaduvatest aegadest, mille kiuste end just praegu eriti elusana tunda.

Faktid

Bändi liikmed (nimi/sünnipäev/tegevus bändis):
Kristiina Ehin (18.07.1977) - laul, karmoðka
Katrin Laidre (28.01.1976) - laul, kitarr, kontravann, karmoðka, 10-keelne kannel
Sofia Joons (01.12.1972) - laul, viiul, kitarr, rütmiinstrumendid
Kairi Leivo (25.08.1971) - laul, parmupill

Muud huvitavat