KASABIAN esineb Õllesummer Festivalil Tallinna Lauluväljakul 5.juulil, soojendajaks on I Wear* ExperimentUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.03.2017 - 10:27

KASABIAN, kes on sel suvel aprillis ilmunud uue plaadi tuules headliner nimekatel festivalidel, nagu Reading ja Sziget, esineb ka Õllesummer Festivalil Tallinna Lauluväljakul 5.juulil. Kasabiani livele eelneb Eesti ühe hetke kuumima ansambli I Wear* Experiment kontsert.

KASABIANi kirjeldatakse tihti kui indie rocki esindajat, kuid bändi kitarrist Sergio Pizzorno / Serge väidab end indie rokki vihkavat ning ei leia, et bändi looming sellesse kategooriasse kuuluks. Bänd mängib elektroonilise muusika ja roki segu ning on kahtlemata täna üks Briti bändide esinimesid just rokk- ja live-bändide kategoorias.
Grupi nimi “Kasabian” on inspireeritud USA sarimõrvarit Charles Mansonit põgenemisel abistanud autojuhi Linda Kasabiani nimest – kas see annab edasi bändi salapärast ja tumedat fiilingut, mis saadab nende loomingut.

Nende 28.aprillil ilmunud plaati "For Crying Out Loud" ootas kogu maailm. Serge on seda kommenteerinud järgmiselt: “Eelmine aasta oli parim mu elus. Terve maailm oli pea peale pööratud. Mina aga mõtlesin, et sellest saab parim aasta minu elust. Kirjutasin lõbusa pop-albumi, mis vastandub hetkel maailmas toimuvale. Selline oli minu reaktsioon vastukaaluks sellele olukorrale.”

Kuigi bändi kirjeldatakse täna kui üht parimat live-esinejat ning tuntud moe- ja autobrändid tahavad nendega koostööd teha (ühe nende New Yorgi show stiliseeris tippmoemärk Mulberry), on mehed väidetavalt tagasihoidlikud ning tuurivabal ajal võib neid näha kodulinnas Leicesteris, kus aega veedetakse lapsepõlvesõprade seltsis.

Kasabiani livele eelneb Eesti ühe hetke kuumima ansambli I Wear* Experiment kontsert. “Me oleme Kasabiani plaadid ikka ribadeks kuulanud,” ütleb I Wear* Experimenti liige Hando Jaksi, “oleme ise nende tõelised fännid juba ammustest aegadest.”

Hando ja bändi trummar Mikk Simson on käinud ka Kasabiani kontserdil Manchesteris ning soovitavad kõigil, kel vähegi võimalik, pilet Tallinna kontserdile nüüd ja kohe ära osta: “See on tõesti väga äge bänd ja nende lived on suurepärased. Ise loodame kontserti lava kõrvalt vaadata ja nende pealt õppida. Lava kõrvalt seepärast, et tahaks ka tehnilist poolt näha. Kasabiani festivalikogemus on meeletult suur. Ilmselt esinevad nad juba ainuüksi ühe suve jooksul rohkem festivalidel kui kõik Eesti bändid kokku.”

I Wear* Experiment on rocki/elektroonilise muusika kollektiiv. Triosse kuuluvad Johanna Eenma (vokaal, klahvpillid), Mikk Simson (trummid) ja Hando Jaksi (kitarr, klahvpillid,sämpler). Laiem Eesti publik teab I Wear* Experimenti 2017. aasta Eesti Laulu konkursilt, muusikasõpradele on bänd tuttav juba 2012. aastast. Debüütalbum Patience võitis Aasta Debüütalbumi auhinna selleaastastel Eesti Muusikaauhindadel. Album on tänaseks välja antud ka Koreas ning avaldatakse sel suvel lisaks Saksamaal, Šveitsis ja Jaapanis.

24ndat korda toimuv Õllesummer Festival leiab aset 5.-8. juulil Tallinna Lauluväljakul ning päevapiletihind eelmüügist on 15 eurot ning passi hind 35 eurot. Piletihind tõuseb festivali eel.

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/sook-ja-jook/kasabianollesummer-festival-2017-211552/

Kuula Kasabiani
“Fire”
https://


“Days Are Forgotten”
https://


“Underdog”
https://Jälgi Õllesummerit
www.ollesummer.ee