26.aprillil esineb esmakordselt Eestis USA deathcore’i lipulaev CarnifexUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.04.2017 - 12:44

„Ma ei valinud põrgut, põrgu valis mind“ - tegemist on sloganiga, mis on saanud sünonüümseks 26. aprillil Eestit külastava ekstreem-muusikat viljeleva artistiga Carnifex USA-st. Kontsert toimub klubis Tapper.

Vanast inglise keelest tuletatud "timukat" tähistava nimega bänd asutati 2005. aastal Ameerika Ühendriikides, California osariigis vokalisti Scott Lewise ja trummari Shawn Cameroni poolt, kellega liitusid 2007. aastal, peale algset kaadrivoolavust, kitarristid Cory Arford ja Ryan Gudmunds ning bassist Fred Calderon. Leidnud stabiilse koosseisu, avaldati 2007. aastal esikalbum "Dead in My Arms," mida saatis põrandaalune heakskiit, mis omakorda tõmbas ligi ka suuremate plaadifirmade huvi. Juba järgmisel aastal üllitatud plaat "The Diseased and the Poisoned" avaldati nimeka Victory Records’i alt, kes avaldas ka bändi kaks järgnevat albumit. Aastal 2012, olles pidevast salvestamise ja tuuritamise tsüklist veidi läbipõlenud, teatasid bändiliikmed, et Carnifex läheb teadmata ajaks hibernatsioonistaadiumisse. Sinna ei jäädud aga kauaks, ning kolmveerand aastat aktiivsest bändielust eemalolekut laadis mehi uue energiaga ja tõi kaasa arusaama, et nende koht on laval, kuhu ka juba 2013. oktoobris naasti, kuigi uue kitarristiga Jordan Lockrey näol, kes vahetas otsustavalt välja Ryan Gudmundsi. Sealt alates on bändi jaoks kõik ainult ülesmäge liikunud: 2014. aastal sõlmiti leping maailma ühe suurima metal-muusikale orienteeritud plaadifirmaga Nuclear Blast, kellega koostöös on avaldatud kaks stuudioalbumit, millest viimane, pealkirjaga "Slow Death", maabus USA-s Billboardi plaadimüügiedetabelis esimesel müüginädalal bändi seni edukaimana kohale nr.95, müües umbkaudu 6400 koopiat, varjutades seega nende eelneva albumi tulemuse 3100.

Carnifex on mööda Euroopat tuuritanud juba aastaid (ka 2013. aastal naasti lavalaudadele just Euroopas), kuid eesolev kontsert Tapperis saab olema nende esimene Eestis. Olles endale nime teinud just tuuritamisega, lubab bänd, et iga nende esinemine on elamus omaette. Selle garanteerib bändiliikmete omavaheline lavaline keemia ning ninamehe Scott Lewise oskus kaasata elamuse jäädvustamisse kogu üritusele tulnud rahvas, pannes nii kõiki kohaletulnuid tundma end osana millestki suurest.

Stiililiselt esitab bänd deathcore muusikat, mis on ’00-ndetate teisel poolel tuntust koguma hakanud ekstreem-metal’i alaþanr. Bändi kõlapilti iseloomustavad möirgav vokaalesitus, muidu kaootilise helimaastiku üle valitsevad meloodilised kitarripartiid, ning massiivselt kõlav kitarritoon, mis on saavutatud tänu 8-keeleliste kitarride kasutamisele. Carnifexi viimane album tuli välja 2016. aasta augustis ja selle produtseeris metalimaailmas väga nõutud Jason Suecof (produtseerinud ka plaate bändidele nagu Trivium, Chimaira, August Burns Red, Death Angel jpt). Bändi vokalist ja juhtfiguur Scott Lewis kirjeldab albumit kui metal’i plaati, millesarnast maailm ei olnud senini näinud. Lewise väite tõesusele saab kinnitust minna otsima klubisse Tapper 26. aprillil alates kella 19.00-st. Carnifexi soojendavad kaks Inglismaa bändi, Nottinghamist pärit metalcore’i grupeering The Five Hundred ja Brightonist pärit tehnilise deathcore’i punt A Night In The Abyss.

https://