Legendaarne The True Mayhem naaseb 23.oktoobril Eestisse "De Mysteriis Dom Sathanas" eksklusiivse tuuriga.Uudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.10.2017 - 10:42

23. oktoobril saab olema üks võimas päev Tallinnas, klubis Tapper. Lavale astub täies hiilguses ajaloo vast kõige olulisem black metal bänd Mayhem, kelle jaoks The True Mayhem, kelle jaoks ainuõige ilma selle eesliitetagi.

Mayhem on külastanud Eestit varemgi 4 korral, olnud sealjuures alati värske ning erilise kavaga. Sel korral saab olema aga etteaste veelgi teistmoodi, sest taasesitletakse just oma legendaarsemat ja ühtlasi bändi esimest täispikka albumit "De Mysteriis Dom Sathanas", mis ilmus viimaks aastal 1994. See oli aasta, kui black metal oli juba tegemas suurt sammu peavoolu ning väikseid musta metalli kloone hakkas juba kooruma nagu seeni pärast vihma.

Peale eneka teinud vokalisti Dead'i lahkumist otsustati aga kutsuda Ungarist hoopis eripärase laulumaneeriga kõri Attila Csihar (ta bänd Tormentor oli norrakatele väga mokkamööda) Norrasse ja lasti just temal terve album oma häälepaeltel ajalukku sisse kanda. See lõi paljud noored black metali austajad nõutusse seisu, sest see vokaal oli midagi nii isenäolist, et sellega harjumine võttis väikese mõttepausi.

Nüüd, 23 aastat hiljem, oleme õnnelikud, et see album just sellisena sündis ja avas täiesti uue lehekülje juba raami loksuvas 90ndate keskpaiga BM maailmas. Plaadi salvestusel mängisid muidugi ka Euronymous ja ta samal aastal surnuks pussitanud Kristian "Varg" Vikernes, kes just albumi ilmumishetkel 21 aastaks trellide taha mõisteti. Põnev fakt on ka see, et albumi kaanel on Trondheimis vegeteeriv Nidarose katedraal, mis oli Euronymousel ja Vargil plaanis õhkida. Eelnev on vaid põgus tükike infot kõnealuse albumi tausta kohta. See, kuidas see black metali suurteos lavalt kostma hakkab, saate kuulda juba oktoobris, meie oma ebapühas mekas Tapperis!

Video: https://