Elektroonilise ethno-crossover’i superstaar Kitaro tuleb 9.aprillil EestisseUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.12.2017 - 23:11

Grammy ja Golden Globe’i auhindade laureaat, süntesaatorimuusika olulisemaid ikoone ja tänapäeva spirituaalmuusika kujunemist oluliselt mõjutanud Kitaro esineb 9. aprillil Nordea Kontserdimajas. Uus värvikas kontsertprogramm “Kojiki and the Universe” etendub festivali Orient egiidi all. Mõistagi pole Kitaro laval üksi, suurejoonelist show’d aitab läbi viia hulk pillimehi ning tehnikutest abimehi.

Kitaro lõi 1980–1990ndatel aastatel maailmamuusika uue suuna, ühendades elektroonika ja instrumentaalse Jaapani juurtega muusika uuel tasemel. Kitaro kõrval paistavad samalaadses valdkonnas maailmas silma vaid paar nime – Jean-Michel Jarre ja Vangelis.

Kitaro (tõlkes ‘armastuse ja rõõmu mees’) sündis Jaapani väikelinnas ning õppis juba noorukina mängima kitarri, löökpille ja süntesaatorit. Tokyos katsetas ta 1970ndate keskel progerokiga ning alustas 1977. aastal soolokarjääri. Tema nimi tõusis suurde huviorbiiti esmakordselt 1980. aastal seoses Jaapani ajaloolise, Siiditeest rääkiva teleseraaliga, mille taustamuusika loojaks ta oli.
1980. keskel salvestas Kitaro oma esimesed suured albumid, mis defineerisid tema ainulaadse muusikastiili. USA kriitikute poolt paigutati ta New Age’i kategooriasse, mille ikoonesindajaks ta on jäänud tänaseni.

1993. aastal võitis Kitaro Golden Globe’i auhinna parima originaalmuusika eest filmile "Heaven & Earth" ning 1999. aasta album "Thinking of You" tõi talle esimese Grammy.

Kitaro on Grammy auhinadele nomineeritud uskumatult sageli – 16 korda, välja andnud 24 albumit ja teinud erinevate programmidega 34 rahvusvahelist kontserttuuri. Artist on müünud ligi 20 miljonit (!) plaati ning olnud Billboardi edetabelite tipus lugematuid kordi.

Live video “Silk Road”: https://