Tallinn Music Weeki juubelifestivali muusikaprogrammUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.01.2018 - 13:05

5. - 7.aprillini Tallinna klubid ja kontsertsaalid vallutaval muusikafestivalil esineb ligi 250 artisti kogu maailmast.

Neljapäeval, 5. aprillil avab TMW muusikaprogrammi Vene Kultuurikeskuses Eesti 100. aastapäevale pühendatud kontserdiga dirigent Kristjan Järvi koos supergrupiga Absolute Club. Žanripiire lammutavate projektide poolest tuntud Järvi juhtimisel tõlgendatakse Eestit kui uut kasvukeskkonda pakkuvat muusikalist “imedemaad” läbi erinevate ajastute globaalse klubimuusika – New Yorgi Birdlandi džässiklubist Studio 54 diskopärandini, Londoni Palladiumis kõlanust kaasaegse ambienti, house’i ja hip-hopini. Absolute Club projektis löövad lisaks New Yorgi klassika-hiphopi-džässi koosluse Absolute Ensemble’i muuusikutele kaasa Luksemburgi eksperimentaalse nüüdismuusika tähest klahvpillimängija Francesco Tristano ja kolm tuntud Eesti muusikut: produtsent ja helilooja Sander Mölder, džässitalent Kadri Voorand ning laulja-laulukirjutaja Mick Pedaja. Kontserdi kontseptsiooni autor ja produtsent on Sunbeam Productions.

Muusikafestivali avaõhtul, neljapäeval, 5. aprillil Von Krahlis toimuva Live Nation Baltics programmi lisandusid menuka Austria indieduo Cari Cari kõrval ka Fantaasia-Eesti rocki bänd Põhja Konn ja raju rawk n' rowl kamp Dead Furies, kellelt mõlemalt on käesoleval nädalal oodata uusi albumeid. Hiljuti Vabaduse kohviku keldriruumidesse kolinud Philly Joe’s klubis esitleb Saksamaa XJAZZ festival noori džässkooslusi meilt ja mujalt. Täna lisandusid XJAZZ esinejate rivisse elektroakustilise kõlapildiga trio Karja/Ruben/Kuusik, "Noore Jazzitalendi" auhinnaga pärjatud bassisti Janno Trumpi gruuviorkester Trump Conception, Poola uue aastatuhande džässi suunanäitjast Wojtek Mazolewski kvintett ning melanhoolse elektropopi laenguga Ätna Saksamaalt. Kohvik Sinilinnus toimuv Made In Canada õhtu valik täienes vahtralehemaa uuekooli räpi ja tumeda R&B duoga DGS Samurai Champs.

Reedel, 6. aprillil toimuvad TMW muusikafestivali peod ja kontserdid juba enam kui tosinas klubis üle linna. Club Hollywoodi Weekend Festivali kavast leiab teiste seas Soome DJ JS16, kelle produtseeritud on näiteks elektro-hop grupi Bomfunk MC's milleniumi-aegne hittpomm „Freestyler", samuti 2017. aasta parima eesti loo "Kiki Miki" loojast Arop ja käesoleval nädalal Eesti Laulu teises poolfinaalis võistlev Metsakutsu. Telliskivi Mustas Saalis aset leidva Üle Heli festivali õhtu täienes Soome elektroonika-skene valitseja Timo Kaukolampiga, kes esitleb Tallinnas oma mullu ilmunud kosmilise ambiendi albumit, helilooja Sander Saarmetsa ja visuaalkunstniku Virge Loo duoga V4R1 ning Üle Heli peakorraldaja Aivar Tõnso ja helikunstnik Mihkel Tombergi eksperimentaalprojektiga Ulmer & Wondering 0. Telliskivi Rohelises Saalis toimuva Telia ja Intsikurmu Festivali kavasse lisandus teiste seas uus funki ja souli supergrupp Gram-of-Fun, millle koosseisu kuuluvad nii laulja Kristel Aaslaid kui ka kitarristid Raul Ojamaa ja Martin Kuut, samuti džässist futuristliku popini seiklev kooslus State of Zoe. Kohvik Sinilinnu trummi ja bassi õhtuga liitus Leedu dnb skene veteranist DJ Intakx. Estonian Funk Embassy peo vankumatut rütmi Erinevate Tubade Klubis tagavad džäss-funk taaspopulariseerija Estrada Orchestra ja Marten Kuninga ning Martin Laksbergi vedamisel tegutsev retro-hop nähtus Doktor Normal.

Ka laupäeval, 7. aprillil laiub muusikafestival Telliskivist Vabaduse väljakuni. Eesti Kontsert esitleb Niguliste kirikus ainulaadset, 16. sajandil Inglismaal ja 21. sajandil Eestis komponeeritud teostest koosnevat kava „Seitse pisarat“. Belgia ansamblite Haftcraft ja Astria Oboe Trio esituses kõlab vanamuusik John Dowlandi „Lachrimae or Seaven Teares" ning Tõnu Kõrvitsa uudisteos „Driftwood Songs" / "Kaldale uhutud laulud”, mida illustreerib kunstnik Mark Raidpere spetsiaalselt projekti jaoks loodud seitset pisaraliiki kujutav videoinstallatsioon.

Telliskivi popis peopaigas Sveta Baaris toimub 2018. aasta septembris Eesti idapoolseimas linnas käivituva Station Narva festivali eelsoojenduspidu, mida TMW esitleb koos Narva alternatiivmuusika klubiga Art Club Ro-Ro. Piirilinna artiste esindavad sealse populaarseima bändi AveNue liikmete uus elektrooniline projekt AveNova ning räppar Propazha. Eesti artistidest saabuvad Svetasse ka melanhoolse roki kangelased Sõpruse Puiestee ja postpunk bänd Junk Riot, Venemaalt glamuurne diskopungi üksus Wet Red ja ühe rahvusvaheliselt tuntuima Vene bändi Tesla Boy liider Anton Sevidov oma uue soolokavaga, samuti Murmanskist võrsunud idanaabrite shoegaze’i tulevikulootus Wooden Whales. Telliskivi Rohelises Saalis leiab aga aset tulevast suvefestivali Sume tutvustav kontsertpidu, mille esitlejaks on Telia. Sume esinejateks on nii Soome altrocki bändi Lapko liikmete uus „subarktilise popmuusika“ kooslus Dallas Kalevala kui ka Islandi õõvaräppar Fever Dream, minoorsete instrumentaalide meister Mauno Meesit, hübriid-elektrooniline Avoid Dave, laulja-laulukirjutaja Mick Pedaja jt.

Läti Positivus Festival ja plaadileibli I Love You esitlusõhtul Kino Sõpruses saab lisaks eelnevalt välja kuulutatud artistidele näha Rootsi gootipopi bändi The Hanged Man ja Eesti Laulu finaali murdnud alternatiivroki triot Sibyl Vane. Kuku klubi laupäevane kunstpopi kava CryptoMarket täienes mullusel TMW festivalil laineid löönud Vene postpunk grupi Glintshake laulja Kate NV soolokavaga, milles kohtuvad mänguline vokaal, 80ndate järelkajad ja J-pop maneerid. World Clinicu esitlusõhtule baaris Kivi Paber Käärid on oodata Soome indie-legendi 22-Pistepirkko asutajaliikme ja laulja PK Keräneni uut omanimelist bändi ning Vene Teatri muusikaõhtu sai täiendust lätlanna Elizabete Balčuse teatraalse unelmpopiga.

Laupäeval, 7. aprillil on Vene Kultuurikeskus aga muusikaettevõtte Made in Baltics ja Sony Music esitlusõhtu päralt. Miljardid astuvad üles oma suursuguste pophittidega laetud ja Eesti Muusikaauhindadelt kolm tiitlit võitnud albumi „Kunagi läänes” kavaga, TMW 2011 artistipreemia võitjast Ewert and The Two Dragons toob esmakordselt kuuldavale lood oma peagi ilmuvalt neljandalt albumilt ning märtsi alguses uue singli üllitav Rasmus Rändvee teeb oma esimese avaliku kontserdi sooloartistina. Uue kavaga tuleb välja ka Eesti Laulu finalist Iiris, kelle tantsuline singel „Stranger" oli möödunud aasta enimmängitud lugu Raadio 2-s.

Kõik praeguseks TMW muusikaprogrammi kinnitatud artistid:
https://tmw.ee/artistid