16.-18.augustini Pärnu rannas toimuva Weekend Festival Baltic muusikaprogrammUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.01.2018 - 10:27

Superesinejatenimistuga suve suurfestival Weekend Festival Baltic täiendas nimekirja veelgi. 16.-18. augustini astuvad Pärnus publiku ette KSHMR, kelle megahitt "Secrets" (valminud koostöös Tiestoga) oli pikka aega tantsusaalide enimõutud lugu; Briti päritolu Gorgon City, kelle lugu "Ready for Your Love" tõusis muuhulgas UK singlimüügitabelis kohale nr 4 ning naiselikku hõngu festivalile lisab Inna Rumeeniast. Lisaks kinnitati esinejate hulka ka Frank Walker, Stacey James, Kermo Hert, Getter, Marek Talivere, Erkki Sarapuu, Cover x byte, Wateva ning Sander Valge & Siim Taba.

Peaesinejana on kinnitatud üle maailma rohkem kui 30 miljonit albumit müünud tantsumuusikazanri läbi aegade ühe olulisima grupi - The Prodigy. Lisaks kinnitati esinejate hulka ka Zhu, Andy C, Brennan Heart, Malaa, Lemon Fight, Madison Mars, Syn Cole, Lemaitre, Púr Múdd, Rämmar dj, Andres Puusepp & Andres Aljaste ning Relanex

Suve tippsündmus Weekend Festival Baltic kinnitas esinejate hulka Hollandi superstaar dj HARDWELL. 2015. aastal oli Hardwell just see, kes suutis keset päeva pealava esise täita meeletu massiga ja andes kümnetele tuhandetele inimestele unustamatu show. Hardwell on olnud igal aastal üks enimõutuim artist festivalikülastajate hulgas.

Juba niigi esinduslik esinejatenimistu uued artistid on: DON DIABLO, kelle seotusest Eestiga ja siin toimunud esimesest suudlusest liigub juba arvukalt legende; MARTIN JENSEN, Taanist pärit dj kelle singel "Solo Dance" on jätkuvalt kuum lugu tantsuklubides ja raadiote playlistides; BROOKS, kelle eelmisel kuul ilmunud Martin Garrixi ja David Guettaga koostöös sündinud lugu "Like iI Do" on hetkel tegemas tõusu edetabelitesse; hiphop hõngu lisavad YBN NAHMIR ja DESIIGNER, kelle muuhulgas võttis oma plaadifirma alla Kanye West; külakosti Soomest toovad PROTEUS ning eestlastele juba väga tuttav THE SECOND LEVEL kelle koostöö Ariadnega vormus väga edukaks singliks "Sun Comes Up" ning kodumaine au ja uhkus KERT KLAUS.

Baltikumi suurima festivali Weekend Festival Balticu esinevad Rootsi superduo Axwell/\Ingrosso. Nimekirja lisandus ka eelmisel nädalal Saku Suurhallis esinenud Netsky. Lisaks esinevad festivalil legendaarne Martin Solveig, USA-st lisandusid hiphop sensatsioon A boogie wit da hoodie ja bass/house muusikasõprade rõõmuks AC Slater ning kodumaised Bombossa Brothers, Arop ja 5 miinust.

Suvises Pärnus esinevad DAVID GUETTA (FRA), kelle varamusse kuuluvad muuhulgas superhitid "Titanium", "When Love Takes Over", "Without You"; Hollandi tantsumuusika raskekaallaased AFROJACK ja OLIVER HELDENS; USA päritolu rapduo $UICIDEBOY$, eestlaste poolt palavalt armastatud SIGMA; looga "Mans Not Hot" komeedina muusikamaailma tippu tõusnud BIG SHAQ; üks dubstepi tõusvamaid tähti SLUSHII ning Vene tantsumuusika üks suurimaid artiste SWANKY TUNES.

Esinemise Pärnusse kinnitas hetkel raadiote üks mängituim artist POST MALONE, kelle hitt "Rockstar" kerkis edetabelite esikohale muuhulgas USA-s, Austraalias, Kanadas, Portugalis, Iirimaal, Uus-Meremaal, Rootsis, Soomes. Lisaks kinnitati esinejate hulka Norra päritolu KYGO, kellel sel kuul ilmus koostöös ansambliga OneRepublic uus singel "Stranger Things".

Festivalil esinevad ka ALAN WALKER, kelle aastatetagune debüütsingel "Faded" on tänaseks päevaks müünud end plaatinanormi jagu rohkem kui kümnes riigis ja kelle tuurid lähevad vaid väljamüüdud saalidele; aasta-aastalt fännide poolt festivalile soovitud Rootsi duo GALANTIS, kellel on Spotify keskkonnas igakuiselt rohkem kui 11 miljonit kuulamist; hardstyle'i fännide suur lemmik HEADHUNTERZ, eestlaste südametesse end kirjutanud TUNGEVAAG & RAABAN; electro-house'i pakkuv TUJAMO Saksa maalt ning R3HAB ja MOKSI Hollandist.

Festivali asutaja ja üks omanikest Hardi Loog lausus esinejatenimistut kommenteerides, et tulemas on läbi aegade võimsaim Weekend Festival Pärnus. "Post Malone on selle suve festivalide nõutuim artist ning läbirääkimised Kygo võimaliku esinemise üle on kestnud aastaid, see kokku on meie jaoks väga suur töövõit. Kui siia lisada eelnevalt väljaöeldud David Guetta, Afrojack ja paljud teised, siis juba see moodustab kokku väga esindusliku festivali," lausus Loog. "Ja ärme unusta, et me ei ole veel kaugeltki pooli artiste avalikustanud."

Baltikumi suurim festival Weekend Festival Baltic pakub külastajatele lisaks mitmel laval rikkalikule programmile palju muid atraktsioone, samuti ei puudu välisündmusele omane telkla. Kaunisse Pärnu randa paigaldatakse 4 lava, kus kolme päeva jooksul astub üles 70 artisti.

Festivali toetavad: A. Le Coq, Coca-Cola, Lays, Sky Plus, Delfi, TV3, Betsafe, Jägermeister, XL.

http://www.weekendbaltic.com
http://www.facebook.com/weekendbaltic
http://www.instagram.com/weekendbaltic
http://www.twitter.com/weekendbaltic