Emphasis esitleb uut Jaapanis ilmuvat albumit 14.aprillil klubis Rockstar’sUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.03.2018 - 12:05

Eesti progemetali bändi Emphasis uus kontseptuaalne album „Soul Transfer“ ilmub välja 21. märtsil Jaapani leibeli Red Rivet Records alt. Plaadi ettetellimine on juba praegu võimalik plaadifirma e-poes. Digitaalne reliis on planeeritud aprilli lõpupoole. Album „Soul Transfer“ presenteeritakse 14. aprillil Tallinna klubis Rockstar’s (Tatari 6), kaasa teevad kohalik kollektiiv Sky Down ja külalised Peterburist - Trappist System Trio.

Progemetal bänd Emphasis oli loodud 2010. aastal. Nende muusika ühendab endas meloodilised kitarrikäigud, ebatavalised rütmid ning ülivõimsa ooperlikku Anna Ganina naisvokaali. Oma seitsme aktiivse tegutsemisaasta jooksul andis bänd välja minialbumi „Into Infinity“ (2012), täispika albumi „Revival“ (2016) itaalia plaadifirma Underground Symphony alt, samuti anti kümneid kontserte nii Eestis kui ka välismaal.

Artisitid ise hindavad „Soul Transferi“ kui kõige tõsisemat teost, mis on muusikalistest katsetustest pungil. Peale bändi põhikoosseisu aitasid plaadiga kaasa ka viis sessioonimuusikuid, nende seas on ka tuntud eesti jazzimehed – Raul Sööt ning Allan Järve.

Kontseptuaalse plaadiümbrise ning 12. leheküljest koosneva bukleti valmistas Emphasise jaoks tuntud Tallinna kunstnik ning fotograaf Terje Talts, kes on tuntud oma ekstravagantsete „fantasy“ stiili poolest. 14. aprillil esitab Emphasis publikule täiesti uued lood, mida pole varem keegi kuuldud.

Tallinna kollektiiv Sky Down esitab klassikalist vanakooli heavy metalit. Nende looming paistab välja tänu tehnilise kitarrisoolole, rammusatele trummirütmidele ning võluva solisti Galina Bendaki võimsale naisvokaalile. Möödunud 2017. aastal andis bänd välja debüütalbumi „Shadows of the World“, mis koheselt võitis žanriarmastajate sümpaatiaid Eestis.

Trappist System Trio oli loodud 2017 a. maikuus nende artistide algatusel, kes on tuntud Peterburi kollektiivide Vergeltung ning Retrial põhjal. Tänu oma väiksele koosseisule trio järgib instrumentaalse minimalismi kontseptsiooni, kuid nende muusika kujutab endast ette üsna laialdast kõlade kombinatsiooni, kus leiab nii polüürütmikat, improvisatsiooni kui ka meeldejäävaid meloodiaid. Mitte väga pika tegutsemisaja jooksul Trappist System Trio andis välja mitu singlit ning ametlikku videot.

Pilt: Oleg Hartsenko

Videod:
Emphasis: https://


Sky Down: https://


Trappist System Trio: https://