Klassika- ja popmuusika täht Sarah Brightman annab uue maailmatuuri käigus 2.novembril kontserdi Saku Suurhallis.Uudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.12.2018 - 18:57

Klassika- ja popmuusika piirepurustav sümbol Sarah Brightman annab oma uue maailmatuuri raames kontserdi Saku Suurhallis. Legendaarne artist lubab 2. novembril 2019 üllatada emotsionaalselt laetud ja müstilise kontserdiga.

Kolmeoktavilise hääleulatusega staar esineb tuuril albumiga "Hymn" ja annab "The Hymn World Tour" raames 125 kontserti üle maailma.

Album "Hymn" on Sarah Brightmani 15. stuudioalbum. Eelmine plaat "Dreamchaser" ilmus viis aastat tagasi.

Sarah Brightman on enimmüüdud sopran maailmas. Brightman on 180 kuld- ja plaatinaalbumi omanik enam kui 40 riigis. Ta on ainuke artist ajaloos, kes on olnud mainekaima Billboardi edetabeli tipus nii klassikalise kui ka tantsumuusika vallas.

Sarah Brightmani karjäär sai alguse 1981. aastal West Endi muusikalist "Cats", kus ta kohtus oma tulevase abikaasa ja mentori helilooja Andrew Lloyd Webberiga. 1987. aastal esmakordselt kõlanud "Ooperifantoom" pani laulja juba märksa suuremale muusikakaardile.

Artist otsustas seejärel lüüa käed tuntud Enigma produtsendi Franc Petersoniga, kes lõi Brightmani suurimad hitid ja tuntuimad albumid. "Captain Nemo" ostus piisavalt edukaks et Brightman ka sooloartistina läbi lööks. Järgnesid superhitt Andrea Bochelliga " Time To Say Goodbye" ning albumid "Eden", "La Luna", "Harem" ja "Symphony".

1992. aastal esines Sarah Brightman Barcelona olümpiamängudel hittlooga "Amigos Para Sempre", duetikaaslaseks tenor Jose Carreras. 16 aastat hiljem avanes võimalus laulda Pekingi olümpiamängudel, mille ülekannet vaatas neli miljardit inimest üle maailma.

2012. aastal avaldas Brightman et soovib osaleda astronaudina kosmoselennul Venemaa meeskonna kaasliikmena. Siiski, peale mitu aastat kestnud treeninguid, pani artist 2015. aastal plaani maha.

Sarah Brightman on mitmete riikide autiitlite laureaat, filantroop ning heategevusmissioonide saadik. Tema repertuaaris on laule paljudes keeltes k.a ladina, jaapani, katalani, hiina, türgi ja saksa keeles.

Maailma võimsaim naissopran Sarah Brightman tuleb müstilise suurshowga Eestisse 2.novembril 2019.

https://