29.juunil Kohtla-Nõmmel toimuv festival Mägede Hääl pakub rappuvat räppi, ragisevat tehnot ja väljasõitu õlitehase katuseleUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.05.2019 - 22:08

29. juunil toimub Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumi alal kolmandat korda muusikafestival Mägede Hääl. Festivalil kaevutakse tööstusjärgse muusikavälja sügavikesse, avatakse uus skeitpark ja pakutakse elamusretki üle terve Ida-Virumaa.

Festivaliala avatakse laupäeval, 29. juunil kell 14, esimesteks esinejateks Kohtla-Nõmme noortebändi konkursi võitjast punkrocki kamp Suur Vanker ja Sillamäe funk-bändi Smoke'N'Smile DJ Simonred. Tänavuse Mägede Hääle ligi 40 artisti ja DJ-d esinevad neljal laval, milleks on suures tsirkusetelgis asuv pealava Kohtla-Raju, uut skeitparki sisse õnnistav Rulapargi lava, peosarja Tjuun In staap Katlamaja ning veidramaid võnkeid väljutav Kaevuripuhvet. Kuni pühapäeva, 30. juuni hommikutundideni kestva muusikaprogrammi väliskülalisteks on Ühendkuningriigi technoduo Rezzett, Ukraina surfiroki bänd Chillera ja Venemaa d’n’b produtsent Electrosoul System. Kodumaise valiku seas on Anna Kaneelina hingeavardav Americana noir, Mart Avi žanriülene tulevikumuusika, YASMYNi & Mick Mooni ajastukohane r&b ja träpi sulam, Doktor Normali filtreerimata retroräpp ning Eesti alternatiivmuusika väljadele hiljuti ilmunud superkombod Diversicolor ja Seltskond Pargis.

Mägede Hääl 2019 festivalipiletid hinnaga 40 eurot on müügil Ticketeri veebikeskkonnas ticketer.ee/magede-haal-2019
Kohapeal maksab pilet 45 eurot.

Laupäeva, 29. juuni pealelõunast kuni pühapäeva, 30. juuni hommikutundideni vältav Mägede Hääle muusikaprogramm laiub üle nelja kaevandusmuusemi alale rajatava lava. Pealava Kohtla-Raju seatakse tänavu sisse suurde tsirkusetelki, kus muuhulgas hakkavad kõlama aasta ühe olulisema kodumaise debüütalbumi üllitanud Anna Kaneelina unelmpopi harmooniad ja ekspressiivne vokaal, ka rahvusvahelisel muusikaväljal üha enam tuntust koguva Mart Avi „žanrijärgsed täiuslikud poplood“ ning müstilise Briti duo Rezzett vankumatult nihkes techno. Pealava kuraditosina esineja seast leiab ka Shelton Sani liikmete ja ambientmuusiku Tont uue müraroki supergrupi Diversicolor, põhjamaist karmi distsipliini Dominikaani tulisusega ristava r’n’b ja träpi duo Yasmyn & Mick Moon ning Odessast Ida-Võlumaale päikeselist surfirokki ja dub-biite smugeldava tüdrukute kamba Chillera.

Intiimsema kaliibriga ja nii retro- kui ka tulevikumuusika veidramaist võnkeist laetud kontserte ning DJ-sette saab kogeda juba eelmiste aastakäikude festivalidest tuttavas Kaevuripuhvetis. Puhveti üheks staariks on lauljatar Velly Joonas, kelle 1980ndate lugu „Stopp, seisku aeg!“ elab tänaseks uut elu raadiojaamades Suurbritanniast Slovakkiani. Teiste seas kuuleb puhvetilaval ka muusiku ja produtsendi Andres Lõo uut loomingut house’ist ambiendini, tänavu kodumaisele muusikaväljale ilmunud duo Vera Vice unenäolis-hüpnootilist elektroonikat ning Ida-Viru teravamaid riime narvakast räpparilt Propazhalt.

Päris oma lava püstitab tuhamägede maa festivalile pea 20 aastat üle Eesti parimat trummi ja bassi levitanud raadiosaade ja peosari Tjuun In. Sarja resident-plaadikeerutajate Qba, To-Sha ja Leazy kõrval esinevad seal näiteks ka Ida-Viru b-boy kultuuri tandem Ken Two & Low K ning Moskva d’n’b ja ja breakbeati teerajajaist kooslus Electrosoul System.

Koos Mägede Hääle festivaliga avatakse kaevanduspargis aherainemäe jalamile rajatav skeitpark, kus päeval saab betoonist sõidurajal rulatada ja õhtul Tallinna Haigla Rulapargi skeidispetsidest dj-de Kristopher Luigendi, Ats Luige ja Jan Tomsoni settide saatel tantsida.

Mägede Hääl 2019 kogu esinejate nimestik avaldatakse järgmisel nädalal, ajakava juunikuu jooksul.

Neile, kes soovivad kaevandusmuusemi muusikamaratoni järgselt Ida-Virumaa avastusretke jätkata, on korraldajail pühapäeval, 30. juunil välja pakkuda mitu regionaalset eksootikat tutvustavat väljasõitu. Aidu Karjääris vaid üheks päevaks avatavas Mägede HÄLLis kannab pealinna technoklubi HALL tiim hoolt, et peolised saaksid värskendada nii keha kui ka vaimu sauna ja suplusaeroobika, hoolikalt valitud helihellituste ning kulinaarsete hõrgutistega. Teine väljasõit viib Kohtla-Järve külje all asuvasse Viru Keemia Grupi tööstusparki Üle Heli festivali kureeritud jätkupeole, vaateks massiivne tuhamägi, meri ja silmapiiril terendav Venemaa. Kohtade arv antud väljasõidule on piiratud. Väljasõitude alane lisainfo on leitav festivali veebis magedehaal.ee ja Ticketeri veebikeskkonnas alates järgmisest nädalast.

Mägede Hääl 2019 festivali piletid soodushinnaga 30 eurot on müügil Ticketeri veebikeskkonnas kuni pühapäeva, 2. juuni südaööni. Alates esmaspäevast, 3. juunist maksavad piletid 40 eurot. Kohapeal on pileti maksumus 45 eurot.
https://www.ticketer.ee/magede-haal-2019

Festivali Mägede Hääl korraldavad Kohtla-Järvelt pärit filmi-ja videorežissöör Ivar Murd ning DJ ja muusik Raul Saaremets

Festivali toetavad Citroen, Ellington, Integratsiooni Sihtasutus, Kultuurkapital, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Toila vald, Mäetaguse Mõisa Hotell & Spa, Saka Mõis, Moe Peenviinavabrik, Muddis Brewery

Kostööpartnerid: Eesti Kaevandusmuuseum, HALL, Haigla Pidu, Tjuun In, Üle Heli, Shiftworks

Kohtla-Nõmmele viib kohale Elron. 29. juunil peatub Tallinna-Narva ekspressrong erandkorras ka Kohtla-Nõmmel, saabudes peatusse kell 13.24. Festivalijärgsel hommikul, 30. juunil kell 10.40 peatub Kohtla-Nõmmel Narva-Tallinna suuna ekspressrong.

Telkimine ja parkimine on festivalialal tasuta.

Festivali toimumispaik Eesti Kaevandusmuuseum on oma valdkonnas üks ainulaadsemaid muuseumikomplekse mitte ainult Eestis, vaid terves maailmas. 2001. aastal suletud Kohtla kaevanduse alale rajatud muuseum kätkeb tänaseks kogu Eesti põlevkivi kaevandamise ajalugu, mis sai Kohtla-Nõmmel tööstuslikult alguse 1937. aastal. Lisainfo: kaevandusmuuseum.ee

Festivali lisainfo:
magedehaal.ee

Üritus Facebookis:
facebook.com/events/364299560797430