Tallinnas Alexela kontserdimajas esineb 21.mail 2022 Pink Floydi asutajaliige, trummar Nick Mason oma projektiga Nick Mason's Saucerful of SecretsUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.02.2020 - 07:20

Pink Floyd on kahtlemata üks muusikamaailma suurtest legendidest ning järgmisel aastal 21.mail toimuv kontsert Alexela Kontserdimajas saab olema bändi fännide jaoks tõeline maiuspala, sest tegemist on esimese korraga mil üks Pink Floydi originaalliikmetest Eestis esineb. Nick Mason on ainus bändiliige, kes mängis Pink Floydis selle algusest lõpuni.

Nick Mason’s Saucerful of Secrets (NMSS) sai alguse 2018. aastal kui Pink Floydi trummar Nick Mason ning Blockheadsi kitarrist Lee Harris jõud ühendasid. Nad kutsusid kampa ansambli Spandau Ballet kitarristi ja laulja Gary Hempi, pikalt Pink Floydi ning David Gilmouriga koostööd teinud bassisti Guy Pratt’i ja klahvpillidele produtsendi/helilooja Dom Bekeni. Professionaalidest koosnev supergrupp oligi sündinud.

Mason on öelnud, et NMSS’i näol ei ole tegemist tribüütbändiga, vaid pigem on eesmärgiks pakkuda fännidele võimalikult originaalilähedast kontserdielamust Pink Floydi algusaegadest, aastatest 1965-1972. Teatavasti ei ole selle aja loomingut kuigi palju esitatud ei Pink Floydi suurejoonelistel kontsertidel ega ka Roger Watersi ja David Gilmouri soolotuuridel.

Kaks tundi kestev kontsert toimub kahes osas ning kuulda saab selliseid Pink Floydi lugusid nagu näiteks “Astronomy Domine”, “Atom Heart Mother”, “Fearless”, “Green Is the Color”, “Set the Controls for the Heart of the Sun”, “If”, “Obscured by Clouds”, “A Saucerful of Secrets”, “One of These Days”, “Point Me at the Sky” jt.

“Suures plaanis kõlab bänd sarnaselt sellele, mida tegime aastal 1967, kuid kui on hea põhjus improviseerimiseks, siis miks mitte seda teha,” sõnab Mason. Võimalikult autentse kõla ja atmosfääri edasiandmiseks tuuakse Tallinnasse spetsiaalne heli- ja valgustehnika.

Nick Mason’s Saucerful of Secrets astub üles Alexela Kontserdimajas 21.mail 2022. Kõik seni ostetud piletid kehtivad uuel kuupäeval. Pärast eriolukorra lõppu jagatakse täpsemat infot neile piletiostjatele, kes kuupäevamuudatuse tõttu kontserdil osaleda ei saa. Kontserdi korraldajad paluvad sel keerulisel ajal mõistvat suhtumist!

👉 Sündmuse leht: https://www.facebook.com/events/182866269731013/

https://