Rockooper Johnny esietendub Tartu laululaval 5.augustilUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.11.2020 - 16:26

5.augustil 2021 etendub Tartu laululaval vaid kuuel korral mängitav Olav Ehala, Margus Kappeli, Jaanus Nõgisto ja Peeter Volkonski muusikal põhinev rockooper “Johnny”.

Lavastus sünnib parimate oma ala tegijate koostöös: lavastaja Ain Mäeots, kunstnik Kristjan Suits, muusikajuht Olav Ehala, koreograaf Marika Aidla.

Osades: Franz Malmsten, Liis Lass, Jan Uuspõld, Liisa Pulk, Marta Laan, Ott Raidmets, Kaarel Pogga jt. Kaasa teeb kontsertansambel Olav Ehala juhatusel (Margus Kappel, Priit Kuulberg, Jaanus Nõgisto, Toomas Rull, Mikk Tammepõld ja Ain Varts).

“Johnny” jutustab ajatu loo nooruse igipõlisest püüust leida oma tee ja oma tõde. Sageli aga teavad pereliikmed, sõbrad, sugulased ja vahel võhivõõradki paremini, mis on õige ja mida noor inimene oma eluga tegema peaks. Siit saavadki alguse konfliktid nii erinevate põlvkondade kui ka erinevate maailmapiltide vahel.

Libreto autor Mihkel Truman: "Kui me käesoleva aasta algul "Johnny" eeltöödega alustasime, oli üllatav, kuivõrd oluline on Johnny lugu veel nelikümmend aastat hiljem selle autoritele – Olav Ehalal on sageli maininud tarvidust see uuesti lavale tuua, Jaanus Nõgisto rõhutas loo sõnumi aktuaalsust kaasajal jne. Ja nii kooruski vähehaaval välja kogu "Johnny" tuum – kõiges oma ilus ja valus – ning meile sai üha selgemaks, kuivõrd oluline on see lugu taas publiku ette tuua. Et Olav Ehala, Margus Kappeli, Jaanus Nõgisto ja Peeter Volkonski erakordse muusika mõjul veel kord mõelda, kes me oleme, kes me olla tahame ning kuhu läheme."

Roskooperis kõlab Olav Ehala legendaarne pala "Laul surnud linnust" uusversioon. Varasemalt on pala tuntuks laulnud Urmas Alender. Samuti on see kõlanud Kiigelaulukuuiku esituses. Uusversiooni solist on rockooperis naispeaosa mängiv Linnateatri näitlejanna Liis Lass, kaasa teeb ka Tartu Noortekoor Markus Leppoja juhatusel.

Laulu saab kuulata SoundCloudis

(https://soundcloud.com/user-336248615/liis-lass-laul-surnud-linnust-rockooperist-johnny)

Liis Lassi sõnul puutus ta Olav Ehalaga esmakordselt kokku just "Laulu surnud linnust" salvestamisel." Mul oli suur au käia Linnahalli Matrixi stuudios, mis on kogemus omaette, sest seal on olemas see vana aja vabaduse hõng. Stuudios olid kohal ka Priit Kuulberg ja Elmu Värk, kes loo salvestasid ja miksisid. Minu poolt oli ainult aukartus nendel hetkedel ning püüdsin anda oma parima. Kuna ma olen näitleja, siis tegin näo, et olen enesekindel, ja mängisin, et täna olen laulja. Pikapeale petab end ära. Aga tegelikult läks stuudios väga toredasti. Kogu meeskond eesotsas Mihkel Trumaniga, kes veab seda projekti, on kõik väga toetavad ja ei ole seda tunnet, et oled üksi lahingusse minemas. Väga vinge kogemus. Rockooper "Johnny" sobib kõigile. See on väga suurejooneline ja võimas lavastus. Eelkõige neile, kes seda muusikat fännavad või kellele mõni näitleja meeldib. Julgen soovitada kõigile.”

Rockooperi “Johnny” peaprodutsendi Mihkel Trumani sõnul ei olnud võttepaiga valik juhuslik: “Tahtsime paiga trööstitusega anda “Laulule surnud linnust” lisatähenduse, rõhutada, et Eesti metsade jätkusuutlikkus nõuab jätkuvalt täit tähelepanu.”

Muusikavideot saab vaadata rockooper Johnny Youtube’i kanalilt

https://Esietendus Tartu laululaval 5. augustil 21.00.