3.juulil 2022 esineb Tallinnas techno-klubis Hall Eurovisioonil tuntust kogunud HatariUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.11.2020 - 07:51

3. juulil 2022 esineb Tallinnas techno-klubis Hall esmakordselt headline show'ga Hatari, kes sai laiemalt tuntuks eelmisel aastal seoses Eurovisioonil osalemisega.

Auhindadega pärjatud antikapitalistliku, tehnodüstoopilise etenduskunsti kollektiivi Hatari nimi jõudis paljudeni 2019. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusest osa võtmise ja selle aktiivselt poliitikaga sidumise tulemusena, kui nad Iisraelis toimunud võistlusel Palestiina lippu
lehvitasid.

Hatari asutati aastal 2015 Reykjavíkis Klemens Hannigani, Matthías Tryggvi Haraldssoni ja trummari Einar Hrafn Stefánssoni poolt. Sestpeale on nad püüdnud eri platvormide, eelkõige muusikatööstuse kaudu, paljastada armutut pettust nimega igapäevaelu. Nad ei saa küll midagi muuta, kuid nad saavad kergitada katet neoliberaalse ühiskonna anoomialt, iga asjatus võidujooksus osalemiseks kulutatud minuti tarbetust ja madalat hinda, mille eest end tänapäeval jultunult müüakse.

Hatari sõnul on nendel väga tugev seos Eestiga - nende asutajaliige Matthías Haraldsson avalikustas intervjuus Müürilehele, et ta teab Eestist ja meie muusikast üpriski palju, sest juba kooliajal külastas ta Tallinnat ning sattus siin olles guugeldama Arvo Pärti, kellest on saanud tema lemmikhelilooja.

"Võib-olla, kui ma saadaksin Arvo Pärdile mõningaid meie tekstid… Meil oleks suur au, kui ta koos meiega koori jaoks midagi looks või hoopis midagi abstraktset – see ei pea olema lüüriline, tema vaba valik," sattus muusik Eesti ajakirjanikuga vesteldes lausa ekstaasi. Hatari on Eestis varem esinenud 2019. aastal Station Narva festivali raames. Peaesinejana astub Hatari Tallinnas üles esimest korda.

Bänd on viie tegutsemisaasta jooksul avaldanud 4 EP-d ja ühe kauamängiva albumi. 2016. aastal pärjati nad Islandi parima live-bändi tiitliga, millest kohalikku meediasse jäi kõlama kriitikute lause: "Ma pole kindel, kas peaksin naerma või politseisse helistama."

Piletid on müügil Ticketeri keskkonnas.

Hatari - “Hatrið mun sigra” - Eurovision 2019
https://