Katatonia ja Sólstafir annavad 22.jaanuaril 2023 Eestis Baltikumi ainsa kontserdiUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.04.2021 - 11:17

22.jaanuaril 2023 esinevad Eestis kaks meloodilise metali suurnime - Katatonia ja Sólstafir. Mõlemad bändid on varasemalt Eestis väga edukalt esinenud, aga kõnealune kontsert on mitmes mõttes väga eriline - Katatonia jaoks on see üks esimesi kontserte pärast bändi taas-kokkutulemist, Sólstafir esitleb aga oma uut albumit “Endless Twilight of Codependent Love”. Bändid jõuavad Eestisse kuu aega kestva Euroopa ja UK tuuri raames ning Eestis toimuv kontsert Helitehases on ainus terves Baltikumis.

BBC kirjeldus Katatoniast kui "suurejoonelisest ning majesteetlikust ilust" näib mõlemale artistile kohane. Pole mingi juhus, et The Guardian kirjeldab Sólstafiri sama tabavalt: "nende muusika nõuab täielikku vastuvõtlikkust".

Kõrgelt hinnatud melanhooliameistritena on Katatonia oma pea 30-aastase tegutsemisaja jooksul juurutanud sügavat emotsionaalset sidet oma muusika ja selle kuulajaskonnaga. Katatonia on Eestis esinenud viis korda - viimati 2018. aastal Tapperis. Üsna kohe pärast seda lõpetas bänd mõneks ajaks tegevuse. 2019. aastal tulid nad aga uuesti kokku ning salvestasid oma üheteistkümnenda stuudioalbumi “City Burials”, mis ilmus 2020. aasta aprillis.

Sólstafir on Eestis varem andnud 3 kontserti - kaks korda klubis Tapper ning ühe korra festivalil Viru Folk. Seekord jõuavad nad Eestisse seoses oma uue albumiga “Endless Twilight of Codependent Love”, mis ilmus 2020. aasta novembris legendaarse labeli Season of Mist alt.

Piletid on müügil Ticketeris - www.ticketer.ee/katatonia-solstafir