Soome edukaim metalbänd Nightwish esineb 15.juulil Pirita kloostrisUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.12.2021 - 12:58

Järgmise aasta 15.juulil annab Pirita kloostris kontserdi läbi aegade üks edukamaid Soome artiste Nightwish, kes on müünud rohkem kui üheksa miljonit albumit ning võitnud üle 60 kuld- ja plaatinaauhinna, sealhulgas viis esikohaalbumit ning jõudnud edetabelite kõrgemale postitsioonile koguni 13 singliga.

Kuigi Nightwish on Soomes olnud kuulus alates albumist „Angels Fall First”, saavutasid nad rahvusvahelise edu albumitega „Oceanborn” (1998), „Wishmaster” (2000) ja „Century Child” (2002). 2004. aastal ilmunud album „Once” tõstis Nightwishi sõnaotseses mõttes kõrgliigasse – albumit müüdi rohkem kui miljoni eksemplari ning sellest sai nende läbimurdealbum Ameerika Ühendriikidesse. Albumi hittsingel "Wish I Had an Angel" jõudis MTV eetrisse ning oli soundtrackiks kolmele filmile (muuhulgas „Alone in the Dark”).

2007. aastal andis Nightwish teada, et Tarja Turuneni asendajaks saab Anette Olzoni ning siis anti välja ka kuues album „Dark Passion Play”, mida müüdi rohkem kui 2 miljonit eksemplari. Albumi esiksinglist "Amaranth" sai Nightwishi üks edukamaid singleid Euroopas. 5 aastat hiljem andis Nightish teada, et nende teed Anette Olzoniga on läinud lahku ning et nad lõpetavad tuuri tolleaegse Floor Janseniga (After Forever), kellest mõni aeg hiljem sai bändi ametlik liige.

Möödunud aasta aprillis ilmunud „Human. :II: Nature.” on viimane album, millel tegi kaasa pikaaegne bassimängija Marko Hietala. Tegemist on duubelplaadiga, esimesel on üheksa lugu ning teisel üks pikk, mis on jagatud kaheksaks peatükiks. Neist sai esimene bänd maailmas, kellele anti luba filmida video Londoni Loodusloo Muuseumis. "Noise" video tuli välja 7.veebruaril. Teine singel "Harvest" tuli välja 6.märtsil ning kolmas singel oli "How's The Heart?".

Piiratud koguses pileteid Nightwishi kontserdile hinnaga alates 59 EUR tulevad müügile Piletilevi müügipunktides üle Eesti reedel 17.detsembril kell 10.00.

Sündmust korraldab RL Entertainment Baltics OÜ

http://www.allstarz.ee/vaata_artiste/209.html