Jethro Tull'i Martin Barre Aqualung 50 juubelituurUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.10.2022 - 20:56

Martin Barre oli Jethro Tull’i kitarrist aastast 1968 kuni 2012. Barre kõla ja mängustiil olid vaieldamatult bändi üheks edu võtmeks. Martini kitarrimäng Aqualung’i albumi nimilool on valitud üheks top 20 läbi aegade parimaks kitarrisooloks (MusicRadar, Guitar World jpt). 1988 aastal teenis ta Grammy auhinna oma mänguga albumil Crest of a Knave.

Lisaks Jethro Tull’iga salvestatud albumitele on Martin koostööd teinud paljude teiste artistidega, muuhulgas Paul McCartney, Phil Collins, Gary Moore ning jaganud lava legendidega nagu Jimi Hendrix, Led Zeppelin ja Pink Floyd.

2021. aastal tähistas Jethro Tull legendaarse Aqualung’i albumi ilmumise 50. aastapäeva. Aqualung tõstis Jethro Tull’i rokkmuusika rambivalgusesse viisil, mida ei ole suutnud ükski album eelnevalt ega hiljem. Selle hiilgava saavutuse tähistamiseks mängib Martin koos oma bändiga albumi ette täies pikkuses, lisades teisi klassikuid Tull’i kataloogist. Martin Barre bänd lubab Tull’i fännidele ja laiemale publikule täielikku pühendumust, andes neile võimaluse kuulata lugusid, mida pole juba mõnda aega laval mängitud.

Sellel tuuril esitab Jethro Tull’i kitarrist Marin Barre koos oma bändiga ikoonilise albumi Aqualung oma täies pikkuses. Kontserdil kõlavad ka teised Tull’i klassikasse kuuluvad palad ja mõned üllatused.

27.11 Võru Kannel
28.11 Tallinn Vaba lava

Martin Barre Band: www.martinbarre.com

Korraldaja koduleht: www.akantus.ee