Kaiser Chiefs

Kaiser Chiefs andis 4.novembril 2022 välja uue singli "How 2 Dance".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.09.2008 - 11:03
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.11.2022 - 07:33
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Leedsi ansambel Kaiser Chiefs sai rahva lemmikuks aastal 2005 pärast nende ülieduka debüütalbumi “Employment“ ilmumist, järgnesid menukad esinemised paljudel festivalidel. Kaiser Chiefs teeb ehtbriti pauerpoppi, mis sel kujul sai hoo sisse 30 aastat tagasi pungibuumijärgse jõulise popi lainena. Bändi eeskujudena võib ära märkida Dexy’s Midnight Runnersit, Ian Dury & The Blockheadsi, The Jami, Madnessi. Kaiser Chiefs on läbi ja lõhki briti bravuurpop, selle ajaloost läbi imbunud, selles sündinud.

Kaiser Chiefs pole tegelikult uus kollektiiv. Nad tegutsesid aastaid garagerock bändina nime all Parva, kuid 2003. aastal võtsid teise suuna, nimetasid end Lõuna-Aafrika jalgpalliklubi järgi ümber ning nüüd on nad maailma pahupidi pööramas. Pundi moodustavad: Ricky Wilson (vokaal), Andrew “Whitey” White (kitarr), Simon Rix (bass), Nick “Peanut” Baines (klahvpillid), Nick Hodgson (trummid ja vokaal).

Esimene plaat “Employment“ (2005) näitas, et vajalikul määral sütitavalt mõjub see kaasahüppamisebänd ka rahulikumas õhkkonnas. Ta on energiline, aga samas on selles elemente, mis panevad kõrvu kikitama. Ei midagi liiga sofisti­keeritut, aga hästi tehtud poprokk. Kaisersi valem töötab, riff, refrään, Ricky Wilsoni peamiselt shout-out-loud-laulumaneer, tärisev rokenrolliklahvpill, kiired lärmakad trummid. Säravaimad palad olid “Everyday I Love You Less And Less“, “I Predict A Riot“ ja “Saturday Night“, mille puhul polnud aega ega huvi mõelda, kas see kisub kaasa või ei. Ja loomulikult lugu “Oh My God“ ning "Modern Way", millega nad näitasid, et suudavad teha ka tõsisemaid lugusid.

15. veebruaril 2006 võitsid nad Briti Muusikaauhindade jagamisel enim kujukesi - British Rock Act, British Live Act, British Group. Nende livekontserte võib iseloomustada sõnadega OH SA MU MEIE! See kogemus kuulub selliste hulka, mida ei saagi kirjeldada. Kujutage lihtsalt ette, et te olete saanud midagi, mida te olete väga väga väga tahtnud ja siis on see isegi veel parem! :) Nad annavad endast kõik ja on selgelt näha, et fännid on nende jaoks tähtsamad kui müüginumbrid ja stuudiobossid.

Teine plaat "Yours Truly, Angry Mob" ilmus 26. veebruaril 2007 ning oli ootamist väärt. Selle produtseeris jälle sama ametit ligi kümnendiku Bluri juures pidanud Stephen Street. Nii energiline ja küüniline nagu nende miljoneid müünud esikplaat seekordne küll polnud, kuid glämmi ja staadionidele sobivat kõla oli täiesti piisavalt, positiivne ja hea minekuga pop-rock. Viimasel ajal nii igavalt moodsaks saanud tumedusest ja eluraskuse üle oigamisest on suudetud enamasti hoiduda, vastupidi - “Love’s Not A Competition (But I’m Winning)“ ütleb meile enesekindlast optimismist üsna palju. Avasingliks valitud “Ruby“ ei pruugi olla plaadi parim laul, pean hoiatama. Kuid protesti ja vasakpoolsust on küll ja küll – kuulake vaid hüüatust ajupesu kohta, mis sunnib massi endale iidoleid looma, armastama neid, keda vaja, ning vihkama, keda vaja. See on kaasahaarav, energeetiline ja muganduv muusika, mis näilisest mässulisusest hoolimata ei riku ühtegi konventsiooni.

Uus 11-looline album “Off With Their Heads“ ilmus 20.oktoobril 2008 Polydor alt. Selle produtsendid olid Mark Ronson & Eliot James. Juba suvetuuril esitati siit uusi lugusid kui "You Want History", "Half The Truth" ja "Can't Say What I Mean". Esimene singel oli “Never Miss A Beat“, milles tausta laulab Lily Allen ja see tuli 06.oktoobril 2008 ning teiseks singliks saab "Good Days Bad Days", mille videost puudub haige olnud klahvpillimängija Nick Baines.

24.novembril 2008 ilmus Kaiser Chiefs DVD "Live at Elland Road", millel 30-looline 1,5 tunnine kontsert koduses Leeds Unitedis. Bänd oli väga heas vormis ning triumfeeris 40 tuhande fänni ees esitades lugusid kõigilt kolmelt albumilt.

Peale kahe-aastast puhkust on bänd jälle hoos ning veebruaris 2011 anti teada, et ollakse tegevuses järgmise albumiga. 30.mail tuli singel "Little Shocks" ning album "The Future Is Medieval" ilmus 27.juunil 2011 ning koosnes 13 loost. Muusikakriitikute sõnul liigub uuel plaadil Kaiser Chiefs mõnel määral oma varesema kõla suunas ning uutes lugudes on kuulda David Bowie, Pink Floydi ja The Who loomingut. 29.augustil tuli ansamblilt singel "Man On Mars".

Kaiser Chiefs müünud rekordarv pileteid Londonis, kus kahel kontserdil käis kokku 60 tuhat inimest ja Leedsi linnas, kus bändi käis kuulamas 40 tuhat pealtvaatajat. "Me ei soovi, et inimesed lahkuksid meie kontsertidelt nukralt ja pettunud tundega. Meie tahe on, et fännid lahkuksid kontserdipaigast õnnelikuna, meie lugusid valjult lauldes," - rääkisid muusikud.

Briti bänd Kaiser Chiefs esines esmakordselt Tallinnas, Rock Cafés, 13. oktoobril oma uue albumi ilmumisele pühendatud turnee raames.

Jaanuaris 2012 andis bänd välja uue singli "On The Run". Album "Souvenir" ilmus 4.juunil 2012, plaadil kõlab 16 singlit aastatest 2004-2012.

Kaiser Chiefs osales 12.augustil 2012 Londoni Olümpiamängude lõputseremoonial, esitades kaveri the Who loost "Pinball Wizard".

4.detsembril 2012 teatas Nick Hodgson, et on otsustanud bändist lahkuda. Nii oli ansambel keset viienda plaadi salvestamist ilma trummimeheta. 10.detsembril 2013 avaldati bändi lehel uus lugu "Misery Company".

Bändi viienda albumilt avaldati 2.jaanuaril 2014 lugu "Bows & Arrows". Esimene singel "Coming Home", mille produtsendiks on Ben H. Allen III, tuli digiturule 14.veebruaril ning selle video avaldati VEVOs 19.veebruaril 2014.

Viies stuudioalbum "Education, Education, Education & War" ilmus 31.märtsil 2014. Plaadil produtsendiks Ben H. Allen III ning sellel kõlab 10 lugu. Esimesel nädalal oli plaat UK #1 ning ka teisel nädalal.

Juunis 2014 avaldas Kaiser Chiefs singli “Meanwhile Up In Heaven”. Muusikavideot esitleti 26.mail. 22.septembril tuli albumi kolmas singel "My Life". Muusikavideot esitleti VEVOs 18.augustil.

Järgmine singel “Falling Awake” tuli 26.märtsil 2015. Danny North lavastatud muusikavideo avaldati Vevos 9.märtsil.

13.juunil 2016 avaldas bänd singli "Parachute" ning muusikavideo tuli 20.juunil. Ansambli kuues stuudioalbum "Stay Together" ilmus 7.oktoobril ning sisaldab 11 lugu, mille hulgast 18.augustil avaldati "Hole In My Soul".

26.juulil 2019 ilmus bändi seitsmes stuudioplaat "Duck". Esimest singli "Record Collection" esitleti 23.mail ning 13.juunil avaldati lugu "People Know How To Love One Another". Kokku kuuleb plaadil 11 lugu.

Kaiser Chiefs andis 4.novembril 2022 välja uue singli "How 2 Dance".

Faktid

Koosseis:
Charles Richard Wilson – laul - 17.01.1978
James Simon Rix – basskitarr - 18.10.1977
Andrew "Whitey" White – vasakukäeline kitarr - 28.08.1974
Nicholas Matthew "Peanut" Baines - klahvpillid - 21.03.1978
Vijay Mistry - trummid

Lahkunud:
Nicholas James David Hodgson – trummid - 20.10.1977

Muud huvitavat