Inger

INGER andis 16.mail välja uue singli “jah, sa oled see!”, mis valmis koostöös produtsendi Steven Ilvesega. "Lugu räägib sellest kui olulised on just need õiged inimesed meie ümber, kes meid armastavad, toetavad ja inspireerivad ning ka meeldetuletus ja julgustus meile kõigile olla just need, kes oleme,” avas INGER loo sünnilugu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.07.2003 - 10:32
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.05.2024 - 11:42
Eesti artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Inger Fridolin (esinejanimega Inger) on eesti laulja ja laulukirjutaja, kes koos kitarriga astub lavale ning proovib oma muusikaga saali täita.

Inger: "Oma kooliaastaid alustasin Viimsi keskkoolist, sest elan Viimsis. Viiendast klassist läksin õppima Tallinna Muusikakeskkooli ja mõtlesin, et tegelen klassikalise muusikaga, sest olen tegelikult juba kaheksa aastat trumme ja löökpille mänginud. Seega arvasingi, et peale lõpetamist lähen Eesti Muusika-ja Teatriakadeemiasse ja mängin orkestris, aga siis 15-aastaselt tuli elus pöördepunkt ning algas minu loomeperiood. Ostsin endale kitarri, ma polnud kunagi kitarri õppinudki ja läbi Youtube'i ise õppisin."

15-aastaselt kirjutas ta esimesed lood ning 16-aastaselt tuli võimalus erinevatel lavadel oma muusikat publikuga jagada. 2017. aasta sügisel osales Inger konkursil Noortebänd 2017 oma looga "Friends", jõudes 11.novembril Kultuurikatlas toimunud finaali.

20.jaanuaril 2018 avaldas Inger esimese singli "Again", mille ta kirjutas 15-aastasena. Lugu on lihtne ja lööv – noor lauljatar ja kitarrimäng. Raadio 2 kuulutas loo juba detsembris Aasta Demoks. Ingeri esimese muusikaklipi meisterdasid Meel Paliale ja Urmet Piiling.

29.märtsil 2018 tuli Inger välja singliga "Notice You" koos muusikavideoga, mille tegi Urmet Piiling. "Lugu räägib inimeste märkamisest. Kuna mulle meeldib vahetevahel inimesi jälgida ja analüüsida, siis see laul sündiski sellest kuidas märkasin enda ümber väga huvitavaid inimesi. Kuigi laul räägib ühest konkreetsest inimesest, siis inspireerisid mind kõik. Arvan, et meie elus võiks märkamist rohkem olla, sest sellest tekib valgus ja valgustatus", kirjeldas Inger.

10.juulil 2018 avalikustas Inger singli "Storm", mis valmis koostöös Avoid Dave’i ehk Taavi Paometsaga. Visuaalse poole eest vastutas Elis-Hetty Leppik.

Alates aastast 2018 teeb ta koostööd produtsent Karl-Ander Reismanniga, kellega koos on valminud laulud "I'm Alright" ja "Coming Home". Neist viimasega osales Inger Eesti Laul 2019 konkursil, kus saavutas 16.veebruaril finaalis 6. koha.

2019. aasta märtsis kutsuti Inger osalema Ameerikasse Los Angelesse MUSEXPO muusikakonverentsile, kus on varem esinenud teiste hulgas Katy Perry, LMFAO ja Jessie J ja teised hiljem kuulsust kogunud artistid. Samuti valiti Inger rahvusvahelise A&R Worldwide'i uudiskirja nädala uueks artistiks.

26.aprillil 2019 avaldas Inger koostöös plaadifirmaga Made in Baltics (Sony Music) singli "Willie". "See on fiktiivne lugu ühest noorest poisist, kes otsib kohta elus. See lugu väljendab, et ükskõik kui halvad asjad on, tuleb jääda positiivseks," sõnas Inger. Laulu sõnade autoriks oli Karl-Ander Reismann, kellega koos kirjutati ka loo viis.

1.novembril 2019 üllitas Inger viienda singli "Beautiful Day", mis valmis koostöös Karl-Ander Reismanniga. "Beautiful Day" räägib ühest ideaalsest päevast tema elus. "Laul on suunatud kõikidele inimestele ja soovin sellega panna südamele, et me veedaks rohkem aega ja meenutaks rohkem positiivseid ja toredaid hetki oma lähedastega, " jutustas lauljatar.

Inger osales võistlusel Eesti Laul 2020, kus saavutas 8. koha. Lugu "Only Dream" räägib armastusest ja unistustest ning see valmis Ingeril koos Karl-Ander Reismanniga. 19.veebruaril 2020 ilmus loost kooriversiooni, mille tegi tema ema, dirigent ja muusikaõpetaja Janne Fridolin Rahumäe põhikooli lastekoorile.

Ingeri singel "Playing Games" ilmus 20.mail 2020. Loo kaasautor ja produtsent oli Karl-Ander Reismann ning see räägib armastusest kui mängust, mida sümboliseerivad muusikavideos mängukaardid. "Tõelise armastuse leidmine võib olla pikk retk ning vahel võib sinna teele sattuda takistusi ja tunnetega mängimist. Muusikavideos otsin mina seda armastust, kuid satun selle mängu ohvriks. Kõlaliselt on "Playing Games" kindlasti minu kõige kaasaegsem ja raadiolikum lugu ja ootan huviga, kuidas inimesed selle vastu võtavad," rääkis Inger.

19.jaanuaril 2021 ilmus Kaia-Liisa Kesler esiksingel "Carry On", mille ta kirjutas Inger Fridoliniga juba 2019. aastal. 2021. aasta mais andis Manna välja pala "WTF", kus Inger tegi kaasa featuring artistina.

Vahepealsete aastate jooksul on laulja kätt proovinud Koolitantsu saatejuhina ning asunud Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorraldust tudeerima. Viimased aastad on Ingeri jaoks just enesearengu ning -avastamise aspektist murrangulised olnud ning saadud küpsus peegeldub ka laulja loomingus. "Ajal, mil esinemisi oli vähem, otsustasingi energia suunata kirjutamisse ning arendada ennast lisaks laulmisele just muusikakirjutamise vallas. Naudin loomeprotsessi väga ning minu jaoks on oluline, et saan enda lugudesse anda killukese iseendast," kirjeldas Inger sooja suhet laulukirjutamisega.

Inger oli pärast paariaastast pausi taas loomevilju jagamas. 22.veebruaril 2022 tuli välja uus lugu "Who I really am". Uus singel on küll varasema popikuue säilitanud, kuid kannab endas ühtlasi house'likku vimkat. Artist sõnas, et "Who I Really Am" räägib eemal oldud aastatel saadud õpetlikest kogemustest ning sellest, mis tunne on päriselt endaks kasvamine ja enesele lähemale jõudmine.

Inger esitles bändiga enda debüüt-EP-d Higher Self“ 21.aprillil Fotografiskas ning muusikat täis õhtu tegi eksklusiivseks võimalus terve EP lugusid kuulda esmakordselt. “Higher Self” räägib viie eripalgelise laulu kaudu loo, mis on laulja elus vahepealsed aastad toimunud ning kuidas on kulgenud iseendani jõudmise teekond. EP kätkeb teekonna ilusid ja valusid, mis said ühtse terviku 21.aprillil toimunud kontserdil, kus INGER jutustas ka laulude taustalood, mida illustreerisid temaatilised pildid ning videod.

Inger avaldas 18.mail muusikavideo loole "Lose My Mind", mis pärineb tema tänavu ilmunud lühialbumilt "Higher Self". Režissöör on Anneliis Kits, operaator Markus Mikk ning produtsendid Kirill Volkov ja Grete Kaio.

19.detsembril laadis INGER YouTube’i üles jõuluversiooni oma loost “Golden Heart”, mille originaal ilmus tänavu aprillis INGERi lühialbumil “Higher Self”. Loo produtseeris, miksis ja masterdas Heldur Harry Põlda. INGER laulab koos oma perekonnaga: Janne, Andreas, Ita, Alfons ja Ernst. Video tegi Karmen King.

Inger Fridolin, Oliver de la Rosa Padilla, Sofia-Liis Liiv kirjutatud "Awaiting You" Inger esituses osaleb Eesti Laulul. Esmakordselt kuulis laulu ETV erisaates 2.detsembril. Poolfinaalis võistles lugu 14.jaanuaril, finaalis 11.veebruaril saavutati 7. koht.

17.veebruaril esinesid Inger x Bänd Kinomajas.

2.juunil esines Tallinna vanalinna päevade raames Adamson-Ericu muuseumi alapärases sisehoovis akustilise kavaga laulja ning laulukirjutaja INGER.

8.juunil ilmus Inger singel “Nähtamatu”, mis räägib kaasakiskuva meloodia taustal loo kallite inimeste magusvalusast eri rada minekust. “Usun, et meil kõigil on selliseid inimesi elus olnud. Olgu selleks näiteks lapsepõlvesõber, elukaaslane või ka pereliige. Väga lähedasest inimesest on aja möödudes saanud tuttav, vahepeal isegi võõras. “Nähtamatu” räägibki sellest tundest, kui kohtad inimest, kellega kunagi oli palju ühist, kuid nüüd seovad vaid mälestused,” avas Inger loo tausta.

Inger oli erikülaliseks 13.juulil Noblessneri Valukojas Calum Scotti tuuril “Brides World Tour”.

8.septembril tuli Inger välja singliga "Põled kui suvi". Lugu toob kuulajateni värske kõlapildi, mille muudavad meeldejäävaks maitsekad kitarririffid, kaasahaarav rütm ja lüürilised sõnad. Produtsent Markus Palo sõnul on Ingeriga töötamine alati inspireeriv ja lõbus. "Põled kui suvi" on sügava emotsionaalse mõttega lugu. Kaasahaarav kitarrikäik koos krabiseva perkussiga tõmbab kuulaja INGERile intiimselt lähedale, millele vastanduvalt suurejooneline refrään oma moodsate süntidega, tõukab publiku uuesti keset suvemöllu." Laulu autorid on Harmo-Ron Kallaste, Andreas Poom ja Inger Fridolin, kelle koostöö on toonud kuulajateni järjekordse meeldejääva muusikapärli.

5.jaanuaril 2024 ilmus Ingerilt uus singel “Öösegadus”. Loo aitasid tal kirjutada Harmo-Ron Kallaste, Sander Sadam ja Uku Moldau. Muusikavideo režissöör ja stsenarist oli Rait Kangur.

8.jaanuaril oli Inger külas ETV Terevisioonis ning esitas koos bändiga lugusid “Öösegadus” ja “Nähtamatu”.

INGER andis 16.mail välja uue singli “jah, sa oled see!”, mis valmis koostöös produtsendi Steven Ilvesega. "Lugu räägib sellest kui olulised on just need õiged inimesed meie ümber, kes meid armastavad, toetavad ja inspireerivad ning ka meeldetuletus ja julgustus meile kõigile olla just need, kes oleme,” avas INGER loo sünnilugu.

Faktid

Nimi: Inger Fridolin
Sündinud: 11. märts 1999

Bänd:
Johannes Pihlak (s. 30.12.1998) - kitarr
Harmo Ron Kallaste (s. 21.05.2003) – trummid
Claus Heinrich Riismaa (s. 16.11.1996) – basskitarr
Heldur Harry Põlda (s. 18.09.1996) - klahvpillid

Foto: Riina Varol

Muud huvitavat

Seotud videod

Inger - Öösegadus
Inger - Öösegadus

Artist: Inger

Lugu: Öösegadus

Aasta: 2024

Inger -  jah, sa oled see
Inger - jah, sa oled see

Artist: Inger

Lugu: jah, sa oled see

Aasta: 2024

Inger - Lose My Mind
Inger - Lose My Mind

Artist: Inger

Lugu: Lose My Mind

Aasta: 2022

Inger - Awaiting You
Inger - Awaiting You

Artist: Inger

Lugu: Awaiting You

Aasta: 2022

Inger - Golden Heart (Christmas Version With Family)
Inger - Golden Heart (Christmas Version With Family)

Artist: Inger

Lugu: Golden Heart (Christmas Version With Family)

Aasta: 2022

Inger - Playing Games
Inger - Playing Games

Artist: Inger

Lugu: Playing Games

Aasta: 2020