P!nk

1.detsembril ilmus P!nk albumi "Trustfall" Tour Deluxe Edition, millel 9 lisalugu kontsertsalvestisi. Singliks oli "All Out Of Fight", mille David Spearing lavastatud videot esitleti 7.detsembril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 03.02.2002 - 10:35
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.12.2023 - 20:26
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Pink kelle õige nimi on Alecia Moore sündis 8.septembril 1979 aastal. Ta on kasvanud ülesse muusika keskel. Varases puberteedieas näitas ta oma armastust tantsumuusikasse Philadelphia ööklubides. 14 aastaselt omas ta juba oma esimest töökohta lauldes tausta oma sõpradele ühes räpp grupis. Teine DJ andis talle iga reede õhtul paar minutit aega ennast mikrofoni ees tõestada, mis juhtis ta tausta lauljaks lühiajalises grupis “Basic Instict”. Selle grupini juhtis teda üks MCA Recordsi juhataja kes oli ta võimeid märganud. Kohe peale esimese grupi lahkuminekut jõudis ta teise R&B grupi “Choice” juurde mida esindas LaFace Records.

Pink’i koostöö LaFace’ga oli viljakas – Plaadikompanii lasi 2000 aasta aprillis välja Pink’i debüüt albumi “Can’t Take Me Home”, millelt tõusis kolm top-10 singlit: "Most Girls", "There You Go" ning 2001 aasta jaanuari jäänud “You Make Me Sick”. 2001 aasta lõpus sai Pink oma esimese Grammy auhinna, osaledes kvartetis lauldud filmimusas “Lady Marmalade”, mis iseenesest singlina oli meeletu hitt.

Teine LP “M!SSUNDAZTOOD” ilmus 20.novemril 2001 ning selle avasingli "Get the Party Started" avaesitlus oli MTV-s juba 22.oktoobril. Euroopasse jõudis singel alles selle aasta jaanuaris ning püsib veel praegugi edetabelites kõrgetel kohtade. Kogu uue albumiga on Pink muutnud kõvasti oma muusikalist suundumist ning pöördunud popmusa poole, millest annavad tunnistust pea kõik albumil olevad 15 lugu. Albumil on Pink kirjutanud lugusid koos selliste kuulsustega nagu Dallas Austin (varem koostöös TLC ja Madonna), Scott Storch (aka Kamal bändist Roots) ning endine 4 Non Blondes solist Linda Perry, kes oli ka Pink’i lemmik üheksakümnendate teenageri-eas. Ehedaimaks näiteks ongi vahest lugu "Misery" kus löövad kaasa superstaarid Steven Tyler (Aerosmith) ja Richie Sambora (Bon Jovi). Teine singel plaadilt ilmus 13.mail ning selleks oli "Don't Let Me Get Me".

MTV Video Music Awards 2002 kinkis lauljatarile lausa kaks auhinda ühe ja sama loo "Get The Party Started" video eest ning need olid parim tantsuvideo ning parim naislaulja video! P!nk on muutnud taas juuste värvi ning nüüd on ta ronkmusta peaga ning lisaks on ta lasknud end tugevalt mustaks tätoveerida. 16.septembril lasi lauljatar UK-s müügile singli "Just Like A Pill".

Kui P!nk andis 09.detsembril 2002 neljanda singlina välja albumilt "M!ssundaztood" loo "Family Portrait", ei uskunud veel keegi, et just tema võidab Brit Awardsil parima välismaise naislaulja tiitli. Ent peol endal oli just P!nk kõige oodatuim esineja ning tema esitatud kaks laulu "Get The Party Started" ja "Just Like A Pill" olid vapustavad! Siin pildil ongi meenutus sellest sündmusest.

Kui P!nk plaanis algselt veel aprillis 2003 järgmiseks singliks lugu "Eventually", siis tänaseks on selge, et viiendat singlilt tema viimaselt plaadilt enam ei tulegi. Üllatada lubatakse hoopis uue looga ja see on just lugu, mis P!nk lindistas ägedale menufilmile "Charlie's Angels 2". Uus singel kannab nime "Feel Good Time" ja see ilmub 17.juunil 2003.

"Trouble" on P!NK järgmise singli nimi ja see pärineb juba uuelt albumilt "Try This", mis on lubatud välja anda 10.novembril 2003. Singel, mille autoriks on Tim Armstrong, ilmub 27.oktoobril.

Terve album "Try This" ei ole lauljatari jaoks eriti suur õnnestumine, sest niivõrd kõvasid ja kergelt haaratavaid hitte kui pakkus eelmine LP, siit kurvastuseks ei leia. Kuigi inglite filmi menu kiskus üles tema esimese singli, siis “Trouble“ kukkus üsna abitult läbi ning seda ei suutnud päästa isegi põnev westernilik video. Uus singel "God Is A DJ" kõlab küll veidi paremini ent ometi jääb midagi puudu võrreldes menulooga "Just Like A Pill" ja hitti ei tule siitki. Plaadi huvitavaim pala on vahest hoopiski kitarripop "Try Too Hard" ja vokaalsete võimetega äratab tähelepanu veel "Catch Me While I'm Sleeping". Plaat on tervikuna kui ülejääk eelmisest menukast LP-st ning seda aimab ilmselt ka lauljatar ise, pöörates rohkem tähelepanu oma esinemistele ja show’dele ning kandes rokkarile omaseid riideid.

16.veebruaril 2004 ilmub Pink singel “God Is A DJ“ Euroopas.

Pink järgmine singel ilmus 12.aprillil 2004. Rockilik lugu “Last To Know“ oli juba kolmas singel plaadilt "Try This" ja selle video on monteering lauljatari viimastest kontsertidest ja üleastumistest.

2005 aasta märtsis alustas Pink Rumeenias õudusfilmi "Catacombs" võtteid kus ta mängib peaosa.

Pink ja temast neli aastat vanem mootorratturist kallim Corey Hart kihlusid suvel 2005 Corey motokrossivõistlusel, olles olnud tuttavad juva viis aastat. Pulmad peeti Costa Ricas 07.jaanuaril 2006.

Juuli alguses 2005 teatas Pink'i manager, et lauljatar on töötanud viimased kuus kuud oma neljanda albumi kallal. Valida on momendil juba 25 loo seast, millest 7 on kirjutanud Butch Walker. "Stupid Girl" ning "You and Your Hand" on neist potentsiaalseteks järgmisteks singliteks ning mõlemile filmiti detsembris ka videod, mille autoriks on Dave Meyers. "Stupid Girl" on juba kaheksas video, millel Dave ja Pink koostööd teevad ning see kõneleb L.A. kuulsuste tobedast elust.

P!nki uus album "I'm Not Dead" ilmus 03.aprillil 2006 ning on segu rock and rolli, souli ja funki, ta ise on olnud kaasategev laulude kirjutamisel, helindamisel ja produtseerimisel. Abistava käe andsid Billy Mann, Mike Elizondo, Max Martin ja lauluduo The Indigo Girls. DualDisc sisaldab Stupid Girls-video promo klippi, making of video -värki, Live In Europe-dvd teaserit, P!nki intekat ja audio poolelt 5.1 tellitava miksi.

"Live In Europe" DVD tuli müügile 07.juunil 2006. Enne seda ilmus aga 31.mail uus singel "Who Knew". Järgmine singel koos klubivideoga oli "U + Ur Hand".

31.oktoobril 2006 esines lauljatar Saku Suurhallis Eestis ning 20.novembril ilmus balladilik singel "Nobody Knows".

Veebruaris 2008 läks Pink lahku oma abikaasast Carey Hartist ent ametlikult ollakse abielus edasi. Augustis filmiti video uuele singlile "So What", milles Pink abikaasa teemal kõvasti sõna võtab, video esilinastus 22.augustil ning singel tõusis USA-s #1 kohale. Uus album "Funhouse" tuli 28.oktoobril 2008 LaFace/Zomba alt ning teine singel siit oli "Sober".

Kolmanda singli "Please Don't Leave Me" video esilinastus lauljatari YouTube kanalil 29.jaanuaril 2009. Video autoriks Dave Meyers. Juunis 2009 tuli neljas singel "Funhouse", mille autoriteks Pink, Tony Kanal ning Jimmy Harry. Loo videos mängis bändist No Doubt tuntud Tony Kanal ise klaverit.

02.novembril 2009 anti välja albumist "Funhouse" special edition, millel lisaks kaks senikuulmata lugu ning boonus DVD videote ja kontsertülesvõttega tuurist. Singliks oli "I Don't Believe You".

16.novembril 2010 tuli parimate lugude kogumikalbum "Greatest Hits ... So Far!!!", millel raadiote lemmikud "Get the Party Started", "There You Go", "Don't Let Me Get Me", "Just Like a Pill", "Family Portrait", "Trouble", "Stupid Girls", "Who Knew", "U + Ur Hand" ning "Dear Mr. President", samuti uuemad lood nagu "So What", "Sober", "Please Don't Leave Me" ja "Glitter in the Air". Esimese singlina jagati raadiotele 05.oktoobril uus lugu "Raise Your Glass", mille autoriteks Max Martin ja Pink. Samade autorite sulest pärines ka järgmine singel "F**kin' Perfect", mis ilmus 14.12.2010.

02.juunil 2011 said Pink ja Carey Hart tütre Willow Sage Hart vanemateks.

25.novembrist 2011 Eesti kinodes linastuvas animafilmis "Happy Feet 2" (Lustakad Jalakesed 2) osales filmihäälena P!nk. Jaanuaris 2012 ilmunud filmi soundtrack sisaldab Pinki uut laulu, filmi tunnuslugu "Bridge of Light".

30.märtsil 2012 avaldas P!nk oma kirjas fännidele, et alustas tööd järgmise albumiga. Esimese singli "Blow Me (One Last Kiss)" avaldas ta USAs ja Austraalias 9.juulil, produtsendiks Greg Kurstin. Inglismaal ilmus singel 2.septembril ning album "The Truth About Love" 14.septembril. Album on P!nki ainulaadne nägemus armastuse eri külgedest – heledast-tumedast, rõõmsast ja kurvast! Album oli P!nk-ile esimeseks USA #1 plaadiks.

6.septembril esitleti raadiotele järgmist ja rahulikumat singlit "Try", autoriteks Greg Kurstin & Busbee. "Try" video jõudis online 10.oktoobril 2012.

Detsembris 2012 ilmus ülieduka albumi "The Truth About Love" eriversioon fännidele, mis sisaldab originaalalbumit, DVD´l varem avaldamata F*kin’ Perfect esitluse videosalvestust, videosid hittidele Blow Me (One Last Kiss), Try, live esitlusi ning The Truth About Love Photoshoot tagaplaani materjali.

Jaanuaris 2013 jõudis USA raadiotesse järgmine singel "Just Give Me a Reason", mida esitatakse koos ansambli fun. lauljaga Nate Ruess. Muusikavideot esitleti 5.veebruari ning singli ilmumisajaks oli 17.märts 2013. Singel oli väga edukas.

14.veebruaril 2013 alustas P!nk "The Truth About Love" maailmatuuriga, mis 12.aprilliks jõudis Euroopasse.

RCA Records kinnitas neljandaks viimase plaadi singliks "True Love", mis tuli iTunes müügile 30.juunil 2013. Loos kuuleb laulmas Lily Alleni. Samal päeval esitleti ka singli videot, milles osaleb tütar Willow.

25.augustil 2013 võitis Pink MTV aastaauhindade gaalal parima koosesituse video auhinna looga "Just Give Me A Reason", kaaslaseks Nate Ruess.

Albumi "The Truth About Love” ilmumise esimesel aastapäeval, 14.septembril 2013, avaldas P!nk singli “Walk of Shame”.

22.novembril 2013 tuli müügile dvd "The Truth About Love Tour: Live From Melbourne". P!nki võimas live-DVD on 1h 50 minutit pikk etendus, mis filmiti tuuri The Truth About Love Austraalia osas. Tuuril oli 18 kontserti, mida vaatas ligi 250 000 fänni. Singliks siit oli 1.detsembril 2013 “Are We All We Are”.

Ajakiri Billboard valis laulja Pinki 2013. aasta naiseks ning selle uhke tiitliga kaasnev auhind anti talle üle 10.detsembril New Yorkis.

2.märtsil 2014 esines Pink Oscarite jagamise galal looga "Somewhere Over the Rainbow".

4.märtsil 2014 sõlmisid P!nk ja RCA Records mitme plaadi lepingu.

P!nk ja Dallas Green bändist City and Colour ühendasid väed koosluseks You+Me ning avaldasid 10.oktoobril 2014 albumi "Rose Ave". You+Me esimene muusikavideo "Break the Cycle" tuli 23.septembril.

Pink salvestas teemaloo "Today's The Day" 13nda hooaja TV-saatele "The Ellen DeGeneres Show". Avasaade oli eetris 10.septembril 2015 ning lugu ilmus samas ka digisinglina.

27.mail 2016 esilinastunud Walt Disney Pictures fantaasiafilmis “Alice Through the Looking Glass“ kõlab P!nk esituses Jefferson Airplane 1967.a lugu “White Rabbit”. Sama filmi peateemaks on P!nki 15.aprillil avaldatud singel “Just Like Fire”, mille kirjutasid Max Martin, Shellback ja Oscar Holter. Uue looga astus lauljatar üles 22.mail Las Vegases toimunud Billboard Music Awards tseremoonial.

P!nk osales 6.juulil 2016 avaldatud loos "Hands" koos paljude USA muusikutega, mille tulu läheb Orlando massitulistamise ohvrite toetuseks.

28.juulil 2016 tulid P!nk ja kantrilaulja Kenny Chesney välja ühise singliga "Setting the World on Fire".

P!nk kirjutas jõulise ballaadi “Recovering”, mis ilmus 9.septembril 2016 Celine Dion singlina.

26.detsembril 2016 sündis Pink ja Carey Hart poeg Jameson Moon Hart.

P!nk ja Sia osalesid norrakate duo Stargate 10.märtsil 2017 ilmunud singlil "Waterfall".

10.augustil 2017 tuli uus singel "What About Us", mille muusikavideo esilinastus 16.augustil.

13.oktoobril jõudis müügile 13-looline album "Beautiful Trauma", mille nimiloo produtsendiks oli Jack Antonoff. Loos ''Revenge'' osales räppar Eminem. 6.oktoobril tuli välja promosingel "Whatever You Want". "Beautiful Trauma" muusikavideot esitleti 21.novembril.

P!nk osales 15.detsembril ilmunud Eminemi uue albumi loos "Need Me".

29.jaanuaril 2018 avaldas P!nk UNICEF toetuseks emotsionaalse mustvalge video loole ''Wild Hearts Can't Be Broken'' ning 2.märtsil loo "Whatever You Want" video.

24.juulil 2018 avaldas P!nk video loole ''Secrets" ning järgmine singel oli 26.oktoobril ilmunud "A Million Dreams".

5.veebruaril 2019 sai P!nk oma tähe Hollywoodi kuulsuste alleel.

P!nk esitles järgmise albumi esimest singlit "Walk Me Home" 20.veebruaril. Samal õhtul jagati Londonis popmuusikaauhindu Brit Awards 2019, kus lauljatarile omistati eriauhind - Silmapaistev panus muusikasse. Järgmine singel "Hustle" ilmus 29.märtsil.

11.aprillil tuli välja P!nk uus singel "Can We Pretend" featuring Cash Cash. Album "Hurts 2B Human" ilmus 26.aprillil ja sisaldab 13 lugu. Nimilugu, kus osaleb Khalid, avaldati 22.aprillil.

18.juunil esitles P!nk emotsionaalset muusikavideot loole "90 Days", kus kaastegev Wrabel.

P!nk lõi kaasa Keith Urban 18.septembril 2020 ilmunud albumi loos "One Too Many". Singel avaldati 16.septembril.

12,veebruaril 2021 andis P!nk välja laulu "Cover Me In Sunshine" koos tütre Willow Sage Hart'iga.

P!nk osales 9.aprillil ilmunud Rag’n’Bone Man singlil "Anywhere Away From Here".

7.mail avaldas P!nk singli "All I Know So Far", millele järgnes 21.mail live album "All I Know So Far". 14.juulil 2022 ilmus lauljatarilt singel "Irrelevant".

4.novembril ilmus P!nk singel "Never Gonna Not Dance Again" koos muusikavideoga.

P!nk uus album "Trustfall" ilmus 17.veebruaril 2023 ning sisaldas 13 lugu. Kaasa lõid First Aid Kit, The Lumineers ja Chris Stapleton. 27.jaanuaril tuli välja nimiloo singel "Trustfall" koos Georgia Hudson lavastatud muusikavideoga ning 14.veebruaril singel "When I Get There".

20.oktoobril andsid Marshmello, P!nk & Sting välja ühise loo "Dreaming".

1.detsembril ilmus P!nk albumi "Trustfall" Tour Deluxe Edition, millel 9 lisalugu kontsertsalvestisi. Singliks oli "All Out Of Fight", mille David Spearing lavastatud videot esitleti 7.detsembril.

Faktid

Nimi: Alecia Moore
Lavanimi: Pink
Sünniaeg: 08. september 1979
Sünnikoht: Doylestown, Pennsylvania, USA
Tähtkuju: Neitsi
Pikkus: 162,5 cm
Vanemad: James ja Judy
Vend: vanem vend Jason
Mees: Carey Hart
Tütar: Willow Sage Hart (02.06.2011)
Poeg: Jameson Moon Hart (26.12.2016)
Muusikalised Mõjutused: Madonna, Whitney Houston, Mary J. Blige, Billy Joel ja ta isa

Muud huvitavat