Robbie Williams

Robbie Williams lõi kaasa 2.mail ilmunud lauljatari Lucy Spraggan singlil "Sober".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.12.2002 - 10:45
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.05.2024 - 16:46
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Robbie Williams on tänapäeva inglise popmuusika kõige tunnustatuim artist ning seda kinnitab veenvalt fakt, et maailmas on ostetud tema plaate üle 60 miljoni eksemplari ning mee on võitnud 17 briti musaauhinda. 2006 aasta tuuriga püstitas Robbie Guinessi rekordi kui tema tuuri pileteid müüdi ühe päevaga 1,6 miljonit.

Robert Peter Williams on sündinud kolmapäevasel päeval Inglismaal paigas nimega Stoke-On-Trent ning juhtus see 13.veebruaril 1974. aastal. Robbie isa Peter oli koomik ning paljus võlgneb laulja oma huumorisoone just isale. Juba kolme aastasena esitas ta ühel kontserdil Hispaanias menulugu “Summer Nights” muusikalist Grease. Ta oli kõigest 16 aastat vana kui liitus esimese inglaste oma boybändiga Take That 1990 aastal ning lahkus sellest ansamblist septembris 1995. Take That oli ansambel, mille kuulsust võib võrrelda ansambliga The Beatles ning seda jäävad meenutama seitse #1 singlit UK edetabeli ajaloost.

1996 aastal alustaski laulja oma soolokarjääri algul Chrysalis Recordsi artistina ning esimene plaadileping sõlmiti 27.juunil 1996. Juba kuu aja pärast, 29.juulil ilmus esimene singel “Freedom“, mis polnud aga kuigi edukas. Aasta hiljem, samuti juulis muutus aga kõik ning singel “Angels“ tõi Robbie nime taas päevakorda ja 29.septembril 1997 ilmus esimene LP “Life Thru A Lens”. Järgmine plaat kandis nime “I’ve Been Expecting You“ ning tõi esile edukate singlitena lood “Millenium“ ning “No Regrets“. 1998 aasta saavutused kulmineerusid kolme briti mususika auhinnaga – parim meesartist, parim singel oli “Angels“ ning parim muusikavideo “Millenium“.

1999 aasta pühendas Robbie USA vallutamisele ning andis seal maikuus välja oma kahe LP parimatest lugudest kogutud plaadi “The Ego Has Landed“. 2000 aastal nägi ilmavalgust LP "Sing When You're Winning", mida jääb meenutama skandaalse videoga singel “Rock DJ”. 2001 aastal ilmus kiirelt järgmine plaat “Swing When You’re Winning”, mille kõrghetkeks oli jõulusingel "Somethin' Stupid" koos näitlejatar Nicole Kidman’iga. Eriti kuumaks köeti just selle loo video ent kena pala oli plaadilt kindlasti ka "Mr. Bojangles".

18.novembril 2002 andis Robbie välja järgmise LP “Escapology“, millest loe lähemalt albumi jutu alt ning vaata kindlasti fantastilise singli “Feel“ videopilte.

Teine singel “Come Undone” ilmus 14.aprillil 2003. Selle loo video öisest pidupanemisest koos kõige sinna juurde kuuluvaga on tekitanud juba palju kõmu ning kõiki stseene sellest päevasel ajal ei näidatagi. Video direktoriks on Jonas Akerlund, kes on varem vaatajaid shokeerinud selliste kuulsate videoklippidega nagu Metallica (Whiskey in the Jar), The Smashing Pumpkins (Try, Try, Try) ja The Prodigy (Smack My Bitch Up).

29.septembril 2003 ilmub Robbie kontsertalbum “Live at Knebworth“, milllel kõlab 14 laulja suuremat hitti läbi aegade. Need pärinevad Robbie suvisest tuurist Lääne-Euroopas ja on lindistatud tuuri tipphetkedel Knebworth kontsertidel. Seal esines Robbie kolmel ööl järjest ning kontsertide kogu külastajate arv küündis seal numbrini 375 tuhat.

Robbie neljas singel albumilt “Escapology” on “Sexed Up“ ning selle video esmaesitlus oli Uk-s saates TOTP 10.oktoobril. Ballaadiliku loo sisuks on kibestumine ning video direktoriks on Jonas Akerlund. Naisosa mängib videos USA modell ja näitleja Jamie King. MTV Europe hakkab videot näitama alates 17.oktoobrist ning poodidesse jõudis singel 03.novembril 2003.

Juulis 2004 avaldas Robbie Williams detaile oma uuelt parimate hittide plaadilt. See plaat peaks ilmuma 18.oktoober 2004 ja kaks singlit uuelt plaadilt peaks ilmuma enne aasta lõppu. "Misunderstood" on võetud neljandalt ilmuvalt järjeloost "Bridget Jones Päevikute" sarjast "Bridget Jones: The Edge Of Reason". Samas sarjas kandis Williams ise hoolt "Have You Met Miss Jones?" coverloo eest ja originaalloo "Not Of This Earth" esimese filmi jaoks.

"Radio" on arvatavasti esimene singel ja laulude kaaskirjutaja Stephen Duffy kirjeldab seda kui „hullu elektrogootikat“. Duffy, Williamsi uus laulude kirjutaja (kuna Guy Chambers lasti lahti oma koha pealt), töötab kaasa uue stuudio plaadi valmissaamisel. Ta ütles fännilehele Aztec-Moon.net: "(Pärast jõule) on meil veel kuus kuud aega, et lõpetada töö järgmise plaadiga, mis peaks välja tulema 2006.aasta septembris, ma arvan." "Mul pole mingit päevakorda töötades koos Robiga – lihtsalt vaadake seda, mida tema tahab teha ja temaga liitudes…Me kirjutame rohkem laule praegu LA-s."

"Radio" ilmus Uk-s 04.oktoobril ja oli taas sealmaal #1. "Bridget Jones: The Edge Of Reason" peaks UK-is ilmuma 12.novembril ning Robbie teine singel "Misunderstood" järgnes juba 09.detsembril.

Aastal 2005 on Robbie ette võtnud albumi tegemise koos Scissor Sisters ninamehega Jake Shears. Album nimega "Intensive Care" ilmus 24. oktoobril 2005. Rohkete reggae elementidega pikitud plaadi esimene singel kannab nime "Trippin" ja tuli müügile 03.oktoobril. Selle singli naljaka video autoriks oli Johan Renck ning ametlikul Robbie lehel mängib video alates 16.septembrist. Albumist on ka Special Edition-versioon , mis sisaldab ka 23 minutit kestvat dokumentaari nimega “Intensive Care”, videot laulust “Make Me Pure” ja muud.

Uus Guinessi rekordite raamatu vääriline maailmarekord on sündinud - Robbie 2006 aasta tuurile müüdi ühel päeval pileteid 1,6 miljonit. Tegemist oli Wembley Stadiumil antavate viie kontserdi piletitega. Robbie uus viis kuud vältav tuur sai alguse Lõuna-Aafrikast 10.aprillil 2006.

Kolmas singel albumilt "Intensive Care" ilmus 21.mail 2006 ning see oli "Sin Sin Sin", mille video võeti üles samuti Lõuna-Aafrikas. Siin kehastas Robbie Püha Isa, kellel on 25 rasedat naist.

23.oktoobril 2006 andis Robbie välja tantsualbumi "Rudebox". Antud kauamängiva kõik 16 lugu peegeldavad Robbie muusikalist maitset, näideteks juba kaheks hitiks kujunenud singlit “Rudebox” ja “Lovelight”. “Rudebox” sisaldab palju uusi lugusid, kuid ka Robbie versioone tema enda lemmikutest. Mitmekülgne album on täis huumorit, ajalugu, lahku minekuid ja kokku tulekuid ning ausaid ülestunnistusi. Selle albumi tegemisel on Robbiel olnud väga palju abistavaid käsi: Robbie enda kangelased The Pet Shop Boys, ambiendi kuningas William Orbit, oma küla poisid Danny Spencer ja Kelvin Andrews ehk Soul Mekanik ning disko-housei muusika ikoon Dave “Joey Negro” Lee.

Robbie Williams tähistas esimest aastakümmet sooloartistina lastes välja ”And Throuh It All- Robbie Williams Live 1997-2006” nime kandva live dvd. Robbie Willimasit on nimetatud üheks parimaks meelelahutajaks ja antud retrospektiivne dvd näitab, et see väide vastab tõele. Dvd’l on üle viiekümne liveesinemise kogu tema soolokarjääri ajast. Siit leiduvad sellised lood nagu ”Feel”, ”No Regrets”, ”Let Me Entertain You”, ”Come Undone” ja ka uutest lugudest ”Rudebox”. Duubel dvd’lt leidub k apalju rariteetset materjali ja esinemisi, mh. Abbey Roadil, David Lettermani shows, Later With Jools Hollandi shows, Brit Awardsidel ning Ant & Dec shows. Dvd’l liigutakse Robbie kõige esimesest, natuke närveerivast live esinemisest Pariisist aastal 1997 selle aasta rekordeid purustanud ”Clode Encounters” tuurini. ”And Through It All” vahendusel saame endale ette kujutada, et oleme osa 375 000 inimesest, kes olid Robbie Knebworthi kontserdil, Glastonbury mudastel põldudel 1998. aastal või Live 8 kontserdil, kus Robbie oma energilisusega show varastas. Ke soleks võinud arvata, et kümme aastat peale Pariisis kahe kaameraga filmitud esinemist Robbie Leedsi kontsert filmitakse 20 kaameraga ja seda näidatakse otse-eetris 26. riigis. Antud dvd näitab, et Robbie on kindlasti üks viimaste aastakümnete Britannia parimatest live-esinejatest. ”And through It All” on täis eufooriat, higi, hümne ja karjeid, mis tuletavad meile meelde, et on olemas vaid üks Robbie Williams.

Neljas singel albumilt "Rudebox" on suvetantsuline "Bongo Bongo". Robbie “King Of The Bongo” on Manu Chao klassikalise originaali ümberhindamine dekatentlikuma ja liiderlikuma 2006. Robbie’ga liitus taustavokalistina selles pöörane plika Lily Allen. Remikeid sisaldav maxisingel ilmus juulis 2007 ning esmakordselt usaldati miksijateks hollandi dj-d, esiteks ülimenukas Fedde le Grand ja siis trio Noisia.

Robbie järgmine album "Reality Killed The Video Star" ilmus 09.novembril 2009. Plaadi produtseeris Trever Horn ning fännide rõõmuks on albumil kolm ballaadi. Esimene singel "Bodies" tuli 12.oktoobril ning oli väga raadiosõbralik, sisaldades electro pop bassi ja emotsionaalset refrääni. Nimekatest lugudest on plaadil veel teinegi hitt-pomm "Starstruck" ning plaadi viimane lugu "Won't Do That To You", mis kirjutatud Robbie armsamale ameerika näitlejatarile Aida Field.

20.oktoobril 2009 toimus Robbie Williamsi esimene kontsert pärast kolme aasta pikkust vaheaega Londonis. Euroopa kõigi aegade suurimat HD Live kontsertprojekti sai jälgida üle 200 kinoekraanil Euroopa 23 riigis. 07.detsembril järgnes albumi teine singel "You Know Me".

07.augustil 2010 abiellusid Robbie Williams ja Ayda Field Los Angeleses.

11.oktoobril 2010 tuleb kogumikalbum "In And Out Of Consciousness: The Greatest Hits 1990-2010". Tavaversioonile on paigutatud 39 Robbie 20-aastase karjääri parimad lood nagu Angels, Feel, Rock DJ, Let Me Entertain You, She's The One ja vanemast Take That klassika Everything Changes. Lisaks uus Robbie lugu Heart And I. Plaadile valmis üllatussingel "Shame" koos endise bändikaaslasega Gary Barlow, millel teise loona Robbie "The Queen".

Robbie andis oma vana bändiga koos välja Take That järgmise LP ning tulemas on ka võimas tuur. Juulis 2010 võeti üles video ansambli uuele singlile "The Flood". Take That album "Progress" ilmus 22.novembril 2010. Album püstitas UK-s esimesel müüginädalal rekordi, müües 520 tuhat koopiat. 28.veebruaril 2011 ilmus singel "Kidz".

15.juunil 2011 esitles Disney/PixarThis filmi "Cars 2" muusikavideot "Collision Of Worlds", mille autoriteks ja esitajateks Robbie Williams ja kantrileged Brad Paisley. Filmi sai meie kinodes vaadata alates 5. augustist.

18.septembril 2012 seisis Robbie ametlikul veebilehel uudis: "Theodora Rose Williams, hellitavalt Teddy, sündis kell 15.33 ja kaalus 3,3 kilogrammi. Beebil, emmel ja issil läheb suurepäraselt. Täname kõikide heade soovide eest."

Robbe uus singel "Candy" ilmus 29.oktoobril 2012 ning sellest sai Robbie 14s #1 hitt UK edetabelis. Loo kaasautoriks on Gary Barlow.

Robbie üheksanda stuudioalbumi "Take The Crown" andis välja Universal Music Group ja see tuli 5.novembril. 11-loolise plaadi kirjutas Robbie koos austraallastest tiimiga Undercolours valmis vaid kaheksa päevaga.

Teine singel "Different" avaldati 17.detsembril. Loo video on üleval Robbie Youtube kanalil alates 18.novembrist 2012. 11.märtsil 2013 tuli kolmas singel "Be a Boy".

10.mail 2013 esitlesid Robbie ja Dizzee Rascal muusikavideot uuele singlile "Goin' Crazy".

14.juunil alustas Robbie Dublinis, Iirimaal oma uut Euroopa turneed "Take The Crown Stadium Tour 2013", mille raames külastas ta 13 riiki, andes 26 kontserti. Tallinnas esines Robbie 20.augustil 2013 60 000 pealtvaataja ees.

Robbie Williamsi Tallinna kontserdi ülekanne, mida jälgisid Eesti taasiseseisvumispäeval arvukad fännid ligi 750 kinos üle maailma, jõudis 18.septembril kinoekraanidele Tallinnas, Tartus ja Narvas.

11.novembril 2013 ilmus singel "Go Gentle", mille autoriteks Guy Chambers ja Chris Heath. Loo 16.oktoobril avaldatud videos sõidab Robbie laeva meenutava sõiduriistaga mööda Los Angelese tänavat, laulab ja vaatleb inimesi. Singli teiseks looks on "You Got Old (featuring Jonathan Wilkes)".

15.novembril 2013 andis Robbie välja klassikalugudega albumi "Swings Both Ways". Külalistena osalevad Lily Allen, Kelly Clarkson, Michael Buble, Rufus Wainwright ja Olly Murs. Plaadi avalugu "Shine my Shoes" promovideo oli koos sadade kontsertkaadritega tema "Take the Crown" tuurilt värvikaks tehtud.

BBC tellimusel filmiti Londonis kontsert, mis ilmus 9.detsembril dvd-na "One Night At The Palladium". 82-minutilisel kontserdil täisorkestri saatel esitas Robbie swingiklassikast ning lugusid oma uuelt albumilt. Külalistena osalesid Rufus Wainwright, Lily Allen, Muppets Miss Piggy ja Kermit the Frog.

15.detsembril 2013 andis Robbie välja singli "Dream A Little Dream", mille originaal pärineb aastast 1931. Muusikavideo avaldati Youtubes 3.detsembril.

24.märtsil 2014 tuli singel "Shine My Shoes". Loo autorid on Robbie, Guy Chambers ja Chris Heath. 18.mail esines Robbie Helsinki Hartwall Arenal.

3.oktoobril 2014 ilmus Avicii järgmise albumi “Stories“ esimene singel “The Days” kus lauljaks on Robbie Williams.

27.oktoobril 2014 sündis Robbie ja Ayda Field perre pisipoeg, kelle nimeks sai Charlton Valentine Williams.

30.oktoobril 2014 kuulutati välja Robbie "Let Me Entertain You Tour" 2015 aasta kevade 13 kontserti, mille hulgas 6.aprillil Riias, Arena Rigal.

1.detsembril 2014 avaldas Robbie üllatusalbumi "Under the Radar: Volume 1", millel kõlavad seniavaldamata lood, mis teistelt plaatidelt välja jäänud.

5.detsembril 2014 jõudis 2013. aasta kontsertfilm "Robbie Williams – Live In Tallinn“ DVD ja Blu-Ray versioonidena poelettidele.

Mais 2016 sõlmis Robbie oma 11-nda stuudioalbumi lepingu Sony Music'uga ning album "Heavy Entertainment Show" tuli välja 4.novembril 2016. Lugude kaasautoriteks olid Stuart Price, Guy Chambers, Brandon Flowers, Ed Sheeran, John Grant, Rufus Wainwright ja Serge Gainsbourg. Esimene singel “Party Like a Russian” ilmus 30.septembril ning muusikavideo esilinastus Facebookis.

21.oktoobril tuli välja promosingel “Love My Life” ning muusikavideo esilinastus Facebookis 12.novembril. Järgmiseks singliks oli "Mixed Signals".

Robbie avaldas 28.aprillil loo "The Heavy Entertainment Show" video.

30.novembril tuli välja kogumikalbum "Under the Radar: Volume 2", millel kõlavad seniavaldamata 12 lugu, mis teistelt plaatidelt välja jäänud. 10.augustil avaldas ta loo "Eyes On The Highway" ning 29.septembril esitles lugu "Go Mental" featuring Big Narstie & Atlantic Horns. 3.novembril tuli välja veel "Run It Wild".

16.aprillil 2018 avaldas Robbie viimase albumi loo "My F**k You To You" muusikavideo.

14.juunil esines Robbie Williams Moskvas Jalgpalli MM avatseremoonial.

28.detsembril ilmus singel "I Just Want People To Like Me".

Robbie Williams osales prantsuse produtsendi Bob Sinclar 18.jaanuaril ilmunud singlil "Électrico Romantico".

14.veebruaril 2019 tuli järgmine seniavaldamata materjaliga album "Under The Radar Volume 3". Loo "Gold" muusikavideot esitleti 21.jaanuaril ning "The Impossible" multikat 15.veebruaril.

Robbie Williams osales 12.aprillil ilmunud Emma Bunton albumi loos "2 Become 1".

22.novembril 2019 ilmus Robbie Williams esimene jõulugudega album "The Christmas Present". Duubelplaadi esimene osa "Christmas Past" peidab endas klassikat ja kavereid ning teine osa "Christmas Future" sisaldab uusi lugusid. Plaadil osalevad Jamie Cullum, Rod Stewart, Bryan Adams, Tyson Fury, Helene Fischer ja Robbie isa Poppa Pete. 1.novembril tuli välja ansambli Slade "Merry Xmas Everybody" kaverversioon koos Jamie Cullumiga. Albumiga koos tuli singel "Time For Change" koos muusikavideoga.

Robbie Williams osales 2.septembril 2020 ilmunud briti glämmrokkarite The Struts singlil "Strange Days".

13.novembril andis Decca Records välja heategevuskampaania BBC Children in Need raames välja Oasise 2002 aasta kaveri "Stop Crying Your Heart Out", mida esitasid Cher, Kylie Minogue, Mel C, Lenny Kravitz, Ava Max, Nile Rodgers, Lauv, Robbie Williams, Gregory Porter, Clean Bandit, Jess Glynne, Bryan Adams ning saatjateks on BBC Concert Orchestra ja Anoushka Shankar sitaril.

Robbie Williams andis 20.novembril välja albumi "The Christmas Present" uue versiooni koos lisalooga "Can't Stop Christmas".

Robbie Williams uus album "XXV" ilmus 9.septembril 2022. Album koosneb taassalvestatud ja värskelt orkestreeritud versioonidest senistest parimatest hittidest, mis salvestatud Metropole Orchestra'iga, koos mõne üllatusega. Plaadiga tähistab laulja oma karjääri 25. juubelit. 7.juunil esitles ta singlit megahitist "Angels". Järgmistena tulid 8.juulil välja "Eternity (XXV) / The Road TO Madalay (XXV)" ning 5.augustil "Lost (XXV)". Viienda loona avaldas ta 26.augustil "No Regrets (XXV)".

Robbie Williams esines 9.märtsil 2023 Riga Arenal. Uue kontsertturnee "XXV" raames kuulis tema viimase 25 aasta parimaid hitte uues helikeeles, mis on salvestatud koos Metropole orkestriga.

6.oktoobril 2023 ilmus Armada Music'ult Berliini dreamhouse duo Lufthaus album. Duos on Flynn Francis ja Tim Metcalfe ning vokaalidel esineb Robbie Williams. Esimene singel "Sway" avaldati 11.veebruaril 2022 ning viimatine "Sunlight" 23.veebruaril 2024.

Robbie Williams lõi kaasa 2.mail ilmunud lauljatari Lucy Spraggan singlil "Sober".

Faktid

Nimi: Robert Peter Maximillan Williams
Sündis / koht: 13.veebruar 1974 / Stoke-On-Trent, UK
Tähtkuju: Veevalaja
Hiina horoskoop: Tiigri aastal
Pikkus: 185,5 cm
Silmad: Rohelised
Juuksed: Tumepruunid
Instrumendid: Kitarr, flööt ja trummid
Reklaamib: Reebok, Versace, 7up ja Pepsi
Tätoveering: Keldi rist parema reie peal, Maori muster vasakul õlal. Paremal käel on lõvi ja "Born To Be Wild" kiri.
Hobi: Triktrakk (Backgammon - võibolla inglise keeles ütleb rohkem)
Perekond: Ema Janet, isa Peter ja õde Sally.
Abikaasa: Ayda Field, näitleja, abielu 07.08.2010
Tütar: Theodora Rose Williams, sündis 18.09.2012
Poeg: Charlton Valentine Williams, sündis 27.10.2014

Muud huvitavat