Kerli

Kerli tulevase albumi “Oversoul” neljas singel “The Art of Being Alone” tuli välja 30.aprillil ning on ood üksi olemisele, hümn erakutele ja üksikutele huntidele, kaaslane kõigile, kes mõistavad ja hindavad ainult iseendaga olemise olulisust. Lugu põhineb Kerli enda kogemusel ja teadlikult praktikal valides elada pikka aega eraldatuses, kus saavad nähtavaks tulla inimese erinevad aspektid, millega on vaja tegeleda, et ennast areneva isiksusena meistriteoseks voolida.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.08.2002 - 11:05
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.04.2024 - 10:28
Eesti artist, Sooloartist, Pop

2002 aasta 21.juunil Riias toimunud Fizz Superstar finaalkontserdil selgus talendiotsingu konkurssi võitja, kelleks osutus suure häälteenamusega 15-aastane Kerli Kõiv Eestist. Kerli Kõiv esitas konkursil Nelly Furtado laulu I`m Like A Bird ning võit saabus ülekaalukalt 95 punktiga. Baltimaadest pääses eelproovidesse kokku 850 konkurenti ning 45 neist valiti saatesse esinema. Riias võidetud tiitel tõi Kerlile kaasa plaadilepingu Universal Music’uga. Kerli edasised eluplaanid võivad peale muusika olla veel kas fotograafia, meedia, inglise keele, sisearhitektuuri või moekunsti valda see igatahes hoiab. Lisaks laulmisele disainib piiga endale ise riided, mis ema siis valmis õmbleb.

Kerli elas Tartumaal Elva linnas ning on lõpetanud kohaliku gümnaasiumi 9. klassi. Lauljaks saada unistas ta juba väiksena ning on selle edu nimel teinud palju tööd. Ta õppisin viis aastat klaverit, praegu tudeerib laulmist Ülenurme muusikakoolis, samuti laulab poplaulustuudios. Muusikalistest saavutustest tõstab ta esile Tähtede Laulu konkursi võitu 2001. aastal ja Estovokaal 2001 esikohta solistide arvestuses. 2001 aasta kevadel esindas ta Eestit rahvusvahelisel läänemeremaade noorte soololaulu konkursil ning osales Laulukarussellil Tartu maakonna esindajana. Kerli on ka ise laule kirjutanud ja osalenud kahe plaadi salvestusel. Kerlile meeldivad ettearvamatud olukorrad ja inimesed ning ta naudib lavashowsid. Loomult on tüdruk aktiivne ja kohanemisvõimeline ning just see omadus peabki tagama talle edu plaadilepingu täitmisel Rootsis.

Kerli osales 2003 aasta Eurovisiooni Rootsi voorus kus saadi kolmas koht looga ”Let’s Go”. Rootsis on lugu ilmunud ka 25.veebruaril singlina kohaliku Universal osakonna väljaandes. Ametlikuks nimeks Kerli & Locatellis ”Let’s Go”.

2004. aasta Eurovisiooni Eesti 10 parema laulu hulgas oli ka "Beautiful Inside", mille muusika ja sõnad kirjutasid Kerli Kõiv, Timo Vendt, Lauri Laubre.

06.aprillil 2006 avalikustati, et Kerli Kõiv on sõlminud lepingu plaadifirmaga Island Def Jam , mis on maailma suurima plaadifirma Universal Music USA haru. Kerliga tehti leping kuue albumi peale. Esimest kauamängivat võib Ameerikas oodata juba sügisel. Uued lood hakkavad kõik ilmuma artistinime Kerli alt.

Kerlil on olnud Ameerikas totaalne loominguline vabadus, ta on saanud teha seda, mida ta on tahtnud. Ja seda kõike koostöös kõikvõimalike tipplaulukirjutajate ja -produtsentidega. 12-looline album "Love Is Dead" tuli välja 10.juunil 2008. 29.veebruaril 2008 pani The Island Def Jam Music Group üles ametliku Kerli video "Love Is Dead" ning 20.mail 2008 teise video loole "Walking on Air". Kõike saab lähemalt uurida ametlikult Island Records lehelt.

Kerli Kõivu plaadifirma Universal Music aitas Eesti Lastekaitse Liidul koguda raha Remniku Õppe- ja Puhkekeskuse renoveerimiseks. Sel puhul tehti koostööd oksjonikeskusega Minibid.ee, kus 30.juunist läksid oksjonile Kerli Kõivu meened. 01.augustil oli aga võimalik Lastekaiste Liidu aitamiseks panustada Kerli Kõivu debüütalbumile "Love Is Dead". Plaadiga on kaasas promoposter, millel Kerli Kõivu autogramm.

Kerli esines Eestis 30.augustil 2008 klubis Hollywood MTV Eesti teisel sünnipäevapeol. Ameerikas valminud materjaliga oma esimese kontserdi just kodupubliku ees andnud nooruke Kerli ütles publikule mitu korda härda häälega, kui hea meel tal on just Eestis esineda. Kerli filmis klubis ka loo "Creepshow" video.

Kerli Kõiv kirjutas uuele Bondi-videomängule "Quantum of Solace" avavideole loo "When Nobody Loves You". Kerli: "See lugu räägib armastatud inimestest, kes haiget teevad. Inimesed, kes meid kõige rohkem armastavad, võivad meile alati kõige rohkem haiget teha."

"Creepshow" oli teine singel Kerli rahvusvaheliselt debüütalbumilt "Love Is Dead" ja see suundus laiemasse levikusse Baltikumis detsembris 2008. Albumi versioonile lisaks oli maxil veel remiksid Eesti tuntud tegijatelt nagu Sten Sheripov, Paul Oja ja Forgotten Sunrise. Animatsiooni režissöörid olid Daniel Müntinen, Jaagup Metsala ning kunstnikud Kristiina Nurk ja Triinu Silla. Produtsent oli Daniel Müntinen ning tootjafirmaks Birds of Paradise Animation.

Kerli alustas 2009 algupoolel järgmise plaadi salvestamist. Uut albumit hakkavad produtseerima Tricky ja The Dream, kes on olnud seotud ka Rihanna ja tema hitiga "Umbrella" ning Madonna üllitistega.

Kerli esmakordne suur live-kontsert Eestis toimus „Õllesummeri“ viimasel päeval, 12. juulil 2009. Kauaoodatud kontsert sai teoks eelkõige tänu artisti enda soovile esineda kodupubliku ees. Kerlile, kes esines lauluväljakul oma USA-s kokku pandud bändiga, oli see esimene esinemine nii suure publiku ees.

Kerli hääl kõlas Tim Burtoni ja Disney stuudio filmis "Alice in Wonderland", mille soundtrack jõudis USA turule 2. märtsil 2010, Kõigepealt koos Tokio Hoteliga ja siis omapäi loos "Tea Party", millele valmis ka video.

Populaarne ulmeseiklussari Smallville alustas septembris 2010 Ameerikas kümnendat hooaega ja seda esitletakse Kerli Kõivu uue laulu “Nature Boy” saatel.

Novembris 2010 filmis Kerli Eestis videot oma uuele singlile "Army of Love", mis jõuab ka tema teisele, järgmisel aastal ilmuvale albumile. Singli avaldas Kerli 16.detsembril 2010.

28.aprillil 2011 jõudis Kerli oma singliga "Army of Love" Billboardi tantsu- ja klubimuusika edetabelis esikohale, olles tabelis püsinud juba 11 nädalat. Ede­tabelit koostatakse valitud DJde ja klubide esitlusloendite põhjal.

Kerli oli USA poptähe Demi Lovato singli "Skyscraper" kaasautor. "Võtsin ette pildi pilvelõhkujast, mis seisis keset varemeis maailma. See oli kujutis apokalüpsisest ja me kirjutasimegi loo pildi järgi. Tumedatest pilvedest paistsid esimesed päikesekiired. See kõik rääkis uuest algusest," seletas Kerli. Loo esmaesitlus oli 12.juulil 2011. 6.septembril 2012 võitis "Skyscraper" MTV video muusikaauhinna parima sõnumiga video eest.

Kerli esines Eestis 20.augustil 2011 lauluväljakul kontserdil "Vabaduse laul", kus ta esitas ka kaks eestikeelset lugu. Pressikonverentsil jäi kõlama fraas, et lauljatar ei ole vaba, sest muusikatööstus sunnib järjest looma raadiohitte, mille loomekäiku ta iseloomustas sõnadega hirm ja armastus.

28.jaanuaril 2012 avalikustas Kerli , et tema teise stuudioalbumi esiksingel on "Zero Gravity". 17.märtsil avaldati pilkupüüdev kaanefoto ning paar päeva hiljem muusikavideo.

25. septembril avaldas iTunes Kerli loo "Immortal" ning sellega ühes soundtracki Walt Disney uuele filmile "Frankenweenie".

Kerli Kõiv sõlmis lepingu muusikakirjastajaga Warner/Chappell Music, mille kaudu leiavad endale muusikat produktsioonifirmad, reklaamiagentuurid, brändid, videomängu- ja uue meedia kompaniid. "Kerli on õitsev talent, mitmekesine artist ja mõjukas laulukirjutaja, kelle muusikaalased võimed teevad temast hinnatud ja pikaaegse koostööpartneri erinevatele hitiloojatele. Ta on leidnud Warner/Chappellis täiusliku kodu ja ootame põnevusega, mil tema karjääri uutesse kõrgustesse aitame tõsta," kommenteeris Warner/Chappell Musicu asepresident Greg Sowders.

Kerli laulis Austraalia klubimuusika DJ tyDi albumil kahes loos, millest "Glow In The Dark" oli 22.oktoobrist iTunes müügil. Kerli enda singel "Lucky Ones" ilmus 29.oktoobril 2012.

Kerli rääkis oma uue albumi kohta: "Minu ainus eesmärk elus on teha teisi inimesi õnnelikuks, mistõttu tahtsin albumisse püüda armastuse energia." Kerli avaldab oma järgmise singli peagi uue MySpacei vahendusel, nii et esimesed uue MySpacei kasutajaid kuulevad seda kõige esimesena.

Kerli teise stuudioalbumi "Utopia" 12 lugu lekkis internetti detsembris 2012 ning plaat jäi seetõttu ilmumata. Hittlugu "The Lucky Ones" tõusis 11-ndal nädalal ehk 05.veebruaril 2013 Billboard Dance Club Play edetabelis kohale #1.

Kerli "Zero Gravity" võitis 14.veebruaril Eesti Muusikaauhinnad 2013 aasta muusikavideo preemia.

19.märtsil 2013 tuli digitaalselt müügile Kerli EP "Utopia", millel 7 lugu ja boonuspala The Lucky Ones (Syn Cole vs Kerli). EP kõik lood on Kerli enda kirjutatud ning saanud inspiratsiooni nii pop- kui tantsumuusikast.

Ilusa ballaadina eristus EP-lt "Love Me Or Leave Me", millest sai aprillis 2013 Kerli uusim singel. Oma karjääri üheks tipphetkeks võib Kerli pidada esinemist USA tantsusaates "Dancing With The Stars", mida vaatas üle kümne miljoni inimese.

27.juulil 2013 esines Kerli Pärnus Monster Music festivalil.

Lauljatar Kerli Kõiv esines 18.novembril Ameerika tantsusaates "Dancing With The Stars" ning avalikustas, et sõlmis lepingu plaadifirmaga Ultra Music. Tema uut singlit on oodata jaanuaris 2014.

22.detsembril 2013 vallutas Kerli, Toby Gad ja Lindy Robbins kirjutatud lugu "Skyscraper" UK singliedetabelis koha #1. UKs kõige ihaldatuma jõulusingli esitas The X Factor võitja Sam Bailey.

Lauljatar Kerli Kõiv ja austraalia DJ tyDi tegid fännidele jõulukingituse ja avaldasid 25.12.2013 laulu "Stardust".

Kerli esines 30.jaanuaril 2014 Nokia Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhindade showl.

29.märtsil 2014 Tallinn Music Week muusikatööstuse konverentsipäeva kõrghetk oli intervjuu Kerliga, fookuses tema muusikukarjääri ülesehitamine Los Angeleses.

Kerli lõi kaasa EDM produtsendi Seven Lions EP-l "Worlds Apart", mis nägi ilmavalgust 29.aprillil 2014. Kerli laulis plaadi nimilugu "Worlds Apart" ning laulu pealkirjaga "Keep it Close".

21.juulil 2014 esitles Benny Benassi singlit “Kaleisdoscope”, kus laulab Kerli Kõiv.

16.augustil 2014 avaldas Kerli video Seven Lions loole "Worlds Apart".

Lauljatar Kerli Kõiv ja austraalia DJ tyDi avaldasid 29.09.2014 laulu "Perfect Crush".

Kerli naases oktoobris 2014 Eestisse oma vanavanemate koju. Lauljatar saatis oma fännidele armastust ja kõike, mida neil hetkel vaja.

20.jaanuaril 2015 tuli Kerli vokaalidega singel “Raindrops”, mis ilmus Ultra Recordsilt. Loo produtsendiks on Los Angelesi deejay SNBRN, sõnade autoriks Kerli. Puhta mainstream loo video avaldati sõbrapäevaks.

2.märtsiil 2015 tuli Kerli vokaalidega digisingel “Build the Cities“ BetaTraxx uuelt projektilt Karma Fields.

18.veebruaril 2016 tuli Kerli välja singliga “Feral Hearts”, mille esitlus toimus Kiek in de Kök katusesaalis. 25.veebruaril avaldatud muusikavideo on filmitud tervenisti Eesti metsades, rabades ja rahvusparkides. Singli video tutvustab erinevaid Eesti mütoloogilisi karaktereid ja nende värvikaid pesitsuspaiku ning on valminud koostöös Eesti parimate kunstnikega.

2.apriilil esines ta Rock Cafe's, Tallinn Music Week'i raames Tuborg Green Club: Raadio 2 presents showcase'il.

6.aprillil avaldati Katy B & Chris Lorenzo loo “I Wanna Be” muusikavideo. Loo autoriteks on Kathleen Brien, Chris Lawrence ja Kerli Kõiv.

28.aprillil tuli Kerli välja muusikavideoga loole "Blossom" (Õitsemine), mis inspireeritud Eesti tervendavatest taimedest. 27.mail avaldas ta loost teise video, mis filmitud talvises Taevaskojas. 24.juunil 2016 tuli Kerlilt singel “Racing Time”, mis inspireeritud filmist "Alice peeglitagusel maal".

27.juulil ilmus Kerlilt singel “Diamond Hard” koos muusikavideoga.

15.detsembril 2016 avaldas Keli loo “Spirit Animal”, mille kaasautoriks Brian Ziff. Lugu võistles 4.märtsil konkursi Eesti Laul 2017 finaalis ja sai 2. koha.

Kerli laulis Ameerika produtsendi Illenium loos “Sound of Walking Away”, mis avaldati 24.aprillil 2017.

Ainukese täispika kontserdi 2017 aastal andis Kerli 12.augustil Kuressaare Merepäevadel.

Uue muusikaagentuuriga koostööd alustanud Kerli andis 23.juunil Pühajärve jaanitulel suve ainsa Eesti kontserdi. Esitlusele tuli läbilõige Kerli karjäärist, sealhulgas hitid “Walking On Air”, Zero Gravity”, “Army Of Love” ning “Spirit Animal”. Kerli uut lavashowd rikastas võimas visuaalne erilahendus, mille krooniks oli kolmemeetrise läbimõõduga digitaalne kleit.

Kerli raamatu “Haavatud jumalanna paranemispäevik: 30 päevaga tallamatist supernaiseks” esitlus leidis aset 29.novembril Solarise Apollos. 30.novembril andis Kerli välja singli "Savages".

Kerli 12-looline albumi “Shadow Works” jõudis müügile 22.veebruaril 2019. Loo "Better" avaldas Seeking Blue label 18.jaanauril ning loo "Legends" 12.veebruaril.

21.märtsil 2019 tuli välja loo "Savages" video, mis jutustab loo haiget tegevast ja toksilisest suhtest. Video allkirjas seisab kiri: "Armastus oli ehtne. Ehtsad olid ka koletised." Muusikavideo visuaalseks temaatikaks on tume ja hele, valgus ja varjud, naine ja mees, raevukas kirg. Kerli ühendab videos enda kaks poolt: haldjalik metsanümf ja tume ülempreestrinna.

Kerli Kõiv tõi 27.veebruaril 2021 oma Youtube’i kanalile esimese osa oma dokumentaalfilmist “Kerli + Shadow Works”, mis kõneleb tema sidemest oma kodumaa ja loodusega ning teekonnast tervenemiseni. “Intiimne pilguheit Kerli maailma lubab vaatajatele haruldase võimaluse piiluda ta loomingulisse protsessi, kesk Eesti metsasid ning kuulda lugusid aastatepikkusest ajast kui elas kiiretempolises meelelahutusmaailmas Los Angeleses,” seisab filmi kirjelduses.

Meeldejääva elamuse pakkus 14.jaanuaril 2023 Eesti Laul teises poolfinaalis Kerli Kõiv looga "21st Century Kids", kes oli muusikalised jõud ühendanud maestro Kristjan Järviga.

“21st Century Kids” tuli ametlikult välja 27.jaanuaril ning muusikavideo esilinastus toimus YouTube’is 7.veebruaril. Lisaks Kerlile on loo autorid Andrew Richard Burns ja Josh Cumbee. “Lugu räägib rõõmust, andestamisest nii endale kui teistele ja igast päevast viimast võtmisest, selles mõttes et – fuck it!” ütles Kerli.

Kerli andis 12.jaanuaril 2024 välja singli "Alchemise", mis juhatab sisse artisti uue audiovisuaalse projekti "OVERSOUL". Artisti esindaja sõnul avatakse singliga uks uude audiovisuaalsesse maailma, mis rullub lahti terve 2024. aasta vältel ning ees ootab Kerli kõige viljakam periood.

1.märtsil välja tulnud teise singli “The Witching Hour” teemaks oli ürgne jõud ning kannab nime , mis kutsus kuulajat veelgi sügavamale salapärasesse albumi audiovisuaalsesse maailma.

Kerli üllitas kolmanda singli “Search + Destroy” 22.märtsil. Lugu kujutab endas peituvasse allmaailma laskumist, et oma sisemiste deemonitega silmitsi seista ning siis uhkelt oma sisemaailma valitsejana troonile tõusta. Tulevasel albumil "OVERSOUL" on varjutöö valitud üheks sisemise vabanemise teeks, sest oma varjude ehk pahupooltega tegelemata on võimatu saavutada sisemist rahu.

Kerli tulevase albumi “Oversoul” neljas singel “The Art of Being Alone” tuli välja 30.aprillil ning on ood üksi olemisele, hümn erakutele ja üksikutele huntidele, kaaslane kõigile, kes mõistavad ja hindavad ainult iseendaga olemise olulisust. Lugu põhineb Kerli enda kogemusel ja teadlikult praktikal valides elada pikka aega eraldatuses, kus saavad nähtavaks tulla inimese erinevad aspektid, millega on vaja tegeleda, et ennast areneva isiksusena meistriteoseks voolida.

Faktid

Nimi: Kerli Kõiv
Sünniaeg / Koht: 07. veebruar 1987 / Tartu
Tähtkuju: Veevalaja
Silmad: Tavaliselt sinised või hallid
Juuksed: Originaalis heleblondid
Pikkus: 154 cm
Kodulinn: Elva, Tartumaal
Iseloom: Sõbralik, kärsitu, teisi liialt usaldav
Õde: Eliisa on kolm aastat noorem
Vanemad: Piret ja Toivo
Haridustee: Elva Gümnaasium
Hobid: Laulmine, näitlemine, kunst ja tantsimine
Huvialad: Aasia köök ja astroloogia
Suurim pahe: Juuste värvimine

Lemmik:
Raamat: Jim Ollinovski luuletused
Film: Moulin Rouge
Toit: Hiina ja Korea toidud
Jook: Hästi külm vesi
Sportlane: Patrick Kluivert
Näitleja: Whoopy Goldberg
Muusikud: Lauryn Hill ja Alicia Keys
Loom: Pandakaru

Muud huvitavat

Seotud videod

Kerli - 21st Century Kids
Kerli - 21st Century Kids

Artist: Kerli

Lugu: 21st Century Kids

Aasta: 2023

Kerli - Savages
Kerli - Savages

Artist: Kerli

Lugu: Savages

Album: Shadow Works

Aasta: 2019

Kerli - Feral Hearts
Kerli - Feral Hearts

Artist: Kerli

Lugu: Feral Hearts

Aasta: 2016

Režissöör: CJ Kask

Kerli - Blossom
Kerli - Blossom

Artist: Kerli

Lugu: Blossom

Aasta: 2016

Kerli - Diamond Hard
Kerli - Diamond Hard

Artist: Kerli

Lugu: Diamond Hard

Aasta: 2016

Režissöör: Kerli

Seven Lions feat. Kerli - Worlds Apart
Seven Lions feat. Kerli - Worlds Apart

Artist: Seven Lions feat. Kerli

Lugu: Worlds Apart

Album: Worlds Apart EP

Aasta: 2014

Kerli - Zero Gravity
Kerli - Zero Gravity

Artist: Kerli

Lugu: Zero Gravity

Album: Utopia

Aasta: 2012

Kerli - Walking On Air
Kerli - Walking On Air

Artist: Kerli

Lugu: Walking On Air

Album: Kerli

Aasta: 2008