Sheryl Crow

Sheryl Crow 11-s stuudioalbum "Evolution" ilmus 29.märtsil 2024. Plaadi produtsendiks oli Mike Elizondo ning sellel kõlas 9 lugu. Esimest singlit "Alarm Clock" esitles ta 3.novembril ning selle muusikavideot 5.jaanuaril. Plaadi nimiloo singel "Evolution" tuli välja 12.jaanuaril ning 9.veebruaril avaldas Sheryl Crow singli "Do It Again". 8.märtsil tuli välja singel "Digging In The Dirt".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.04.2002 - 12:58
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.03.2024 - 07:36
Välismaine artist, Sooloartist, Country

Sheryl Crow on meeldiva hääle ja kauni välimusega USA üheksa Grammyga pärjatud rocklauljatar, kellelt on ilmunud 11 stuudioalbumit. Lisaks on ta välja andnud 5 kogumikku ja 3 kontsertplaati. Tema plaate on maailmas müüdud üle 50 miljoni.

Sheryl Suzanne Crow on sündinud 11.veebruaril 1962 aastal Missouris Tennessee osariigis, üsna pealinna Memphise lähedal. Juba 6-aastasena hakkas ta õppima klaverit ning kirjutas oma esimese loo 13-aastasena. Peale kompositsiooni eriala lõpetamist Missouri Ülikoolis töötas ta muusikaõpetajana ent hakkas lisa teenima ka baarilauljana. Lõpuks suundus Sheryl Los Angelesse ning temast sai taustalaulja sellistele kuulsustele nagu Wynnona Judd, Celine Dion, Sinead O'Connor, Stevie Wonder, Eric Clapton ja Don Henley. Just viimane, tuntud kui bändi Eagles laulja ja trummar, oli see, kes aitas Sherylil jõuda lõpuks 30-aastasena oma enda LP-ni.

“Tuesday Night Music Club” ilmus 03.augustil 1993 aastal ning juba esimene ilmunud singel "Leaving Las Vegas" äratas suurt tähelepanu ent kõik pöördus üleöö sensatsiooniks kui teine singel "All I Wanna Do" number 1 hitiks tõusis. Album tõi Sherylile hoobilt kolm Grammy auhinda ning top 10-sse jõudsid veel lood "Strong Enough" ja "Can't Cry Anymore". Teine LP "Sheryl Crow" lindistati vaid kolme kuuga New Orleansis ning see ilmus 24.septembril 1996. Jällegi tõi album lauljatarile 2 Grammy auhinda ning siit tasub kindlasti meenutada lugusid "If It Makes You Happy", "A Change" ja "Everyday Is A Winding Road". Kolmas LP “The Globe Sessions” jõudis müügile 26.septembril 1998 ning siin kõlasid sellised hitid kui "My Favorite Mistake", "Anything But Down" ja "There Goes The Neighborhood". Albumi eest sai lauljatar oma kuuenda Grammy.

Juunis 1999 linastunud filmis Big Daddy kõlanud coveri Guns N' Roses' loost "Sweet Child O' Mine" esitajaks oli just Sheryl Crow. Sama aasta detsembris anti välja kontsertplaat “Sheryl Crow And Friends Live From Central Park”. 2001 aasta septembris peale katastroofi NY-s kõlas koos teiste artistide lugudega koos terroriohvrite perede abistamiseks loodud fondile raadiotes ka Sheryl’ uus lugu "Safe And Sound", mida võib kuulda nüüdsest ka filmis K-Pax. Sama laul on loomulikult esindatud Sheryl neljandal LP-l.

Euroopas ilmus plaat “C’mon C’mon” 08.aprillil 2002. Esimese singlina jõudis kuulajateni 02.aprillil “Soak Up The Sun”, mille Sheryl on kirjutanud koos oma bändi kitarristi Jeff Trott’iga. Singlilt leiame lisaks nimiloole veel koos kauaaegse sõbratari ja kunagise bändi Fleetwood Mac lauljatari Steve Nicks’iga kirjutatud loo “You’re Not The One” ja vaiksema laulu “Chances Are”. Kokku leidub LP-l aga 14 lugu ning nimekamatest kaasautoritest tasub siin kindlasti ära märkida nii Don Henley kui Lenny Kravitz. Üldsõnaliselt võib albumit kindlasti pidada puhtaks klassikaliseks rockalbumiks ning Crow enda sõnadega on see kui “soundtrack of summer” – niivõrd palju on siin kelmikaid ja sooje tundeid. Külalistena löövad albumil kaasa veel Natalie Maines ja ansambel Dixie Chicks. Ometi kuuleme lisaks ägedale rockile siin mitmeid lugusid ka lausa klaverisaatega ning oma suunitluselt võib ära tunda üsna otseselt 70ndate ja 80ndate muusikat.

Sheryl Crow lepinguline plaadifirma Interscope Records otsus seejärel välja anda lauljatari parimate lugude plaadi “The Best of Sheryl Crow” ning Euroopas oli ametlikuks müügi alguskuupäevaks 20.oktoober 2003. Kokku oli plaadil 17 lugu, sealhulgas kõigi eelmiste albumite paremad lood ning lisaks veel eriti head maiuspalad nagu “Picture (duett pullimehega Kid Rock) ja C'Mon C'Mon (Corrs Version). Raadiohitiks siit pakutakse singlina aga hoopis üht coverit Cat Stevens’i 1967 aasta loost “First Cut is the Deepest“. Meie Eestis mäletame seda lugu paremini küll 1976 aastast kui seda laulis Rod Stewart. Igatahes vändatakse nüüd esmakordselt sellele loole ka video ning seda direktreerib Wayne Isham. Järgmine singel kogumikplaadilt kandis nime “Light In Your Eyes“ ning see tuli müügile 21.juunil 2004.

Aastal 2005 ilmus lauljataril lausa kaks stuudioplaati. Sheryl oli veetnud õnnelikult aega oma uue sõbraga Lance Armstrong ning tal valmis palju uusi laule, millest pani kokku kena kantrialbumi. 27.septembril 2005 tuli album "Wildflower" koos singliga "Good Is Good", mis oli samas arvutifirma Dell reklaamikampaania osa. Edasi järgnes duubel-coveralbum "Artist's Choice", millele Crow esitas klassikalisi vanu hitte: James Taylor's "You Can Close Your Eyes", Willie Nelson's "Blue Eyes Cryin' in the Rain", Aretha Franklin's "I Never Loved a Man (The Way I Loved You)". Nende stuudios esitamisest valmis 2005 aasta lõpus lisaks veel eraldi dvd.

2006 aasta veebruaris salvestati Sheryl Crow ja Sting duett loole "Always On Your Side", mis ilmus esialgu digitaalse singlina ja pärines albumilt "Wildflower". Märtsis esilinastus sama loo video.

20.novembril 2006 ilmus Interscope alt Sheryl Crow dvd "Wildflower Tour - Live from New York".

Sheryl Crow lugu "Try Not To Remember" kõlas soundtrackil "Home of the Brave" ning oli väljas ka singli ja videona alates 15.jaanuarist 2007.

12.novembril 2007 tuli Universal alt välja Sheryl Crow kogumikalbum "Hits And Rarities", millel esimesel plaadil kõlab 18 lugu. Neljale hittsinglile lisaks kõlavad Guns 'n' Roses kaver "SweetChild Of Mine" ning James Bond theme "Tomorrow Never Dies" ja viimatine singel "Try Not To Remember". Teisel plaadil saab kuulda akustilisi ja live-lugusid.

Päris uute lugudega Sheryl Crow album tuli 04.veebruaril 2008. A&M/Interscope plaadifirma alt ilmunud plaat kannab nime "Detours" ja sellelt lugu "Shine Over Bayblon" oli esimesena väljas iTunes kaudu ning videot nägi Sheryl ametlikul lehel. Esimene ametlik singel kõlas loona "Love is Free". Plaadi sisu on üsna personaalne ent samas ka poliitilise alatooniga. Lauljatari võitlusest rinnavähiga räägib "Make it Go Away", oma lapsendatud pojast lauluke "Lullaby" ja globaalsetest kliimaprobleemidest "God Bless This Mess, Shine Over Babylon".

10.oktobril 2008 tuli välja jõulualbum "Home for Christmas", mis sisaldab traditsioonilisi laule nagu "O Holy Night," "I'll Be Home For Christmas," "All Through The Night" ja "White Christmas". Eraldiseisev laul on produtsendi Bill Bottrelli kirjutatud "There Is a Star That Shines Tonight".

Seitsmes stuudioalbum "100 Miles from Memphis" ilmus 19.juulil 2010. Plaadil osales kõrgetasemelisi külalisi nagu Keith Richards ja Justin Timberlake, produtsentideks on Doyle Bramhall II ning Justin Stanley. 13-loolise plaadi esimene singel "Summer Day" ilmus 21.juunil.

Juunis 2012 avastati Sheryl Crow'l healoomuline ajukasvaja.

10.septembril 2013 ilmus Sheryl Crow album "Feels Like Home", millel 12 kantrilugu. Esimene singel "Easy" tuli 12.märtsil 2013 ja teine singel "Callin' Me When I'm Lonely" 28.oktoobril 2013.

Sheryl Crow osales ansambli Rascal Flatts USA tuuril, mis algas 16.mail 2014 ja vältas 4 kuud.

21.aprillil 2017 ilmus Sheryl Crow uus album "Be Myself", kus kõlab 11 lugu. 3.märtsil tuli välja singel “Halfway There“, 23.märtsil "Long Way Back" ning 14.aprillil nimilugu “Be Myself”.

13.juunil 2017 avaldas Sheryl loo “Halfway There“ muusikavideo ning 28.septembril "Roller Skate" video.

11.detsembril avaldas Sheryl Crow heategevussingli "The Dreaming Kind", kus laulab ka tema väike sugulane Ava.

25.juunil 2018 ilmus Sheryl Crow uus singel "Wouldn't Want to Be Like You", kus kaaslaseks Annie Clark.

Sheryl Crow avaldas 9.novembril kontsertplaadi "Live At The Capitol Theatre", kus kõlab 10.11.2017 New Yorkis antud "Be Myself" tuuri finaalkontsert. Digipakis on dvd ja 2 cd-d.

2019 veebruaris sõlmis lauljatar plaadilepingu Big Machine Label Groupiga Nashvillest ning valmimisel on duettide album. Partneriteks on kadunud Johnny Cash, Keith Richards, Stevie Nicks, Don Henley, Joe Walsh, Willie Nelson, Emmylou Harris jt. 18.aprillil tuli välja koos Johnny Cash'iga "Redemption Day" singel ja muusikavideo.

6.juunil avaldas Sheryl Crow loo "Prove You Wrong", kaastegevad Stevie Nicks ja Maren Morris. 14.juunil tuli välja "Still the Good Old Days" featuring Joe Walsh ning 12.juulil "Everything Is Broken" featuring Jason Isbell. 2.augustil tuli välja lugu "Tell Me When It's Over" feat. Chris Stapleton. 17-loooline album "Threads" ilmus 30.augustil.

Sheryl Crow laulis ansambli Eagles bassimehe Timothy B. Schmit 15.novembril ilmunud singlil "The Good Fight".

Sheryl Crow osales 8.jaanuaril 2021 ilmunud Barry Gibb Bee Gees teemalise kantrialbumi loos "How Can You Mend A Broken Heart".

Sheryl Crow uus album "Sheryl: Music From The Feature Documentary" ilmus 6.mail 2022 UME/Big Machine Recordsilt ning sellel kuuleb 35 lugu. Singlina ilmus "Forever". Plaadi muusika kõlas 12.märtsil SXSW-s linastunud Amy Scott lavastatud eluloofilmis "Sheryl".

5.veebruaril 2023 toimunud Grammy tseremoonial esitasid Sheryl Crow, Mick Fleetwood ja Bonnie Raitt loo “Songbird” Christine McVie mälestuseks.

Sheryl Crow 11-s stuudioalbum "Evolution" ilmus 29.märtsil 2024. Plaadi produtsendiks oli Mike Elizondo ning sellel kõlas 9 lugu. Esimest singlit "Alarm Clock" esitles ta 3.novembril ning selle muusikavideot 5.jaanuaril. Plaadi nimiloo singel "Evolution" tuli välja 12.jaanuaril ning 9.veebruaril avaldas Sheryl Crow singli "Do It Again". 8.märtsil tuli välja singel "Digging In The Dirt".

Faktid

Sheryl Suzanne Crow
sündinud 11.02.1962
isa: Wendell Crow, on jurist ja mängib trompetit
ema: Bernice Crow, on klaveriõpetajaa
pere: Sheryl on vanuselt kolmas laps, vanemad õed on Kathy ja Karen, noorem vend Steven

Tal on kaks adopteeritud kasupoega:
Wyatt Steven Crow on sündinud 29.04.2007
Levi James Crow on sündinud 30.04.2010

Muud huvitavat