Sophie Ellis-Bextor

Felix Jaehn & Sophie Ellis-Bextor andsid 5.juulil välja ühise loo "Ready For Your Love".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 03.02.2002 - 13:07
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.07.2024 - 06:36
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Kena miss Bextor alustas lõpuks oma soolokarjääri ning 03.septembril 2001 aastal ilmus tema 15-looline täispikka LP nimega “Read My Lips”. Avasinglina lasti albumilt välja 13.augustil “Take Me Home” ning Polydor Music’u unistus singliga läbilööki üle maailma anda õnnestus täiega, sest tore tantsulugu võitis palju poolehoidjaid. Singlil kuulsime veel lisaks teistki lugu “Sparkle” ning ühte miksi (jewels & stone).

Sophie LP valmis koostöös mitme nimeka muusikuga, kellest esimensena äratas tähelepanu muidugi Ameerika tantsumusa kuningas Moby, kellega lauljatar lindistas koos viis lugu. Moby innustus koostööle tänu 2000 aasta Sophie lauldud Spilleri superhiti “Groovejet” edule. Veel on koostööd plaadile teinud ansambli Blur basskitarrist Alex James ning New Radicals juhtfiguur Gregg Alexander. Klahvpillipartiidega lisandus neile veel Madoona “Ray Of Light” albumil kaasa löönud Damian Le Gassick.

Heliplaadilt jõudis edetabeleis kõrgele kohale äge tantsulugu “Murder On The Dance Floor” (ilmus 03.detsember 2001), mille nimi kõneleb ise enda eest. Lp-lt võib esile tõsta veel lugusid "Move Any Mountain", "Never Let Me Down" ja "Everything Falls Into Place".

Mida teame veel lauljatari kohta? 1998 aastal laulis ta ansamblis The Audience, mis küll suuremat edu ei toonud, küll aga saabus kuulsus eelmisel aastal kui itaallasest DJ Spiller ta oma supersinglit “Groovejet” laulma kutsus. Sophie on sündinud Londonis 10. aprillil 1979 aastal ning ta on momendil kõigest 23-aastane ja tema karjäär on veel kindlasti ees.

Sophie viimane singel "Get Over You" ilmus 10. juunil ning see oli kahe looga singel, kus lisaks kõlas "Move This Mountain" albumilt "Read My Lips". "Get Over You" on aga täiesti uus lugu, mille väga ilusaid videopilte vaata meie lehelt allpool lingile klikkides.

SOPHIE ELLIS-BEXTOR esimene kauamängiv heliplaat andis lauljatarile edetabelites neli topp-5 hitti ning plaati on tänaseks müüdud 1,5 miljonit eksemplari.

Teine LP “Shoot From The Hip“ anti välja 27.oktoobril 2003. Plaadi esimene singel “Mixed Up World“ ilmus 15.septembril ja selle kaasautoriteks on lisaks lauljatarile endale veel Gregg Alexander ja Matt Rowe.

Sophie on teatanud detsembri alguses oma kodulehel, et ootab juba last, kes peaks sündima järgmise aasta juunis. Lapse isaks on Sophie boyfriend Richard Jones, kes mängib kontsertidel ja teleesinemistes tema saatebändis. 29.detsembril 2003 andis lauljatar välja teise singlina uuelt plaadilt loo "I Won't Change You", mis on kõige tantsulisem pala sellelt üldse.

U.K. tantsumuusika kuninganna Sophie Ellis Bextor sai 23.aprillil 2004 emaks. 25-aastane Sophie sünnitas pisipoja, kes sündis küll keisrilõikega ent oli hea tervise juures. Lapsele on antud nimeks Sonny. Lauljatar ja poisi isa kitarrist Richard Jones abiellusid tagasihoidlikul tseremoonial Itaalias juunis 2005.

2007 aasta kevadel andis Sophie taas välja plaadi, mis on tal juba kolmandaks kauamängivaks nimega "Trip The Light Fantastic". Tantsumuusika albumi esimese singlina ilmus UK-s 19.veebruaril 2007 "Catch You" ja teine singel "Me And My Imagination" tuli välja 14.mail 2007. Kolmas singel "Today The Sun’s On Us" järgnes 06.augustil 2007. Edasi kutsuti Sophie soojendama superbändi That Take 2007 aasta kontserttuuri Euroopas.

07.veebruaril 2009 sündis Sophiel teine poeg Kit Valentine.

21.juunil 2009 tuli lõpuks uut muusikat Sophie esituses. Sel kuupäeval jõudis müügile singel "Heartbreak (Make Me A Dancer)", mille põhiesitajateks grupp Freemasons. Sama pundiga koos loodi ka Sophie enda järgmine singel "Bittersweet", lisaks kaasautoriteks veel Kylie hitmakersid Biff Stannard ning Hannah Robinson. Singel jõudis raadiotesse veebruaris 2010 ning teiseks uueks looks oli siin veel "Sophia Loren". Sophie laulis sisse unustamatud vokaalid DJ Armin van Buuren albumi "Mirace" teisele singlile "Not Giving Up On Love".

Lauljatari neljas album "Make A Scene" ilmus 06.juunil 2011 ning sellelt leiab kõik kolm ülalmainitud singlit. Albumi muusikas on mikstuuris pop, Disco, Nu-Disco ja 1980-ndate elektroonika, produtsentideks Freemasons, Greg Kurstin, Calvin Harris, Cathy Dennis, Metronomy, Richard X ja Armin Van Buuren. Plaadile eelnes 30.mail singel "Starlight", mis oli kui loodud suviste ööklubide tantsuhümniks.

Sophie osales prantsuse dj Bob Sinclar jaanuaris 2012 ilmunud albumi “Disco Crash” esimesel singlil “Fuck With You”.

25.aprillil 2012 sündis Sophie ja Richard Jones kolmas poeg Ray Holiday.

16.juulil 2012 tuli pophitt "Beautiful" koos prantslasest dj-ga Mathieu Bouthier.

29.juunil 2013 esines Sophie Tallinna lauluväljakul festivalil Tallinn Star Weekend.

Sophie viienda albumi singel "Young Blood" ilmus 21.novembril ning selle video avaldati Youtube'is 25.novembril 2013.

Sophie viies album “Wanderlust” ilmus 20.jaanuaril 2014 ja sisaldab 11 lugu, mis kirjutatud koos Ed Harcourt'iga. Plaadi muusikaks sai Sophie inspiratsiooni oma Ida-Euroopa reiseidest ning uueks stiiliks on chamber pop.

Teiseks singliks oli "Runaway Daydreamer", mis ilmus 31.märtsil 2014. Youtubes esitleti muusikavideot 7.märtsil.

Kolmas singel “Love Is a Camera” tuli 23.juunil 2014. Muusikavideo tuli lauljatari Youtube'i 30.mail.

Viimane albumi "Wanderlust" singel "The Deer & The Wolf" ilmus 25.augustil 2014. Muusikavideo tuli avaldamisele 16.augustil.

7.novembril 2014 avaldas Sophie oma viiendast albumist lisaremiksidega versiooni “Wandermix”.

Kuuenda stuudioalbumi esimene singel “Come With Us” tehti avalikuks 18.juulil ning muusikavideot esitleti 28.juulil. Lugu kõlab DreamWorks multikas "Trolls", mis esilinastub 4.novembril 2016.

Album "Familia" tuli välja 2.septembril 2016 Sophie enda firmalt EBGB’s. 11-loolise plaadi teine singel on “Crystalize”, mille video lavastas Sophie Muller ning see avaldati 10.oktoobril.

16.jaanuaril 2017 avaldas ta muusikavideo albumi avaloole “Wild Forever”, mis filmitud Puerto Vallartas (Mexico). 6.märtsil tuli välja samas filmitud loo "Death Of Love" video.

Sophie järgmise albumi esimene singel "Love Is You" tuli välja 11.augustil 2018.

7.detsembril avaldas lauljatar orkestriga versiooni loost "Take Me Home". Plaat "The Song Diaries" tuli välja 15.märtsil 2019 ning sisaldab 19 parimat uue seadega lugu.

13.novembril 2020 ilmus Sophie album "Songs From The Kitchen Disco", millelt leiab kõik seniilmunud singlid ning mõned kaverid. 18.septembril avaldas ta Alcazar 1990.a. klassika kaveri "Crying At The Discotheque".

4.detsembril avaldas Sophie Ellis-Bextor singli "My Favourite Things (Christmas Kitchen Disco Version)".

13.augustil 2021 ilmus Sophie Ellis-Bextor & The Feeling lugu "While You're Still Young", mis pärit septembris linastunud filmi "Everybody’s Talking About Jamie" soundtrackilt. Loo muusikavideo tehti avalikuks 19.novembril.

6.juulil 2022 avaldas Sophie Ellis-Bextor singli "Hypnotized" koostöös Glasgow produtsendiga Wuh Oh. Muusikavideot esitles ta 26.juulil.

Sophie avaldas 25.novembril oma esimese kontsertalbumi "Sophie Ellis-Bextor’s Kitchen Disco - Live at The London Palladium". Kahele cd-le mahtus 24-looline etteaste pikkusega 110 minutit.

8.veebruaril 2023 avaldas Sophie Ellis-Bextor singli "Breaking The Circle" ning 23.märtsil järgnes "Everything Is Sweet". Kolmas singel "Lost in the Sunshine" tuli välja 18.aprillil ning selle videot esitles ta 25.mail.

Sophie Ellis-Bextor seitsmendal stuudioplaadil "HANA" kõlab 12 lugu ja see tuli välja 2.juunil. Albumi lood on taas kirjutatud koos Ed Harcourt'iga.

Sophie Ellis-Bextor salvestas koos oma viie lapsega teemaloo "As Long As I Belong". Laul kõlab 2023 jõulude ajal linastuvas Universal Pictures filmis, mis põhineb Judith Kerr’i lasteraamatul "Mog’s Christmas".

Sophie Ellis-Bextor suvise albumi "HANA" 21-looline Deluxe Edition tuli välja 24.novembril.

2.veebruaril 2024 tuli välja 7-looline EP tantsulooga “Murder On The Dance Floor”, mis tänu filmile "Saltburn" taas tabelites ja raadioeetrites troonib, kuigi esmailmus juba 2001. aastal.

Felix Jaehn & Sophie Ellis-Bextor andsid 5.juulil välja ühise loo "Ready For Your Love".

Faktid

Nimi: Sophie Ellis Bextor
Sünniaeg: 10. aprill 1979
Sünnikoht: London, England, UK
Tähtkuju: Jäär
Pikkus: 178 cm
Juuste värv: Pruunid
Silmad: Hallid
Isa: Robin Bextor
Ema: Janet Ellis
I Poeg: Sonny (sündis 23.aprill 2004)
II Poeg : Kit Valentine (sündis 07.veebruar 2009)
III Poeg: Ray Holiday (sündis 25.aprill 2012)
IV Poeg: Jesse (s. 2016)
V Poeg: Mickey (s. jan. 2019)
Abikaasa ja laste isa: Richard Jones
Elukoht: Põhja-London

Muud huvitavat