Rahel

Eleryn Tiit ja Rahel esinesid 21.detsembril menubändi 2 Quick Start 30. juubelikontserdil Unibet Arenal ning ametlikul järelpeol linna südames Vaticanis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.01.2004 - 13:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.12.2023 - 08:32
Eesti artist, Sooloartist, R&B & Soul

Rahel on andekas laulja ning laulukirjutaja. Ta on kuulunud ansamblitesse Ouu, Rake ning on hetkel tegev peobändis Dawhy Not. Lisaks astub ta üles kultusbändi 2 Quick Start taustalauljana koos sõbranna Eleryn Tiiduga.

"Mingi aja laulsin kooris, aga juba varajases teismeeas sain aru, et tahan olla pigem solist. Seejärel viis mind tee WAFi laulukooli ning sealt edasi juba Georg Otsa muusikakooli," kirjeldab Rahel oma muusikuteed. Lisaks tegeleb ta näitlemise ja modellindusega.

Rahel on kuulajatele tuttav TIKS rekordsilt ilmunud omakirjutatud lugudega "Good Gracious" ja "Sunday Night", mille mõlemi produtsendiks oli Frederik Küüts.

19.septembril 2020 tuli välja Rahel debüütsingel "Good Gracious". Suvest, sõprusest ja kuumadest kõhulihastest pakatava muusikavideo režissöör oli Jaan Sinka. "See on ood lapsemeelsusele ja siirusele, kus puuduvad kompleksid ja eelarvamused. Igale olukorrale saab läheneda loovalt, läbi mängu ja kartmata eksida. Seda saab kanda ka inimsuhtete konteksti," rääkis lauljatar.

6.detsember 2020 ilmunud lugu "Sunday Night" oli inspireeritud emotsionaalselt rasketest hetkedest, mil tunned üksindust, kuid tead samal ajal, et pole kaugeltki üksi. Muuseumieksponaadi temaatikaga muusikavideo, mis toetab laulu sisu, režissööriks oli Jaan Sinka. Lugu osales konkursil Eesti Laul.

Rahel sõlmis 18.jaanuaril 2022 lepingu Warneri alaharu plaadifirmaga Smuuv Records. Rahel on elevil uue algava teekonna pärast ning kinnitab, et Smuuvini viis teda intuitsioon. "Smuuvi inspireerivad inimesed! Mulle meeldib end uutesse olukordadesse tõugata, sest see on kasvamiseks vajalik, juba õpingi enda kohta. Mul on väga hea meel, et äratundmine oli vastastikune ja olen igatahes põnevil," lisas artist.

Raheli ning Smuuvi esimene ühine singel “Electrical” ilmus 4.veebruaril 2022. “Electrical” on jõuandmislugu neile, kes on oma tõelise olemusega kontakti kaotanud ja on omamoodi oodiks kõrgenergia sageduses olevatele inimestele. “Minu jaoks räägib see pala enda energia tagasi võtmisest ja on omamoodi hoiatuseks neile, kes halbade kavatsustega ligi üritavad hiilida,” täpsustab loo autor Rahel. Lugu valmis koostöös produtsent Ivo Leesarega ning Raheli bändiga, kuhu kuuluvad Heikko Remmel, Martin Petermann, Artis Boriss ning Fredi. “Electrical” on saanud endale ka eriti ägeda ja maitseka muusikavideo, mis valmis koostöös pikajaliste koostööpartneritega Jaan Sinka ja Kristjan Taaliga, kes on teinud ka Raheli varasemad videod. Videos on olulisel kohal liikumine ja koreograafia, mille autoriks on tantsija Markus Ian Monak ja Rahel ise ning ilutegijaks Mari-Ly Kapp, stilistika autoriks on PUUE brändi omanik Sille Randviir.

5.mail esines Rahel TMW raames Fotografiskas Warner Music Live laval. 23.juulil astus Rahel üles Rakvere Funkfesti Kõrvalava nimelisel laval Vallimäe nõlval.

Rahel avaldas 6.oktoobril singli "Baby Blue" koos muusikavideoga, mis filmiti Los Angeleses ja selle ümbruses. "Lugu "Baby Blue" räägib sellest, kui igasugused maskid langevad ning sa tunned end elusa ja vabana. Usun, et sügaval sisimas otsime kõik seda tunnet. Soovime olla vastu võetud täpselt sellisena, nagu me oleme. Kõigi oma veidrustega," rääkis loo autor. "Seisame tihti enda ja armastuse vahel. On põnev mõelda, et igaühel meist on armastusest erinev arusaam - sellele ei olegi võimalik anda ühte universaalset vastust. Sõna armastus taga on minu jaoks tunne, mis on tegelikult sõnadesse tõlkimatu," lisas Rahel.

Rahel andis 20.aprillil 2023 välja loo "Signs", valmis koostöös produtsendi Hyrr Innokent Vainola (Ouu, Seltskond Pargis) ja kitarristi Markko "Linnu" Reinbergiga (Elephants From Neptune). "Mul on momente, kus tunnen, et inimesed on mulle ülilähedal ja siis järgmises hetkes järsku ülikaugel. Need ärakäimised või ehmatused tuletavad meelde, kui oluline on endale kalleid inimesi hoida ja nende jaoks päriselt olemas olla. Üks mu suurimaid hirme elus on seda mitte suuta," kirjeldas Rahel.

Rahel andis 8.juunil välja kättemaksust rääkiva loo "Perfect Match", mille kaaskirjutas ja produtseeris Eric Kammiste. Tegu oli teise singliga Raheli Warner Music Baltics filiaali Smuuv Records alt.

Muusikud Eric Kammiste ja Rahel salvestasid Rocca al Mare keskuses erinevaid helisid ning panid sellest kokku poploo, panuse andsid nii juhuslikud möödujad kui keskuse töötajad. Ebatavalisel viisil sündinud laul on artistide sõnul nagu loominguline lapitekk. Loo "Sind ootan" esmaesitlus toimus 21.oktoobril Rocca al Mare keskuse 25. sünnipäeva raames.

Rahel avaldas 9.novembril singli "Nerve". Lugu sündis koostöös Jonas Kaarnametsaga ning on laulja sõnul teadaanne, et teda ei ole mõtet torkida. Muusikavideo autorid on Martin Lauri ja Raoul Kirsima.

Rahel debüütalbum "Nerve" tuli välja 28.novembril ja sisaldab 10 lugu. "Uuel albumil on palju väljaelamist kahe nurga alt. Ühest küljest selles mõttes, et inimesed närvidele ei käiks ja teisest küljest närvikõdi ning põnevuse otsimine." selgitas Rahel. "Taotlus oli, et album oleks filmilik tervik. Tundus, et see filmilik põnevus-pop joonistus kokku ka," iseloomustas Rahel.

Albumi esitluskontsert toimus 29.novembril klubis D3. Kontserdi erikülalised olid Eesti kuulsaimad drag queen‘id Vilita ja Nordika.

Eleryn Tiit ja Rahel esinesid 21.detsembril menubändi 2 Quick Start 30. juubelikontserdil Unibet Arenal ning ametlikul järelpeol linna südames Vaticanis.

Faktid

Rahel Ollisaar
sünnipäev: 28.06.1995

Bänd:
Frederik "Fredi" Küüts - kitarr
Heikko Remmel - basskitarr
Artis Boriss - klahvpillid
Martin Petermann - trummid

Fotod: JÖ

Muud huvitavat

Seotud videod

Rahel - Signs
Rahel - Signs

Artist: Rahel

Lugu: Signs

Aasta: 2023

Rahel - Nerve
Rahel - Nerve

Artist: Rahel

Lugu: Nerve

Album: Nerve

Aasta: 2023

Rahel - Electrical
Rahel - Electrical

Artist: Rahel

Lugu: Electrical

Aasta: 2022

Rahel - Baby Blue
Rahel - Baby Blue

Artist: Rahel

Lugu: Baby Blue

Aasta: 2022