Tiziano Ferro

11.novembril 2022 ilmus uus album "Il mondo è nostro". Singlid olid 9.septembril ilmunud "La vita splendida" ja 30.septembril koos räppariga Tha Supreme avaldatud "r()t()onda". Duettides laulavadd plaadil veel Sting ("For Her Love"), Roberto Vecchioni ("I miti"), Caparezza ("L'angelo degli altri e di se stesso") ja Ambra Angiolini ("Ambra/Tiziano").
Jutu autor ja esmane lisaja:
Lotte - lotte2002@hot.ee 01.03.2003 - 13:36
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.12.2022 - 11:32
Välismaine artist, Sooloartist, Latin

Itaalia laulja Tiziano Ferro on pärit Latina linnast, Rooma lähedalt. Ta on õppinud pikemat aega kohalikus muusikakoolis kitarri ja laulis gospelkoori, sealt sai alguse ka tema armastus mustade muusika vastu. Ta nimetab ise oma muusikat “e-muusika”, see on segu erinevatest stiilidest nagu soul, R &B ja muidugi itaalia meloodiat. Et ennast laiemale avalikkusele tutvustada ja ka plaadileping saada tuli palju vaeva näha. Üheks võimaluseks ennast tutvustada on Itaalias väga populaarne San Remo festival, kust Tiziano on osa võtnud kahel aastal. 1998 aasta festivalil “avastasid” ta ka praegused produtsendid.

Tiziano kirjutab kõik oma laulud ise ja suure kino fännina on üheks tema suuremaks unistuseks kunagi ka ühele filmile muusika kirjutada.

Euroopas on Tiziano läbi löönud singliga “Perdono”, mis on laul andestamisest ja oli algselt kirjutatud jõuludeks. Itaalias ilmusid pärast seda laulu veel “L´olimpiade”, “Imbranato”, “Rosso relativo” ja “Le cose che non dici”. Tema muusikat ja plaati “Rosso relativo” (eesti keeles “Suhteliselt punane”) on peetud Itaalias aga ka mujal Euroopas mitmete erinevate auhindade vääriliseks.

Sügisel 2003 ilmus Tizianolt uus plaat “111”. Enne plaadi ilmumist novembris, ilmus septembris esimene singel, milleks oli “Xverso” ehk “Perverso”. Lugu on tantsuline ja mõneti sarnane esimese singli “Perdonoga”. Eelmise aasta lõpus ilmus plaadilt ka ballaad “Sere nere” (“Mustad ööd”). Mõlemad singlid olid pikka aega Itaalia edetabelite esiotsas. Just ilmus Itaalias kolmas singel sellelt albumilt, milleks on väga aeglane ballaad “Non me lo so spiegare” ( “Ma ei suuda seda seletada”). Plaat on olnud Itaalias edukas, olles müünud kolmekordse plaattina normi.

Ka Lõuna-Ameerikas on Tiziano olnud edukas, andes seal pidevalt kontserte. Euroopas pole pärast “Perdonot” suuremat läbimurret toimunud, kuigi mõningase hilinemisega ilmusid “Perveso” ja “Sere nere” ka näiteks Saksamaal. Kuigi Euroopas jäi suur loodetud läbimurre tulemata, on Itaalias Tiziano kindlustanud kindlalt positsiooni popmuusika säravamate tähtede seas.

Stiililt on “111” ühtlasem, kui esimene album ning nagu Tiziano ise iseloomustas oma plaati, ka isiklikum, sest igal tema laulu taga on mõni isiklik kogemus või mälestus, sest kõik laulud on ta ise kirjutanud.

Atheena OM tähistamiseks lasti välja 02.augustil 2004 singel "Universal Prayer", milles Tiziano laulab duetti r&b tähega Jamelia. Loole on vändatud samuti ilus romantiline video ning singel pärineb EMI uuelt OM pühendusega kogumikult "Unity - Athens 2004".

Järgmine album “Nessuno E Solo” ilmus EMI Music Italy alt 23.juunil 2006. Itaalia keelne, 11. looline album sisaldab endas nii tundelisi ballaade, kui ka energilisi popplugusid. Ferro on antud albumit teinud viimased kolm aastat ning albumi lood on oma mõjutusi saanud üle maailma, kui Ferro igal pool kontserte andis. Album on müünud 1,5 miljonit ning siit on tulnud viis maxisinglit: "Stop! Dimentica/Stop! Olvidate", "Ed ero contentissimo/Y estaba contentísimo", "Ti scatterò una foto/Te tomaré una foto", "E Raffaella è mia/Y Raffaella es mía" ja "E fuori è buoi/Y está oscuro".

Tiziano Ferro neljas album "Alla mia età" ilmus Euroopas 07.11.2008 ning siin osalesid külalistena itaallane Franco Battiato laulus "Il tempo stesso" ning ingliskeelses laulus "Breathe Gentle" lõi kaasa Kelly Rowland. Plaadilt tuli välja järjekordselt viis maksisinglit: "Alla mia età/A mi edad", "Il regalo più grande/El regalo más grande", "Indietro/Breathe Gentle", "Il sole esiste per tutti/El sol existe para todos" ning "Scivoli di nuovo/Deslizas otra vez".

5.oktoobril 2010 tunnistas Ferro itaalia ajakirjale Vanity Fair, et ta on gay.

13.oktoobril 2011 ilmus Tiziano Ferro singel "La differenza tra me e te", mis pärineb tema viiendalt albumilt L'amore é una cosa semplice". Album tuli EMI Music alt 28.novembril 2011. Plaadil on 15 lugu, millest ühel osaleb itaalia räppar Nesli ning duett koos ameerika R&B lauljaga John Legend. 2012 aastal tulid Itaalias veel songlid "L'ultima notte al mondo", "Hai delle isole negli occhi", "Per dirti ciao!" ja "Troppo buono".

Märtsis 2012 andis Ferro albumist välja hispaaniakeelse versiooni pealkirjaga "El amor es una cosa simple", millel 14 lugu. Osad lood olid kirjutanud mehhiklanna Mónica Velez ja hispaania laulja Pablo Alborán.

13.aprillil 2012 ilmus Saksamaal plaadi nimiloo "Liebe ist einfach/L'amore è una cosa semplice" singel koos lauljatariga Cassandra Steen. Itaalias anti singel välja 26.novembril 2012 ning see pärines 19.novembril 2012 ilmunud albumilt "L'amore è una cosa semplice (Special Edition)".

Tiziano Ferro avaldas 28.novembril 2014 parimate lugude kogumiku “TZN: The Best of Tiziano Ferro”. Esimene singel “Senza scappare mai più” tuli 17.oktoobril ning muusikavideo 28.oktoobril.

16.detsembril 2014 ilmus singlina “No escaparé nunca más”. Muusikavideo tuli päev varem. 21.jaanuaril 2015 tuli VEVOs Tiziano Ferro “Incanto” muusikavideo, ning 26.mail “Lo stadio” muusikavideo. Videod lavastas Gaetano Morbioli.

9.oktoobril 2015 jõudis Itaalia raadiotesse kogumikalbumi neljas singel, R&B ballaad “Il vento”. Gaetano Morbioli lavastatud musavideot esitleti Vevos 15.oktoobril.

Tiziano Ferro kuues stuudioalbum “Il mestiere della vita” ilmus Capitol Recordsilt 2.detsembril 2016. 13-loolise plaadi singel “Potremmo ritornare” tuli välja 28.oktoobril ning Gaetano Morbioli lavastatud videot esitleti Vevos 21.novembril.

13.jaanuaril 2017 tuli välja singel ja muusikavideo “Il conforto” koos Carmen Consoliga.

8.mail avaldas Tiziano Ferro “Lento / Veloce” muusikavideo.

Tiziano Ferro osales 7.juulil ilmunud ansambli OneRepublic singlil "No Vacancy".

8.septembril tuli välja neljas singel "Valore Assoluto" koos muusikavideoga.

Tiziano Ferro albumist "Il Mestiere Della Vita" ilmus 20.novembril 2017 uuenenud versioon, kus lood on remasterdatud urban ja akustilisse võtmesse. 17.novembril tuli välja "Il Mestiere Della Vita" muusikavideo.

Tiziano Ferro kirjutas laulusõnad Ed Sheerani laulule "Amo Soltanto Te", mis kõlab Andrea Bocelli 26.oktoobril ilmunud uuel albumil.

Tiziano Ferro album "Accetto Miracoli" ilmub 22.novembril 2019. Uue loo "Buona (Cattiva) Sorte" muusikavideot esitles ta 18.juunil ning "Accetto Miracoli" videot 20.septembril. Kolmas singel "Acepto Milagros" duetis Ana Guerra avldati 18.oktoobril, muusikavideo autoriteks Tommaso Cardile & Sebastiano Tomada.

11.novembril 2022 ilmus uus album "Il mondo è nostro". Singlid olid 9.septembril ilmunud "La vita splendida" ja 30.septembril koos räppariga Tha Supreme avaldatud "r()t()onda". Duettides laulavadd plaadil veel Sting ("For Her Love"), Roberto Vecchioni ("I miti"), Caparezza ("L'angelo degli altri e di se stesso") ja Ambra Angiolini ("Ambra/Tiziano").

Faktid

Artistinimi: Tiziano Ferro
Sündis: 21.veebruar 1980
Tähtkuju: Kalad
Silmad: Pähkelpruunid
Hobid: Kino, internet, joonistamine ja telekamängud
Loomad: Koer Whitney (Whitney Houstoni järgi) ja kassid
Tahaks muuta : Oma silmade värvi roheliseks, nagu ta emal
Lemmik TV sari: Simpsonid
Parim lõõgastumise viis: Kuum tee ja DVD

Küsimused ja vastused:
Milline on sinu lemmiklaul plaadilt?
Mul on palju lemmikuid..”il bimbo dentro”, “Soul-dier”, “Mai nata”...ma armastan kõiki oma laule

Kui sa ei elaks Itaalias,kus sa sooviksid siis elada?
Võibolla Hollandis või Prantsusmaal aga mulle meeldib väga ka Hispaania

Nimeta kolm asja milleta sa elada ei suuda!
Minu maja (ja perekond), muusika ja toit!

Mis keeles sulle meeldib laulda?
Inglise või itaalia...aga eelkõige itaalia!

Mida sa teed,kui sa oled masenduses?
Söön magusat ja vaatan filme, helistan mõnele inimesele, kellest väga hoolin ja võin rääkida tunde telefoniga, kuulan muusikat või kirjutan laule.

Muud huvitavat