Toni Braxton

28.augustil ilmus Toni uus album "Spell My Name". Järgmise loona avaldas ta 23.augustil dueti “Gotta Move On” r&b staariga H.E.R, kes loos lisaks kitarri sõrmitseb.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.04.2002 - 13:41
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.08.2020 - 07:13
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Toni Braxton on sündinud 07.oktoobril 1967. aastal USA Marylandi osariigis ministri perekonnas ning tal on neli õde ja üks vend. Huvi laulmise vastu oli Tonil ja tema õdedel suur ning poppi telesaadet Soul Train vaadates harjutati hoolega laulmist edasi. Toni ema töötas ooperilauljannana ning kuna isa oli minister, ei olnud tüdrukutel probleemi pääseda laulukonkurssidele ja muudele esinemistele.

Juba 1991 aastal õnnestus vaid 14-aastasel lauljataril sõlmida leping LaFace Records'iga kui produtsendid Babyface ja L.A. Reid otsisid oma lugudele andekat naisesitajat. Toni esimesteks lauludeks said filmist "Boomerang" pärit "Love Shoulda Brought You Home" ning ilus duett "Give U My Heart" koos Babyface'iga. Viimane langes Toni repertuaari täiesti ootamatult, sest tal tuli asendada häälega hädas olevat Anita Baker'it. Niiviisi jõudis noor lauljatar juba oma karjääri alguses diiva staatusesse, millele lisas plusse Toni välimus - ta on vaid 158 cm pikkune habras iludus ent väga kaunis ja seksikas nagu kõrvalolevad pildidki jutustavad.

1993 aasta juulis ilmus esimene LP "Toni Braxton", mida müüdi USA-s selle asstaga 2 miljonit ning edetabelihittideks said lood "Another Sad Love Song" ja "Breathe Again", millele lisandusid järgmisel 1994 aastal "Seven Whole Days," "You Mean The World To Me," "How Many Ways" ja viimasena "I Belong To You." Juba 1994 aastal võitis Toni ka esimesed Grammy auhinnad parima uue artistina ning edukaima r&b stiilis loo esitamise eest ("Another Sad Love Song"). 1995 aasta auhindadest kuulus viimati mainitud Grammy talle looga "Breathe Again". Sama aasta novembris esilinastus menufilm "Waiting For Exhale", mille muusika autoriks oli taas Babyface ning Toni Braxton laulis siin lugu "Let It Flow".

Toni meeletu edu jätkus 1996 aasta juunis teise LP "Secrets" ilmudes ning Toni singlid "You're Makin' Me High" ja "Un-break My Heart" tõusid USA-s number üks hittideks. Toni enda kirjutatud lugu "How Could An Angel Break My Heart" valiti albumilt välja ka Printsess Diana mälestuseks valminud Lp-le 1997 aastal. Sama aasta veebruaris võitis lauljatar taas kaks Grammy auhinda: parim naisartist looga "Un-break My Heart" ning jällegi edukaima r&b stiilis loo esitamise eest ("You're Makin' Me High"). Sama aasta aprillis alustas Toni oma modellikarjääri Mark Bower'i disainiga.

1997 aasta lõpus keeras aga õnn lauljatarile selja ning peale kohtuvaidlusi plaadifirmadega LaFace ja Arista, mille lauljatar kaotas, ootas ebaõnn ees ka Grammyde jagamisel. Ometi teatati 1999 aasta veebruaris Babyface'i poolt taas rõõmusõnum, et lauljatar ja plaadifirma on taas leppinud ning Toni alustas uue albumi ettevalmistusega. Aprillis 2000 ilmuski Toni kolmas LP "The Heat" ning selle avasingel "He Wasn't Man Enough" tõusis edetabelite esikümnesse üle maailma. Järgnesid Top 40 hitid "Spanish Guitar" ja "Just Be A Man About It". Augustis osales Toni esmakordselt filminduses, mängides osa musta huumori komöödias "Kingdom Come".

2001. aastal on Toni Braxton võitnud jälle ridamisi auhindu. Jaanuaris American Music Awards'il parim souli/r&b stiili naisartist ning sama stiili parim album ("The Heat"). Veebruari lõpus võitis Toni oma kuuenda Grammy auhinna ning sedakorda jällegi parima naisosa eest r&b stiilis looga "He Wasn't Man Enough". Viimane singel plaadilt “The Heat” oli "May Be" ning peale seda alustati uue LP lindistamist, milleks seekord oli 23.oktoobril ilmunud “Snowflakes” – jõulualbum.

Toni Braxton abiellus aprillis 2001 Atlantas ansambli Mint Condition klahpillimängija Keri Lewis’iga ning nende pulmadest võttis osa 250 külalist.02.detsembril 2001 sündis neil poeg nimega Denim Cole Braxton Lewis. Kena üritus oli ka Toni lauljakarjääri 10-aastane pisike juubel, mida tähistati Toni neljanda LP ilusa eduga jõulude eel. Sellelt albumilt, mille produtsendid on Toni ja tema abikaasa, võiks esile tõsta kenasi klassikalisi jõululaule nagu "The Christmas Song", "Santa Please", "Christmas Time is Here" ja loomulikult "Have Yourself a Merry Little Christmas."

Aasta 2002 ei luba toredal paaril aga siiski veel mõnusalt puhata, sest nagu on lausunud Toni viienda LP põhiprodutsent Rodney Jerkins, tuleb siit kindlasti kuulsaid laule veel juurde. Seni veel nimetu albumilt on avalikustatud kaks laulu – esimene, tempokas ja haarav laul “Whatcha Need”, pidavat sisaldama uut soundi, mida kutsutakse "the Darkchild on-and-off knock" ning teine, seksikas keskmiselt rütmikas dzäshlugu “Do U Remember”.

Uus album kannab nime “More Than A Woman” ning see ilmub juba 19.novembril. Esimeseks singliks saab The Neptunes kirjutatud laul “Hit The Freeway” ja see lastakse välja 04.novembril. Singlist oodatakse Braxtoni suurimat hitti, sest selles on väge ja võimu ning uudsust ja rajukust. Singliloos löövad kaasa Loon ja Pharrel. Teise tugeva palana uuelt plaadilt tuleks mainida veel koos Kelly Price’iga esitatavat laulu “Lies, Lies, Lies”. Kindlasti pakub huvi veel uute tähtede Brandy ja Ashanti kirjutatud lugu ”Let’s Talk”. Toni ise on kirjutanud koos õe Tamar’iga kolm lugu nimedega "Selfish," "Let Me Show You The Way" ja "Me & My Boyfriend" (baseerub Tupac Shakur'i loole "Me & My Girlfriend").

30.märtsil 2003 sündis lauljataril Atlantas teine poeg, kellele panid vanemad nimeks Diezel Ky Braxton Lewis.

17.mail 2005 ilmus Sony LaFace alt kõigi aegade menukama naisartisti (6 x Grammyt, 7 x AMAt) hittlugude remikside kogum "Un-break My Heart: The Remix Collection" kokku 11 looga.

Mai lõpust 2005 oli üleval juba uuel ametlikul kodulehel Toni video loole "Please". Loo autoriks on Scott Storch ning see on esimene singel Toni Blackground Recordsilt tulnud plaadilt. Album "Libra" ilmus 25.septembril 2005. Siit plaadilt ilmus aprillis 2006 singlina veel "Suddenly".

Il Divo with Toni Braxton - "The Time Of Our Lives" oli ametlik 2006 aasta FIFA World Cup Germany teemalugu ning see ilmus jalgpalliteemaliste laulude plaadil 05.juunil 2006 ning kõlas sellel samuti avaloona. Laulu autoriks on rootslane Jorgen Elofsson ning see kõlas elavas ettekandes esmakordselt Jalgpalli MM avatseremoonial 09.juunil Münchenis.

2008 aastal liitus Toni Atlantic Recordsiga. 11.septembril 2009 esmaesitleti singlit "Yesterday", mille produtsendiks DJ Frank E, kahjuks suuremat edu sellel polnud kuigi tähelepanu äratas hiljem Cutmore Remix Radio Edit. Seda versiooni ja lisaks veel lugu "The Wave" saab lisalugudena nautida albumil "Pulse", mis ilmus 4.mail 2010. Seekord plaadi produtsendiks David Foster ning singel "Hands Tied" leidis tee edetabelite etteotsa. Loomulikult hämmastab samuti Toni väga hea välimus.

29.märtsil 2012 esitles Braxton tantsulist singlit "I Heart You", mida premeeris US Hot Dance Club Songs #1 positsioon.

19.augustil tuli singel Toni Braxton & Babyface “Hurt You”. Video esilinastus 11.oktoobril. 17.detsembril 2013 jõudis iTunes müügile teine ühissingel “Where Did We Go Wrong”.

Toni Braxton & Babyface album "Love, Marriage, Divorce” ilmus Motown Recordsilt 4.veebruaril 2014. Plaadi kolmas singel "Roller Coaster" tuli iTunes üles 28.jaanuaril. 8.veebruaril 2015 võitis album Grammy auhinna kategoorias Parim R&B album.

Toni Braxton ja tema õed Traci, Towanda, Trina ja Tamar andsid 30.oktoobril 2015 välja albumi The Braxtons “Braxton Family Christmas”. Singliks on "Every Day is Christmas".

23.jaanuaril 2016 esilinastus USA-s Toni Braxton kahetunnine autobiograafiline film "Unbreak My Heart", mille lavastas Vondie Curtis Hall.

Toni Braxton kaheksas stuudioalbum "Sex & Cigarettes" ilmus 23.märtsil 2018. Plaadil kõlab 12 lugu ning kaasa löövad Colbie Caillat ja En Vogue. Esmasingliks oli 15.septembril 2017 avaldatud "Deadwood", mille video tuli välja 6.oktoobril. 9.veebruaril 2018 ilmus singel "Long As I Live" ning 16.märtsil plaadi nimilugu.

20.aprillil tuli välja Traci Braxton uus lugu "Broken Things", kus osalevad õed Towarda, Trina ja Toni Braxton.

Toni Braxton neljas muuvi "Everyday Is Christmas" esilinastus 24.novembril 2018. Kaasa mängisid Towanda Braxton, Gloria Reuben ning Michael Jai White.

6.aprillil 2020 tuli välja Toni Braxton uus lugu “Do It,” mida aitasid tal kirjutada Babyface, Antonio Dixon ja Percy Bady. "Do It" Missy Elliott osalusega remiks avaldati 26.juunil.

Toni Braxton ja Kem avaldasid 31.juulil dueti “Live Out Your Love" ning samal päeval ilmus lauljatarilt uus singel “Dance”.

28.augustil ilmus Toni uus album "Spell My Name". Järgmise loona avaldas ta 23.augustil dueti “Gotta Move On” r&b staariga H.E.R, kes loos lisaks kitarri sõrmitseb.

Muud huvitavat