15.märtsil 2024 ilmus 10-ndaks juubeliks album "No Mythologies to Follow" deluxe edition. Plaadi lisalugudeks on "New Year’s Eve" ning Spice Girls kaver "Say You’ll Be There". 25.jaanuaril tuli singlina tolle perioodi seniavaldamata lugu "Fake Chanel".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.11.2002 - 13:48
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.03.2024 - 12:44
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Popmuusikal ei ole omaette määruste raamatut, aga see on ka selle võlu, sest selle südames on universaalsust ja vabadust ning just see teebki popmuusika nii rõõmuküllaseks. Keegi, kes mõistab seda kõikidest kõige paremini on Taani popmuusika õpetlane M¨ - üks kõige kiiremini tõusvatest popstaaridest planeedil. "Jäiselt terav popmuusika koos suure südame ja veel suuremate vokaalidega" – just sellisel moel kirjeldab M¨ loomingut mainekas ajakiri NME.

M¨ on teinud endale nime muusikamaailmas 2014. aastal ilmunud debüütalbumiga "No Mythologies To Follow". Sellest ajast saadik on ta jõudnud koostööd teha paljude kaasaaegse muusika kõige põnevamate tegelastega, sealhulgas Diplo, Charli XCX, Cashmere Cat, Snakehips ja Elliphant. M¨ on Major Lazeriga kaaskirjutanud ning esitanud ühe kõige striimitava loo läbi aegade – ülemaailmse hiti "Lean On". Hiljem kordas ta sama trikki koostöös Justin Bieberiga – nende pala "Cold Water" on jõudnud Briti edetabelite tippu. Ka M¨ enda soololooming on saanud palju tähelepanu nii Euroopas, USAs kui Austraalias.

Karen Marie Aagaard ¨rsted Andersen sündis 13.augustil 1988 ja kasvas üles Funenil, Taani ühel kõige suuremal saarel. Ta kirjutas oma esimese loo kui oli vaid seitsme aastane. Lapsena oli tema kinnisideeks popmuusika, teismelisena hakkas ta huvi tundma nii poliitika, punki kui anti-faðismi liikumiste vastu, kuulates Black Flagi, Nirvanat, Smashing Pumpkinsi, Yeah Yeah Yeahsi ja Sonic Youthi, mille tulemusena sai 18-aastaselt loodud ka elektro-pop-punk bänd nimega Mor. Juba siis oli nooruk püsimatu ning kirjutas ise omaette lugusid ja katsetas erinevaid helisid ning stiile enda sülearvutis, mis tõi ta lõpuks sooloartisti karjäärini.

"Muusika loomine on minu jaoks esialgu meeldejäävate lugude kirjutamise protsess, kuid veelgi rohkem on see sellise popmuusika loomine, mis soovib piire nihutada. Mulle on alati meeldinud igasugune muusika, alates sellest hetkest kui esimest korda armusin bändi Spice Girls, aga praegusel popmuusikal on vaja tuua lauale midagi uut ning seda ongi mul võimalus teha nii soololoomingus kui koostöös paljude aktuaalsete muusikutega ning koos minu sõpradega".

Märtsis 2018 teatas lauljatar teise LP tulekust ning esitles esimest singlit "Nostalgia". Juulis järgnes teine singel "Sun in Our Eyes" ning septembris avaldas ta lood "Way Down" ja "Imaginary Friend". 15.oktoobril esitles ta lugu "Blur" ning 18.oktoobril tuli välja uus 14-looline album "Forever Neverland", mille avaldas Chess Club/RCA Victor.

M¨ esines 24.novembril Tallinnas, Rock Cafés. Tallinna kontsert leidis aset artisti 9.novembril alanud maailmaturnee "Forever Neverland World Tour" raames.

30.novembril ilmus lauljatar M¨ "Blur" remix, kus annab oma panuse ansambel Foster The People. Muusikavideot esitleti 3.detsembril.

22.veebruaril 2019 andis M¨ välja singli "Theme Song (I'm Far Away)", mis loodud animasarjale "Muumiorg" ("Moominvalley").

2.oktoobril avaldas M¸ singli "Beautiful Wreck" koos muusikavideoga ning 9.oktoobril video loole "Red Wine" ft. Empress Of. 1.novembril 2019 tuli välja lugu “On & On”, mis pärit miksilt "Walshy Fire Presents: MMMM¨ - The Mix".

27.mail 2021 naases M¨ singliga "Live To Survive". Muusikavideo lavastas Joanna Nordahl. 30.juulil avaldas M¨ uue loo "Kindness".

12.novembril ilmus M¨ nelja looga EP "Brad Pitt / Goosebumps".

M¨ uus kümne looga album "Motordrome" ilmus 28.jaanuaril 2022 Columbia Recordsi kaudu. Sellest teatati koos singlite "Brad Pitt" ja "Goosebumps" ilmumisega ning see sisaldab ka singleid "Live to Survive" ja "Kindness". Plaadiga koos tuli välja uue singli "New Moon" muusikavideo.

M¨ ja King Princess osalesid 4.märtsil avaldatud Sigrid & Griff loo "Head On Fire" remiksil.

13.aprillil tuli M¨ välja loo "New Moon" remiksiga, kus kaasatud Rebecca Black.

17.juunil tuli välja M¨ uus lugu "True Romance".

M¨ lõi kaasa 1.juulil ilmunud Gryffin singlil "Reckless".

M¨ astus üles Helsingis 12.augustil 2022 Flow festivalil. Samal päeval tuli välja 14-st looga uus album "Motordrome (The D¸dstrom Edition)".

15.märtsil 2024 ilmus 10-ndaks juubeliks album "No Mythologies to Follow" deluxe edition. Plaadi lisalugudeks on "New Year’s Eve" ning Spice Girls kaver "Say You’ll Be There". 25.jaanuaril tuli singlina tolle perioodi seniavaldamata lugu "Fake Chanel".

Faktid

Sõna «m¸» tähendab taani keeles neitsit. Samuti on M ja ¨ vastavalt tema keskmise ja perenime initsiaalid, lauljatari täisnimi on Karen Marie Aagaard ¨rsted Andersen. Õige hääldus kõlab umbes nagu «mü».

Muud huvitavat