Vanessa Carlton

26.märtsil 2021 ilmus Vanessa Carlton albumi "Love Is An Art" deluxe edition of "Love Is An Art", kus lisatud nimekamate loode demod.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.06.2002 - 13:52
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.03.2021 - 09:31
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Vanessa Lee Carlton sündis 16.augustil 1980 aastal Mitfortis Pennsylvanias ning tema esimene klaveriõpetaja oli ta enda ema. Juba 8-aastasena kirjutas ta oma esimesed lood klaverile ning 9-aastasena alustas õpinguid balletikoolis. Profiks tantsijaks saamiseks suundus ta 14-aastasena edasi õppima New Yorki ning oli 17-aastasena juba tähelepanu keskpunktis. Ometi tüdines neiu üksnes tantsimisest ning hakkas taas muusikasse pühenduma ning laule kirjutama ning tänaseks on see huvi tõusnud juba profi tasemele.

Vanessa Carlton tõusis USA-s esile oma hittsingliga "A Thousand Miles“ ning esimese albumiga "Be Not Nobody". Edukas singel aitas tõusta lauljatari 30.aprillil 2002 ilmunud albumil hoobilt albumite edetabelis viiendale kohale ning esimese nädalaga müüdi seda 101 tuhat plaati. Kuigi albumi nimeks on "Be Not Nobody“, ei ole tegemist mitte tundmatu tegelasega, sest Vanessa on tänaseks juba tunnustust leidnud balletitantsija ja klaverimängija, mida võime näha ka "A Thousand Miles“ videoklipis. A&M recordsi lauljataril ilmus õige pea teinegi singel „Ordinary Day“, mis iseenesest oli kena valsirütmis hoogsam lugu ning on üks esimesi, mis Vanessa kirjutanud on ning seepärast üks tema enese lemmikuid oma esimeselt plaadilt. Ometi ei kuule me plaadil ainult klassikasugemetega lugusid vaid erilised on siin uus-funk looga „Prince“ ning The Rolling Stones cover „Paint It Black“.

Järgnes lauljatari edu Euroopas ning ssi 05.augustil 2002 tõusis singel „A Thousand Miles“ esikohale Austraalias.

Vanessa kolmas singel “Pretty Baby“ ei toonud lauljatarile küll suuremat edu kui eelmised ent seda põnevam on 20.detsembril 2002 Ameerikas esilinastunud uues komöödiafilmis “Two Weeks Notice“ lauljatari häält kuulda. Ning see kostub filmi lõputiitrite ajal kui kõlab ansambli The Counting Crows lugu "Big Yellow Taxi", milles Vanessa teise solistina kaasa lööb. Filmis mängivad peaosi Sandra Bullock ning Hugh Grant ja laul ise on pärit ansambli viimaselt CD-lt kus kõlas salajase loona plaadi lõpus.

Vanessa uus singel "White Houses" alustas USA raadiotes mängimist 02.augustil ning see ilmus septembris. Loo autoriteks on Vanessa ise koos oma produtsendiga Stephan Jenkins. Uus album “Harmonium“ ilmus A&M Recordsilt 18.oktoobril 2004 ja sellel oli 12 lugu ning lisaks Making-Of DVD.

2006 aasta oktoobrist sõlmis the Inc. plaadifirma boss Irvin Gotti Vanessa'ga plaadilepingu ning lauljatari kolmandat albumit aitas kokku panna Vanessa boyfriend Stephen Jenkins bändist Third Eye Blind. Laule aitasid kirjutada veel Linda Perry ning kokkuvõtlikult oli tegemist väga mõnusa ja kuulamist vääriva albumiga. Eriti soosis esiletõstmist lugu "The One", milles kaasa laulmas Stevie Nicks. Album "Heroes & Thieves" ilmus 09.oktoobril 2007 ning esimene singel "Nolita Fairytale" tuli iTunes kaudu välja 17.juulil 2007. Plaadi teiseks singliks sai veebruaris 2008 "Hands on Me".

Vanessa liitus oma neljanda plaadi lepinguga firmaga Razor & Tie ning 26.juulil 2011 tuli 10-looline plaat nimega "Rabbits on the Run", mille produtsendiks on Steve Osborne. Plaadi muusika on üllatav ja etteaimamatu, kaasa mängivad trummidel Patrick Hallahan (My Morning Jacket) ja kitarridel Ari Ingber (Upwelling).

Esimeseks singliks ja videoks oli "Carousel". Järgnesid veel "I Don't Want to Be a Bride" ja 7.juunil 2012 "Hear the Bells".

1.oktoobril 2013 avaldas Vanessa singli “I’ll Wait for You”. Loo video tuli Yotubes üles 29.oktoobril.

Vanessa Carlton ja John McCauley abiellusid 27.detsembril 2013. 13.jaanuaril 2015 sündis neil tütar.

20.aprillil 2015 kõlas esmakordselt Vanessalt uus lugu “Young Heart” ning 24.juulil 2015 tuli välja nelja looga EP “Blue Pool”. Nimiloo Jesse DeFlorio lavastatud muusikavideo tuli 3.augustil.

23.oktoobril tuli 10-looline album "Liberman", mille esimese loona avaldati “Willows”. 13.oktoobril tuli video loole "Operator". 17.novembril 2015 esitles Vanessa videot loole “House of Seven Swords”.

"Liberman (Live)" album tuli digitaalselt müügile 21.10.2016 ning kuulda sai 8 lugu.

2018 aastal andis lauljatar singlitena välja 6 kaverit, millest viimaseks oli 10.augustil avaldatud "Lonely Girls". Varem on ilmunud “Call Your Girlfriend” (Robyn), “Dreams” (Fleetwood Mac), “Only Love Can Break Your Heart” (Neil Young), "Little Bit Of Rain" (Fred Neil) ja "Needle In The Hay".

17.jaanuaril 2020 avaldas Vanessa Carlton singli "The Only Way to Love" ning 13.veebruaril järgnes singel "The Only Way to Love" koos muusikavideoga. Vanessa uus 12-looline album "Love Is an Art" ilmus 27.märtsil.

26.märtsil 2021 ilmus Vanessa Carlton albumi "Love Is An Art" deluxe edition of "Love Is An Art", kus lisatud nimekamate loode demod.

Faktid

Nimi: Vanessa Lee Carlton
Sünniaeg: 16. august, 1980
Sünnikoht: Milford, Pennsylvania, USA
Tähtkuju: Lõvi
Pikkus: 1,66m
Õpib praegu: Columbia University psühholoogiat
Elab praegu: New York
Õde: noorem õde Gwen
Vend: noorem vend Edmund
Vanemad: isa Ed on lendur ja ema Heidi klaveriõpetaja
Koduloom: must labradori koer Maggie
Instrumendid: Klaver ja kitarr
Hobid: ratsutamine, isaga koos lendamine, delfiinidega koos ujumine
Lemmikud
värv: sinine
parfüüm: Anais Anais
raamatud: vampiirijutud
sport: tennis
puuviljad: greip ja hiina õun
lauamäng: Candyland
multikategelane: Homer Simpson
kuulsus: Dr. Ruth

Muud huvitavat