98 Degrees

9.juulil 2021 avaldas 98 Degrees uue singli "Where Do You Wanna Go" ning lisaks tuleb varsti välja EP nende suurimate hittide uusversioonidega.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.09.2002 - 09:42
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.07.2021 - 07:31
Välismaine artist, Ansambel, R&B & Soul

98° on ansambel, kellel on olnud alati lihtne filosoofia edukusest – ole sihikindel, tööta raskelt, võitle enda eest ja sa jõuad oma eesmärkideni. Kvartetile, kes on müünud miljoneid plaate ja kasvatanud oma fännide hulga loendamatuks, kes oskavad väga hästi laulda ja kellel on ilus välimus, pole olnud probleemiks rõhutada oma edukuse alusena just peamist – nende endi häälte vapustavalt head harmooniat. Keeruline mis, aga võtkem kasvõi oskus igal aastal võrratult hea plaat välja anda ning teha peadpööritavat sõitu edetabelites viis aasta järjepanu.

Ansambel on kui klassikaline meekvartett, milles esinevad esimene tenor Jeff, teine tenor Nick, bariton Drew ja bass Justin. Poisid hakkasid koos esinema vokaalkvartetina ning nende suur läbimurre oli esineda Boyz II Men show’s kus neid märkas manager Paris D'Jon, kes kutsus grupi esinema otse-eetris ühte raadiosse ning peale järgnenud suurt tormi plaadifirmade konkurentsis, otsustati lõpuks Motown Recordsiga plaadileping teha.

Nende esimene plaat “98°” ilmus 29.juulil 1997, mille pärliks oli lugu “Invisible Man“. Järgnes edukas suvetuur üle Ameerika ning järgmise aasta algul asuti Los Angeleses uut plaati kokku panema. Seekord olid neile abiks paljud maailmakuulsad produtsendid ning esimene lindistatud lugu oli koos Stevie Wonderiga esitatud ”True To Your Heart" . Plaat ilmus 27.oktoobril 1998 ning siit on pärit legendaarsed ballaadid "Because Of You" ja "I Do (Cherish You)" ja “Still”. Kolmandaks plaadiks oli ansambli jõulukogumik “98° This Chrismas”, mis ilmus 19.oktoobril 1999 ning selle plaadi singel oli “This Gift”.

Ansambli ajaloo pärliks kujunes nende neljas LP “Revelation”, millele poisid ise kirjutasid juba 11 oma lugu plaadi 13-st ning plaat ilmus 26.septembril 2000. Siin kõlas selline vastupandamatu hitt nagu oli seda ”Give Me Just One Night (Una Noche)“. Plaadilt väärivad ära märkimist veel parimate paladena “Yesterday’s Letter” ning “My Everything”. 98° viimane viies plaat oli “The Collection”, mis ilmus 07.mail 2002 ja sellel kõlas ansambli ainuke uus singel “Why (Are We Still Friends)” pluss veel 12 parimat lugu läbi aegade.

Jeff Timmons andis esimesena välja sooloplaadi "Whisper That Way“ ja see ilmus 09.septembril 2003. 13-looline LP oli suuresti personaalne ning kõigi lugude autoriks oli Jeff ise. Meloodiline ja kaunite harmooniatega heliteos jätkas sama turvalist rida nagu ka ansambli varasem muusika. Äramärkimist vääriv kindlasti lugu, mis kõneleb Jeffi isarõõmudest äsjasündinud pojaga ("Baby J") seoses ning samuti üks kaunis duett loos "Be The One", mida esitatakse koos kuulsa pianisti ja heliloojaga Jim Brickman.

11.novembril 2003 andis Nick Lachey välja oma 12-loolise sooloplaadi “Soul-O“. Esimene singel siit kandis nime "Shut Up". Plaat sisaldas ilusaid armastuslugusid, mis olid pühendatud Jessica Simpsonile, kellega abielluti 26.oktoobril 2002. Kahjuks ei pööranud Universal plaadifirma albumi reklaamile suuremat tähelepanu ning seetõttu jäi ka edu tulemata.

Nick Lachey ja Jessica Simpson läksid 25.novembril 2005 lahku ning selle peale valas Nick oma viha välja uues singlis "What's Left of Me", mille avaldas AOL veebruaris 2006. Samanimeline album tuli USA-s müügile 09.mail 2006. Teine singel albumilt oli "I Can't Hate You Anymore", mis ilmus juuli lõpus 2006.

2009 jaanuaris tuli Nick Lachey singel "Patience", mis on Take That kaver. Järgnes singel "All in My Head" kuid albumi tulekuni Nick ei jõudnud. Aastal 2011 kuulsime veel singlit "Last One Standing".

29.märtsil 2012 hakkas levima uudis, et 98 Degrees plaanib teha comebacki ning soojenduseks võetakse ette 15st kontserdist koosnev tuur. Esimene tv etteaste oli 17.augustil 2012 Today show's "Summer Concert Series".

12.septembril 2012 sündis Nick ja Vanessa Lachey (s. Minnillo; 1980) esiklaps, poeg Camden John.

Oma pojale pühendas Nick Lachey albumi "A Father's Lullaby". 12st lugu sisaldav plaat ilmus 12.märtsil 2013.

2.aprillil 2013 ilmus 98 Degrees digisingel “Microphone" ning 7.mail 2013 avaldas 98 Degrees USAs uue albumi "2.0". Stuudioplaat tuli bändil 13 aastase vaheaja järgi peale eelmist.

Alates 31.maist 2013 osales 98 Degrees 49st kontserdist koosneval New Kids On The Block albumi "10" tuuril "The Package", kaaslasteks Boyz II Men.

4.juunil 2013 tuli singel "Impossible Things".

14.oktoobril 2014 avaldasid EDM singli "That Girl" Jeff Timmons ja Traxstarz USA.

13.oktoobril 2017 ilmus ansambli teine jõulualbum "Let it Snow", millel 12 klassikat nagu "What Christmas Means To Me," "Little Saint Nick" ja "Run Rudolph Run."

9.juulil 2021 avaldas 98 Degrees uue singli "Where Do You Wanna Go" ning lisaks tuleb varsti välja EP nende suurimate hittide uusversioonidega.

Faktid

Nimi: Andrew John Lachey
Hüüdnimi: Sprout
Ansamblis laulab: Baritoni
Sündis / Koht: 08. august 1976/ Cincinnati, Ohio
Tähtkuju: Lõvi
Kaal: 68 kg
Pikkus: 168 cm
Juuksed: pruunid
Silmad: pähkelpruunid
Lemmik:
Bänd / Artist: Marvin Gaye, Prince, Take 6
Film: Braveheart
Toit: Pizza, soolapähklid ja muud soolatud toidud
Sport: veesuusatamine ja lumelauaga laskumine
Näitleja: Mel Gibson, Harrison Ford, Rene Russo
Värv: mereväesinine

Nimi: Justin Paul Jeffre
Hüüdnimi: Droopy, Big J, Hydro
Ansamblis laulab: Bassi
Sündis / Koht: 25. veebruar 1973/ Mount Clemens, Michigan
Tähtkuju: Kalad
Kaal: 73 kg
Pikkus: 178 cm
Juuksed: pruunid
Silmad: sinised
Lemmik:
Bänd / Artist: Stevie Wonder ja Marvin Gaye
Film: Friday, Braveheart
Toit: Pizza, soolapähklid ja chilli
Sport: jalgpall ja tennis
Näitleja: Robert DeNiro, Reese Witherspoon
Värv: sinine

Nimi: Nicholas Scott Lachey
Hüüdnimi: Hollywood, Slider
Ansamblis laulab: II tenorit
Sündis / Koht: 09. november 1973/ Harlan, Kentucky
Tähtkuju: Skorpion
Kaal: 82 kg
Pikkus: 178 cm
Juuksed: pruunid
Silmad: sinised
Lemmik:
Bänd / Artist: Boyz II Men, Brian McKnight, Jodeci, Take 6
Film: Die Hard
Toit: chilli, lihapraad. Pizza, barbeque
Sport: ameerika jalgpall ja korvpall
Näitleja: Michelle Pfeiffer
Värv: punane

Nimi: Jeff Brandon Timmons
Hüüdnimi: Sugar, Tool
Ansamblis laulab: I tenorit
Sündis / Koht: 30. aprill 1973/ Canton, Ohio
Tähtkuju: Sõnn
Kaal: 73 kg
Pikkus: 173 cm
Juuksed: pruunid
Silmad: sinised
Lemmik:
Bänd / Artist: Boyz II Men
Film: The Shawshank Redemption
Toit: mereandide toidud, lihapraad
Sport: ameerika jalgpall
Näitleja: Robert DeNiro ja Salma Hayek
Värv: oran˛, sinine

Muud huvitavat