Eluiil

18.aprillil 2023 tuldi hoogu koguvale kevadele silma vaadates välja lauluga “Butterflies”. Lugu räägib armastusest, segunenud on ilu ja valu, ürgsus ja elektroonika.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.04.2002 - 10:06
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.04.2023 - 11:55
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Lauljatar Elis Loik on ühendanud jõud helilooja Villem Rootaluga duos Eluiil ning asunud avaldama päris oma muusikat. Bändides Epoche, Revals, Etnopatsy ja Ott Leplandi kvartett esinenud lauljatar osales 2015 aastal telesaates "Eesti otsib superstaari" ning 2020 telesaates "Eesti laul", kus koos Indrek Ventmanniga esitati laulu "Igatsus".

Koosseisu teine liige Villem Rootalu, kes on tuntud basskitarristina ansamblist Kruuv, sai 2021 aastal oma heliloomingu eest auhinnatud ka Eesti teatriauhindadel. "Villem tegeleb etendustele muusika loomisega ning seepärast oskab ta suurepäraselt kujundada loo ümber õige atmosfääri. Antud juhul on tegemist veidi süngema helikeelega, mis viib rännakule, mille kulminatsiooniks on võitlus iseendaga ning täieliku vabanemise tunne," võtab Elis kokku koos loodud palade haarava emotsiooni.

"Tavaliselt võtame ühe Elise demo ette ning hakkame sinna ümber kujundama ruumi, mis loo sõnumit kõige paremini edasi kannaks," kirjeldab Villem koosloomise protsessi.

7. juulil 2020 ilmus Eluiil esimene singel "Other side of light". "Ka pealtnäha kõige rõõmsamatel inimestel tuleb madalhetki ning just sellest antud lugu räägib – kui oleme end oma negatiivsete mõtetega nii sisse mässinud, et näeme kõike tumedates toonides ja tundub, et läheb üha hullemaks," iseloomustab sõnade ja viisi autor Elis loo sündimist. "Enda peal olen aga õppinud, et pean need mustad mõtted lihtsalt läbi kogema, asjad läbi mõtlema ja peagi saab jälle helgema peaga edasi liikuda. Lugu läbiv hüüd "Into the light!" on justkui sisendus iseendale, et ainus viis edasi liikuda on valguse poole," jagab laulja.

9. juuni 2021 jätkati filmilikus stiilis looga "I'll be gone". Vaatamata süngele pealkirjale, räägib lugu hoopis vastupandamatust soovist heita linna kütked ja põgeneda tagasi loodusesse, kus elu ilu ilmutab end oma lummavaimas vormis. “Elasime aasta aega Tallinna kesklinnas ning see oli kaugelt piisav aeg, et kirjutada lugu sellest, kuidas ma sinna ei kuulu,” naljatleb solist Elis Loik. “Tegelikult on asi naljast kaugel. Panin loosse just selle emotsiooni, mida nii tugevalt pea terve aja tundsin. Loodusele lähemal elamine ja sellest tuleneva ilu kogemine on mulle väga tähtis,” selgitab ta.

8.detsembril avaldas Eluiil loo "Give Me a Sign", mille kõla ja atmosfäär sobitub imehästi saabunud talvega. Duo sõnul saab tõelise mitmedimensioonilise elamuse, kui keset tuisku klappidest nende uut lugu kuulata. "Elu jooksul on mind korduvalt saatnud küsimus, kas see rada, mida tallan, on õige," sõnas Elis. "Siis aga ilmuvad jälle märgid, mis näitavad, et olen õigel teel. Usun, et ma pole ainus, kel seda juhtub."

ELUIIL avaldas 10.märtsil 2022 varasemast veelgi elektroonilisema singli “How It Feels”. "Singlis saavad kokku jäiseid helid ja enesesse vaatamine,” selgitab duo liige Elis tunnet, mis lugu kuulates üha taas valdavad.

18.aprillil 2023 tuldi hoogu koguvale kevadele silma vaadates välja lauluga “Butterflies”. Lugu räägib armastusest, segunenud on ilu ja valu, ürgsus ja elektroonika.

Faktid

Liikmed:
Elis Loik (s. 04.07.1994)
Villem Rootalu (s. 17.02.1990)

Muud huvitavat

Eluiil fotode autor: Helin Loik-Tomson

Facebook - https://www.facebook.com/eluiil/