Justin Bieber

Justin Bieber lööb kaasa 15.septembril ilmuval Diddy albumil "The Love Album: Off The Grid".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.03.2002 - 10:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.08.2023 - 14:00
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Justin Bieber on Kanada laulja, laulukirjutaja ja näitleja. Tema plaate on maailmas ostetud üle 150 miljoni ning ta on üheks edukaimaks meesartistiks. Justin Bieber tõestab, et kõige tavalisemal ja lihtsamal kutil (või miks mitte ka neiul) on võimalus muusikamaailmas läbi lüüa, kui kõik asjad õigel ajal ja õiges kohas paika loksuvad.

Bieber alustas muusikaga juba lapsepõlves, laulis kirikukooris, lõi kaasa kohalikel talendivõistlustel, oli isegi tänavamuusik, et emaga puhkusereisile minekuks raha koguda. Kui ema 13-aastase Justin Bieberi lauluvideosid YouTube’i üles panema hakkas, kogusid need uskumatu kiirusega mitu miljonit vaatajat ning algas verinoore laulutähe tee kuulsusele. YouTube'is leidis Bieber oma tulevase mänedžeri Scooter Brauni. Braun lendas Bieberiga Atlantasse, et konsulteerida Usheriga. Peagi sõlmisid nad lepingu Island Recordsiga. Kolm aastat hiljem esines ta juba 30 tuhande pealtvaataja ees.

Justini debüütalbumi "My World" esimene osa avaldati 17. novembril 2009. aastal. Albumilt tuli neli edukat singlit, mis vallutasid müügiedetabelite tippe: "One Time", "One Less Lonely Girl", "Love Me" ja "Favorite Girl".

Albumi teine osa ilmus 2010. aasta märtsis ja osutus esimesest edukamaks. "My World 2.0" jõudis Billboard 200 tippu ja Bieber oli kõigi aegade noorim laulja, kes edetabeli vallutas. "My World 2.0" edukaimad lood olid "Baby" ja "Eenie Meenie" koos Sean Kingstoniga.

1.novembril 2011 andis Justin Bieber välja 11-loolise jõululugudega albumi "Under the Mistletoe". Plaadile eelnes singel "Mistletoe", mille autoriks The Messengers.

15. juunil 2012 tuli välja kolmas album "Believe", mis oli idee järgi kasvamine ja mehistumine, kunstipärasema ja konfliktsema maailma avanemine. Väga erinevate stiilidega ja paljude produtsentidega plaadilt olid nimekaimad lood "All Around The World" (koos Ludacrisega), "As Long As You Love Me" (koos Big Seaniga), "Take You", nimilugu "Believe" ning suurim hitt "Boyfriend".

Neljas album "Purpose" ilmus 2015 aastal ning sisaldas #1 singleid "What Do You Mean?", "Sorry", and "Love Yourself". Järgnevatel aastatel tuli Bieber esile väga edukate koostöölugudega, milleks olid "Where Are U Now" (Skrillex & Diplo), "Cold Water" (Major Lazer), "Let Me Love You" (Dj Snake), "I'm the One" (Dj Khaled, Quavo & Chance), "Despacito (Remix)" (Luis Fonzi & Daddy Yankee).

2018. aasta septembris avalikustati Bieberi abielu modell Hailey Baldwiniga.

10.mail 2019 andsid Ed Sheeran ja Justin Bieber koos välja singli "I Don't Care", mille autoriteks on Max Martin, Shellback ja FRED. Oktoobris 2019 võidutses edetabelites "10,000 Hours" koos duoga Dan & Shay.

3.jaanuaril 2020 ilmus Justin Bieber uus singel "Yummy", mis andis märku uuest albumist ja kontsert-tuurist. “Justin on väga elevil oma muusika comeback´i pärast ning ei jõua ära oodata, millal ta fännid uut muusikat kuulevad.” Justini uued laulud räägivad väidetavalt tema võitlusest depressiooniga ning kuidas abikaasa Hailey Bieber aitas tal sellest kõigest jagu saada. Lisaks räägivad uued lood paari tugevast armastusest, mille sarnast pole Justin veel enda sõnul kogenudki.

27.jaanuaril alustas Youtube'is 10-osaline dokumentaal "Seasons" albumi sünnist. Teine singel oli 28.jaanuaril avaldatud "Get Me" (feat. Kehlani).

Album "Changes" ilmus 14.veebruaril ning kolmas singel koos videoga oli 7.veebruaril avaldatud "Intentions" (featuring Quavo). Plaadil kõlab kokku 17 lugu.

Justin Bieberi seitsmes album "Changes" jõudis USA-s edetabeli tippu, lüües sellega 59 aastat tagasi Elvis Presley seatud rekordit. Kanada laulja on nüüd kõige noorem sooloartist, kes on seitsme albumiga tõusnud muusikaedetabelis esikohale, olles ise 25-aastane.

Justin Bieber avaldab neljal nädalal Apple Music'is teisipäeviti ühe video. 18.veebruaril oli esimene neist "E.T.A." ning 25.veebruaril järgnes "Changes".

24.märtsil andis Bieber välja viie looga kogumik-EP "R&Bieber" ning 26.märtsil järgnes samuti viielooline EP "Work From.Home" ja 30.märtsil EP "Biebs and Chill". Järgmine EP "Couple Goals" ilmus 3.aprillil ning EP "Party" 7.aprillil.

8.mail andsid Justin Bieber & Ariana Grande välja ühise loo "Stuck With U". Laulu avaldamisest saadud tulu läheb kiirreageerijate laste toetuseks loodud fondi, mis toetab tervisetöötajate, kiirabiarstide, parameedikute, politseinike ja tuletõrjujate lapsi erinevate stipendiumitega.

11.septembril andis Justin Bieber välja viie looga EP "#tBt" ning 18.septembril ilmus koosöös Chance The Rapper'iga singel "Holy".

16.oktoobril ilmus Justin Bieber singel "Lonely" koos muusikavideoga, kaaslaseks Benny Blanco.

6.novembril tuli välja 24kGoldn & iann dior megahiti "Mood" uus versioon, kus kaasatud Justin Bieber & J Balvin.

20.novembril tulid Shawn Mendes ja Justin Bieber välja ühise singliga "Monster".

4.detsembril avaldas Justin Bieber 6-loolise jõulu-EP "Home for Christmas". Klassikaliste kaverite kassosalisteks olid Usher, Busta Rhymes, Chance The Rapper ja Boyz II Men.

1.jaanuaril 2021 esitles Justin Bieber singlit "Anyone". Muusikavideo lavastas Colin Tilley.

5.märtsil ilmus Justin Bieber uus singel "Hold On" koos muusikavideoga.

15-looline uus album "Justice" tuli välja 19.märtsil. "Ajal, mil sellel katkisel planeedil on nii palju valesti, ihkame me kõik tervenemist ja õiglust inimkonna jaoks. Selle albumi loomisel on minu eesmärk teha muusikat, mis pakub mugavust, teha lugusid, mida inimesed oskavad seostada ja nendega seostada, et nad tunneksid end vähem üksi. Kannatamine, ebaõiglus ja valu võivad jätta inimesed abituks. Muusika on suurepärane viis üksteisele meelde tuletada, et me pole üksi. Muusika võib olla viis üksteisega suhestumiseks ja üksteisega ühenduse loomiseks. Ma tean, et ma ei saa lahendada ebaõiglust muusika tegemisega, kuid ma tean, et kui me kõik anname oma osa, kasutades oma annet selle planeedi ja üksteise teenimiseks, siis oleme me nii palju lähemal, et oleme ühendatud. See olen mina tegemas väikest osa. Minu osa. Tahan jätkata vestlust sellest, kuidas näeb välja õiglus, et saaksime jätkata tervenemist". Plaadil osalesid Burna Boy, Dominic Fike, Khalid, The Kid LAROI, Giveon ja Daniel Caesar ning uueks singliks oli "Peaches".

19.märtsil tuli välja 22-looline albumi "Justice" Trple Chucks Deluxe versioon. 5.aprillil üllatas Justin Bieber 6-loolise EP-ga "Freedom".

30.aprillil ilmunud DJ Khaled albumil kõlab "Let It Go" (feat. Justin Bieber and 21 Savage).

7.juunil tuli välja Justin Bieber loo "Peaches" remiks, kus kaasatud olid Ludacris, Usher ja Snoop Dogg.

Justin Bieber oli kaaslaseks The Kid LAROI 9.juulil ilmunud singlil "Stay", mis võidutses edetabelites nii USA-s, Austraalias kui mujal.

Justin Bieber & Don Toliver osalesid 20.augustil ilmunud Skrillex singlil "Don't Go".

12.septembril jagati New Yorgis MTV videoauhindu. Enim nominatsioone ehk üheksa oli Justin Bieberil, kes sai auhinna parima poploo kategoorias lauluga "Peaches". Samuti krooniti ta aasta artistiks. Bieber esitas ka koos räppariga The Kid Laroi nende ühise loo "Stay".

8.oktoobril linastus Amazon Prime'i dokumentaalfilm "Justin Bieber: Our World". Filmi režissöör Michael D. Ratner jälgis Bieberi ettevalmistusi 2020. aasta aastavahetuse peoks Beverly Hiltoni katusel.

8.oktoobril ilmus Justin Bieber albumi "Justice" "Complete Edition", mis täienenud kolme looga - "Red Eye", "Angels Speak" ning "Hailey". Singlina tuli välja "Ghost", mille Colin Tilley lavastatud videos mängib näitleja Diane Keaton.

29.oktoobril avaldas Justin Bieber jõulusingli "Rockin' Around The Christmas Tree".

Justin Bieber ja Poo Bear osalesid loos "Lonely Christmas" 19.novembril 2021 ilmunud Bryson Tiller jõulu-EP-l.

Justin Bieber oli kaasatud 3.detsembril avaldatud Juice WRLD postuumsel singlil “Wandered To LA”.

Tähistamaks albumi "Under The Mistletoe" 10ndat aastapäeva, avaldas Justin Bieber 12.detsembril loo "Christmas Love" multikavideo, mille autoriteks Jaime Restrepo ja Noah Sterling.

Justin Bieber osales 4.märtsil 2022 ilmunud Omah Lay singlil "Attention".

30.märtsil ilmus Kehlani uus singel "up all night" featuring Justin Bieber.

27.aprillil tuli välja Justin Bieber uus singel "I Feel Funny", mille muusikavideo lavastas Cole Bennett. 29.aprillil tuli välja loo "Honest" video, kus kaasatud Don Toliver.

Juunis 2022 teatas Justin, et jätab ära oma maailmaturnee kuna pool tema näost on halvatud ning tal diagnoositi haruldane haigus nimega Ramsay Hunt sündroom. Haigus on õnneks ravitav kuid võib muutuda krooniliseks ning sümptomite hulka kuuluvad kuulmisraskused.

Augustis taas tuuriga jätkanud Justin Bieber esines Helsingis Kaisaniemil 9.augustil 2022 Weekend Festivalil.

30.augustil avaldas Justin Bieber singli "Beautiful Love (Free Fire)" mängust Garena Free Fire.

24.jaanuaril 2023 teatas Hipgnosis Songs Capital, et ostis 200 miljoni dollariga õigused Justin Bieberi salvestistele ja publikatsioonidele.

Justin Bieber lööb kaasa 15.septembril ilmuval Diddy albumil "The Love Album: Off The Grid".

Faktid

Nimi: Justin Drew Bieber
Sündis: 1. märtsil 1994 London, Ontario provints, Kanada
Pikkus: 1,75 m
Abikaasa: Hailey Baldwin (abielu 2018)

Muud huvitavat