Alien Ant Farm

Peale pikka pausi tuli bänd 3.mail 2024 välja albumiga "~mAntras~", millel kõlab 11 lugu. Esimene lugu "So Cold" koos videoga avaldati 12.veebruaril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.02.2002 - 10:43
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.05.2024 - 08:02
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Alien Ant Farm alustas 1996 aastal Riverside’is Californias ning ansambli asutasid Dryden Mitchell (laulja/lugude autor), Terry Corso (kitarr), Tye Zamora (bass) ja Mike Cosgrove (trummid). Nende esimene kontsert toimus solisti Mitchelli 20-ndal sünnipäeval. Oma loomingut tutvustas bänd kontsertidel nii USA läänerannikul kui Euroopas ja niimoodi kolm aastat mööda festivale reisides jäädi silma lõpuks raadiojuhtidelegi.

Bänd astus üles rockshowdes ning andis nende endi Chick Music Recordsilt välja albumi “Greatest Hits”. 1999 aastal saadi selle LP eest Los Angelesis muusikaauhindade jagamisel auhind parima iseseisva väljaande eest ning nüüd ilmus see LP juba suuremas tiraazhis New Noise plaadikompanii väljaandes. Selle omanik oli aga ei keegi muu kui ansambel Papa Roach, kelle abiga hakkas bänd järjest suuremat kuulsust võitma.

Ansambli teise LP “ANThology” produtsendiks ongi Papa Roach manager Jay Baumgardner ning NRG stuudios Põhja-Hollywoodis lindistatud album ilmus 06.märtsil 2001 aastal. Kuigi Alien Ant Farmi muusika on üsna sarnane Papa Roach’ile, on siin kuulda rohkem hard-rockile omast sondi, mida tõestas ka avasingel “Smooth Criminal”, mis paljude edetabelite etteotsa jõudis. Ansambli teine singel “Movies” ilmus alles detsembris 2001 ning seda saadab tore video, mis on heakskiitu leidnud enamuseses TV-programmides.

Alien Ant Farm kandideerib 27.veebruaril 2002 Grammy auhinnale parima hard rocki esituse eest ning 2002 aastal nad lindistasid ka uue loo nimega “Bug Bytes”, mis kõlab Sam Raimi filmis “Spider-Man".

18.augustil 2003 ilmus kolmas album “truANT“ plaadifirmalt El Tonal/ DreamWorks. Plaadi on produtseerinud bändi nimega "Ston Temple PIlots" liikmed Robert ja Dan DeLeo. Üsna elektriline ja progerocki kategooriasse kuuluva albumi esimene singel kannab nime "These Days". Kokku kuuleme siin 12 lugu, millest plaadi kenaimad on ladinapäraste naturaalkitarride ja trompetisaatega "Tia Lupe" ning viimane lugu “Hope“.

2004 aasta suvel ja sügisel viibis bänd Malibul ning seal valmis neil 16 uut lugu ning aasta lõpuni kirjutati mõned veel kodus juurde. Samuti on neil nüüd uus kitarrist Joe Hill. 2005 aasta alguses asuti stuudiosse, et anda välja uus plaat Geffen Recordsi abiga. Novembriks oli album nimega '3rd Draft' valmis ent kuna Alien Ant Farm astus plaadifirma alt välja, peavad nad oma albumit müüma nüüd vaid live-kontsertidel Ameerikas. Aprillis 2006 lahkus samuti Tye Zamora ja teda asendas bassil Alex Barreto.

2006 aastal õnnestus bändil siiski saada leping firmaga New Door/UMe ning 18.juulil 2006 ilmus lõpuks nende kolmas stuudioplaat "Up In The Attic". Produtsendiks oli taas Jim Wirt ning miksijaks Jay Baumgardner. Singliks oli "Forgive & Forget". Samal kuupäeval albumiga ilmus AAF esimene dvd nimega "BUSted", millel 10 ansambli muusikavideot (5 neist seni avaldamata), kontsertesinemised ja lavatagused stseenid.

2008 aastal ilmus 11-looline kogumik "The Best Of Alien Ant Farm".

Juulis 2012 alustas ansambel Chicago stuudios plaadi salvestamisega ning kaasatud on ka fännid. 5.juunil 2013 esitleti esimese singli "Let Em Know" videot.

Bändi viienda LP "Always And Forever" esitlus toimus Los Angelesis 24.veebruaril 2015. Basskitarri mängib nüüd Tim Peugh.

Peale pikka pausi tuli bänd 3.mail 2024 välja albumiga "~mAntras~", millel kõlab 11 lugu. Esimene lugu "So Cold" koos videoga avaldati 12.veebruaril.

Faktid

2011 aasta koosseis:
Dryden Mitchell - Vokaal
Terry Corso - Kitarr
Tim Peugh - Bass
Mike Cosgrove - Trummid

Lähemalt:

Nimi: Dryden Mitchell
Koht Bändis: Laulja
Sündis/koht: 15. juuni 1976 / Redondo Beach, CA, USA
Eelmised Bändid: Crossover, Out of Order, Dragonphlie
Lemmik...
Värv: Lilla
Jook: Heineken
Söök: California Rolls
Album: Beatles - White Album
Film: Uncle Buck Favorite
TV saade: Power Puff Girls
Näitleja: Paul Newman
Näitlejanna: Leia Tompson
Hobi: porno allalaadimine

Nimi: Terry Corso
Koht Bändis: Kitarrist
Sündis/koht: 28. november 1971 / Riverside, CA, USA
Eelmised Bändid: Sinister Fiend, Brother Vibe, Wallop
Lemmik...
Värv: Roheline
Jook: Heineken
Söök: Juustu Burritod
Album: Jeff Buckley Grace; Weezer Pinkerton
Film: Raising Arizona, Christmas Vacation
TV saade: Space Ghost Coast to Coast
Näitleja: Robert De Niro
Näitlejanna: Liv Tyler

Nimi: Mike Cosgrove
Koht Bändis: Trummar
Sündis/koht: 07. juuli 1975 / Long Beach, CA, USA
Eelmised Bändid: Out of Order, Wallop, Brother Vibe, Tyemus
Lemmik...
Värv: Roheline
Jook: Red Bull
Söök: Itaalia toidud
Album: Sting Ten Summoners Tales
Film: Godfather, Goonies, Avalon
TV saade: Batman
Hobi: hoki

Endised liikmed:
Joe Hill
Alex Barreto
Tye Zamora

Muud huvitavat