All Saints

Shaznay Lewis 12-looline uus album "Pages" ilmus 17.mail. Singlit "Got To Let Go" esitles ta 3.mail.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.01.2003 - 09:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.05.2024 - 06:29
Välismaine artist, Ansambel, Pop

All Saints on briti r&b grupp, mis algselt tuli kokku duuona 1993 aastal kui said kokku Melanie Blatt ja Shaznay Lewis ning nende nimi pärineb esimesest lindistusstuudiost Londoni samanimeliselt tänavalt. 1995 aastal ühinesid kanadalannadest õed Nicole Appleton ja Natalie Appleton. Kvarteti esimene demo oli Karl Gordon abiga valminud "I Know Where It's At", millega võideti London Recordsi soosing ja bändi uueks manageriks sai sealt John Benson. Plaadifirmaga ühines All Saints novembris 1996 ning augustis 1997 välja antud debüütsingel "I Know Where It's At" sai UK edetabelis koha #4.

1997 aasta novembris ilmus esimene album ”All Saints” ning selle järgmine singel "Never Ever" oli juba UK #1. Plaadilt tulid edasi singlitena kaks kaverit - Red Hot Chili Peppers'i "Under The Bridge" ja LaBelle "Lady Marmalade" ja siis singlid "Booty Call" ning "War Of Nerves". 12-looliselt plaadilt kuus edukat singlit ei suudeta välja anda just sageli ning selle edu aluseks olid tüdrukute kenasti harmoneeruvad hääled ning tasemel vokaal, lisaks põnev muusikastiilide vaheldus - swing, soul ja disco. Loomulikult andis edule aluse tipp-produtsentide tiim Nellee Hooper (varem Bjork/ Madonna/ Soul II Soul), Cameron McVey (Neneh Cherry/ Massive Attack) UK R&B suur tegija Karl 'KG' Gordon. 1998 aastal anti samast albumist välja lausa remiks-plaat. Ometi kõneldi juba siis laialiminekust, sest Melanie Blatt sai lapse bändi Jamiroquai bassimehega Stuart Zender.

2000 aasta veebruaris kõlas nende uus, seekord William Orbit loodud "Pure Shores" filmis ”The Beach”. Edasi oli juba kindel, et teine plaat tuleb ja seniks kuni Lewis stuudios soolosid sisse laulis, osalesid ülejäänud kolm liiget David A. Stewart filmis ”Honest”. 2000 aasta oktoobris ilmunud album ”Saints & Sinners” oli olemuselt melanhoolsemapoolne soul-pop. Plaadi edule ladus aluse singel "Black Coffee" ning järgmine singel oli ”All Hooked Up”. Ent 2001 aasta alguses algasid taas skandaalid ning ära jäeti kontserttuurid Jaapanisse ja Austraaliasse. Lewis ja Blatt heitsid Appletoni õdedele ette liigset pidutsemist ning võimutses armukadedus, sest Nat käis the Prodigy mehe Liam Howlett’iga ja Nic Oasis ninamehega Liam Gallagher, kellega tal juulis 2001 ka poeg sündis. Veebruaris 2001 läks bänd laili ja plaadifirmal ei jäänud üle muud kui kiirelt reliisida novembris 2001 veel kogumikalbum ”All Hits”.

2002 aastal asutasid kaks õde duuo Appleton ning lindistasid terve plaaditäie lugusid Polydori stuudiotes ja esimese singlina ilmus 02.septembril 2002 ”Fantacy”. Lugu pole küll eriline üllatus ent just All Saintsi fännid leiavad siit äratundmisrõõmu, sest kõlalt on uus laul üsna sarnane varasemale All Saints muusikale ning ka refrääniosad kostavad õdede duuona väga äratuntavalt hästi. Seni pole õdesid soololaulmises just üles kiidetud ent siin loos esitavad nad mõlemad oma osasid väga meeldivalt. Polydor Recordsilt ilmus 10. veebruaril 2003 Appletoni teine singel “Don't Worry“, mis oli ilus ja meloodiline ning lasi ennast nautida. 24.veebruaril ilmus Inglismaal LP nimega “Everything's Eventual“, mille kolmas singel tuli juulis 2003 ja oli nimilugu “Everything Eventually” , sellel kõlas ka plaadile mittemahtunud lugu “I'm Your Angel”.

Melanie Blatt laulis Artful Dodger'i UK hittsinglil "Twentyfourseven" septembris 2001 ja 2003 aasta augustis ilmus tema soolosingel ”Do Me Wrong”. 2005 aasta aprillis tuli veel singel ”See Me” filmist ”the Robots”. Pealik Lewis jätkas soolokarjääril koos muusikutega bändidest Primal Scream ja Basement Jaxx. 2004 aasta sügisel ilmus tema sooloplaat "Open" koos singliga "Never Felt Like This Before" ja sügisel tuli veel teinegi singel ” You”.

2006 aasta jaanuaris leidis kinnitust kõmu, et All Saints annab taas välja albumi Parlophone alt. Arvatavasti on viieaastane vahe just paras aeg naasmiseks nagu on tõestanud juba teised bändid. Oma uue video "Rock Steady" võtetel septembris 2006 tunnistasid All Saintsi neli liiget MTV-le, et nad on koos õnnelikumad kui varem. Bändi singel 'Rock Steady' jõudis turule 06.novembril ja sisaldas veel kahte uut lugu 'Do Me' ning 'Dope Noise'.

Album 'Studio 1' ilmus 20.novembril 2006. Teise singlina tuli veebruaris 2007 "Chick Fit" ning kolmandaks singliks oli plaanitud "On and On". Märtsis 2007 teatas aga plaadifirma Parlophone, et leping bändiga lõpetatakse loodetust väiksema albumi müügiedu tõttu.

Viimane All Saints väljalase oli Demon Music Group avaldatud "Pure Shores: The Very Best of All Saints", mis koosnes 36-st loost kahel kettal. LIsaks hittidele ja albumite parimatele lugudele olid siin veel singlite b-pooled, mis plaatidele polnud mahtunud ja Melanie Blatt & Artful Dodger menulugu "TwentyFourSeven". Plaat ilmus 27.septembril 2010.

All Saints ühines taas, et olla külalisesinejaks Backstreet Boys 2014 aasta UK ja Iirmaa tuuril. Esimene kontsert oli 26.märtsil 2014 Birminghamis. Novembris 2014 toimus Inglismaal kaheksakontserdiline Atomic Kitten, All Saints, East 17 ja Let Loose ühisturnee.

All Saints ühines taas neljandaks stuudioalbumiks ning singel "One Strike" tuli välja 23.veebruaril 2016. 12-looline album "Red Flag" ilmus 8.aprillil.

Plaadi teine singel on “This Is War”, mille kirjutasid Jonny Coffer, Shaznay Lewis ning Jonathan Lipsey. Muusikavideo lavastas Rankin ning see esilinastus 7.juunil 2016.

7.oktoobril 2016 tuli All Saintsilt välja viimase plaadi looga "One Woman Man (K-Gee Big Tings Refix)", mis on reggaehõnguline.

27.juulil 2018 andis All Saints välja viienda plaadi nimega "Testament". Esimene singel "Love Lasts Forever" ilmus 31.mail ning 15.juunil avaldati lugu "Glorious". Järgmisena tuli välja 29.juunil "Three Four" ning 13.juulil "Don't Look Over Your Shoulder". Armastusest kõneleva albumi on produtseerinud K-Gee Gordon ning 2 lugu William Orbit.

10.augustil tuli välja loo "After All" muusikavideo.

12.jaanuaril 2024 tuli Shaznay Lewis välja soolosingliga "Miracle". Järgmise singli "Kiss of Life" koos Oscar J Ryan lavastatud videoga avaldas ta 1.veebruaril

Shaznay Lewis 12-looline uus album "Pages" ilmus 17.mail. Singlit "Got To Let Go" esitles ta 3.mail.

Faktid

ALBUMID:
All Saints (London 1997)
The Remix Album (London 1998)
Saints & Sinners (London 2000)
All Hits (London 2001)
Studio 1 (Parlophone 2006)
Pure Shores: The Very Best of All Saints (2010)

*Pärisnimi: Melanie Ruth Blatt
Sünniaeg: 25. märts 1975
Sünnikoht: London/Inglismaa
Pikkus: 162 cm
Silmad: pruunid
Juuksed: pruunid (võivad olla ka heledamad)
Hüüdnimed: Mel, Bucket, Smell, Mel-ow-dee, Blatfink
Vanemad: David ja Helen
Õed: Jasmine
Lapsed: Lilyella Blatt Zender, sündinud 20.november 1998
Abikaasa: Stuart Zender (endine bändi Jamiroquai bassimees)
Lemmiklauljad: Stevie Wonder, Prince, oma ema
Lemmiktoit: spagetid ja lihapallid
Lemmikvärvid: hall, must, beez, sõjaväe tumesinine
Armastab: oma perekonda, oma sõpru, muusikat ja bändi
Vihkab: fasismi ja rassismi
Hobid: magamine, söömine ja eriti toidu valmistamine
Õige sõber on: kes oskab sind ära kuulata

*Pärisnimi: Shaznay Tricia Lewis
Sünniaeg: 14. oktoober 1975
Sünnikoht: London/Inglismaa
Pikkus: 174 cm
Silmad: pruunid
Juuksed: pruunid
Hüüdnimed: Shaz, Banana man, Bart, Chestnut, Shazza
Vanemad: Del ja Cleven
Õed: Elaine
Lapsed: laps sündis 2006 alguses
Abiellus: 21.08.2004, mees Christian Storm
Boyfriend: Christian Storm
Lemmiklauljad: Missy Elliott, Little Kim, Lost Boyz
Oma lemmiklaul: Never Ever ja Love is Love
Lemmiktoit: spagetid ja lihapallid
Lemmikvärvid: must
Armastab: viisakust ja positiivseid inimesi
Vihkab: ebaviisakaid inimesi
Hobid: õues töötamine, telekast talk-showde vaatamine
Õige sõber on: kes räägib sulle tõtt

*Pärisnimi: Nicole Marie Appleton
Hüüdnimed: Nicky, Nic, The Fonz, Fonzie
Sündis/koht: 07. detsember 1974 / Hamilton, Kanada
Pikkus: 171 cm
Silmad: Pruunid
Juuksed: Tegelikult pruunid (blondeeritud)
Vanemad: Mary ja Ken
Õed: Lori, Lee, Natalie
Lapsed: Poeg Gene Appleton Gallagher (sündis juuni 2001)
Armastab: Loomi, laulmist ja esinemisi
Vilhkab: Võltse inimesi ja lendamist
Hobid: Teleka vaatamine, söömine, riiete ostmine, pidu!!
Õige sõbranna on: Kes julgeb sulle oma riideid laenata
Lemmik...
Laul: Kõik All Saintsi laulud
Toit: Kartulipuder ja vorstikesed
Värv: Roheline

*Pärisnimi: Natalie Jane Appleton
Hüüdnimed: Naaatalie, Nat, Nona, Fat Cat
Sündis/koht: 14. mai 1973 / Mississauga, Kanada
Pikkus: 168 cm
Silmad: Rohelised
Juuksed: Tegelikult pruunid (blondeeritud)
Vanemad: Mary ja Ken
Õed: Lori, Lee, Nicole
Tütar: Rachel Appleton, sündinud 19.mai 1992
Poeg: Ace Howlett, sündis märtsis 2003
Abikaasa: Liam Howlett, abiellusid juunis 2002
Armastab: Oma perekonda
Vilhkab: Julmust
Hobid: Lugemine, magamine, teleka vaatamine
Tahab olla: Terve ja õnnelik
Lemmik...
Laul: Never Ever ja Saints & Sinners
Toit: Merivähk
Värv: Must, sõjaväe tumesinine

Muud huvitavat