Black Eyed Peas

10.mail 2024 avaldas Black Eyed Peas singli "TONIGHT (Bad Boys: Ride Or Die)", kaastegevad El Alfa ja Becky G.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.12.2003 - 15:24
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.05.2024 - 08:26
Välismaine artist, Ansambel, Rap & Hip-Hop

Los Angelese alternatiivräpparid nimega Black Eyed Peas koosneb põhikoosseisuna kolmest mehest ning selle moodustasid juba aastal 1994 Will One-X, Apl de Ap ja Taboo. Erinevalt teistest räpikollektiividest, peitus nende menu just kontsertides ning positiivse tekstiga laulusõnades. Bänd harrastab väga erinevaid stiile alates latiinost ja jazzist kuni funky ja räpini välja ning samas on see kõik osavalt ühendatud mainstreamiga. Just viimane andiski meestele juba 1995 aastal võidu nii BMI kui ASCAP esitlustel ning kutsudes endaga ühinema naislauljaks Kim Hill’i, oldi 1997 aastal oma esimese kauamängiva lindistamiseks valmis.

Interscope Recordsiga sõlmitud plaadilepingu alusel töötati 1997 aasta juulist kuni 1998 aasta jaanuarini Paramount Studios ning lindistati kokku 50 lugu. Nendest valiti lõpuks plaadile 16 ning esimene album “Behind The Front“ ilmuski 1998 aastal. Plaadilt tõusis hitiks singlina välja antud "Joints and Jams", mis kõlas lisaks soundtrackil “Bulworth“ ning bänd kulges oma esimesele kontserttuurile the Smoking Grooves Tour.

2000 aastal järgnes teine LP “Bridging the Gap“ ja ka siin osales naislauljana Kim Hill. Plaat pakkus rohkesti originaalsust ning siin osales rohkelt külalisi, nendeks olid Macy Gray, Mos Def ja Wyclef Jean. Plaat sai väga tugeva edu osaliseks just räpisõprade hulgas ning näitas kätte tee tänasele hip-hopile elektroonilise muusika hea kasutusega koos mainstrem raadiote sõbraliku suhtumisega. Edetabeli singel siit tõusis aprillis 2001 koos Macy Gray'ga esitatud loost "Request Line".

Juba 2001 aastal alustati kolmanda albumi ettevalmistamisega ning katsetati palju uusi naislauljaid, kellest lõpuks valiti välja Stacey Ann Ferguson, hüüdnimega "Fergie". Ometi nähti plaadiga kõvasti vaeva ning LP ilmus USA-s alles 24.juunil ja Euroopas 22.septembril 2003. Originaalis 13-looline plaat sisaldas taas väga erinevaid stiile nagu räpp, pop, reggae, jazz, funk, rock, latiino ja eriline stiil Tagalog. Külalistena astusid siin üles pop-iidol Justin Timberlake, rokkarid ansamblist Papa Roach ning samba legend Sergio Mendes. Ometi jäi plaadilt meelde kõige enam siiski uus lauljatar Fergie, kelle tugev soulihääl äratas imetlust eriti soololoos "Fly Away." Loomulikult on siiski parimaks looks plaadil ka esimese singlina ilmunud “Where Is the Love", mis vallutas jäägitult kõik edetabelid üle maailma ning püsis seal lausa kolm kuud järjepannu.

Euroopas ilmunud singlid on seni plaadilt “Elephunk“ just 08.septembril 2003 Interscope poolt välja antud “Where Is the Love?” koos Justin Timberlake’iga ning viimane hitt-singel “Shut Up” saabus müügile 24.novembril 2003.

16.veebruaril 2004 andis Black Eyed Peas Euroopas kolmanda singlina välja “Hey Mama“.

Hip-hop kuulsuste neljas singel menuplaadilt “Elephunk“ on “Let’s Get It Started“ ja see on valitud teemalooks USA korvpallivõistluste finaalis NBA2004. Juba plaadil endal üheks võimsamaks looks kujunenud “Let's Get It Started“ kõlab singlil veel Spike mixina ning lisaks on vanemad lood “The Way U Make Me Feel“ 1998 aasta plaadilt “Behind the Front“ ning “Bridging The Gaps“ 2000 aasta albumilt “Bridging the Gap“. Universal annab singli Euroopas välja 28.juunil.

Ansambli viienda singlina tuleb USA-s "The APL Song" augustis. Bändi tabas samas ränk õnnetus kui nende stuudio maani maha põles ja tuli hävitas lisaks tehnikale ka üle maailma kogutud väärtusliku muusikariistade kollektsiooni.

A&M/Interscope act ja Black Eyed Peas on ümberlindistanud eksklusiivseid versioone oma 9 loole nende uuelt ilmuvalt plaadilt "Monkey Business", et kasutada seda Electronic Arts (EA) eeldatavalt videomängus "The Urbz: Sims in the City". Mäng on mõeldud paljudele tuntud riistadele nagu Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox ja Nintendo GameCube. BEP album "Monkey Business" ise peaks ilmuma märtsis 2005.

Will.i.am on kaasautoriks Christina Milian uuele loole "Believer", mis kõlab F. Gary Gray (varem lavastanud "The Italian Job" ja "The Negotiator") lavastatavas uues filmis "Be Cool". Film esilinastub USA kinodes 04.märtsil 2005 ning Black Eyed Peas astub iseseisvalt üles sama filmi soundtrackil veel looga "Sexy" nende viimaselt albumilt "Elephunk".

The Black Eyed Peas neljandale plaadile kutsuti punti legendaarseid muusikuid nagu näiteks soulmusa isa James Brown ja legendaarne surf kitarrist Dick DaleSting. Plaadi nimeks on "Monkey Business" ja see ilmus 06.juunil 2005. Esimeseks singliks oli "Don't Phunk With My Heart", millele vändati ka ilus video. Plaadi 14 loost pakuvad elamusi veel Justin Timberlake osalusega "My Style" ning Jack Johnsoni "Gone Going Gone."

Teiseks singliks viimaselt albumilt oli lugu "Don't Lie" ja kolmas singel “My Humps” ilmus Euroopas 31.oktoobril 2005. Just see singel kujunes USA edetabelis kõvaks tegijaks, müües rekordilised 2 miljonit eksemplari. Aastavahetuse eel tuldi kuulajate ette juba veelgi uue looga "Like That" ja selles löövad kaasa Q-Tip, Talib Kweli, John Legend ja Cee-Lo. Selle loo video esmaesitlus onli 03.jaanuaril 2006, esitlejaks Yahoo! Music.

Viimane filmitud video on tantsuline "Pump It", mille direktoriks on Francis Lawrence. Selle uudisega põrmustati ka kuuldused, et Fergie alustab soollolauljana, sest bändil on ees veel palju kontserte. Loo video esmaesitlus oli portaalis www.aol.com 02.veebruaril 2006.

Viimane singel on neilt "Dum Diddly", mille video leidis esmanäitamist 16.mail 2006. 05.juunil 2006 ilmus ansamblilt 8-looline EP "Renegotiations: The Remix", millel BEP kõlab selliste autorite tõlgenduses kui Erick Sermon, DJ Premier, Large Professor ning Jazzy Jeff. Plaadil löövad kaasa ka Justin Timberlake ning James Brown.

Fergie alustas soolokarjääri ning 19.septembril 2006 tuli tema esimene album "The Dutchess", mis ilmus Will.I.Am Music Group alt. Plaadil on kaastegevad Ludacris ja Rita Marley. Debüütsingel kandis nime "London Bridge" ning see jõudis USA-s #1 kohale 10.augustil. Loo autoriks on Polow the Don, kelle sulest on tuntud Pussycat Doll's hitt “Buttons”. Fergie teine singel "Fergalicious" ilmus oktoobris 2006 ja kolmas, Fergie feat Ludacris - Glamorous, tuli veebruaris 2007.

Black Eyed Peas sai novembris 2006 toimunud Ameerika muusikaauhindade jagamisel kolm väärtuslikku auhinda. Nelik valiti kahel korral parimaks grupiks ja nad võitsid ka parima räpi/hiphopi albumi tiitli plaadi eest "Monkey Business". Black Eyed Peas ja A&M Records andsid 27.novembril 2006 välja dvd "Live From Sydney To Vegas".

11.02.2007 toimunud Grammy auhindade jagamisel oli parima duo või ansambli kategoorias võidukas ansambel The Black Eyed Peas. 09.juulil 2007 tuli veel Fergie soolosingel "Big Girls Don't Cry".

09.09.2007 Las Vegases toimunud MTV videomuusikaauhinnagalal anti Fergile aasta parima naislaulja tiitel. Oktoobris tuli temalt veelgi singlina "Clumsy", mis kõlas soundtrackil Judd Apatow's hit filmile "Knocked Up".

24.septembril 2007 tuli sooloplaadiga lagedale Will.I.Am ning see kannab nime "Songs About Girls". Singlid siit olid "I Got It from My Mama" ja "We Are The Ones". Märtsi lõpus linastus video kolmandale singlile "Heartbreaker", milles näeme tantsutüdrukuna Girls Aloud liiget Cheryl Cole. 18.augustil 2008 tuli singlina "One More Chance".

Fergie kuuenda singli "Finally" video võeti üles LA-s endises Frank Sinatra kodus 10.03.2008 ning klaverit mängib siin John Legend.

Will.i.am tegi uueks USA presidendiks valitud Barack Obama auks laulu "It`s A New Day". Räppar annab novembris 2008 välja selle lauluga singli ja video. Muusiku sõnul on laul eelkõige austusavaldus ameeriklastele ja nende osale Obama võidus. Will.i.am toetas Obamat juba varem lauluga "Yes We Can", milles kasutas lauseid Obama kõnedest ja laulu ettekandjateks olid palutud avaliku elu tegelased nagu näitlejanna Scarlett Johanson, džässilegend Herbie Hancock ja ansambli Pussycat Dolls laulja Nicole Scherzinger.

Ansambli Black Eyed Peas lauljanna Fergie kihlus oma poiss-sõbra, seriaalist Las Vegas tuntud näitleja Josh Duhameliga 2007 aasta lõpus. Pulmapidu toimus 10.jaanuaril 2009 Californias ühes viinamarjaistanduses.

Black Eyed Peas järgmine album kandis nime "The E.N.D", mis tähendab ansambli ajaloos uue lehekülje keeramist. Plaat ilmus 08.juunil 2009 ning sellega kaasneb kontsert-tuur. Fergie tähistas enda jaoks uue ajastu algamist sellega, et värvis pärast mitmeid blondina veedetud aastaid juuksed tumepruuniks. Esimeseks singliks sai "Boom Boom Pow", mis ilmus digitaalselt 30.märtsil ning oli esimesel nädalal USA Billboard singlitabelis #1 ning püsis seal 12 nädalat. Järgmise singlina eelnes albumile veel "I Gotta Feeling", mis püsis USA-s samuti edetabeli esikohal lausa 13 nädalat. Plaat ise tõusis esimesel müüginädalal samuti #1 kohale USA-s.

Kolmas singel oli oktoobris 2009 "Meet Me Halfway" ja neljas veebruaris 2010 "Rock that Body".

31.juulil 2010 tuli uudis, et The Black Eyed Peas on püstitanud uue müügirekordi, sest nende singlit “I Gotta Felling” on internetist ostetud 6 miljonit. Samas on varsti lõppev “The E.N.D. World Tour 2010” tõusmas selle aasta suurima eduga kontsert-tuuriks kui piletituleks on 47 miljonit dollarit.

30.novembril 2010 tuli järgmine album "The Beginning". Esimene singel oli electro dance/pop lugu "The Time (The Dirty Bit)", milles sämpeldatakse 1987 aasta filmi "Dirty Dancing" menuhitti "Time of My Life". Singel tuli 09.novembril.

Märtsis 2011 anti singlina välja "Just Can't Get Enough", milles näitab oma emotsionaalset ja tugevat häält Fergie. Mais 2011 filmiti video järgmisele simnglile "Don't Stop The Party".

will.i.am tegeles edasi soolomaterjaliga ning 19.novembril 2011 esitleti esimest singlit "T.H.E. (The Hardest Ever)", milles löövad kaasa Jennifer Lopez ja Mick Jagger. 15.mail 2012 esitles will.i.am järgmise singli “This Is Love” videot, milles lööb kaasa Eva Simons. 7.augustil 2012 tuli viie remiksiga EP singlist "This Is Love" ft. Eva Simons. Esimestena kuuldusid Afrojack ja Sidney Samson remiksid.

Juulis 2012 laulis Fergie vokaalid klubihitile "Feel Alive", mis kõlas Step Up Revolution soundtrackil. Kaaslasteks olid siin Pitbull ja DJ Poet.

Juulis lõi will.i.am kaasa popgrupi The Script uuel singlil “Hall of Fame”, mis jõudis UK singliedetabeli tippu 16.septembril.

28.augustil esitles will.i.am koostöös NASA-ga läbi marsikulguri Curiosity kõlarite planeedil Mars oma lugu “Reach for the Stars (Mars Edition)”. Järgmiseks will.i.am singliks oli “Scream & Shout” featuring Britney Spears, mille video esilinastus VEVOs 28.novembril 2012.

Will.i.am plaat "#willpower" ilmus Interscope Records alt 19.aprillil 2013. Albumil kõlab 15 lugu, nende seas on "#ThatPower" featuring Justin Bieber ning “Fall Down” featuring Miley Cyrus.

Fergie osales 7.mail 2013 esilinastunud muuvi "The Great Gatsby" soundtrackil loos “A Little Party Never Killed Nobody (All We Got)“, kaaslasteks Q-Tip ja GoonRock. Loo muusikavideot esitleti 6.augustil.

16.augustil 2013 anti teada, et Fergie on muutnud kodanikunimeks Fergie Duhamel. 29.augustil 2013 sündis Fergie ja Josh Duhamel poeg Axl Jack.

apl.de.ap tulevase sooloalbumi esimene singel “Going Out” ilmus 27.septembril. Teiseks singliks oli detsembris 2013 “Balikbayan”.

9.detsembril 2013 ilmus will.i.am albumi “#willpower“ uus versioon, mille singliks on “Feeling Myself” (featuring Miley Cyrus, French Montana & Wiz Khalifa). Muusikavideo avaldati VEVOs 26.novembril.

7.mail 2014 tuli soolosingliga "Zumbao" lagedale Taboo.

will.i.am järgmine digisingel “It's My Birthday” tuli iTunes müügile 27.mail 2014. Kaasa laulab Cody Wise. Videot esitleti VEVOs 28.mail. Singel tõusis UK #1 positsioonile 13.juulil.

Fergie on valmis 2015 aastal avaldama järgmise sooloalbumi. 29.septembril 2014 jõudis iTunes müügile esimene singel “L.A.LOVE (La La)”. Muusikavideo esilinastus 10.novembril USA-s Yahoo! Musicus.

Tähistamaks bändi 20-ndat juubelit, astuti 12.aprillil 2015 üles Coachella festivalil ning esitati koos David Guettaga uut singlit “This Is Awesome“.

17.juulil 2015 tuli välja hip-hop singel “Yesterday”, kus osalevad kolm bändi meesliiget.

8.aprillil 2016 tuli uue singliga välja will.i.am. Loos “Boys & Girls” lööb kaasa USA tõusev täht Pia Mia ning muusikavideo lavastas Spencer Creigh.

1.septembril 2016 ilmus taas The Black Eyed Peas singel “Where Is the Love?”, tulu läheb heategevuseks. Uues versioonis ja selle videos löövad kaasa Mary J. Blige, Diddy, Jamie Foxx, Nicole Schezinger, The Game, Jessie J, Andra May, Tori Kelly, Justin Timberlake, Ty Dolla $ign, Usher, DJ Khaled, A$AP Rocky, Jaden Smith jt.

Fergie avaldab õige pea oma järgmise sooloplaadi “Double Dutchess” ning esimene singel “M.I.L.F. $” jõudis raadiotesse 1.juulil 2016. Teise singlina tuli 11.novembril “Lifes Goes On”, mille muusikavideo esilinastus 16.detsembril.

12.märtsil 2017 esitas will.i.am uue loo "Fiyah" telesaates "The Voice UK 2017". Digisingel tuli välja 2.aprillili ning samal päeval avaldati Facebookis muusikavideo.

Black Eyed Peas kolm meest andsid unikaalse kontserdi 3.juunil UEFA Champions League finaali vaheajal.

22.septembril 2017 tuli välja Fergie album "Double Dutchess", millelt 25.augustil avaldati lood "You Already Know" with Nicki Minaj ja "Hungry" featuring Rick Ross. 14.septembril andis Fergie teada lahutusest Josh Duhameliga.

8.jaanuaril 2018 tuli välja Black Eyed Peas uus singel "Street Livin'".

will.i.am ja India Love ühissingel "Loco" tuli välja 2.veebruaril 2018.

18.mail tuli välja Black Eyed Peas singel "Ring The Alarm" koos muusikavideoga. 10.juulil avalikustas bänd poliitilise singli "Get It".

29.augustil jõudis YouTube muusikavideo "CONSTANT PART 1 & 2", mille lavastasid will.i.am ja Ernst Weber. 12.septembril avaldati lugu "Big Love".

Kolme mehe album "Masters Of The Sun" ilmus 26.oktoobril ning sisaldab 12 lugu. Kaasa löövad Nas, Esthero, Slick Rick, Nicole Scherzinger jt. Samal päeval avaldati singel "DOPENESS" (ft. CL) koos muusikavideoga.

17.detsembril tuli välja singli "BACK 2 HIPHOP" ft. Nas muusikavideo. 25.jaanuaril 2019 avaldati "VIBRATIONS pt.1 pt.2" video ning 1.veebruaril "4EVER" ft. Esthero video. 25.veebruaril avaldati loo "Get Ready" muusikavideo.

20.mail avaldasid will.i.am, Lady Leshurr, Lioness ja Ms Banks rõivafirma loo "Pretty Little Thing".

Black Eyed Peas andis 3.juunil koos Snoop Dogg'iga välja singli "Be Nice". 4.juunil esitleti muusikavideot.

30.septembril tuli välja uus singel "eXplosion" koos muusikavideoga. Laulab Anitta. Järgmiseks koostöösingliks oli 11.oktoobril ilmunud "RITMO (Bad Boys For LIfe)" x J Balvin.

15.novembril ilmus will.i.am kolme looga EP "LCP" ühes singliga "Paranoia".

will.i.am ja Drea Dury tulid 10.märtsil 2020 välja loo "Brutal" muusikavideoga..

24.märtsil esitlesid Bono, will.i.am, Jennifer Hudson ja Yoshiki kaoses maailmast kõnelevat lugu "Sing For Life".

will.i.am osales Steve Aoki 20.märtsil ilmunud singlil "Love You More", mis kõlas 3.aprillil 2020 ilmunud Steve Aoki albumil "Neon Future IV".

10.aprillil andis Black Eyed Peas välja singli "Mamacita", kaasatud olid Ozuna & J.Rey Soul.

12.juunil ilmus Black Eyed Peas ja El Alfa singel "NO MAÑANA". Bändi uus album "Translation", millel 15 lugu, tuli välja 19.juunil. Loo "Action" videot esitleti 7.augustil.

Black Eyed Peas, Nicky Jam, Tyga singli "Vida Loca" muusikavideo tuli välja 21.augustil. Lavastas Ben Mor.

4.detsembril tuli välja Black Eyed Peas ja Shakira muusikavideo loole "Girl Like Me".

24.veebruaril 2021 avaldas Sebastian Yatra oma loo “Chica Ideal” remiksi, kaaslasteks will.i.am ja Guaynaa.

6.augustil ilmus Black Eyed Peas uus singel "HIT IT", kaasatud Saweetie & Lele Pons.

10.septembril avaldasid J REY SOUL, will.i.am & Nile Rodgers koos singli "PULL UP".

2.oktoobril andis Black Eyes Peas kontserdi Egiptuses Giza püramiidi juures. Where Is The Love Stream oli tasuliselt vaadatav üle maailma.

17.juunil 2022 ilmus Fergie kogumik EP "Celebrating Pride", millel 6 teemale pühendatud lugu.

17.juunil 2022 ilmus Black Eyed Peas, Shakira & David Guetta ühine lugu "Don't You Worry".

7.oktoobril ilmus Tiesto & Black Eyed Peas ühissingel "Pump It Louder".

28.oktoobril avaldasid Black Eyed Peas, Anitta & El Alfa singli "SIMPLY THE BEST".

Black Eyed Peas uus album "Elevation" ilmus 11.novembril. Plaadil kõlab 15 lugu ja kaasa on löömas Anitta, Daddy Yankee, Nicole Scherzinger, Shakira jt.

5.mail 2023 avaldasid will.i.am & Lil Wayne singli "The Formula".

21.juulil avaldasid will.i.am ja Britney Spears ühise loo "Mind Your Business".

20.oktoobril tulid ühise looga "Let's Go" lagedale will i.am & J Balvin.

10.mail 2024 avaldas Black Eyed Peas singli "TONIGHT (Bad Boys: Ride Or Die)", kaastegevad El Alfa ja Becky G.

Faktid

Black Eyed Peas on:
Fergie aka Fergie Duhamel (27.märts 1975)
Taboo aka Jaime Luis Gomez (14.juuli 1975)
will.i.am aka William James Adams Jr (15.märts 1975)
apl.de.ap aka Allen Pineda Lindo (28.november 1974)

Muud huvitavat