Blue

30.mail tõi Blue välja uue loo "My City" koos muusikavideoga.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.03.2002 - 15:39
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.06.2024 - 09:38
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Kusagil augustis 2000 aastal Islington’is mängisid kaks Lõuna-Londoni poissi Antony Costa ja Duncan James baaris piljardit ning omavahel vesteldes jõuti järeldusele, et nende peamised huvid põimuvadki suitsu- ja õllelembeste üritustega. Paar jõudis lõpuks vesteldes järeldusele, et peaks looma bändi ning kuna neid oli vaid kaks, hakati otsima sõpru juurde. Kõige esimene, kellele kohe helistati, oli Lee Ryan, keda Duncan pidas parimaks ümbruskonna laulumeheks. Nad helistasid talle ja juba õige pea oli Lee baaris koos oma korterikaaslase Simon Webbe’ga ning ansambel nimega Blue oligi kokku saadud. Poisid avastasid õige pea, et neil on vokaalselt midagi erilist öelda ning kui oldi saadud omale management ja plaadileping Virgin Innocent Records’iga, oligi edukaks tegevuseks alus olemas.

Juba 21.mail 2001 aastal avas ansamblile Blue kõik teed esimene singel “All Rise”, mis jõudis UK singlite edetabelis kohale #4, saades samas suureks raadiohitiks ning püsides edetabelis viis nädalat esikümnes. 27.augustil ilmunud teine singel “Too Close” oli juba niivõrd hea, et tõusis #1 hitiks. Kuna nende musa oli üsna lihtne ja meeldejäävate sõnadega, siis kulges kõik edasine ootuspäraselt edukalt ning lausa poole aastaga olid Blue poisid tõusnud supertähtedeks. Nende kolmas singel “If You Come Back” ilmus 12.novembril ning tõusis taas #1-eks. Kaks nädalat hiljem, 26.novembril, anti välja LP juba tuntud nimega “All Rise” ning sellega pandi kena punkt, sest poistest oli saanud 2001 aasta kuumim uus ansambel Inglismaal. Edasi algas nimekam tulek Euroopas, Aasias ja Austraalias.

Blue neljas singel “Fly By II” ilmus 18.märtsil 2002 ning singliplaadi b-pooleks oli lugu “Love R.I.P”. Inglased said uue singliga koos nautida ka Blue DVD-plaati, millel peidus mitmeid kontsertesinemisi ning mõnusaid lavataguseid stseene ja intervjuusid. Singel ilmus veel ka kassetina ning sellel kuulis briljantset popurriid “Blue Megamix”. Juulis pidi tulema veel singlina “Best In Me“ ent bänd oli liiga hõivatud järgmise albumi lindistamisega. Siiski avaldati valminud “Best In Me“ video.

Blue teine album “One Love“ ilmus 4.novembril 2002 ning selle esimene singel, mis kandis samuti nime “One Love“ debüteeris UK singliedetabelis kohale #3. Plaadil olid poisid ette võtnud väga raskepärase loo “Sorry Seems To Be The Hardest Word”, mille kirjutas kuulus Elton John juba 1976 aastal ning siin plaadil esitati lugu uues kuues koos vanameistri endaga. Selle nimeka loo videot sai näha jõulude eel. Kolmas singel “U Make Me Wanna“ ilmus UK-s 17.märtsil 2003.

2003 aasta sügisest hakkasid sündmused Blue ümber arenema järgmise LP tulekuga. Kuus kuud olid Lee, Duncan, Antony ja Simon veetnud stuudios, kirjutades ja lindistades lugusid kolmandale plaadile, mille esimene singel “Guilty” anti välja 20.oktoobril. Südamliku ja emotsionaalse ballaadi olid kirjutanud Duncan koos tiimiga True North ning see näitas ansambli liikmete järjest arenevaid vokaalseid võimeid, mis koos harmoneerudes jätsid unustamatu jälje. Singli video filmiti Prahas Howard Greenall’i dikteerimisel ning selles osales Duncan’i sõber näitleja Orlando Bloom, kes on meelde jäänud kindlasti filmist “Pirates Of The Caribbean“.

Blue kolmas album "Guilty" ilmus 03.novembril 2003 ning teise singlina anti välja remiksina "Signed, Sealed, Delivered I'm Yours". Lugu oli originaalis esitatud 1970ndal aastal legendaarse laulja ja pianisti Stevie Wonder’ poolt ning mees oli ka uues remiksis tegev. Blue filmis loole video Los Angeleses ning lisaks Stevie Wonder’ile lõi selles kaasa veel soulilaulja Angie Stone.

“Breathe Easy“ oli Blue kolmas singel plaadilt ning see anti välja 22.märtsil 2004. Loo autoriks on solist Lee Ryan, kes mõtles välja ka vapustavalt hea video. Prahas filmitud klipi direktoriks oli Cameron Casey ning see esilinastus UK-s 21.veebruaril. Singli itaaliakeelne variant kandis nime "A Chi Mi Dice".

Blue tegevustest ja kontsertidest avaldati viis dvd-plaati: A Year In The Life of Blue (2002), One Love: Live Tour (2002), Close to Blue (2003), Guilty - Live At Wembley (2004) ja The Best of Blue (2004).

2004 aasta mai lõpus leidis kinnitust poiste pressiesindaja kaudu tõsiasi, et Blue poisid hakkasid kolm aastat kestnud trallist kontsertidel ja edetabelites rallimisest ära väsima. Kuigi kinnitati, et ansambel püsib koos veel järgmise aasta kevadeni ja tehakse viimane kontserttuur, oli siiski juba kindel, et kõik liikmed võtavad aja maha sooloprojektideks. Julgust andis neile fakt, et plaadifirmaga EMI oli leping veel kolm aastat kehtiv.

Igatahes polnud Blue fännidel veel paanikaks põhjust, sest järgmiseks singliks oli lõpuks ometi midagi kiiremat ja hoogsamat. 28.juunil 2004 ilmus seega “Bubblin'“, mille autoriks Antony koos tiimiga Deekay. “Bubblin’“ jätkas rütmikat ja hooplevat ansambli stiili, millega nad ju alguses läbilöögi saavutasidki. Nii singliversioonil kui ka loo videos lõi kaasa Simoni manageerida olev tüdrukute räpitriio “L.A.D.E” ja ilus suvise fiilinguga video võeti üles L.A-s. Kui Blue eelmine suur hitt “Breathe Easy” lindistati spetsiaalselt itaalia keeles sealsetele fännidele, siis uue looga võeti kurss veelgi internatsionaalsemaks. Prantsuse keeles oli “Bubblin’“ üles võetud koos sealse ansambliga Link Up ning hispaania keeles salvestati lugu poiste reisiks Mehhikosse.

11.oktoobril 2004 ilmus EMI Classicult singel, millel Duncan James laulis duetti Keedie’ga ning selleks oli "I Believe My Heart". Laul pärineb Andrew Lloyd Webber’i muusikalist "The Woman In White", mida mängiti Londoni West End’is. "I Believe My Heart" platseerus esimesel nädalal UK singliedetabelis kohale #2 ja see oli uskumatu. Siiani oli ansambel üle maailma müünud juba 7 miljonit albumit ning 4 miljonit singlit.

8.novembril 2004 andis Blue välja esimese singli "Curtain Falls" oma järgmiselt plaadilt “Best Of Blue“, mis ilmus nädal hiljem. “Best Of Blue” sisaldab loomulikult kõiki Blue hitte ning ka nelja uut lugu: “Curtain Falls”, uus versioon vanast Kool & The Gangi hitist “Get Down On It”, “Love At First Sight” ning algselt aastal 2002 Aasias suureks hitiks saanud “Best In Me”. Tavavariandil oli kokku 15 lugu. Special Edition versioon sisaldas boonus diskil veel neli uut lugu: “If It Takes All Night”, “After The Show”, “Only Words I Know” ning uus “Smooth Mix” Blue 2001. aasta hitist “Long Time”, samuti Blue pildigalerii.

3.jaanuaril 2005 anti UK-s välja singlina “Get Down On It“, kaverversioon bändi Kool & The Gang’s disco klassikast ning Blue poistele oli siin appi tõtanud Ameerika hip-hop staar Lil' Kim. Lisaks albumi versioonile kõlasid nimiloost veel Obi & Josh Mix ning seni avaldamata lood “Elements“ ja “Welcome To The Show“ ning muidugi täispauguga Medley. UK singlil oli veel juures multimeedia osa ning Blue 2005 aasta kalender.

9.mail 2005 ilmus itaalia versioonis Blue parimate lugude kogumik “4Ever Blue“, millel 17 lugu. Singel plaadilt oli "Only Words I Know", mis oli nii prantsuse kui itaalia edetabeli #2. Peale suviseid kontserte oli selge, et ansambel enam ei jätka ning pühendutakse soolokarjääridele.

20.mail 2005 sõlmis Lee Ryan sooloplaadi lepingu Sony BMG's Brightside recordsiga. Esimese singlina tuli 18.juulil 2005 välja "Army Of Lovers". Sooloalbum nimega "Lee Ryan" ilmus UK-s 1.augustil ja sisaldas 12 lugu. Teine Lee singel "Turn Your Car Around" ilmus 10.oktoobril 2005. Lee Ryan andis 06.veebruaril 2006 välja singli "When I Think Of You", mille b-pooleks lugu "I Can Let Go Now". Lee kolmanda singli remiksisid legendaarne produtsent Brian Rowling (Enrique Iglesias, Daniel Bedingfield).

Järgmisena astus sooloteele Simon Webbe, kelle esimene soolosingel "Lay Your Hands" ilmus 22.augustil. Simon muide oli ka see, kes paljastas lõpliku tõe Blue pausist, ning tema kommentaaride kohaselt soovitas neil vaheaja sooloprojektideks võtta Sir Elton John. Album nimega "Sanctuary " tuli 14.novembril 2005 ja teine singel "No Worries" 07.novembril. Simon Webbe pakkus oma debüütsooloalbumil kuulajatele hingelist poppi uut moodi karismaatilisuse ja sügavusega. 20. veebruaril 2006 tuli välja singel "After All This Time".

6.veebruaril 2006 ilmus Antony Costa esimene soolokarjääri singel "Do You Ever Think Of Me?". Kitarriballaad oli Anthony kõva viimase kuue kuu avalöök peale hoogsat salvestamist stuudiotes. Märtsis 2006 ilmunud albumi produtsentideks olid John McLaughlin (Blue / Busted/ Liberty X), Simon Perry (Westlife), Bobby Bluebell (Texas / Bluebells) ning Jonathon Shorten (Gabriel / Joss Stone). Antony Costa kandideeris lauluga “Beautiful Thing“ 2006 aasta UK Eurovisioonil ja saavutas seal teise koha.

Märtsis 2006 anti välja kolmest plaadist koosnev Blue ”The Platinum Collection”, millel kõik hitid peal. See kogumik oli maiuspala igale tõelisele Blue fännile. Üks album kolmest sisaldas live-versioone.

07.aprillil 2006 UK-s esilinastunud muuvis Ice Age 2: The Meltdown tegi filmidebüüdi Lee Ryan, lugedes sisse hääle tegelasele “Elk Dad”. Filmi auks remiksiti singliks ja tehti filmipõhine video Lee loole "Real Love".

29.mail 2006 ilmus Duncan James soolosingel "Sooner Or Later", mille maxi sisaldas lisaks nimiloole lugusid ”This Day” ja ”Simple Love Song”. Duncan tegi plaadilepingu Innocent Recordsiga 2005 aastal ning veetis pikka aega stuudios. Tema 12.juunil 2006 ilmunud albumi "Future Past" materjal oli klassikaline pop ning produtsentideks Stephen Lipson (varem Annie Lennox, Simple Minds), Andreas Carlsson (Britney Spears, N Sync) ning Peter Vettese (Bee Gees, Beverly Knight, Darren Hayes). Lisaks oli poplaulja Seal loonud ühe väga kauni ballaadi, mil nimeks “Can’t Stop A River”. Kokku kuulsime kena muusikat 50 minutit ja 13 laulus.

Simon Webbe teine sooloplaat "Grace", millel 12 lugu, tuli välja 13.novembril 2006. Hästi kaasa haaravad lood rääkisid Simon Webbe’i ja tema sõprade elust. Esimene rõõmsameelne singel siit oli "Coming Around Again" ning teine singel "My Soul Pleads For You” ilmus 05.veebruaril 2007. Lisaks tuli 18.juunil 2007 topeltsinglina "Grace / Ride The Storm".

Aprillis 2007 salvestasid Duncan James ja endine bändi Hearsay liige Myleene Klass heategevussingli klassikast “Somewhere Over The Rainbow“. 2008 aastal salvestasid Duncan James ja bändist SCulb7 tuntud Rachel Stevens heategevussingli "Greatest Love of All".

Lee Ryan kirjutas lõpuks valmis oma järgmise sooloplaadi materjali ning 04.juulill 2010 tuli kahelooline singel "I Am Who I Am / Secret Love". Kahjuks jäi aga album tulemata.

Blue tuli uuesti kokku 2010 aasta sügisel ja andis rea kontserte. 56. Eurovisiooni lauluvõistlusel Düsseldorfis esindas ansambel Suurbritanniat omakirjutatud lauluga "I Can", mis saavutas finaalis 11. koha. "Olen alati tahtnud oma riiki esindada, mistõttu on see Blue jaoks väga rõõmustav kogemus," kommenteeris bändiliige Simon Webbe. Singel ilmus UK-s 02.mail 2011.

Samal ajal alustas Blue stuudios oma neljanda albumiga tööd ning juulis 2012 esitlesid nad Hiinas kontserdil uut lugu "Hurt Lovers". Uue plaadi reklaamiks avaldas Music Club Deluxe 14.mail 2012 ansambli duubelalbumi “Ultimate Blue“, millel kõlas 30 parimat lugu aastatest 2001-2005.

Singlile "Hurt Lovers" valmis video, mis avaldati 13.detsembril 2012. Loo muusika kõlas 10.jaanuaril 2013 linastunud saksa filmis "Schlussmacher". "Hurt-Lovers", mis iTunes ilmus 6.jaanuaril, on samuti avasingliks Blue uuele albumile "Roulette", mis ilmus kõigepealt Saksamaal 25.jaanuaril 2013.

Album "Roulette" sisaldab 13 lugu, nende hulgas juba avaldatud "I Can" ja "Hurt Lovers".

Inglismaal jõudis album müüki 29.aprillil 2013 ning UK tuur algas 3.mail.

16.mail 2013 tuli iTunes Saksamaal ja Austrias müügile digisingel "Without You".

Neljas singel ja UK teine singel “Break My Heart” tuli välja 5.augustil 2013. Muusikavideo esilinastus 16.augustil.

15.detsembril 2013 avaldati koos teistega heategevussingel "I Wish It Could Be Christmas Everyday". Osalevad veel Atomic Kitten, Liberty X, 5ive, B*Witched, Honeyz ja 911.

2.veebruaril 2014 tuli müügile albumi "Roulette" neljas singel "Broken", mille videot esitleti 29.jaanuaril VEVOs. Singli teiseks looks valiti "Ayo".

Blue viies album “Colours” ilmus 9.märtsil 2015 aastal. Kümne loo hulgast tulid singlid “King of the World“ ja "Home".

20.novembril 2015 ilmus "Colours (Deluxe Edition)", kus lisaloona kõlab "Oh Girl".

28.juulil 2017 tuli Simon Webbe välja singli ja muusikavideoga "Nothing Without You". 12-looline album "Smile" ilmus 13.oktoobril.

Blue avaldas 25.mail 2022 singli "Haven't Found You Yet" ning 4.juulil tuli välja järgmine singel "Dance With Me".

28.oktoobril 2022 ilmus Blue kümne looga uus album "Heart & Soul". Blue 20 juubelituur algas UK-s 4.detsembril.

6.veebruaril 2024 oli Blue esmakordselt Eestis, kus nad andsid Alexela Kontserdimaja saalis oodatud kontserdi "The Greatest Hits Tour" raames.

30.mail tõi Blue välja uue loo "My City" koos muusikavideoga.

Faktid

Nimi: Duncan Mathew James Inglis
Hüüdnimi: 'Dunk'
Sündis / Koht: 07.aprill, 1978 / Salisbury, Wilts, UK
Tähtkuju: Jäär
Juuksed: Helepruunid / Blondid
Silmad: Sinised
Pikkus: 180 cm
Lemmik...
Bänd / Artist: Marvin Gaye
Laul: "What's Going On" - Marvin Gaye
Album: "Caught In The Middle" - Natalie Imbruglia
Raamat: "Catcher In The Rye"
Film: "The Fifth Element"
Toit: Kõik mereandidest toidud.
Jook: Jõhvikamahl
Lõhn: Cool Water
TV saade: "Friends"
Näitleja: Brad Pitt
Jalgpalli meeskond: Arsenal
Riided: Levis
Värv: Punane

Nimi: Antony Daniel Costa
Hüüdnimi: Ant
Sündis / Koht: 23.juuni, 1981 / Edgware, Middlesex, UK
Tähtkuju: Vähk
Juuksed: Tumepruunid / Mustad
Silmad: Tumepruunid
Pikkus: 175 cm
Lemmik...
Bänd / Artist: George Michael
Laul: "Father Figure"
Album: "Faith" - George Michael
Raamat: "Of Mice And Men"
Film: "The Commitments"
Toit: Pasta
Jook: Pepsi
Lõhn: Oma ema toitude lõhn
TV saade: "Only Fools and Horses"
Näitleja. Al Pacino
Jalgpalli meeskond: The Spurs a.k.a. FC Tottenham
Riided: Diesel
Värv: Sinine

Nimi: Lee Ryan
Hüüdnimi: Child
Sündis / Koht: 17.juuni, 1983 / Chatham, Kent, UK
Tähtkuju: Kaksikud
Juuksed: Blondid
Silmad: Rohelised / Sinised
Pikkus: 180 cm
Lemmik...
Bänd / Artist: Stevie Wonder
Laul: "Superstition" - Stevie Wonder
Album: "Evolution" - Boyz II Men
Raamat: "The Basketball Diaries"
Film: "Fight Club"
Toit: Sushi
Jook: Red Bull
TV saade: "The Young Ones"
Näitleja: Edward Norton
Jalgpalli meeskond: Charlton Athletic
Riided: Gucci
Värv: Sinine

Nimi: Simon Solomon Webbe
Hüüdnimed: Shaft, Sy ja Si
Sündis / Koht: 30.märts, 1978 / Manchester , UK
Tähtkuju: Jäär
Juuksed: Mustad
Silmad: Pruunid
Pikkus: 178 cm
Lemmik...
Bänd / Artist: Method Man
Album: "Tical" - Method Man
Raamat: "Monster Kody"
Film: "Belly" (Seal mängivad DMX ja Meyhod Man)
Toit: Kana, riis ja herned
Jook: Vita
TV saade: "Friends"
Näitleja: Wesley Snipes
Jalgpalli meeskond: Man Utd
Riided: Foot Locker

Muud huvitavat