Bomfunk MC's

Bändi järgmine album ilmus 17.septembril 2004 ning see kannab nime “Reverse Psychology“. "Hypnotic" oli teine singel sellelt albumilt ning maxina ilmus see Euroopas 28.02.2005.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.08.2002 - 10:46
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.01.2012 - 22:31
Välismaine artist, Ansambel, Electronic & Dance

Nüüdsest on soomlaste kõigi aegade menukaimaks bändiks Bomfunk MC’s, kes vallutas Euroopa ööklubisid oma hittsingliga “Freestyler“ Manchesterist Berliinini ning just see singel oli Euroopas 2000 aasta kõige edukam, müües 2,2 miljonit eksemplari. Singel oli üle maailma kokku # 1-eks 12 riigis ning pea sama edukas oli ka teine üle maailma välja antus singel “Uprocking Beats“. Nende esimest albumit “In Stereo“ osteti samal ajal Euroopas 800 tuhat plaati. Ansambel lõikas samas mitmeid auhindu, millest nimekaimad olid VIVA Germany, TMF Holland, M6 France ning kõige magusama palana kindlasti Põhjamaade parima artisti auhind MTV Europe videoauhindade jagamisel. Ansambli teine LP ilmus aprillis 2002 ning veidi enne seda singel “Super Electric“.

Isa poolt Jamaikalt pärit Helsingi räppar Raymond Ebanks, artistinimega MC B.O.W. ja rastapatsidega Turust pärit pea eluaegne plaadikeerutaja DJ Gismo ehk Ismo Lappalainen moodustasid bändi 1998 aasta algul ning neid viis kokku Soomes veel tundmatu muusikastiil hip-hop. 1998.aasta juulis ilmus neilt esiksingel "Uprocking Beats", mida saatis tohutu reklaam kõigis kuulatavamates raadiojaamades ning koheselt lasti välja ka video, et kindlustada omale raudne läbimurre. Kõik see tohutu reklaam kandis vilja ning hoobilt oldi Soome tantsutabelites kõige nõutavaimaks esinejaks. Nende debüütalbum “In Stereo“ ilmus 1999 aasta suvel ja lendas samuti poolteiseks kuuks Soome edetabelite tippu. 2000 aastal võitsid nad neli Emma (Soome Grammy) auhinda: parima uustulnuka, parima debüütalbumi, aasta parima laulu ja parima produtsendi (Jaakko Salovaara) auhinna. “In Stereo“ on läbi aegade kõige ostetum Soome album. Kogu seda melu saadab muidugi peamiselt ikkagi live-esinemistel kasutatav metsikute tuurideni üleskruvitud muusika ning neid alati saatev breiktantsugrupp Savage Feet. Veel esinevad nendega koos trummar Ari Toikka ja bassimees Ville Mäkinen.

DJ Gismo otsustas bändist lahkuda 09.septembril 2002 ning tema asemele oldi sunnitud võtma lausa kaks uut liiget ning need on soomlaste duuost Skillsters. Uued mehed on Riku Pentti, kes on DJ ja Okke Komulainen mängib klahvpillidel. 2003 aastal andis ansambel puhkas ning andis välja vaid miksi loost “Back to Back“ Rootsis ning produtsent JS16 abiellus.

2004 aasta 19.märtsil esines aga bänd Kiss FM'i seitsmendal sünnipäeval juba uute lugudega ja nende esimene uus singel kannab nime “No Way In Hell“. Soomes ja samuti Skandinaavias anti singel välja juba 09.augustil ning siin on raadio versioonile lisaks neli remiksi ja acapella. Singli video esmaesitlus oli telekates 14.augustil ning selle autoriks oli Kusti Manninen, kelle käe all valmis ka video loole “Back to Back“. Videos näeme golfimatsi kus vastamisi on Raymond ja saksa meister Horst Blaupunkt, keda mängib Antti Pesonen. Videos näeme Bomfunk Mc’s juba ansamblina ning siin pole enam tegemist kahemehe bändiga nagu varem.

Bändi järgmine album ilmus 17.septembril 2004 ning see kannab nime “Reverse Psychology“. "Hypnotic" oli teine singel sellelt albumilt ning maxina ilmus see Euroopas 28.02.2005.

Faktid

Bomfunk MC's moodustavad täna:
B.O.Dubb – MC, laul
Infekto aka Riku Pentti - DJ
Okke Komulainen – klahvpillid
Mr. Willy – bass, klahvpillid
A.T. – trummid
+++
JS16 aka Jaakko Salovaara – produtsent
B-Boys & B-Girls - tantsijad

B.O.Dubb
pärisnimi Raymond Ebanks
sünniaeg 10.november 1972
sündinud Londonis
elanud lapsest saadik Helsinkis
jamaikalasest isa, ema soomlanna
üks varajase Hip Hop kultuuri rajajatest Helsinkis '80' keskpaigas
osalenud mitmetes Hip Hop projektides ja bändides
esimene stuudiolindistus pärineb aastast 1994

DJ GISMO - endine liige
pärisnimi Ismo Lappalainen
sünniaeg 15.september 1977
sündinud Soomes
olnud DJ juba 15-aastasest alates, mänginud stiile house ja techno
metsik muusikakogumisfanatt, peamiselt soul, funk, groove ja Hip Hop, alustades '60' kuni '90'
kuulub klubielu katusekihti soome linnas Turkus