Busted

1.detsembril avaldas Busted uue singli "One Of These Days". Lugu lisati 4.jaanuaril 2024 ilmunud kogumiku "Greatest Hits 2.0" 26-loolisele uusversioonile.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Elis - elis.heidemann@mail.ee 18.06.2003 - 12:44
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.01.2024 - 13:12
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Busted oli kolmest Inglismaa kutist koosnev pop/rock bänd. Bänd loodi aastal 2001 Jamesi ja Matti poolt ning algselt oli bändis neli liiget: James, Matt, Ki ja Owen. Kuid Ki ja Owen lahkusid sealt ning asemele tuli Charlie! Juba 5 kuud pärast Charlie liitumist said nad plaadilepingu Universal Recordsiga. Nende album tuli välja 2002. aasta sügisel. Esimeseks singliks sai oktoobris välja tulnud "What I Go To School For", mis saavutas inglise singli müügi tabelis kolmanda koha. Jaanuaris tuli välja järgmine singel "Year 3000", mis võeti ka Eestis väga hästi vastu ja nende kolmas singel "You Said No", mis tuli välja aprillis, oli inglise singli müügi tabelis esimesel kohal! Ka nende plaat on olnud Inglismaal esimesel kohal.

Neljas singel “Sleeping With The Lights On“ ilmus Inglismaal 11.augustil 2003. Singlil kuuleb lisaks ilusale aeglasemale põhiloole veel lisaks üht seni avaldamata lugu “Last Summer” ning loomulikult ei puudu siin singlil ka ilus video. Saksamaal ilmub 18.augustil singlina "Hurra, Hurra, Die Schule Brennt", mille b-poolel on ülalmainitud lugu "Sleeping With The Lights On“.

Busted andis 15.septembril 2003 Saksamaal uuesti välja albumi “Busted“ uuendatud versioonis, millel on 12 lugu. Eelmise plaadiga võrreldes on välja jäetud teine lugu “Crash And Burn“ mida asendab uus laul “You Said No“ ning uue loona kõlab veel plaadi viimasena “Hurra Hurra die Schule brennt“.

Kui Busted taas uue singliga “Crashed the Wedding“ 16.novembril UK #1 edetabeli positsioonile tõusis, on aeg fännidel hakata vaatama nende teise albumi "A Present For Everyone" järele. Kuigi plaat pakub esimesega samalaadset stuffi, nimetaksin siiski võimsalt rokkivat avalugu “Air Hostess“ ning samalaadset “Falling For You“. Kuigi enamus lood on kiire rock’n’roll, kuuleme aeglaseid kauneid meloodiaid lausa kahes loos ja need on “3am“ ning “Meet You There“. Üllatav on seekord hoopiski loos “Why“ peituvad bändi noorima liikme Charlie esitlus ning Matt ja James pakuvad südantlõhestava etteaste loos “Loner In Love“. Mis ikka, ostke ja nautige!

16. veebruar 2004 tuli välja BUSTEDi järgmine singel "Who's David".Ent 17.veebruaril pärjati ansambel 2004 aasta Brit Awardsil lausa kahe auhinnaga, parim popesineja ja parim aasta läbilööja. Pilti ansamblist sellel tseremoonial näetegi ülal. Samal õhtul esitas ansambel uue loo “Teenage Kicks“, mis kõlab “Who's David“ singlil CD 1 teise loona. Singel ise koosnebki kahest eraldi plaadist, millest magusaim paistab olevat hoopiski CD2, millel nii niniloo singli versioon kui ka video peal on. Lisaks pakub bänd veel kahte koverit nii Black Eyed Peas hitist “Where Is The Love“ kui “Fall At Your Feet“, mille originaalesitajaks oli Crowded House, pluss jälle üks poster. Lõpetuseks peatuksin loo videol, mis on seni Bustedilt kõige tõsisema sisuga ning kõneleb poisist, kes leiab oma tüdruku moblast rea sõnumeid, mille on saatnud David ning see pimestab poisi armukadedaks ja nii purunebki väga kena suhe.

Järgmisena ilmus singlina “Air Hostess“ ja seda UK-s 26.aprillil. James, Charlie & Matt on lasknud üles võtta ka uue lennujaama teemalise video. “Air Hostess“ singel antakse Saksamaal välja 26.juunil 2004 ja samas ilmub ka uus ja täiendatud viimase albumi variant.

26.juulil tuleb UK-s juba uuema singlina “3 am“ ja selle teiseks looks on James kirjutanud “The Thunderbirds Are Go“, mis on uue actionfilmi Thunderbirds teemaks.

Busted plaanib hakata tegema Osbourne’ide stiilis reality TV-saadet. Nad läksid juulis tagasi Ameerikasse ja kaamerad järgnesid nendega igale poole. See on üpris sarnane Osbourne’idega kuid ilma koerteta. Saadet saab näha MTV-s.

2004 aasta novembris tuli neil uus live album välja. Albumi nimeks seekord "A ticket for everyone". Tegu on otse salvestisega Manchesteri lavalt, samaskohas on ka lindistatud samanimeline DVD. Albumile on ka lisatud suur hitt singel "Thunderbirds", mis ühelegi teisel plaadile pandud ei ole.

Uudised siinkohal, et kuulujutud pundi lahku minekust ei vasta tõele ning juba järgmise aasta jaanuaris on poisid taas stuudios ja valmis lindistama. Tasub mida oodata.

22.novembril 2004 anti vahesinglina välja "She Wants To Be Me".

Bustedi Live DVD "A ticket for everyone" järgneb samanimelisele Live CD-le ja sisaldab kontserdil filmitud lõike bändi eelmiste albumite Busted ja A present for everyone lauludest. Filmitud live'is Manchesteris märtsis 2004 nende Arena touril, peale selle on seal boonus materjal, mis sisaldab bändi dokumentaalfilmi, screensavereid ja Bustedi suurimate hittide videosid. Sisaldab ka Bustedi praeguse hiti "She wants to be me" live versiooni. Eestis on dvd-d võimalik osta alates 06.detsembrist 2004.

14.jaanuaril 2005 teatas ansambel ametlikult oma internetilegheküljel, et nad peavad laiali minema kuna ansamblist lahkus Charlie Simpson, kes tegeleb edasi oma uues ansamblis Fightstar. Nii lõppes kuulsusrikka UK bändi ametlik tegevus. Edasi teistest: Matt plaanib luua bändi, mis teeb palju raskemat muusikat kui Busted ning alustab lugude kirjutamist senise Lightning Seeds ninamehega Ian Broudie.

James kui kõige andekam lugude autor on ühinenud uue pundiga Son Of Dork ja juba novembris 2005 ilmus singlina "Ticket Outta Loserville". Uk-s saavutas see #3 koha. Edasi ilmus album 'Welcome To Loserville' ning 16.jaanuaril 2006 teine singel 'Eddie's Song'.

Matt Willis alustas soolokarjääriga. Tema esimene soolosingel "Up All Night" ilmus 22.mail, ning 20.novembril 2006 tuli ka album "Don´t Let It Go To Waste". Matt on avanud ka ametliku Myspace konto, http://www.myspace.com/mattwillisofficial. Teise singlina jõudis müügile 21.augustil 2006 "Hey Kid" ning kolmas singel 'Don't Let It Go To Waste' ilmus 04.detsembril 2006.

Samuti on ka Jamesi poolt asutatud Son Of Dork endale ametliku Myspace`i konto muretsenud, http://www.myspace.com/sonofdorkmusic. Son Of Dorki järgmine singel ilmus 17.mail, nimetatud "We're Not Alone", mis on ka soundtrackiks filmile Alien Autopsy.

Charlie Simpson, Fightstar kitarrist ja laulja, teatas nende albumi tulekust 24.septembril 2007. 12-looline LP "One Day Son, This Will All Be Yours" oli olnud ettevalmistamisel pea terve aasta.

03.novembril 2008 tuli Fightstar teise albumi esimene singel "The English Way" ning märtsi lõpus 2009 järgmine singel "Mercury Summer". Fightstar teine album "be human" ilmus UK-s 20.aprillil 2009. Singlid olid veel "Never Change" ja "A City on Fire".

Charlie Simpson on alustanud soolokarjääri ning 15.augustil 2011 ilmus tema esimene album "Young Pilgrim", mille muusika orienteeritud akustilisusele ja harmooniale. Plaadi produtseeris Danton Supple (Coldplay, Doves). Esimene singel oli "Down Down Down" ning teine singel "Parachutes" tuli 07.augustil 2011.

Charlie Simpsoni albumi kõrgeimaks kohaks UK edetabelis jäi kuues ning oktoobris suundus ta esimesele soolotuurile kaheksasse UK linna. Kolmanda singlina järgnes novembris "Cemetery".

Charlie Simpson andis 25.märtsil 2012 välja neljaloolise EP "Farmer & His Gun".

Suvel 2012 mängiti UKs muusikali "Loserville", mille autoriteks on James Bourne ja Elliot Davis. Peaosas Gareth Gates.

Charlie Simpson püstitas 30.novembril 2012 Guinnessi rekordi, esinedes Siberis -30 kraadises külmuses. Jägermeister Ice Cold Gig koosnes neljast loost ja kestis 15 minutit.

Septembris 2013 leidis aset bändi McFly 10nda juubeli tähistamine ning nendega koos astus lavale ka Busted. Ühisnimetaja McBusted all esitati Busted hitid "Year 3000" ja "Air Hostess" ning McFly lugu "Shine A Light".

11.novembril 2013 avaldati Londonis pressikonverentsil uudis, et bändid ühinevad tuuriks mais 2014 aastal, seda küll ilma Charlie Simpson-ita. Elagu McBusted!

4.augustil 2014 tuli Charlie Simpson teine sooloalbum "Long Road Home", millel kõlab 11 lugu. 15.mail avaldas ta muusikavideo loole "Haunted". 23.novembril 2014 ilmus Charlie Simpsonilt singel "Comets", mille video avaldati 2.oktoobril.

23.novembril 2014 ilmus McBusted esimene singel “Air Guitar” ning muusikavideo avaldati 6.novembril. 12 lugu sisaldav album "McBusted" tuli 1.detsembril.

Aprillis filmiti David Spearing juhatusel üles McBusted kontsert Londoni O2 Arenal. Salvestise DVD "McBusted Most Excellent Adventure Tour - Live At The O2" tuli müüki 22.juunil 2015.

Fightstar järgmine album "Behind The Devil’s Back" ilmus 16.oktoobril 2015. Esimese loona tuli 10-looliselt plaadilt 27.juulil väga kuri "Animal".

Charlie Simpson andis lõpuks võimaluse ja taasühines Bustediga. Bänd teatas uudise 10.novembril 2015.

18.12.2015 jõudis Youtube'i David Spearing video loos "Meet You There" salvestusest Abbey Road stuudios.

3.mail 2016 esitles Busted uut singlit “Coming Home” ning 11.mail algas kontserttuur.

Busted kolmas album “Night Driver” tuli välja 25.novembril 2016 Juno Musicult ning sisaldab 12 lugu. Singel “On What You’re On” tuli välja 30.septembril koos muusikavideoga ning 11.novembril tuli promosinglina "One Of A Kind".

2.veebruaril 2018 jõudis müügile "Pigs Can Fly" dvd, millel 11.mail 2016 filmitud kontsert Wembley Arenal.

20.augustil andis bänd teada, et on lõpetanud neljanda albumi salvestamise. Esimene singel "Nineties" avaldati 1.novembril ning muusikavideo 9.novembril. Järgmise loona avaldati 13.detsembril "Reunion".

Album "Half Way There" ilmus 1.veebruaril 2019 ning järgmiseks singliks oli 10.jaanuaril avaldatud "Radio". Plaadil kõlab 10 lugu.

Charlie Simpson avaldas 22.oktoobril 2020 soolosingli "I See You" muusikavideo.

29.jaanuaril 2021 ilmus Charlie Simpson singel "Blameless" koos videoga.

22.aprillil 2022 ilmus Charlie Simpson uus album "Hope Is A Drug", mis salvestatud tema kodustuudios. 10 lugu sisaldav plaat ületab piire ja on kokkuvõtteks artisti 20-e aastasele karjäärile.

Charlie Simpson osales telesaates "The Masked Singer UK" ning avaldas 18.veebruaril 2023 nelja saates esitatud looga EP "Kifaru".

Busted andis 14.aprillil välja singli "Loser Kid 2.0" featuring Simple Plan. 5.mail ilmus Busted uus singel "Meet You There 2.0" koos bändiga Neck Deep. Kunagised poistebändid Busted & Hanson avaldasid 26.mail ühise loo "MMMBop 2.0". 23.juunil tuli välja Busted uus singel "Crashed The Wedding 2.0" featuring All Time Low.

Busted & Jonas Brothers avaldasid 28.juulil ühise loo "Year 3000 2.0".

Busted avaldas 8.septembril singli "Good One".

Kogumikalbum "Greatest Hits 2.0" ilmus 15.septembril. 15-loolisel plaadil olid aasatud Jonas Brothers, Simple Plan, James Arthur, All Time Low, Neck Deep, You Me At Six, Dashboard Confessional, The Vamps, Deaf Havana, Hanson, Charlotte Sands, McFly, Bowling For Soup & Wheatus.

1.detsembril avaldas Busted uue singli "One Of These Days". Lugu lisati 4.jaanuaril 2024 ilmunud kogumiku "Greatest Hits 2.0" 26-loolisele uusversioonile.

Faktid

Nimi: Charles Robert Simpson
Sünniaeg: 07.juuni 1985
Tähtkuju: Kaksikud
Pikkus: 188 cm
Silmad: Pruunid
Pillid: Bass, kirarr, klaver ja trummid
Lemmik: bänd The Deftones

Nimi: Matthew Jay Willis
Sünniaeg: 08.mai 1983
Tähtkuju: Sõnn
Pikkus: 182 cm
Silmad: Pruunid
Pillid: Bass ja trummid
Lemmik: bändid Blink 182, Sum 41

Nimi: James Elliot Bourne
Sünniaeg: 13.september 1983
Tähtkuju: Neitsi
Pikkus: 179 cm
Silmad: Sinised
Pillid: Bass, kitarr ja klaver
Lemmik: bänd Sum 41
Lemmik: laulja Michael Jackson

Muud huvitavat

Ametlik leht:
www.busted.com

Charlie Simpson: http://charliesimpsonmusic.com/

FightStar - http://www.fightstarmusic.com/

Son of Dork - http://www.sonofdork.com/

Matt Willis - http://www.mattwillis.net/