Candy Drive

18.augusti öösel esineti Weekend Festivali ametlikul järelpeol ööklubis Sunset.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.06.2002 - 09:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.08.2018 - 08:13
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Candy Drive on elektrooniliste sugemetega pop-tantsumuusika duo, milles on ühendanud jõud muusika produtsent Jüri Preobraþenski (aka QUiTRO) ja DJ Boris Pavlov (aka Rumblebee). Jüri ja Boris on varasemalt suuremat tähelepanu pälvinud Tallinnas TRäPMENTi pidude seeria korraldamisega ning esinemistega ööklubides ja festivalidel üle Eesti.

Candy Drive helipilt on erilaadne kombinatsioon meloodilisest pop-elektroonikast, vanakooli elektrikitarri jämmist ning uuekooli träpi- ja bassimuusikast. Erilise tähelepanu all on just see, et suur osa sämplitest ja saundidest, mida loomingus kasutatakse on Candy Drive stuudios ise salvestanud ja disaininud. 2018. aastal on koostöös mitmete tuntud eesti artistidega välja tulemas palju värsket muusikat ning ka esimene stuudioalbum.

13.juunil esitles Candy Drive debüütsinglit "Same Old Story (feat. Triinu Liis)”, kus teeb vokaalidel kaasa eesti üks populaarsemaid elustiiliblogijaid Triinu Liis Epner (Costany´s Sparkles). Looga algas tegus rahvusvaheline promokampaania koostöös plaadifirma Roxten Records´iga.

Koostöö tuntud blogija Triinu Liisiga, kes on ka 2017. aasta blogiauhindade võitja, sai alguse juhuslikust kõnest Jüri Preobraþenskile. „Ta helistas mulle ja mainis, et tahab nüüd oma esimese loo valmis teha ja palus abi lüürikaga. Tunnen teda juba mitu aastat ning tean, et ta on salaja kodus mikrofonisse laulnud ja pikalt enda singli väljaandmisest unistanud. Et me olime Borisiga parajasti uuele loole vokalisti otsimas, sai selle kõnega asi otsustatud,“ räägib Preobraþenski koostöö sünnist.

„Värske singel räägib sellest, kuidas me langeme inimestena vahetevahel oma mõtete halli, sügavasse keerisesse - käime jalutamas, analüüsime elu ja jagame emotsioone. Mõni aeg hiljem leiame aga telefonist pildid, mis on nendel hetkedel tehtud, kuid täitsa ununenud,“ räägivad Candy Drive’i liikmed äsjailmunud loost. Elektroonilised heliread sündisid duo bändilaagris katsetamise tulemusel ning Triinu Liisi vokaalid said salve kahepäevase salvestusperioodi jooksul kollektiivi enda kodustuudios.

Candy Drive andis oma debüütkontserti 6.juulil Beach Grind festivalil Pärnus ning esines samas veel 7.juulil. "Algus on olnud võimas! Beach Grindist on siiamaani judinad peal,“ räägib grupi liige ja DJ Boris Pavlov kuu alguses toimunud debüütkontsertist ööklubis Sunset, kus esineti koos Jauzi, Macky Gee, Lemon Fighti, WATEVA ja teiste tantsumuusika suurnimedega.

25.juulil avaldas duo teise singli "Headstrong", millel lööb kaasa Austraalias karjääri tegev laulja Merili Käsper. "Merili leidsime tänu Facebookile, kus tegime postituse, et leida Eestist avastamata talente. Ta hääl vapustas mind esimestest sekunditest ning stuudios klappisime temaga tõeliselt hästi. Mis puudutab lugu ennast, siis selle kirjutamiseks sain huvitaval kombel inspiratsiooni Hiiumaal aasal mediteerides,“ kõneleb produtsent Jüri Preobraþenski uue singli tegemisest.

Candy Drive astus üles 3.augustil Club Hollywoodis, kus jagati lava maailmakuulsa Miamist pärit DJ-duo GTAga. Ürituse korraldajaks oli bassmuusika pidudesari Grind.

15. augustil tuli välja eesti keelse singel nimega „Vahet Ei Ole“, millel löövad kaasa kohalikud räpparid Mick Moon, Kapa, Flamma ja Kirot. „Otsustasime, et teeme Weekendi promoks ühe energilisema eesti keelse klubibängeri. Kuna Antonio (Mick Moon) ja kompanii on mu head semud, kellega olime just Hiiumaal ka koos puhkamas käinud, siis seekord ei pidanud väärikat flow-d kaugelt otsima,“ räägib Jüri vokalistide kaasamisest.

„Stuudios käis salvestamine nagu kellavärk. Kuna Jüri ja meie oleme harjunud kiirelt töötama, sai äsja loodud riimid kõigest paari salvestamiskorraga linti ja tehtud ta oligi,“ muljetavad juutuberina tuntud Kaspar Kolk (Kapa) ja modellisaatest tuntud räppar Antonio Sebastian Kass (Mick Moon).

„Nagu ikka, kirjutati lüürika vahetult enne salvestamist. Kuulasime biiti, Flamma küttis esimesena ja teised toitusid energiast, mis ruumis tekkis,“ kirjeldab Kiroti nime all tegutsev räppar Kristian Tori grupile omaseks saanud loomepraktikat.

18.augusti öösel esineti Weekend Festivali ametlikul järelpeol ööklubis Sunset.

Faktid

Liikmed:
produtsent Jüri Preobraþenski (aka QUiTRO) – sünd. 22.05.1990
DJ Boris Pavlov (aka Rumblebee) – sünd. 28.08.1994

Muud huvitavat