Da Buzz

22.septembril 2014 ilmus iTunes Da Buzz uus singel “Bring Back the Summer”. Muusikavideo tuli päev varem.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 04.04.2004 - 09:51
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.09.2014 - 10:59
Välismaine artist, Ansambel, Electronic & Dance

18.märtsil 2002 andis ansambel Da Buzz Rootsis välja oma teise LP nimega “Wanna Be With Me” ning 11-loolise plaadi nimilugu on tõusmas järjest iga nädalaga kõigis raadiote ja singlite edetabelites. Uue plaadiga alustab ansambel järjekordset esinemiste jada, mis lõppes viimati Jaapanis.

Da Buzz tõusis Rootsi ansamblitest esile alles eelmise aasta 22.mail ilmunud esimese albumiga “Da Sound”, millest sai mõnusa feelinguga suvine LP ja sisaldas nende kaht seni suurimat menuhitti “Let Me Love You Tonight” ning “Do You Want Me.”

Juba 1998. aastal kokku tulnud tantsumusa bänd iseloomustab ise oma muusikat kui meloodilist ja erksa soundiga mõnusat poppi ning endi parimaks õnnestumiseks loevad nad singli “Let Me Love You” jõudmist neljandale kohale USA tantsusinglite edetabelis aprillis 2001.

Nüüdseks, kus Da Buzz on välja andnud oma teise albumi "Want To Be With Me" on Eesti muusikatöösturid otsustanud albumi ka Eestimaalastele kättesaadavamaks teha.

Teise albumi kaks esimest singlit "Want To Be With Me" ja "Wonder Where You Are" on taas kord vallutanud nii eestlaste südameid kui ka Eesti muusika TOPi edetabeleid.

Da Buzz annab 26.mail 2003 Rootsis välja kolmanda LP “More Than Alive“. Sellelt plaadilt ilmus 22.aprillil maxi-singel “Alive / Stop, Look, Listen“, mille avalugu “Alive“ hoobilt Rootsis #1 hitiks tõusis. Kuigi tegemist on rajuka popmusaga on teine lugu vast huvitav seetõttu, et siin teevad bändi meesliikmed ka häält. Ansambel alustas äsja uut kontsertide jada kodumaal ent ametlikul lehel on ajakavas kirjas üks huvitav seik – 11.august 2003 Estland, mis tähendab plaanilist esinemist Eestis Tartu linnas.

05.mail 2004 ilmus Da Buzz järgmine plaat “Da Buzz: Dangerous/The album 2004“, millelt leiame 12 uut lugu. Esimeseks singliks on juba 24.märtsil Rootsis ilmunud nimilugu “Dangerous“, mille videoklipp filmiti Kuubal.

2006 aasta 22.veebruaril esitles Da Buzz Rootsis singlit "Last Goodbye" ning samanimeline album ilmus sealmaal 15.märtsil. Järgmise singlina anti 17.novembril 2006 välja "Without Breaking".

Juunis 2007 tuli taas maxisingel, seekord nimeks "Take All My Love" ning 05.septembril 2007 maxisingel "Baby Listen To Me". Mõlemad pärinesid novembris 2007 tulnud albumilt "The Greatest Hits".

Aastal 2010 tuli peale vaheaega 2010 Warner Music Sweden AB alt EP "U Gotta Dance".

15.mail 2012 tuli singel "Got This Feeling" ning 16.novembril 2012 "Tomorrow".

Da Buzz on valmis avadama kuuenda stuudiioalbumi, millelt avalikkusele on esitletud singleid "Can You Feel The Love" (6.veebruar 2014) ja "The Moment I Found You" (26.mai 2014).

22.septembril 2014 ilmus iTunes Da Buzz uus singel “Bring Back the Summer”. Muusikavideo tuli päev varem.

Faktid

Nimi: Annika Thörnquist
Sündis / koht: 08. juuni, 1971 / Karlstad, Rootsi
Tähtkuju: Kaksikud
Üles kasvas: Skåre
Pikkus: 165 cm
Keeled: Räägib inglise keelt, natukene prantsuse, saksa ja hispaania keelt.
Meeldib: Tantsida, käib võimlemistreeningutel, armastab sõpradega aega veeta
Lemmik maiustused: Juustusaiakesed ja shokolaad.
Lemmik bändid: Savage Garden, Eurythmics ja ABBA

Nimi: Per Lidén
Sündis / koht: 04. märts, 1969 / Karlstad, Rootsi
Tähtkuju: Kalad
Pikkus: 185 cm
Keeled: Räägib inglise keelt, natukene saksa keelt, hakkab õppima hispaania keelt. 
Meeldib: Jalgpall ja sõita lumelaual
Lemmik söögid: Chipsid ja soola-lagritsapulgad, jook coca-cola
Lemmik muusikud: Savage Garden ja Madonna
 
Nimi: Pier Schmid
Sündis / koht: 16. märts, 1971 / Karlstad, Rootsi
Tähtkuju: Kalad
Pikkus: 170 cm
Keeled: Räägib inglise ja saksa keelt
Vabal Ajal: Mängib jalgpalli ja professionaalset tennist.
Lemmik söögid: Chipsid ja pähklishokolaad, joob mineraalvett

Per Lidén:
Kitarri mängimist alustas Per juba 8 aastaselt, mil ta õppis “Swedish Music Scohool’is”. Teismelisena lihvis ta oma oskusi mängides ühes kohalikus rock bändis. 1996 aastal tegi Per endale oma stuudio, kus sai mängida ja katsetada erinevaid stiile. Arvete maksmiseks pidi ta aga leidma endale mingisuguse tasuva tööotsa ja selleks sai raadioreklaamklippide tegemine. 1997 aastal hakkas ta tegelema tantsumuusikaga ja see viis ta välja hiljem maailmakuulsaks saanud bändi “Freebee”. Järgmise katsumuse sai ta, hakates tööd tegema projektiga, millele sai nimeks “Da Buzz”.

Pier Schmid:
Veetis suurema osa oma lapsepõlvest koos isaga ringi reisides. Tema isa oli professionaalse big bandi liige. Kuulates seda muusikat, pani ta paika oma elu eesmärgid, tol ajal oli ta unistuseks saada maailmakuulsaks saksofonimängijaks. Fakt, et tal on suurepärane muusikalise anne, pani ta mõtlema karjääri üle ja seepärast läkski ta muusikakooli, kus asus töötama õpetajana. Pier oskab mängida nii klarnetit kui ka saksofoni ning ta on töötanud ka koos mitmete kuulsate Rootsi Jazz muusikutega nagu Putte Wickman, Svante Turesson ja Georgie Fame.

Annika Thörnquist:
Sündis Rootsis ja kasvas üles väikeses külas nimega Skåre. Annika ema oli klaverimängu õpetaja ja see aitas Annikal paremini klaverit mängima õppida. Aastate jooksul on Annika proovinud mitmeid stiile nagu Jazz, Rock, Pop ja Klassikaline muusika. Eriti meeldis talle muidugi Pop ja seepärast liituski ta bändiga Da Buzz. Annika omab ka ettevõtliku iseloomujoont ja pärast kooli lõpetamist avaski ta oma kommipoe, millest ta juba nii kaua unistanud oli!

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.dabuzz.nu