Destiny's Child

2.detsembril 2019 andis Beyonce isa Mathew Knowles välja albumi "Destiny’s Child: The Untold Story", millel kõlavad 1997 aastal asutatud bändi varasemad lood. Toona Girls Tyme nime kandnud punti kuulusid Beyonce, Kelly Rowland, LeToya Luckett ja LaTavia Robertson.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.03.2002 - 13:30
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.12.2019 - 12:13
Välismaine artist, Ansambel, R&B & Soul

Houstonis Texase osariigis baseerunud ansambel Destiny's Child oli üks maailma enimüünud naistebänd, kes tegutses aastatel 1991 kuni 2007. Ansambli albumeid on üle maailma müüdud rohkem kui 60 miljonit. Bänd on võitnud alates 1998 aastast 154 auhinda, neist kolmel korral ihaldatud Grammy auhinda, veebruaris 2001 aastal looga “Say My Name” parima r&b grupi esituse eest ning 2002 aasta veebruaris kaks Grammyt – parim popalbum “Survivor” ning parim r&b ansambel.

Ansambel asutati 1991 aastal kui kaks 10-aastast tüdrukut Beyoncé Knowles (04.09.81) ja LaTavia Roberson (01.11.81) koos laulma hakkasid. 1992 aastal liitus duoga Kelendria Rowland (11.02.81) ning 1993 aastal neljanda liikmena LeToya Luckett (11.03.81). Kõik tüdrukud on pärit Texase osariigi pealinnast Houstonist ning nende ansambli nimi pärineb piibli Isaiah raamatust. Nende manageriks hakkas Knowlesi isa, kellele ansambel oma tänase kuulsuse võlgnebki. Kasutades ära oma tugevaid talendikaid vokaale ja väga kenasti harmoneeruvaid partiisid, hakati esinema Houstonis toimuvate kuulsamate bändide eelesinejatena ning need olid Immature, SWV ja Dru Hill.

Ühinedes 1997 aastal plaadilepinguga Columbia Recordsi kasuks, lindistati esimene lugu “Killing Time” filmimuusika plaadile “The Men In Black”. Kohe järgmise aasta jaanuaris lasti välja esimene funky singel “No, No, No”, mis tõusis nii USA-s kui UK-s top 10-sse ning ansambli esimene omanimeline LP ilmus veebruaris. Albumi produtsentide tiim oli vapustav, sest siin tegi kaasa USA r&b paremik: Timbaland, R. Kelly, Wyclef Jean ja Missy Elliott. LP parimad hitid lisaks avasinglile olid veel “With Me” ja “Get On The Bus”, mis kõlas hiljem ka filmimuusikana plaadil “Why Do Fools Fall In Love?”

Juulis 1999 lasti välja teine LP “The Writing's On The Wall” ning selle avasingel “Bills, Bills, Bills” tõusis taas top 10-sse nii USA-s kui UK-s. Singel jätkas juba samal suvel alustatud naiste sõda ja meeste mõnitamist, mille oli lahti päästnud TLC oma singliga “No Scrubs” ning ka selle loo autor oli sama (Kevin She'kspere Briggs). Albumi produtsentide tiimi lisandusid siin Rodney Jerkins ja Dwayne Wiggins. Juba jaanuariks oli albumi läbimüük tõusnud üle kahe miljoni ning hoogu lisas võrratu ilmunud singel “Say My Name”, mis mais tõusis USA-s #1-eks.

Ometi ei olnud suhted ansamblis enam head ning veebruaris 2000 lahkusid nii Roberson kui Luckett ning neid asendasid kiirelt uued liikmed Michelle Williams (23.07.80) ja Farrah Franklin, kes omakorda augustis bändist lahkus. Nii jätkab nüüd Destiny’s Child tänini triona ning ikka tõeliselt edukalt. Juba septembris 2000 tuli neilt järgmine #1 – “Jumpin’ Jumpin’” ning eelmise singli “Say My Name” video valiti MTV auhindade jagamisel aasta parimaks r&b videoks ja albumi läbimüüginumbrid tõusid hoobilt üle 6 miljoni.

Oktoobris 2000 linastus menukas film “Charlie's Angels”, kus Destiny’s Child oli esindatud kahe looga “Dot” ja “Independent Women Part I”, mis singlina jällegi 18.novembril USA-s number 1-ks tõusis ja püsis sellel kohal lausa 25.jaanuarini 2001. Järgmise singlina ilmus 09.aprillil “Survivor”, mis oli meeletult hea ülesehitusega lugu, peegeldades ansambli kõiki tugevamaid pooli pea täiuslikuna. Siin on paljulubav süntesaatorimeloodiaga algus ning väga hea salmiosa Beyoncé esituses mida saadavad teised väga madalahäälse partiiga uu-uu ning refrään kulmineerub tugevaks halastamatuks kooriks.

Destiny's Child – Survivor ehk ellujäänu meie keeles, täispikk album ilmus 30.aprillil 2001 ning siin ei leidunud ainuüksi kõvasi rütmikaid hitte vaid ka ilusaid hingestatud ballaade nagu näiteks hilisem üllatav singel “Emotions”, mis iseenesest polnud midagi muud kui ansambli Bee Gees cover. Jõuludeks, täpsemalt 30.oktoobril, kingiti aga kuulajatele album “8 Days Of Christmas”, mille muusika on kui gospeli paradiis koos kõiksugu jõulukellade ja harmooniate lisandumisega. Parimate lugudena tõstaksin siit esile avasähvatust plaadi nimiloos “8 Days Of Christmas” ning kena popurriid “A DC Christmas Medley”.

2002 aasta jätkus huvitavalt paljudel menuartistidel remix-albumitega ning 18.märtsil lisandus siia ritta ka Destiny’s Child album “This Is The Remix”. Album ilmus ikka vana hea Columbia Records tiiva all ning kaasesinejatena löövad siin kaasa Missy Elliot, Lil Bow Wow, Timbaland, Jermaine Dupri, Da Brat ja Wyclef Jean. Produtsentide nimekirja on lisandunud Neptunes, Timbaland ning Maurice Joshua. Avalöögi LP-le annabki just Wyclef, kes juhatab sisse idakalda hip-hop mulinaga menuloo "No, No, No". Huvitava uue kõla on omandanud ka Neptunes abil lugu “Emotions” ning Timbaland ergutab särama teisegi ballaadi "Say My Name". Selle LP esimese singlina jõudis kuulajateni “Nasty Girl”, mille nimigi räägib uue video abil ise, milliste tüdrukutega tegemist on.

Alates 2002 aastast bändi tegevus vaibus ning kõik kolm liiget pühendusid soolokarjääridele. Beyonce ja Kelly tegemistest saab edasi lugeda Allstarz.ee lehelt nende tutvustuste alt.

Michelle oli esimene kolmest tüdrukust, kes andis välja oma sooloplaadi ning mõningal määral oli see üllatus, sest ansambel oli alles väga kuum. Ometi leidis Sony Music just õige aja olevat kolmiku mõneks ajaks lahku lüüa. Niisiis ilmuski 16.aprillil 2002 Michelle LP “Heart To Yours“, mis oli põhiolemuselt soulmusa plaat. Parimad pärlid siin olid nimilugu “Heart To Yours", "So Glad", "Everything", "You Care For Me" ja "Steal Away". Märkimata ei saa jätta ka Ameerika mustanahaliste seas nii populaarset gospelkoori, mis siin plaadil kõlas loos "Gospel Medley". Plaadi sõnaline pool oli ehk üsna segane ja mõnda lugu tuli arusaamiseks paar korda süvenenult kuulata ent kokkuvõttes on tegu väga hea laulja väga hea esitusega.

Michelle teine sooloplaat "Do You Know" tuli 26.jaanuaril 2004 ja sisaldas muusikat gospelist r&b-ni. 14-st loost ilmus singlina albumi nimilugu. Plaat jäi aga suurema tähelepanuta ning oli USA-s nelja aastaga müünud vaid 75 tuhat koopiat.

15.novembril 2004 tuli Destiny's Child uus album "Destiny Fulfilled", mille esimene singel "Lose My Breath" alustas üle maailma raadiotes mängimist 10.septembril ja jõuab kauplustesse alates 27.oktoobrist. Ansamblist on saanud ka McDonaldsi "I'm Lovin' It"-kampaanian uus reklaamiartist.

Plaadi teisest loost "Soldier" vändati valmis samuti asjakohane video, milles löövad kaasa veel räpparid T.I. ja Lil Wayne. Destiny's Childi kuues album Destiny Fulfilled täidab kõik ootused sisaldades urban r&b-palasid ja märksõnu kuni 70 aastateni. Albumi tootjad on Rodney Jerkins, Mario Winans ja Rich Harrison. Plaat lausa pakatab veelgi potentsiaalsetest hittidest nagu T-Shirt, Bad Habit ja Girl.

Kolmas singel USA-s oli tüdrukute leivanumber ja ilus ballaad "Cater 2 U", milles ülistatakse mehi oma elus. UK-s antakse aga 02.mail 2005 singlina välja "Girl".

15.juulil 2005 salvestati bändi Atlanta kontsert, mis anti välja dvd-na. Samuti tuli parimate lugudega album, millel ka paar uut laulu. Album "#1's" jõudis müügile 25.oktoobril 2005 ning siin on ka kaks uut lugu - Stand Up for Love" ja "Feel the Same Way I Do". Lisaks kõlab plaadil veel Beyoncé/Slim Thug lugu "Check on It", mis on tulevase uuendatud multika "Pink Panther" meloodiaks ning sarjas lööb Beyoncé ka ise kaasa.

Kogumikalbumi #1-s esimene singel Stand Up For Love on rahvusvahelise lastekaitsepäeva (20.11.) tunnuslaul ja Destiny's Child on McDonaldsi I'm Lovin' It -kampaania artist.

MICHELLE kolmas sooloplaat "Unexpected" anti välja 07.oktoobril 2008. Plaadil kõlas esmakordselt Williamsilt tantsumuusika. Hästi vastu võetud plaat pakkus lausa kolm singlit - "We Break the Dawn", "The Greatest" ja "Hello Heartbreak". Enamuse 13-st loost oli kirjutanud Rico Love.

25.augustil 2009 ilmutas lõpuks albumi LeToya, millest sai aasta hingelisim souliplaat. Albumi "Lady Love" valmimisele aitas kaasa Grammyga pärjatud Ne-Yo ning kaks esimest singlit "Not Anymore" ja "She Ain't Got" on tõusuteel USA edetabelitesse.

Michelle Williams neljas sooloalbum tuli 2011 lõpus ning on taas tantsulisema muusikaga. 06.juulil 2011 esitleti singlit "Love Gun", mille produtsendiks Druski.

9.oktoobril 2012 üllatas Destiny's Child fänne bändi 15ks aastapäevaks parimate lugudega albumiga "Playlist", kus kõlab 14 lugu.

29.jaanuaril 2013 avaldati kogumik "Love Songs". Plaadil kõlavad romantilised lood aastatest 1997 kuni 2004. Lisaks valmis albumile uus lugu "Nuclear".

Destiny’s Child sai üle mitme aasta laval kokku 3.veebruaril 2013 Super Bowli kuulsal vaheajal.

27.mail 2013 esmaesitles Kelly oma uue albumi kõige kõmukamat lugu “You’ve Changed", milles osalevad teised Destiny’s Child liikmed Beyoncé ja Michelle Williams.

24.juunil 2013 ilmus Michelle Williams singel “If We Had Your Eyes”. Video autoriks on Derek Blanks ja see esilinastus 3.septembril. 23.septembril 2013 esitles Michelle teist singlit “Fire”.

11.veebruaril 2014 tuli iTunes müügile LeToya Luckett singel “Don’t Make Me Wait”, mis pärineb tulevaselt kolmandalt sooloalbumilt "Until Then".

2.juunil 2014 ilmunud Michelle Williamsi singlil ja videos "Say Yes" löövad kaasa Kelly Rowland, Beyonce ja Solange Knowles.

Michelle Williams neljas sooloalbum “Journey to Freedom" ilmus 9.septembril 2014 ning sisaldab 12 lugu.

2015 aasta kevadel tuleb albumiga "Until Then" lagedale LeToya Luckett. Esimese helnäitena tuli jaanuaris r&b jämm "I'm Ready" ning järgmisena vägivallavastane ja jõuline “Together”.

28.märtsil 2015 ühinesid laval Michelle Williams, Kelly Rowland ja Beyonce Knowles, et esitada Michelle lugu "Say Yes" Stellar Gospel Music Awardsil.

Michelle Williams järgmise singli “Believe In Me” video avaldati MTV-s 29.aprillil 2015.

9.detsembril 2016 tuli digisingliga “Back2Life” välja LeToya Luckett. Loo muusikavideo tuli Vevos välja 10.jaanuaril 2017.

LeToya Luckett kauaoodatud album “Until Then“ ilmus 11.mail 2017 ning sisaldab 13 lugu. 17.aprillil tuli välja “Used To” muusikavideo ning 31.juulil "In The Name Of Love" video. 7.detsembril avaldas Michelle Williams uue singli "Fearless".

Aastal 2020 täituks grupil 20 aastat läbimurdest ja selle maagilise numbri tähistamiseks tahetakse korraldada tuuri nii USAs kui Euroopas. Lisaks tahetakse midagi valmis küpsetada ka stuudios ehk valmimas on ka värsket muusikat.

2.detsembril 2019 andis Beyonce isa Mathew Knowles välja albumi "Destiny’s Child: The Untold Story", millel kõlavad 1997 aastal asutatud bändi varasemad lood. Toona Girls Tyme nime kandnud punti kuulusid Beyonce, Kelly Rowland, LeToya Luckett ja LaTavia Robertson.

Faktid

Liikmed:
LaTavia Roberson (1990–2000) – sünd. 01.11.1981
Beyoncé Knowles (1990–2006) – 04.09.1981
Kelly Rowland (1991–2006) – 11.02.1981
LeToya Luckett (1993–2000) – 11.03.1981
Farrah Franklin (1999-2000) – 03.05.1981
Michelle Williams (2000–2006) – 23.07.1980

Muud huvitavat