Good Charlotte

Good Charlotte oli kaasatud 2.septembril 2022 ilmunud De'Wayne singlil "Take This Crown". Joel ja Benji Madden lisasid särtsu 26.septembril avaldatud bändi Waterparks singlile "Self-Sabotage".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.05.2003 - 19:55
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.09.2022 - 15:00
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Good Charlotte on USA idaranniku punk-ska bänd, mis asutati 1996 aastal Marylandis 16-aastaste koolipoiste poolt. Inspiratsiooni selleks said noored Beasty Boys kontserti vaadates ning kaksikvennad Joel ja Benjamin Madden, kes ei teadnud täpselt muusika tegemisest tuhkagi, otsustasid asutada ansambli nimega Good Charlotte. Nendega ühinesid baaskitarril Paul ja trummidel Aaron. Viimasena liitus ansambliga noorim liige kitarrist Billy ning eeskujuks oli poistel 70-nendate punk rock. Juba 1998 aastal esineti suuremate kontsertidega kus oldi võimelised esitama lisaks kiiretele lugudele ka ilusaid ballaade ning poisid said plaadilepingu Epic Recordsiga.

26.septembril 2000 anti välja album “Good Charlotte“, millel kõlas 14 lugu. Siin kuulsime musa, mis oli sarnane Green Day ja Smash Mouth muusikale ent väga palju oli ära tunda Clash’ elemente. Kasutati kiireid rütme ja lihtsaid kitarriakorde. Plaadi parimateks lugudeks olid kindlasti esimene “Little Things“, mis ilmus 27.märtsil 2001 ka singlina ning “Motivation Proclamation“ (samuti singlina 07.augustil 2001).

Ansambli teine LP “Young and the Hopeless” lasti välja 01.oktoobril 2002 ja ka siin kõlas 14 lugu, mis kõnelesid enamasti koolielu jamadest ja vastuolust vanematega. Ent kindlasti oli tunda rohkem plaadifirma pealesurutud raadiosõbralikkust, mis iseenesest tõi bändile palju kuulsust juurde. Nii tõusis esimene, 03.detsembril 2002 ilmunud singel "Lifestyles of the Rich & Famous" mängitavaks ka mainstream raadiotes ning selle videot asus kohe näitama MTV. Selleks ajaks oli bänd kahanenud neljaliikmeliseks ning on seda tänaseni. Teise singlina anti 03.märtsil 2003 välja “Anthem“ ning kolmandaks singliks on valitud "Girls and Boys", mille video on üsna kuum ja rabav, näidates pensiokaid poiste kontserdile kaasa elamas.

Ansamblil päris oma trummarit polegi ning praegu mängib trumme Chris, kes on ainult kontsert-trummar ent osaleb ka videotes nagu näiteks viimases videos “The Young & The Hopeless”. Viimasel plaadil aitas lugude salvestamisel trummipartiid sisse mängida John Freese ansamblist Perfect Circle.

Madden’i vennakesed ja nende bänd annab viimase singlina eelmise aasta albumilt välja loo "Hold On" ning Euroopas tuleb maxi-cd müügile 08.detsembril. Juba oktoobri lõpus filmiti loole ka video, mis on pühendatud bändi fännidele, kellelt poisid väga palju maile on saanud. Nendes mailides räägitakse aga liiagi palju vägivallast ja just noorte enesetappudest tänapäeva hoolimatus ühiskonnas ning videos astuvadki üles paljude lahkunute sugulased ja sõbrad oma lähedaste mälestuseks. Ansambel ise alustab juba õige pea uue albumi ettevalmistamist.

02.detsembril ilmus Good Charlotte DVD nimega “Video Collection” ning siit leiab nagu nimigi ütleb kõik nende senised videoklipid koos nende saamislugudega. Nimekiri on järgmine: Little Things, The Motivation Proclamation, Festival Song, Lifestyles of the Rich & Famous, The Anthem, Girls & Boys, The Young & the Hopeless.

Bändi kõige uuem ja äsja ametlikult liitunud liige on trummar Chris, kuid tegelikult on ta bändi lugude peal juba mõnda aega ringi luuranud.

Good Charlotte järgmise album nimega “The Chronicles of Life and Death” anti välja 05.oktoober´il 2004. Nagu ütleb albumi sünge nimigi, pole enam tegemist lõbusa punki vaid sügavama ja tugeva sõnumiga muusikaga. Rohkelt on kasutatud süntesaatorit mida mängib senine kitarrist Billy Martin ja esimese singlina ilmus plaadilt "Predictable".

Järgmiseks singliks oli ‘I Just Wanna Live’ ilmumisega 06.detsembril 2004 ning kolmandaks singliks on bänd valinud märtsis 2005 loo 'We Believe'. Uusim 20.juuni 2005 bändi singel kandis nime 'The Chronicles Of Life And Death'.

Ansambel on teatanud, et detsembris 2005 asutakse järgmise plaadi lugusid lindistama ning Benji Madden on teatanud, et talle meeldib hirmsasti 80-ndate retro ja see suund kõlab pisut ka tema uutes lugudes. Benji ja Joel kirjutasid samuti kolm uut lugu 16.augustil 2005 ilmunud Hilary Duffi plaadile "Most Wanted".

09.novembril 2005 tuli dvd "Live At Budokan". Edasi pühenduvad vennad Maddenid filmindusele ning asutasid noortele orienteeritud kompanii Fast Future Films, mille kaasosanik on Marvin Scott Jarrett. Esiti asutakse tegema thrillerit "Valley of the Damned", milles ka Joel Madden osaleb.

26.septembril 2006 andis SonyBMG välja bändi dvd "Fast Future Generation". Sügisel 2006 plaanib bänd mõningaid kontserte, et olla vormis järgmiseks albumiks aastal 2007.

Ansambli neljas LP sai nimeks "Good Morning Revival" ning esimest näidislugu "Keep Your Hands Off My Girl" võib kuulda ansambli MySpace lehel alates 26.oktoobrist. Plaadi ametliku esimese singli "The River" video võeti üles detsembri alguses ning selles osalevad külalistena bändi Avenged Sevenfold liikmed M. Shadows ja Synyster Gates. Video autoriks oli Marc Webb. Jõulisi ja meeldejäävaid lugusid on albumil veelgi nagu "Misery", "Dance Floor Anthem" ja "Victims Of Love". Album tuli välja 19.märtsil 2007. Märtsist 2007 on bändis ka uus trummar Dean "Deano" Butterworth.

Joel Madden abiellus 13.oktoboril 2007 Lagunas, Californias seriaali "The Simple Life" staari ja Paris Hiltoni sõbranna Nicole Richie'ga. Tüdruku kasuisa on kuulus laulja Lionel Richie. 11.jaanuaril 2008 sündis noortel tütar Harlow Winter Kate Madden.

Ameerika punk-rock bänd Good Charlotte esines Tallinnas Rocca al Mare suurhallis 2. aprillili õhtul 2008 kontserdiga. Bändi soojendas kodumaine Bedwetters.

Good Charlotte andis 25.novembril 2008 välja 15-loolise tantsualbumi "The Greatest Remixes".

26.01.2009 sündis Good Charlotte'i kitarristi Billy Martini ja tema juuksurist naise Linzi perre esiklaps. Maimuke sai nimeks Dreavyn Kingslee Martin.

09.septembril 2009 sünnitas Joel Madden'i naine Nicole poja, kes sai nimeks Sparrow James Midnight Madden.

Bänd oli pikka aega ametis oma viienda stuudioalbumiga, mis kannab nime "Cardiology", produtsendiks Howard Benson. Album ilmus lõpuks 02.novembril 2010 ja selle esimeseks singliks oli "Like It’s Her Birthday".

15.septembril 2014 avaldasid Joel ja Benji albumi "Greetings From California" artistinime The Madden Brothers all. Neljateistloolise plaadi esimene singel "We Are Done" ilmus 2.juunil ning teiseks singliks oli "Dear Jane". "Dear Jane" muusikavideo, mille lavastajaks Djay Brawner, esilinastus VEVOs 21.novemberil.

5.juunil 2015 avaldas USA räppar Waka Flocka Flame digisingli “Game On” (featuring Good Charlotte). Lugu pärineb 24.juulil esilinastuvast filmist "Pixels" ning loo muusikavideo tehti avalikuks 7.juulil.

Maddeni vennad aitasid kirjutada Austraalia menupundi 5 Seconds of Summer 23.oktoobril 2015 avaldatud albumi "Sounds Good, Feels Good".

3.novembril 2015 anti teada, et Good Charlotte on taasühinenud ning 5.novembril üllatati looga “Makeshift Love” ning selle muusikavideoga 13.novembril.

Good Charlotte uus album "Youth Authority" tuli välja 14.juulil 2016. Esimene singel oli "40oz. Dream", mille videot esitleti 4.aprillil. Teiseks singliks oli "Life Changes" ning kolmanda singli “Life Can’t Get Much Better“ video tuli välja 8.juulil. 22.augustil 2017 avaldas bänd viimase albumi loo "War" muusikavideo.

8.detsembril tuli ansamblilt välja 3-looline EP "A G.C. Christmas Pt. 1" ning 22.detsembril singel "Awful Things".

25.mail 2018 tuli bänd välja uue looga "Actual Pain", mis pärit BMG alt 14.septembril ilmunud 9-looliselt albumilt "Generation RX". Järgmine lugu "Shadowboxer" avaldati 13.juunil. 31.augustil tuli välja singel "Prayers".

Good Charlotte & Goody Grace osalesid 17.jaanuaril ilmunud Yung Pinch singlil "Hanging With Ghosts".

18.detsembril 2020 ilmus Good Charlotte jõulusingel "Last December".

Good Charlotte oli kaasatud 2.septembril 2022 ilmunud De'Wayne singlil "Take This Crown". Joel ja Benji Madden lisasid särtsu 26.septembril avaldatud bändi Waterparks singlile "Self-Sabotage".

Faktid

Nimi: Joel Madden
Sündis: 11.märts 1979
Tähtkuju: Kalad
Bändis: Laulja
Pikkus: 175 cm
Silmad: Pruunid
Juuksed: Mustad
Lemmik...
Ajalooline isik: Elvis või James Dean
Bändid: The Smiths, The Cure, Beastie Boys, SocialDistortion, The Lemonheads, Goldfinger, Weston, Ben Lee.
Linn: New York
Loom: Benji koer Cash
Püha: Jõulud
Räppar: Tupac
Superkangelane: Ämblikmees
Star Wars'i episood: I
TV saade: The Simpson, Martin, South Park , Seinfield , film Trainspotting või ükskõik milline Star Wars episood.
Värv: Must või titasinine

Nimi: Benjamin Madden
Sündis: 11.märts 1979
Tähtkuju: Kalad
Bändis: Kitarrist / laulja
Pikkus: 170 cm
Silmad: Pruunid
Juuksed: Mustad ja roosad
Õnnenumber: 9
Lemmik...
Auto: '63 Impala
Ajalooline isik : Martin Luther King, Jr.
Bänd: Minor Threat
Film: Sid and Nancy
Linn: Washington , D.C.
Püha: Jõulud
Sooloartist: Sid Vicious
Spordiala: Pesapall
Superkangelane: The Toxic Avenger
Star Wars'i episood: The Empire Strikes Back
Toit: Tasuta toit, pizza
TV saade: The Simpsons, SNL, 7th Heaven (Jessica Beale)
Värv: Must või titasinine

Nimi: Billy Martin
Sündis: 15.juuni 1981
Tähtkuju: Kaksikud
Bändis: Kitarrist, süntesaatorimees
Pikkus: 180 cm
Silmad: Sinised
Juuksed: Mustad
Lemmik...
Bändid: Incubus, Silverchair, Michael Jackson, and Christina Aguilera
Film: Star Wars, The Crow, Nightmare Before Christmas
Loom: Bunji, Sam, Nelson ja 127 hampstrit
Püha: Jõulud
Superkangelane: Batman
Star Wars'i episood: I
Toit: Pizza, maapähkli võie, sushi,
TV saade: The Simpsons

Nimi: Paul Thomas
Sündis: 05.oktoober 1980
Tähtkuju: Kaalud
Bändis: Basskitarrist
Pikkus: 175 cm
Silmad: Pruunid
Juuksed: Blondid
Lemmik...
Ajalooline isik: Doc Holliday
Bändid: Pixies, Rage Against the Machine, WuTang, The Doors, Sex Pistols, Skinny Puppy, Misfits, Tool, Breeders, The Cure
Film: Jacob's Ladder
Loom: Max, Sweet Pea, Benji koer Cash
Räppar: Prodigy
Superkangelane: Might Mouse
Star Wars'i episood: Return Of The Jedi
Toit: Itaalia toidud
TV saade: The Simpsons

Nimi: Dean Butterworth
Sündis: 26.september 1976
Bändis: Trummar
Hüüdnimi: Deano

Muud huvitavat

Ametlik leht: www.goodcharlotte.com
http://www.themaddenbrothers.com/