Måneskin

13.aprillil 2024 astus Helitehases lavale ülipopulaarse bändi Måneskin bassist Victoria De Angelis – antud juhul DJ Victoriana. Bassikuninganna mängis mõnusalt vallatut technot ja tema energiline sett oli kahtlemata kaasahaarav elamus.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.02.2003 - 13:17
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.04.2024 - 10:49
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Måneskin on itaalia rockbänd, mis sai alguse 2016. aastal, kui kohtusid vokalist Damiano, bassist Victoria, kitarrist Thomas ja trummar Ethan. Bändi nime ideele tuli Victoria, kes on poolenisti taanlane. Nimelt tähendab Måneskin taani keeles kuuvalgust.

Måneskin alustas oma muusikalist teekonda tänavamuusikutena Roomas. 2017. aastal osaleti Itaalia "X-Factor" saates, kus saavutati teine koht. Siis andis bänd ka oma esimese kontserttuuri, mille piletid müüdi välja paari tunniga. Nende debüütsingel "Chosen" ilmus saate ajal 23.novembril 2017. Samanimeline EP tuli välja 8.detsembril 2017 ning sisaldas lisaks viiele kaverile Damiano David omaloomingut lugude "Chosen" ja "Recovery" näol.

Måneskin esimene album "Il Ballo Della Vita" ilmus 26.oktoobril 2018. Plaadi 12-st loost olid inglise keeles 5 ja itaalia keeles 7. Enne albumit lasti välja singlid "Morir da re" ja "Torna a casa". 2019. aastasse jäid lisaks singlid "Fear for Nobody", "L'altra dimensione" ning "Le parole lontane".

2019. aasta lõpust 2020. kevadeni tegutses bänd Londonis, kus töötati oma muusikalise stiili ja uue materjali kallal. Tulemusena ilmus 19.märtsil 2021 nende teine album "Teatro d'ira: Vol. I", kus kõlas 8 lugu. Singliteks olid "Vent'anni", "Zitti e buoni", "I Wanna Be Your Slave" ja "Coraline".

Bänd võitis 2021. aasta märtsis Sanremo laulufestivali ja 2021. aasta mais Eurovisiooni lauluvõistluse looga "Zitti e buoni". Peale suurt edu toimus bändil juunis-juulis massiivne Euroopa tuur. Loost "Beggin'" avaldati 27.septembril 2021 live-singel.

8.oktoobril 2021 avaldati järjekorras kümnes singel "Mammamia" koos videoga ning teatati kolmanda albumi salvestamisest.

14.novembril MTV EMA galal võitis Måneskin parima rockartisti kategoorias. Bänd soojendas Las Vegases The Rolling Stonesi ja andis mitu välja müüdud kontserti USAs ja UKs.

13.mail 2022 avaldas Måneskin singli "Supermodel", mis tuli ettekandmisele 14.mail Torinos Eurovisioni finaalshow'l. Sootuks popilikuma kõlaga loo produtsendiks on kõrgelt hinnatud Max Martin. Bänd selgitab: "Me kirjutasime "Supermodeli" pärast mõnda kuud Los Angelsesis olles. Kohati üllatas ja intrigeeris meid, kuivõrd inimesed hoolisid "staari" staatuses ja kui õhinas nad olid nende välimuse ja sidemete üle. Me hakkasime kujutlema supermodelli karakterit - ta on väga cool, lõbus ja sotsiaalne, aga samas on ta probleemne, peites kurbust ja sõltuvusi. Mingis mõttes meeldib ta sulle, sest ta oskab lõbutseda, aga samas tahad sa teda vältida, sest ta võib sindki jamadesse tõmmata." "Supermodel" muusikavideo toodi välja 31.mail.

Måneskin andis 16.juunil välja singli "If I Can Dream" filmist "Elvis".

7.oktoobril avaldas Måneskin singli "The Loneliest". Tommaso Ottomano lavastatud muusikavideot esitleti 12.oktoobril. 16.detsembril ilmus singel "LA FINE". 13.jaanuaril tuli välja Måneskin uus singel "Gossip", feat. Tom Morello.

Måneskin uus album "Rush" ilmus 20.jaanuaril 2023 ning sisaldas 17 lugu. Kolmas album oli disainitud kõlama just suurtel lavadel.

19.mail 2023 esines Måneskin Tallinnas Unibet Arenal ''Loud Kids On Tour'' raames.

1.septembril tuli välja uus singel "HONEY! (Are u coming?)".

12.septembril esines Måneskin üritusel 2023 MTV Video Music Awards ning võitis looga “The Loneliest” rockiauhinna.

22 looga albumi "Rush! Are You Coming?" Deluxe Edition ilmus 10.novembril, sisaldades viis lisalugu. Samal päeval esitleti singlit "Valentine" koos George Gallardo Kattah lavastatud videoga.

13.aprillil 2024 astus Helitehases lavale ülipopulaarse bändi Måneskin bassist Victoria De Angelis – antud juhul DJ Victoriana. Bassikuninganna mängis mõnusalt vallatut technot ja tema energiline sett oli kahtlemata kaasahaarav elamus.

Faktid

Koossseis:
Damiano David (laul) – s. 08.jaanuar 1999 Roomas
Victoria De Angelis (bass) – s. 28.aprill 2000 Roomas
Thomas Raggi (kitarr) – s. 18.jaanuar 2001 Roomas
Ethan Torchio (trummid) – s. 08.oktoober 2000 Roomas

Muud huvitavat