The 69 Eyes

13.aprillil tuli välja singel "Drive" koos Vicente Cordero lavastatud muusikavideoga. Lugu kõlas 16.septembril ilmunud "Drive" EP,-l, kus lisaks live-versioon loost "Two Horns Up" ning uued lood "Call Me Snake" ja "California".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 13.05.2002 - 13:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.09.2022 - 06:58
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Soome muusikataeva suurnimi The 69 Eyes loodi 1989 aastal Helsingis. Algusaastatel mängis bänd glämm metalit, kuid sajandivahetusel muutus nende stiil gootirockiks.

Bändi esimene EP "Sugarman" ilmus 1990. aastal ning teine EP "Barbarella" 1991. aastal. Mõlemad on bändi ainsad väljaanded, millel trummar Jussi kaasa ei tee. Need plaadid andsid mõjutusi bändi esimesele stuudioalbumile “Bump 'n' Grind“, mis ilmus plaadifirma Gaga Goodies Records all 1992. aastal ja kus ilmus kahelt eelnevalt EP-väljaandelt pärit 2 taassalvestatud lugu. Samal aastal tulid veel EPd "Juicy Lucy" ja "High Times Low Lives". Bändi teine CD, kogumik "Motor City Resurrection" ilmus 1994. Aastal ja sisaldas materjali bändi eelmistelt väljaannetelt. 1995. aastal esines The 69 Eyes Rock Summeril.

1995. aastal ilmus bändi teine stuudioalbum “Savage Garden“, kus loos "Wild Talk" astus üles Hanoi Rocksi kitarrist Andy McCoy. 1997. aastal ilmus bändi kolmas stuudioalbum “Wrap Your Troubles in Dreams“. Albumit peetakse bändi viimaseks "glam metal"-ajastu albumiks. Viimase albumi nimilugu ilmus uuesti albumil “Angels“ 10 aastat hiljem.

Kui uueks plaadifirmaks sai Roadrunner Records, muutus ka bändi stiil. 1999. aastal ilmunud album "Wasting The Dawn" oli esimene, mis jõudis Soome edetabelites esikohale ning albumilt pärit samanimeline singel jõudis Soome singlite edetabelis 5. kohale. 2000. aastal valminud albumi "Blessed Be" produtsendiks oli Ville Valo ning see jõudis Soome plaadiedetabelite esikümnesse ning plaadilt ilmus bändi hittsingel "Gothic Girl", mida mängiti mitmetes klubides. See püsis mitu kuud singlite edetabeli esikümnes ja sai mänguaega Soome raadiotes. Tegu oli bändi esimese kuldplaadi staatusesse jõudnud väljaandega. Albumilt "Blessed Be" ilmusid veel singlid "Brandon Lee", "The Chair" ja "Stolen Season". Pärast albumi ilmumist tegi bänd oma esimese kontserttuuri Saksamaal, mille jooksul esineti ka M'era Luna Festivalil. Tuuri soojendusbänd oli Norra rockansambel Zeromancer.

2002. aastal ilmunud kauamängivat “Paris Kills” peetakse The 69 Eyes läbimurdealbumiks. Laserketas müüs ennast Soomes ruttu kuldplaadistaatusesse ja nautis meeletut edu ka Saksamaal. Albumilt ilmunud singel "Dance d’ Amour" püsis Soome edetabelites mitu nädalat. Pärast Euroopas ja Soomes toimunud kontserttuuri toimus Helsingi Tavastia klubis väljamüüdud kontsert, mis filmiti nende DVD "Helsinki Vampires" tarbeks. 2003. aasta talvel ilmus bändi kogumik "Framed In Blood – The Very Blessed Of The 69 Eyes" ja nende esimene kontsert-DVD "Helsinki Vampires".

2003. aasta lõpus sai bändi uueks plaadifirmaks EMI ning 2004. aastal ilmus album "Devils", mille produtsendiks oli Hiili Hiilesmaa. Seegi album oli Soomes edukas. Sellest sai bändi neljas album, mis saanud kuldplaadi staatuse ja teine, mis jõudnud Soomes albumite TOP 40 edetabelis esikohale. Albumi “Devils” tutvustuseks mängis bänd rohkem kui 100 kontserti viieteistkümnes riigis. 2005. aastal tuuritas bänd üle maailma, sealhulgas ka Mehhikos ja Jaapanis ning esineti Eestis toimunud Rabarocki festivalil. Album "Devils" ilmus ka Ameerika Ühendriikides. Bändi laulule "Lost Boys" filmiti Hollywoodis ja Philadelphias muusikavideo, mille lavastas MTV staar Bam Margera. 2006. aastal tehti esimene tuur USA-s koos ansamblitega Program The Dead ja Damone.

2007. aastal ilmus album "Angels" ning oldi Euroopa tuuril koos ansamblitega Cradle of Filth ja 3 Inches Of Blood. Singlid “Perfect Skin” ja “Never Say Die” käisid mõlemad ära Soome singlitabeli kõrgemal positsioonil. 2008. aasta tõi kontsertalbumi "Hollywood Kills – Live At The Whiskey A Go Go". 2009. aastal tuuritas bänd Hellhounds Festivali raames Euroopas koos bändidega Tiamat ja Ava Inferi.

2009. aasta alguses alustas bänd oma üheksanda stuudioalbumi salvestamist Grammy võitjast produtsendi Matt Hyde abiga. Salvestamine toimus Los Angelesis. Album “Back in Blood“ ilmus 28. augustil Euroopas ja 15. septembril Ameerika Ühendriikides. 2009. aasta juunis lavastas Bam Margera albumi singlile "Dead Girls Are Easy" muusikavideo, mis esilinastus veebilehel playboy.com 17. juulil 2009. Esimest korda tuuritas The 69 Eyes juunikuus Austraalias. Järgnes tuur Ameerika Ühendriikides oktoobris. 2009. aasta detsembris ilmus bändi järjekordne muusikavideo "Dead & Gone" Myspace vahendusel. Tegu oli bändi kolmanda muusikavideoga, mille lavastas Bam Margera. 2011. aasta märtsis ja aprillis tuuritas The 69 Eyes Euroopas Rootsi bändidega Hardcore Superstar ja Crashdiet.

Bändi kümnes stuudioalbum "X" salvestati 2012. aasta alguses Stockholmis ja Helsingis ning ilmus sama aasta sügisel. Plaadil kõlas 10 lugu. Esimene singel oli "Red", millele tehti ka muusikavideo. Teine singel oli "Borderline". Mõlemad singlid oli saadavalt juba enne albumi ilmumist. 2013. aasta veebruaris tulid iTunesi kaudu bändi singlid "Love Runs Away" ja "Tonight". Mõlemal singlil oli kaks varem ilmumata lugu "Rosary Blue" ja "Dracula's Castle".

26.jaanuaril 2013 algas Saksamaalt “I Know What You Did Last Summer Tour 2013“, mis kestis oktoobrini. Esineti ka Eestis American Beauty Car Show'l. 1.novembril 2013 ilmus The 69 Eyes duubelkogumik "The Best Of Helsinki Vampires". Plaadil kõlas bändi uus singel "Lost Without Love".

12. aprillil 2014 andis The 69 Eyes “The Best Of Helsinki Vampires“ tuuril kontserdi Rock Cafes Tallinnas.

The 69 Eyes oli 2015 aasta suvest stuudios koos produtsendiga Johnny Lee Michaels ning järgmisele albumile valmis 11 lugu. 15.jaanuaril 2016 avaldati singel "Jet Fighter Plane".

11.aprillil 2016 tuli välja loo "Dolce Vita" muusikavideo. Album "Universal Monsters" ilmus 22.aprillil ja sisaldas 11 lugu.

14.juulil 2016 tulid Soome rokkarid välja loo “Miss Pastis” muusikavideoga ning 6.oktoobril loo “Lady Darkness” muusikavideoga.

24.novembril 2017 avaldas bänd singli "Christmas in New York City" koos Ville Juurikkala lavastatud videoga.

17.aprillist kuni 18.maini 2019 toimus The 69 Eyes USA tuur, millega tähistati bändi 30ndat sünnipäeva.

24.mail avaldas bänd uue singli "27 & Done". Muusikavideo lavastas Vicente Cordero ning see sisaldab Cleopatra Entertainment poolt 13.juunil esilinastuva õudusfilmi "The 27 Club" kaadreid.

Ansambli 12-s album "West End" ilmus Nuclear Blastilt 13.septembril 2019 ning sisaldab 11 lugu, millelt varem avaldati veel "Cheyenna" ja "Black Orchid". Külalistena laulavad plaadil Wednesday 13 solist Calico Cooper ning Dani Filthny bändist Cradle Of Filth. Viimasega koos anti samal päeval välja loo "Two Horns Up" video.

18.juunil tuli bänd välja loo "Change" muusikavideoga. 26.juunil toimus liveülekandena Helsinki Kultuuritalost bändi 30nda juubeli kontsert.

17.veebruaril sõlmis ansambel lepingu Atomic Fire Recordsiga. 26.märtsil 2022 esines The 69 Eyes Tallinna klubis Helitehas.

13.aprillil tuli välja singel "Drive" koos Vicente Cordero lavastatud muusikavideoga. Lugu kõlas 16.septembril ilmunud "Drive" EP,-l, kus lisaks live-versioon loost "Two Horns Up" ning uued lood "Call Me Snake" ja "California".

Faktid

Liikmed: (hüüdnimi/pärisnimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Jyrki 69 (Jyrki Pekka Emil Linnankivi) - vokaal – 15.oktoober 1968
Timo-Timo (Timo Tapio Pitkänen) – kitarr – 10.aprill 1966
Bazie (Pasi Moilanen) – kitarr, taustalaul – 22.veebruar 1969
Archzie (Arto Väinö Ensio Ojajärvi) – bass, taustalaul – 27.september 1962
Jussi 69 (Jussi Heikki Tapio Vuori) – trummid - 11.juuli 1972

Muud huvitavat