Klaxons

27.aprillil 2022 tuli singliga "Empty Rooms" lagedale James Righton, kaasa aitas Benny Andersson bändist ABBA. 8.juulil ilmuva sooloplaadi "Jim, I’m Still Here" produtsentideks on duuo Soulwax (David ja Stephen Dewaele). 12st loo hulgas on ka 2021 aasta singel "Release Party" ning 6.aprillil 2022 ilmunud "Pause".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 08.04.2004 - 13:21
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.04.2022 - 19:47
Välismaine artist, Ansambel, Alternative & Indie

Klaxonsi järgi võeti esimest korda kasutusele mõiste nu-rave ja just Klaxonsi psühhedeelsete neoonriiete ja helendavate pulgakestega pidudel käiv fänngrupp andis alust rääkida nu-rave’i moest ja generatsioonist. Klaxonsi edulugu sai alguse vanakooli-maigulistest koolivõimla-reividest, mille info levis paar päeva enne pidu vaid sms’ide ja meilinglistide kaudu ja kus ukse taha jäi alati sadu fänne. Kõik see pani aluse keeristormina kulmineeruvale haibile ja „next big thing“ kuulsusele. UK muusikapress eesotsas ajakirjadega NME ja Q armastasid neid üleöö. Nimi “Klaxons“ tähendab “karjuma“ ehk“ kõva kisa tegema“.

Oma ülimenuka debüütalbumi „Myths of the Near Future“ (produtseeritud Simian Mobile Discost tuntud James Fordi poolt) andis Klaxons välja 2007. aasta jaanuaris ning selle eest pälvisid nad ka Mercury auhinna. Samal aastal valis NME nad oma ajakirja indie-rave-tuuri peaesinejaks. 2008 jaanuaris võitsid Klaxonsid NME Awardsil parima albumi auhinna, olles eelneval aastal läinud sealtsamast koju tiitliga „parim uus bänd“. Kirjeldatud on neid terminitega nagu acid-rave ja sci-fi punk-funk, nu-rave väljendi võttis aga Klaxonsist rääkides esimest korda kasutusele Angular Recordsi asutaja Joe Daniel, kes nende esiksingli välja andis.

Põhiolemuselt on Klaxonsite muusika tantsuline indie-rock, mõjutusi on nad saanud aga 90-ndate alguse reivikultuurist. Võrreldud on neid bändidega nagu Happy Mondays ja Stone Roses. Londonis elutseva trio põhiliikmeteks on Jamie Reynolds, James Righton ja Simon Taylor. Eestis esines ansambel 06.oktoobril 2008.

Juba 2009 aastal oodatud järgmise albumi produtsendi James Fordi sõnul jätkab ansambel rännakuid talle tuntuse toonud meloodilise muusika radadel, kuid veidi teise lähenemisega. "Ma proovin jätta meloodiad alles. See on nende tugevus," sõnab Ford. Kitarrist Simon Taylor lisab: “Eks uus muusika kõlab jah üsna süngelt, parasjagu on see ka üsna voolav ja psühhedeelne, vali ja väga meloodiline. Me oleme lõpetanud üheteistkümne pala instrumentaalsed põhjad, uue albumi lõpetame loodetavasti detsembris. Kevadel peaks välja tulema. Kontserdil muidugi mängime sellelt albumilt mõningaid uusi lugusid ka.“

01.oktoobril 2009 andis Klaxons välja singli "Sweetheart", see Jamie Reynolds produtseering on kaverdatud ameeriklastelt Suicide. 25.mail 2010 esitles bänd oma kodulehel singlit "Flashover".

Kaante vahele sai uue materjaliga album "Surfing The Void", mis ilmus 23.augustil 2010. Selle esimene ametlik singel oli "Echoes", mille video esilinastus Polydor alt 16.augustil. Plaadi teine ametlik singel oli oktoobris 2010 "Twin Flames".

Klaxons avaldas järgmise albumi esimese kaheloolise singli "There Is No Other Time/ Children of the Sun" 23.märtsil 2014. "There Is No Other Time" muusikavideo tuli VEVOs üles 1.aprillil. Järgmise loona avaldati 8.aprillil "Atom To Atom".

16.juunil 2014 ilmunud Klaxons kolmandale albumile "Love Frequency" tegid kaastööd Tom Rowlands bändist Chemical Brothers, Erol Alkan ja James Murphy. Plaadil kõlas 11 lugu, singliks oli "Show Me A Miracle", mille video avaldati 3.juunil.

27.aprillil 2022 tuli singliga "Empty Rooms" lagedale James Righton, kaasa aitas Benny Andersson bändist ABBA. 8.juulil ilmuva sooloplaadi "Jim, I’m Still Here" produtsentideks on duuo Soulwax (David ja Stephen Dewaele). 12st loo hulgas on ka 2021 aasta singel "Release Party" ning 6.aprillil 2022 ilmunud "Pause".

Faktid

Koosseis:
James Righton - laul, klahvpillid, sünt, bass - 25.08.1983
Jamie Reynolds – laul, bass, klahvpillid - 29.07.1980
Simon Taylor-Davis – taustalaul, kitarr, klahvpillid - 18.06.1982
Steffan Halperin – taustalaul, trummid - 12.08.1985

Muud huvitavat