Liberty X

Kevin Simm saab 80ndate menubändi Wet Wet Wet uueks solistiks ning novembris 2018 annab bänd UK-s kaks kontserti.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.12.2002 - 15:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.09.2018 - 16:06
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Kõik teist on tänaseks ilmselt kursis kena looga televisioonisaate vahendusel popstaarideks saamisest ning sama sarja läbisid ka noored inimesed, kes tänaseks on laiemale üldsusele tuntud viisiku Libert X nime all. Ometi ei läinud neil algul nii roosiliselt kui ette oleks võinud arvata. Inglismaal korraldatud võistlusele “Popstars“ registreerus tuhandeid kandidaate, kelle seast otsesaate lõppvooru pääses tõepoolest ainult 10 andekamat ning viiele neist langes osaks au moodustada uus ansambel, keda tänaseks tunneme Hear’Say nime all. Ülejäänud viis osalenut ei leppinud aga kaotusega, sest nii suur oli nende tahtmine kuulsateks lauljateks saada vaid hakkasid koos tuleviku nimel edasi pürgima ja lugusid kirjutama.

Need viis olid Jessica, Tony, Kevin, Michelle ja Kelli ning koos otsustati telesarjas saadud lavakogemusi ja andeid edu nimel ära kasutada. Tutvuste abil saadi lõpuks kokku 6-looline demo ning hakati produtsendi järele vaatama. Esimesena äratati V2 produtsendi Richard Bransoni tähelepanu ning võluti mees oma laulude harmoonia ja sharmiga ära ning V2 koos Public Demand Recordsiga asus välja andma ansambli esimest singlit. Bändi nimi oli algul lihtsalt Liberty ning singli “Thinking It Over“ produtsendiks sai duost Artful Dodger tuntud Pete Devereux. Singel sai kõva promo raadiojaamadelt ning ilmus 24.septembril 2001 ja saavutas UK edetabelis koha #5. Järgnevalt jõuti nime Liberty all ilmutada veel teinegi singel nimega “Doin’ It“ ning 03.detsembril 2001 ilmunud singel jõudis UK edetabelis kohale #14.

Edasi võeti ansambli edu üha tõsisemalt ning muudeti imagot ja nimetati end ümber ansambliks Liberty X ning salvestati terve album nimega “Thinking It Over“, mis anti välja 27.mail 2002. Plaadile eelnes aga vapustav saavutus kolmanda singliga “Just A Little“, millega võideti UK singliedetabelis #1 koht ning see singel anti välja kaks nädalat enne LP ilmumist, 13.mail 2002. Liberty X võlus just väga mitmekesiste häälte esitlusega, sest laulavad ju kõik viis ansambli liiget kandvaid osasid igas loos ning seda tõestas veenvalt ka nende neljas rütmikas singel "Got To Have Your Love", mis ilmus 09.septembril ning saavutas koha #2 ja sedagi vaid kaotusega Atomic Kitteni loole “The Tide Is High“.

Ansambel andis viimase viienda singlina välja oma esikalbumilt mõnusa ballaadi "Holding On For You" just õige äsja – 25.novembril ning sellega alustatakse ilusat jõuluaega.

Liberty X kandideerib 2003 aasta Brit Awardsil kahele auhinnale – aasta üllataja ja parim singel, milleks on loomulikult “Just A Little“. Üritus toimub 20.veebruaril ent juba enne seda on ansamblil varuks veel üks üllatus. Nimelt hakati juba inglise raadiotes mängima nende uusimat singlit "Be Nobody", mis valmis koostöös produtsendiga Richard X. Singel saab olema esimene nende teiselt albumilt ning laulja Michelle Heaton on uuest loost rääkides maininud selle suurt erinevust eelmise plaadi lugudest. Loomulikult on “Be Nobody“ tugeva rütmiga tantsuks sobilik lugu ning see kujutab endast miksi kahest varasemast loost, nimelt on siia kokku pandud Chaka Khan'i "Ain't Nobody" ning Human League'i "Being Boiled". Uus singel ise ilmub 24.märtsil 2003 ning selle annab välja Virgin Records/V2 Records. Singli video autoriteks on Urban Strom ja Paul Gore ning videos kujutatakse tänapäeva muusikatööstuse köögipoolt ning üsna julmades värvides, sest igast ansambli liikmest kloonitakse eraldi nii laulja kui tantsija.

Liberty X järgmine singel kannab nime ”Jumpin” ja see ilmub UK-s 30.oktoobril. Singel on juba teine järgmiselt plaadilt, mis antakse välja 03.novembril 2003. Tegemist on ansambli teise albumiga, millel veel nime ei olegi. Bändi ametlikul kodulehel on fännidele kuulutatud konkurss albumile nime leidmiseks. Uueks nimeks on plaadipoodides pakutud "Being Somebody", mis vist ongi õige.

Liberty X järgmine singel uuelt plaadilt on “Everybody Cries“ ning UK-s annab selle 12.jaanuaril 2004 välja V2 Records. Lugu erineb üsna tugevalt senikuuldud ansambli hoogsast r&b stiilist ning hõlmab seekord hoopis meeldiva ballaadi hõngu ning kõik ansambli võrratud viis liiget pakuvad suure elamuse soolo-osasid esitades.

2005 aastal on ansamblil kavas välja anda uue materjaliga album. Seni on esitletud juunis 2004 avalikkusele koverit Kool And The Gang loost "Fresh", mis kõlab selle bändi koverite albumil. Singel saavutas suure edu Prantsusmaal ning tingituna sellest otsustas Edel records selle maxina välja anda ka Saksamaal ning 23.augustist ongi 5-looline cd seal müügil. Järgmisena ühineti Run DMC mehega Joseph Simmons, et välja tulla singliga "A Song For Lovers" 2005 aasta alguses.

Juunis 2005 sõlmis bänd uue plaadilepingu Virgin Recordsiga ehk suure EMI kompaniiga. Plaat nimega "X" tuleb välja 03.oktoobril 2005 ning lugusid on siia kirjutanud vägagi nimekad tegijad. Esimeseks singliks valiti 19.septembril ilmunud "Song 4 Lovers", milles lööb kaasa külalisena Joseph 'Reverend Run' Simmons legendaarsest bändist Run DMC. 28.novebril järgnes duubelsingel 'A Night To Remember/Everybody Dance', mis oma üsna nüri popiga on jällegi heategevusfondile Children in Need kommertseduks. 5.juunil 2006 tuli viimane singel "X".

Mais 2007 teatas bänd ametlikult, et koos neilt enam ühtegi salvestist ei tule. Viimane kontsert anti 2.septembril 2007.

31.jaanuaril 2013 algas inglise telejaamas ITV2 uus show "The Big Reunion", milleks ühines teiste bändide seas ka Liberty X.

15.detsembril 2013 avaldati koos teistega heategevussingel "I Wish It Could Be Christmas Everyday". Osalevad veel Atomic Kitten, 5ive, Blue, B*Witched, Honeyz ja 911.

Kevin Simm võitis 9.aprillil 2016 The Voice UK viienda hooaja finaali ning avaldas 28.oktoobril sooloalbumi "Recover". Singel "Wildfire" ilmus 16.septembril.

Kevin Simm saab 80ndate menubändi Wet Wet Wet uueks solistiks ning novembris 2018 annab bänd UK-s kaks kontserti.

Faktid

Nimi: Michelle
Täis nimi: Michelle Christine Heaton
Sündis / Koht: 19.juuli, 1980 / Newcastle, UK
Tähtkuju: Vähk
Silmad: Rohelised / pähklipruunid
Pikkus: 166 cm
Pere: abikaasa Hugh Hanley, tütar Faith Michelle Hanley (s.12.01.2012)

Nimi: Jessica
Täis nimi: Jessica Taylor
Sündis / Koht: 23.juuni, 1980 / Preston, UK
Tähtkuju: Vähk
Silmad: Pähklipruunid
Pikkus: 175 cm

Nimi: Kelli
Täis nimi: Kelli Michelle Young
Sündis / Koht: 07.aprill, 1982 / Derby, UK
Tähtkuju: Jäär
Silmad: Pruunid
Pikkus: 173 cm

Nimi: Kevin
Täis nimi: Kevin Ian Simm
Sündis / Koht: 05.september, 1980 / Chorley , UK
Tähtkuju: Neitsi
Silmad: Sinised
Pikkus: 176 cm
Avaldas 2008 aastal plaadi "Brand New"

Nimi: Tony
Täis nimi: Anthony William James Lundon
Sündis / Koht: 13.aprill, 1979 / Galway , UK
Tähtkuju: Jäär
Silmad: Rohelised / sinised
Pikkus: 183 cm

Muud huvitavat