Lifehouse

Peale pausi ja bändiliikmete sooloprojekte avaldati aprillis 2021 uus singel "Cut & Run" ning 26.novembril 2021 ilmus kuue looga EP "Goodbye Kanan".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.08.2002 - 13:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.01.2022 - 07:29
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Ansambli Lifehouse laulja, asutaja ja lugude autor ühes isikus on Jason Wade, kes peab oma muusika põhimõjutajateks ansamblit The Beatles ning lauljat Paul Simon’it. Kuigi noormees naudib praegu mõnusat elu Californias, pole tema elu olnud kuigi lilleline, millest tulenevad ka üsna kurvad ja tõsised laulutekstid ja viisid. Tema vanemad olid usklikud ning missionärid ning juba viieaastasena kolis ta ära Hawaii’le ning sealt edasi Aasiasse kus väga liikuvalt elati pea neli aastat.Hiljem naasis pere tagasi Oregoni ning kui Jasoni vanemad lahutasid, koliski ta koos emaga ära Californiasse kus hakkas lähemalt suhtlema Malibu kohaliku kiriku noorteklubiga.

Kui Jason oli 15-aastane, hakkasid nad koos aasta vanema naabripoisiga Sergio Andrare koos garaazhis muusikat tegema ning nendega liitus veel kolmaski noormees trummidel ning nii loodi esimene bänd nimega Blyss (aasta oli siis 1996). Algul esineti põhiliselt oma kooli rahvale ent hiljem jõudis nende kuulajate hulk juba 450 inimeseni ja ühel kontserdil juhtus neid vaatama produtsent Ron Aniello, kes otsustas ansambli kokku viia oma sõbra Michael Ostiniga, kes töötas DreamWorks Recordsis ning nii jõudiski ansambel oma esimese plaadilepinguni. Nendega liitus uus trummar Rick Woolsternhulme ning ansambli nimeks sai Lifehouse.

Nende esimeseks Lp-ks oli 2000 aastal välja antud “No Name Face“, millelt tõusis number 1 hitiks esimene lugu “Hanging By A Moment“, mis oli 2001 aasta kõige enimmängitud lugu USA rockiraadiotes ning hea singel oli ka vähe aeglasem lugu “Breathing“, mis just oli võlunud produtsente ansambliga lepingut sõlmima.

2002 aasta 17.septembril ilmus Lifehous LP nimega “Stanley Climbfall”, mille esimene singel oli väga mõnus ja hoogne ”Spin”. Plaat lindistati Hollywoodi Royal Tone stuudios ning selle produtsendiks oli taas Ron Aniello. Plaadil on kokku 12 lugu ning veidi enne selle ilmumist liitus bändiga trummari vend Sean, kes oli meile varem tuntud ansambli The Calling kittaristina.

2005 aasta 29.märtsil ilmus ansambli kolmas album "Lifehouse". Esimene singel kandis nime "You and Me" ja singel väljastati juba 25.jaanuaril. See kõlab ka soundtrackil "Smallville". "Lifehouse" plaadi produtsendiks oli John Alagia (varem Dave Matthews Band, John Mayer), kes mängis ise mitmes loos bassi, kitarri, ukulelel ja Hammond B3 orelil. Lindistamisest alates oli Lifehousil abiks olnud veel basskitarrist Bryce Soderberg, kes varem mängis bändis A.M. Radio ja osaleb ka uuel kontsert-tuuril. Teise singli "Blind" video esilinastus 19.oktoobril 2005.

22.novembril 2005 anti välja dvd "Everything", mis on kogumik ansambli ülimatest hetkedest, sisaldades lisaks musavideosid, hittsingleid ja kontserte.

2007 aasta mais oli Lifehouse taas raadiote eetris uue singliga "First Time", mis pärines 19.juunil 2007 tulnud albumilt "Who We Are". Kolmik on koosseisus Jason Wade, Rick Woolstenhulme ja Bryce Soderberg. 12 lugu sisaldav rockilik album lindistati Kiefer Sutherland and Jude Cole's stuudiotes. Albumiga algas ka tuur koos ansambliga Goo Goo Dolls. Tuuri meenutusest on bändi kodulehel üleval video loost "Whatever It Takes", millest valmis novembris 2007 samuti päris muusikavideo.

10.novembril 2007 esitles Lifehouse uut laulu "From Where You Are", mis pajatab Allstate Insurance tellimusel noorukitele ohutust sõitmisest. Edasi järgnes singel "Broken" ning kolm singlit kokku müüsid üksnes allalaaditavatena 3 miljonit. Plaadi müüginumbriteks jäi kokku 5 miljonit koopiat. 2009 aprillist on bändis kitarrist Ben Carey.

Ansambli viies stuudioalbum "Smoke & Mirrors" ilmus 02.märtsil 2010 Geffen Recordsilt. Plaat näitab ansambli kahte tugevat külge, esiteks on siin tugev lavarock lugudes "Smoke & Mirrors," "Wrecking Ball" ning "Had Enough" (külalisvokaalidel superstaar Chris Daughtry) ning hingelisst poolt esindavad "All In," "Here Tomorrow Gone Today" ja "Halfway Gone". Viimane nimetatu on ka esimene singel, autoriteks Jason Wade ning Kevin Rudolf (tuntud oma singliga "Let It Rock") ja Jude Cole. Plaadile aitas lugusid kirjutada veel Richard Marx.

Peale mõningast vaikust avaldas Lifehouse 12.septembril 2012 uue singli “Between the Raindrops”. Esmakordselt kasutab ansambel külalisvokalisti, kelleks on Natasha Bedingfield.

Lifehouse kuues album "Almeria" ilmus 11.detsembril 2012 ning on muusikaliselt vanemate plaatide sarnane. Produtsendiks ikka Jude Cole ning väljaandjaks Geffen Records.

25.juulil 2013 teatas Jason oma Facebookis, et bänd lõpetas koostöö Geffeniga ning asus puhkusele ning ei lähe laiali. Iga mees tegeleb oma projektiga.

17.novembril 2014 oldi tagasi uue singliga "Flight", mis juhatas sisse järgmise albumi ajastu. UUeks plaadifirmaks on Ironworks.

Lifehouse seitsmes stuudioalbum "Out of the Wasteland" ilmus USA-s 26.mail 2015. 12-loolise plaadi järgmine singel oli 28.jaanuaril "Hurricane", mille muusikavideo loojad Tom Kirk ja Matt Hayslett. 7.aprillil avaldati promolugu “Wish”.

14.juulil 2017 avaldas Lifehouse "Greatest Hits" albumi, millel kõlas 18 unustamatut lugu. Koos ansambliga Switchfoot toimus Põhja-Ameerika tuur. Jason Wade ja Switchfoot'i Jon Foreman avaldasid ka ühisloo "Shine Like Gold", mille tulu läks Houstoni orkaanitragöödia ohvrite heaks.

Peale pausi ja bändiliikmete sooloprojekte avaldati aprillis 2021 uus singel "Cut & Run" ning 26.novembril 2021 ilmus kuue looga EP "Goodbye Kanan".

Faktid

Nimi: Jason Michael Wade
Sündis: 05.juuli 1980
Tähtkuju: Vähk
Ansamblis: Laulab ja mängib kitarri
Hobid: Korvpall ja jooksmine

Nimi: Rick Robert Woolstenhulme
Sündis: 20.september 1979
Tähtkuju: Neitsi
Ansamblis: Trummid

Nimi: Bryce Dane Soderberg
Sündis: 10.aprill 1980
Varasem bänd: AM Radio
Ansamblis: Basskitarr

Nimi: Steve Stout
Sündis: 1.juuni
Ansamblis: kitarr

Lahkunud:

Nimi: Ben Carey
Sündis: 10.jaanuar 1975
Varasem bänd: Ocianic
Ansamblis: mängib kitarri

Nimi: Sergio Miguel Andrade
Sündis: 17.oktoober 1977
Tähtkuju: Kaalud
Ansamblis: Basskitarr

Nimi: Sean Mikel Woolstenhulme
Sündis: 01.märts 1981
Tähtkuju: Kalad
Ansamblis: Mängib kitarri

Muud huvitavat