Jamie Woon

10.augustil 2015 ilmus laulja uus singel "Sharpness" ning 29.oktoobril singel "Celebration". Hingestatud souli pakub laulja oma 6.novembril ilmunud teise stuudioalbumi "Making Time" kümnes loos.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.06.2002 - 09:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.11.2015 - 01:23
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Jamie Woon on inglise laulja ja helilooja, kes on ühinenud plaadifirmaga Polydor. Tema muusikaþanritena on välja toodud soul ja dubstep. Tema muusikat on iseloomustatud kui souli vokaale, mille taustaks on sämplid või üksik kitarr. Ta ise iseloomustab oma muusikat ka kui RnB'd.

Jamie Woon on sündinud 29.märtsil 1983 Inglismaal Londonis ja tema ema on keldi folklaulja Mae McKenna, kes on laulnud muide bäkki sellistele kuulsustele kui Michael Jackson, Kylie Minogue või Bjork. Noormees on lõpetanud katoliku poistekooli Wimbledon College ning lavakunstikooli BRIT School. Kitarrimängu alustas Jamie 15-aastaselt ning kasvas üles põlvkonnas, kes kuulas gruppi Boys II Men.

19.veebruaril 2007. aastal andis Woon välja Live Recordings alt EP “Wayfaring Stranger“, mille nimiloole ja teisele laulule "Spirits" valmisid ka videod. Jamie esimese singli eripära oli see, et ta ei kasutanud muusika tegemiseks mitte kaustadest valitud sämpleid ja rütmistruktuure, vaid ehitas kogu loo iseendast – alustades biitboksi ja refräänide sisselaulmisest, komponeerides nendest ainulaadse terviku.

Ühendkuningriigis sai ta tuntuks oma 22.oktoobril 2010. aastal välja antud singliga “Night Air“, mis tõusis Briti edetabelis 67. kohale. 2011. Selles laulab bäkki muide tema ema. 2011 aasta alguses valiti Jamie Woon BBC Sound of 2011 küsitluse tulemusena 4. kohale. Edetabeliga püütakse aimata, millised artistid võiksid tuleval aastal ilma tegema hakata.

21.veebruaril 2011 järgnes teine singel "Lady Luck" ning Londoni kuldhääle Jamie Woon debüütalbum “Mirrorwriting“ tuli Polydor alt 18.aprillil 2011 ning sisaldab 12 lugu.

Inglise kriitikud nimetavad Wooni muusikat magamistoa elektrooniliseks indie’ks, mida omakorda ühise nimetaja UK bass alla koondatakse, sest basside ja stiilide spekter on lai. Wooni muusika sobib rohkem CD-lt või vinüülilt kuulamiseks mõeldud kodu või intiimsema klubi atmosfääri, mis kattub ka teiste praeguste Londoni underground-muusikute maailmavaatega. Samas kannab “Mirrorwriting“ ülihästi edasi sumedaid Lääne-Londoni meeleolusid, mis vahepeal jälle kagusse suunduvad.

Jamie Woon on andnud tasuta allalaadimiseks loo “Blue Truth“, mida saab registreerudes alla laadida tema koduleheküljel.

Armastatud Jamie Woon esines esimest korda Eestis 29.novembril 2011. Baruto soenguga, aga mitukorda väiksem inglane hullutas kitarriga ja ilma RockCafes publikut.

4.veebruaril 2012 lõid Jamie Woon ja Stace kaasa Royce Wood Junior loos “Sleep Easy“.

31.mail 2013 avaldas UK garage bänd Disclosure debüütalbumi “Settle“, millel Jamie laulab loos “January“.

Jamie Woon ja Lil Silva tegid loo “This Is What It Feels Like“ lauljatari Banks “London EP“-le, mis ilmus 10.septembril 2013 Harvest Recordsilt.

Jamie Woon osales Portico 30.märtsil 2015 ilmunud albumil "Living Fields" loos "Memory Of Newness".

10.augustil 2015 ilmus laulja uus singel "Sharpness" ning 29.oktoobril singel "Celebration". Hingestatud souli pakub laulja oma 6.novembril ilmunud teise stuudioalbumi "Making Time" kümnes loos.

Muud huvitavat