Metallica

4.veebruaril 2024 võitis Metallica Grammy auhinna - Best Metal Performance: "72 Seasons".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Kaarel - kaarel_a@yahoo.com 09.06.2003 - 11:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.02.2024 - 07:12
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

28. oktoober on päev, millal iga korralik Metallica fänn sõpradega õllekannu kokku lööb, sest just sellel kuupäeval 1981. aastal sai Metallica alguse. Sel päeval tegi trummar Lars Ulrich lauljale ja kitarristile James Hetfieldile ettepaneku luua uus heavy-metalbänd. Seda, kas Hetfield nõustus, te loomulikult juba teate. Esimene lugu salvestatigi kahekesi odava magnetofoniga. Õige pea aga ühinesid nendega rütmikitarrist Ron McCoveny ja kitarrist Dave Mustaine.

Uue bändiga alustati esinemisi ning varsti salvestati demoplaat nimega No Life Til Leather. Sellel albumil olid muuhulgas ka Metallica fännidele hästi tuntud lood Metal Militia ja Seek And Destroy. Peale demo salvestamist pälvis Metallica juba rohkem tähelepanu, eriti San Franciscos.

Ühel kontserdil San Franciscos tutvusid Metallica-mehed bassimängija Cliff Burtoniga, kes mängis siis bändis nimega Trauma. Pisut läks veel aega ja Cliffist sai Metallica täisõiguslik liige. Metallica kogus tuntust iga oma kontserdiga, tõustes tundmatu üllataja seisusest aina rohkem arvestatavaks heavy-metal-gigandiks. Metallica õige kõla ja võim saavutati aga peale 1983. aasta 1. aprilli, kui bändiga liitus kitarrist Kirk Hammett. Legendi järgi arvas Kirk, et keegi teeb talle aprillinalja ja vastas, et on muidugi nõus ühinema. Kui bändimehed 2. aprillil uuesti helistasid, olevat tema üllatus veelgi suurem olnud. Peale üht prooviesinemist sai Hammettist Metallica liige. Sama aasta lõpuks ilmus Metallica esimene album Kill ’Em All.

Juba järgmisel aastal ilmutas Metallica oma järgmise albumi, Ride The Lightning, mida peetakse esimese albumiga võrreldes edasiminekuks, nii muusika kui sõnad on arenenud, samas pole aga kuhugi kadunud see metsikus ja viha, millega esimest plaati iseloomustada võib. Inspireerivateks jõududeks on nimetatud filmi Kümme käsku, lugu Fade To Black, mis räägib kaotusega leppimisest, oli inspireeritud aga juhtumist kui varastati bändi tehnika.

Ride The Lighning tõi Metallicale plaadilepingu Q Prime’iga ning varsti pärast seda juba suure kompanii Elektraga.

Aastast 1986 algas Metallica kiire tõus. Ilmus nende kolmas album, Master Of Puppets, mida esitleti tuuritades koos Ozzy Osbourne’iga. Album tõusis USA müügiedetabelis 29. kohale ning püsis seal 72 nädalat! Väike tagasilöök tabas Metallicat kui James rulluiskudega kukkudes käeluu murdis, kuid see ei seganud kontserdiandmist, mõnda aega tuli fännidel leppida lihtsalt asenduskitarristiga. James hakkas uuesti kontsertidel kitarri mängima 26. septembril, 1986. aastal. Sel õhtul tundus, et Metallica võib täiel rinnal oma edu nautida, kuid juba järgmisel hommikul tabas Metallicat tragöödia – bussiavariis hukkus Cliff Burton.

Ehk oleks lihtsam olnud laiali minna, sest Cliff oli väga tähtis osa Metallicast, ta oli teistele liikmetele justkui õpetaja ja omamoodi eeskuju, kes jagas teistega oma teadmisi ja mõtteid. Kuid ilmselt oleks Cliff ise tahtnud, et Metallica edasi kestaks. Ja kuigi olles kaotanud väga tähtsa osa, jätkas Metallica bändina.

Kuigi Cliffile asendajat leida tundus võimatu, ei saanud Metallica ju ka ilma basskitarrita mängida. Tuli korraldada üle 40 prooviesinemise, enne kui leiti sobiv – Jason Newsted. Ehk oli lisaks heale pillimänguoskusele kasuks ka see, et Jason suutis sammu pidada bändi kurnava alkoholitarbimisega ega jäänud sugugi alla. Kohe jätkati traagiliselt katkenud tuuritamist ning lasti välja ka EP Garage Days Re-Revisited, mis oli omamoodi tutvustavaks plaadiks Jasonile.

1988-ks aastaks oldi valmis järgmiseks albumiks. ...And Justice For All tõusis USA edetabelis kuuendale kohale ning saavutas Grammy nominatsiooni kui parim metal/hard rock album. Albumilt ilmus kaks singlit ning Metallica esimene video – One. One’i singel tõi Metallicale ka Grammy auhinna.

1991. aastal ilmus album Metallica, mis fännide suus ristiti aga kohe „Black Albumiks“. Uue produtsendi Bob Rockiga sai alguse nn. Uus Metallica ja paljude vanade truude fännide pettumus, kuid väga paljude uute fännide tekkimine. Uue plaadi lood olid lühemad ja sound professionaalsem. „Black“ album oli number üks üle maailma ja Metallica oli äkitselt kõikjal tuntud. Praeguseni on tegu Metallica kõige edukama albumiga. Lisaks tohututele müüginumbritele kogus Metallica albumi eest ka hulgaliselt auhindu, muu hulgas ka ihaldatud Grammy.

Metallica nautis edu pikkadel tuuridel ning järgmine album ilmus alles viie aasta pärast. Kuid album Load oli ka Metallica pikim album, 14 lugu kasutasid ära kogu ruumi, mis ühel laserkettakesel on. Kahe aasta pärast järgnes album Re-Load. Nende plaatide lood olid suures osas koos salvestatud. Produtsendiks oli endiselt Bob Rock ja sisuliselt jätkati seda, mida alustati „Black“ albumiga.

Pärast Loadi-kaksikuid kostus tihti fännide pahameelt, et õige Metallica on surnud ja muutub aina rohkem keskteerockiks. Ilmselt tekkis ka bändil endal tahtmine vanu aegu meenutada ja ka uutele fännidele näidata, kust Metallica alustas. Ning samamoodi nagu Metallica alguses ja aastal 1984, kui ilmus Garage Days Revisited ning 1987, kui ilmus Garage Days Re-Revisited, tehti ka aastal 1998. Metallica läks tagasi garaaži. Garage Inc. Sisaldas 11 uue coverloo kõrval kõiki varem lindistatud niinimetatud garaažicovereid.

1999. aasta aprillis sai Metallica hakkama aga tõelise ehmatusega paljude fännide jaoks. Mitmetele rockisõpradele kõigi aegade kõige rockilikum ja kurjem bänd esines koos San Francisco Sümfooniaorkestriga. Kui kõigi eelarvamuste kiuste saadi hakkama ülimalt eduka kontserdiga, millest ilmus ka topeltalbum S&M.

2000. aasta alguses rõõmustati fänne veel ühe looga – I Disappear. Kuid juba varem kuulis Metallicast peamiselt seosest failivahetusprogrammiga Napster. Metallica kaebas lisaks Napsterile kohtusse veel mitu USA kooli, kus samuti autoriõigusi olevat rikutud.

Metallica ametlik avaldus kohtuasja kohta on järgmine:

„Metallica kaebab Napsteri kohtusse, sest me tunneme, et keegi pidi selle probleemi tõstatama ning me oleme alati olnud tuntud, kui bänd, kes esimesena võitleb muusikute õiguste eest. Me olime esimene bänd, kes kaebas kohtusse oma plaadikompanii Time Warner, et säilitada kontroll oma tuleviku üle. Selle asemel, et lubada plaadikompaniil või ükskõik, millisel korporatsioonil omada meie salvestusi, valime me võitluse (ja lõpuks võidu) kontrolli eest meie muusika üle.

See olukord ei ole erinev. Miks peaks äkki muusika tasuta olema, kui artistid kulutavad raha, et seda muusikat salvestada ja toota?“ (vaba tõlge Metallica online vestlusest fännidega)

Samal aastal kontakteerus Metallica koos Dr. Dre-ga mitmete ülikoolidega, paludes neil oma arvutites blokeerida Napsteri kodulehekülg.

2001. aastal tabas aga shokk Metallica fänne. 17. jaanuaril teatatakse, et Jason Newsted lahkub bändist. Intervjuudes ütles Jason, et tema lahkumise põhjuseks olid eriarvamused Hetfieldiga, kes ei tahtnud, et Newsted ka kõrvalprojektidega töötas. Newsted aga soovis Metallicale vahelduseks ka teistsugust muusikat teha. Nüüd mängibki Jason Metallica asemel Echobrainis ja Voivodis.

«Kui Jason ütles, et tahab teha ka teistsugust muusikat ja esineda koos teiste ansamblitega, ei saanud ma sellest aru,» meenutab Hetfield. «See tundus mulle rünnakuna. Tema lahkumine oli kaotus, mida leinasime kaua.»

Newstedi asemel toodi sisse varem Suicidial Tendenciesis mänginud 38aastane Robert Trujillo; uuel albumil mängis neljanda liikmena üle kümne aasta Metallica produtsendiks olnud Bob Rock.

Nagu asjad veel isegi keerulised poleks olnud, läks Hetfield 2001. aasta juulis alkoholiprobleemide tõttu võõrutuskliinikusse. 11. septembril helistas James Ulrichile ja ütles, et ei taha kellestki midagi kuulda ning ütles, et järgmine kontakt toimub siis, kui tema seda tahab.

«Need olid päris karmid sõnad,» kommenteerib Ulrich. «Olin täiesti valmis selleks, et ta võtab varsti ühendust ja teatab, et ei taha enam bändi teha.»

Sama aasta detsembris tuldi ikkagi uuesti kokku, kuigi kolmeliikmelisena. Ning salvestused erinesid tohutult sellest, millised need olid varem. Kaootilise ja pidurdamatu läbu asemel toimus proovitegemine kindlatel aegadel ning esmaspäeviti peeti pereõhtuid, mil nii bändiliikmed kui stuudiotehnikud võtsid kaasa oma lapsed. Veelgi üllatavam uudis oli see, et Hetfield lubas uue plaadi sõnu ka teistel kirjutada. Varem kirjutas ta alati kõik sõnad ise.

Vaid kaks päeva peale ilmumist põrutas uus album raginal sisse Billboardi rockiedetabelisse ning maandus teisel kohal.

Metallica LP “St.Anger“ jõudis Eeastis müügile 10.juunist 2003. Plaadi samanimeline esimene singel ilmub aga 23.juunil ja selle ligi kuue minuti pikkust videot võib näha alates 27.maist näiteks MTV 2-es. Plaadi muusika on ühtlaselt käre ning erilisi esilekerkivaid soolosid siin ei anta. 75 minutit rasket raju väärib tunnustust igale metallifänni kuulajale ning agressiivsus eriti laulusõnades paneb kukalt kratsima. Tigeduselt ei ole sellisele plaadile tänapäeva muusikas mitte kedagi teist vastu panna ning isegi Slipknot kahvatub “St. Anger“ lugudega võrreldes. Plaadi parimad partiid annab seekord trummar Lars ning peab tunnistama, et nii vihaselt ja kiirelt pole ta varem kunagi mänginud.

Heavy Metali tipulaev Metallica laseb 12.jaanuaril välja oma uue EP “The Unnamed Feeling”. EP sisaldab kuut lugu, mis lindistati live’is Pariisis. Samuti on peal ka samanimeline video, kus peaosades on Rob Machedo ja „Terminaator 2“ näitleja Edward Furlong. Metallica annab välja ka oma dokumentaalfilmi „Some Kind of Moster“, mida peaks esmakordselt näha saama 15-25. jaanuaril toimuval Sundance Film Festivalil, Utah osariigis. Laiemale publikule jõuab film kätte 2004. aasta jooksul.

Metallica järgmise singlina anti 12.jaanuaril välja “The Unnamed Feeling“.

Ansamblist vändatud film "Metallica: Some Kind Of Monster" esilinastub Ameerikas 09.juulil 2004 ning selle lavastasid Joe Berlinger ja Bruce Sinofsky. Filmis pärinev materjal on ajavahemikus 2001-2002 nende viimase plaadi "St Anger" saamisloost ning selleks võeti üles algselt 1200 tundi materjali. Üht-teist võib näha veebiaadressil somekindofmonster.com.

Filmi reklaamiks annab ansambel välja kaheksaloolise samanimelise EP ning see ilmus 13.juulil 2004. Nimilugu “Some Kind Of Monster“ kuuleb siin kahes erinevas variandis lisaks pakutakse kuute lugu kontsertesitluses. Lindistatud sai need 11.juunil 2003 Pariisis ja lood oleksid: "The Four Horsemen", "Damage, Inc.", "Leper Messiah", "Motorbreath", "Ride The Lightning" ja "Hit the Lights".

01.novembril 2004 ilmus DVD "Metallica - Cunning Stunts".

Kitarrist Kirk Hammett lõi kaasa ühes loos soleerides Carlos Santana uuel albumil "All That I Am", mis ilmus 13.septembril 2005. Naljaga pooleks lindistasid mehed ka sisse oma hääled uuele osale sarjas Simpsonid.

Tähistamaks Metallica esimese albumi "Master Of Puppets" kahekümnendat aastapäeva, otsustas metallimusa ajakiri Kerrang välja anda selle tribuutalbumi. 05.aprillist 2006 müüki paistava plaadi lood on lindistatud uuesti kaheksa tänapäeva metalbändi esituses, kelleks on Machine Head, Trivium, Mendeed, Bullet For My Valentine, Chimaira, Fightstar, Mastodon ning Funeral For A Friend.

04.detsembril 2006 andis Metallica välja kahest dvd-st koosneva kõiki nende promo ja haruldasi videosid sisaldava fännikogumiku.

Lars Ulrich ja tema 42-aastane naine Nielsen said esmaspäeval 21.mail 2007 poja, kelle nimeks on Bryce Thadeus Ulrich-Nielsen.

Metallica looming on pälvinud seitse Grammy auhinda, kolm Billboard Music Awardsi auhinda, kaks American Music Awardsi auhinda, kaks MTV Video Music Awardsi auhinda ja Kerrang! Awardsi auhinda. Kolme ja poole aasta jooksul vändatud dokumentaalfilm bändist «Metallica: Some Kind of Monster» on maineka ajakirja Rolling Stone poolt nimetatud üheks parimaks filmiks, mis jutustab rock’n’rollist kui elustiilist.

16.juulil 2008 algas Norrast taas kontserttuur ning 20. juulil jõudis Metallica esimest korda Lätti. Ainsale kontserdile Baltikumis Riia Skonto staadionil tuli müügile vaid 29 000 piletit.

Metallica kinkis fännidele kauaoodatud uue ja juba üheksanda stuudioalbumi "Death Magnetic", mis ilmus üle maailma 12.septembril 2008. Produtsendiks on Rick Rubin ning esimest korda lindistati plaat väljaspool California põhjaosa.

31.juulil 2008 võeti üles Thomas Vinterberg käe all video esimesele singlile "The Day That Never Comes" ning see pandi ametlikule lehele üles 02.septembril. Singli esmaesitlus toimus 21.augustil 2008. Teise plaadi loo "All Nightmare Long" valis World Wrestling Entertainment teemalooks oktoobrikuisele üritusele No Mercy.

Alates 2009 jaanuarist on võimalik kõiki Metallica videosid vaadata nende ametliku lehe Media osast. Aprillis tuleb järgmine singel "Broken, Beat and Scarred."

Ansambel võeti vastu Rock'n'Roll Hall of Fame'i ning tseremoonia toimus 4. aprillil Clevelandis, Ameerikas. Üheks õhtuks liitus bändiga laval endine bassimees Jason Newsted.

Metallica kontsert Prantsusmaal 07.juulil 2009 võeti üles ning talletati DVD-le. Arènes de Nîmes kontserdiga dvd "Francais Pour Une Nuit" tuleb müügile 23.novembril 2009 lisaks prantsuse plaadipoodidele ka kodulehel Metallica.com.

Metallica andis 18.aprillil 2010 Tallinnas Saku Suurhallis kontserdi suurejoonelise maailmaturnee “World Magnetic Tour” raames. 8000 fännile esineti saali keskele paigutatud laval 360° produktsioonis.

31.oktoobril 2011 ilmus Metallica ja Velvet Underground ninamehe Lou Reed 10ne looga ühisalbum "Lulu" ning avati kodulehekülg loureedmetallica.com. Esimese loona ja videona tuli “The View”.

Metallica andis detsembris 2011 välja nelja looga EP "Beyond Magnetic", millel materjali 2008 aasta albumilt väljajäänud lugude näol — "Hate Train", "Just A Bullet Away", "Hell And Back" ja "Rebel Of Babylon". Metallica esitas neid ka oma 30nda aastapäeva kontserdil.

Peale 28-aastast koostööd Warner Music labeliga otsustas Metallica minna oma teed ning asutati oma plaadifirma Blackened Recordings. Esimese pääsukesena avaldas Metallica 10.detsembril 2012 live DVD "Quebec Magnetic", mis salvestatud 2009 aasta lõpus. Kõlavad lood "Master of Puppets", "Battery", "Seek and Destroy" jt.

23.septembril 2013 avaldas Metallica Blackened Recordingsilt duubelalbumi "Through The Never", mille 15 lugu salvestati live kontsertidel Edmontonis ja Vancouveris 2012 augustis kui võeti üles Metallica 3D filmi.

Filmi võib Eesti kinodes näha alates 4.oktoobrist 2013. Nimrod Antal’i kirjutatud ja lavastatud "Metallica Through The Never" on filmitud korraga 24 kaameraga. Erilise elamuse garanteerivad tipptasemel 3D-tehnika, mis viib vaataja otse sündmuste keskele, ning üks võimsamaid kontsertlavasid, mis seni üldse ehitatud.

Kahel DVD-l ilmus "Metallica Through The Never" 24.jaanuaril 2014.

Veebuaris 2014 asus Metallica salvestama uut plaati ning 16.märtsil esitati esmakordselt kontserdil uut lugu "The Lords Of Summer".

Ansambel Metallica tegi oma esinemistest suurema kokkuvõtte ja andis välja hiiglasliku koondkogumiku, mis koondas kokku 2014 aastal antud bändi 27 live-esinemist.

15.aprillil 2016 andis Metallica Record Store Day puhuks välja suveniirkarbis esimesed kaks albumit "Kill 'Em All" ja "Ride The Lightning", lisaks oli seniavaldamata muusikat ja fotosid, videosid ja käsikirjas laulusõnad.

James Hetfield laulab rockilegendi Heart 8.juulil ilmunud 16nda albumi nimiloos "Beautiful Broken".

18.novembril 2016 ilmus Metallica kümnes album "Hardwired…to Self-Destruct", millel kõlab 12 lugu. 18.augustil tuli välja nimilugu "Hardwired" ning 26.septembril “Moth Into Flame”. 31.oktoobril avaldati Halloweeniks singel "Atlas, Rise!".

1.juunil tegi Metallica avalikuks loo "Now That We're Dead" kontsertvideo, mis filmitud Mexico City's. 7.juulil salvestati kontsert Hard Rock Stadiumil Miamis, mis jõudis duubelplaadina müügile 14.augustil. Metallica WorldWired tuur jõuab 2017 sügisel Euroopasse. Esimene kontsert oli 4.septembril Amsterdamis ning viimane 11.mail 2018 Helsinkis.

3.novembril 2018 salvestas Metallica San Francisco 12-loolise akustilise kontserdi, mis anti 1.veebruaril 2019 välja plaadina "Helping Hands… Live & Acoustic At The Masonic". Kõlavad kaverdatud lood selliste artistide kui Deep Purple, Nazareth, Bob Seger jt. repertuaarist.

Metallica esines 18.juulil 2019 Tartus Eesti Rahva muuseumi (ERM) taga endisel sõjaväelennuväljal 60 000 fänni ees maailmaturneel "WorldWired Tour". Erikülalistena astusid üles Rootsi bänd Ghost ja Norra punt Bokassa.

Metallica ja San Francisco Sümfooniaorkester taasühinesid ning andsid 6. ja 8.septembril 2019 kontserdid "S&M2". Üle maailma linastus kontsert kinodes 9.oktoobril, sealhulgas Eestis kinodes Coca-Cola Plaza, Ekraan ja Centrum. 28.augustil 2020 tuli müügile kontsedi dvd. Uue kontsertalbumi tutvustamiseks on välja valitud “All Within My Hands” (2003) ja “Nothing Else Matters” (1991). Lugu "Moth Into Flame" (2016) oli teemalooks 22.augustil üritusele "WWE NXT Takeover: XXX".

Metallica lugu "Nothing Else Matters" kõlas instrumentaaline kahes jaos uues arranþeeringus Disney muuvis "Jungle Cruise". Helilooja James Newton Howard kokku pandud soundtrack avaldati 30.juulil 2021.

Metallica album “The Black Album” sai 30-aastaseks. Sellel puhul otsustas bänd oma kuulajaid üllatada ning avaldada 10.septembril 2021 neljatunnise tribuutalbumi, millel teevad kaasa mitmed mainekad muusikud ja mitte ainult raskemuusikamaailmast. Albumi teeb eriliseks just see, et kaverdatud on vaid 12 lugu, mis olid originaalsel albumil. Seega leiab sealt näiteks 11 versiooni palast “Nothing Else Matters”. Värske album “The Metallica Blacklist” on nelja tunni pikkune ning sealt leiab 53 kaverit.

Kirk Hammett, Alex Lifeson ja Dr. Fresch osalesid 3.detsembril ilmunud Tom Morello albumil "Atlas Underground Flood" loos "I Have Seen the Way", pakkudes raskemaid riffe EDM groovile.

Kirk Hammett andis 23.aprillil 2022 välja nelja instrumentaallooga soolo EP "Portals". Kaastegev oli Kanada produtsent Bob Rock. 15.aprillil esitleti lugu "High Plains Drifter", millele valmis animeeritud video.

Juulis kõlas Metallica 36 aastat vana lugu "Master Of Puppets" Netflix'i hit-seriaalis "Stranger Things" ning sellega jõudis legendaarne bänd esmakordselt ajaloos Billboard Hot 100 edetabelisse.

28.novembril esitleti singlit "Lux ¯terna" koos muusikavideoga. 16.detsembril toimus Los Angelesi Microsoft Theater'is Metallica "Helping Hands Benefit Concert", mis kanti tasuliselt otse üle YouTube'is.

20.jaanuaril avaldas Metallica loo "Screaming Suicide", mille muusikavideo lavastas Tim Saccenti.

1.märtsil tõi bänd välja loo "If Darkness Had A Son" koos Tim Saccenti lavastatud videoga. 14.märtsil jõuDIS müügile videomäng "WWE 2K23", mille soundtrackil kõlaS Metallica esituses lugu "Sad But True".

14.aprillil 2023 ilmus Metallica uus album "72 Seasons", produtsendiks Greg Fidelman. Plaadil kõlas 12 lugu ning nimilugu koos videoga avaldati 30.märtsil. 13.aprillil esitleti tervet albumit muusikavideodena "72 Seasons – Global Premiere" üle maailma kinodes. 17.aprillil tegi Metallica avalikus Team Rolfes lavastatud muusikavideo singlile “Too Far Gone“. Metallica uus album müüs esimese nädalaga UK #1-eks ning USA #2-eks.

27.aprillil algas Amsterdamist "M72" maailmaturnee, kus esitati 16 lugu. Esinetakse 22 linnas üle maailma, igas kaks korda järjest.

15.juunil tuli välja Metallica nelja looga Live EP "The Amsterdam Sessions", kus kõlavad "Master Of Puppets", "Nothing Else Matters", "If Darkness Had A Son" ja "Lux ¯terna".

4.veebruaril 2024 võitis Metallica Grammy auhinna - Best Metal Performance: "72 Seasons".

Faktid

Metallica albumid:
1983 Kill 'Em All
1984 Ride The Lightning
1986 Master Of Puppets
1987 Garage Days Re-Revisited
1988 ...And Justice For All
1991 Metallica (Black Album)
1996 Load
1997 Reload
1998 Garage Inc.
1999 S & M
2003 St Anger
2008 Death Magnetic
2011 Lulu (feat. Lou Reed)
2016 Hardwired…to Self-Destruct
2019 Helping Hands… Live & Acoustic At The Masonic
2020 S&M2
2023 72 Seasons

Liikmed:

Nimi: James Alan Hetfield
Tegevus bändis: Vokaalosad ja kitarr
Sünniaeg: 03. august, 1963
Pärit on: Los Angeles, California, USA
Perekond: Abielus, 3 last
Silmad: Sinised
Juuksed: Blondid
Pikkus: 185 cm

Nimi: Kirk Lee Hammett
Tegevus bändis: Kitarr
Sünniaeg: 18. november, 1962
Pärit on: San Francisco, California, USA
Perekond: Abielus
Silmad: Pruunid
Juuksed: Pruunid
Pikkus: 175 cm

Nimi: Lars Ulrich
Tegevus bändis: Trummid
Sünniaeg: 26. detsember, 1963
Pärit on: Gentofte, Taani
Perekond: Abielus, 2 last
Silmad: Rohelised
Juuksed: Blondid / Pruunid
Pikkus: 170 cm

Nimi: Robert Trujillo
Tegevus bändis: Basskitarr
Sünniaeg: 23. oktoober, 1964
Pärit on: Santa Monica, California, USA
Perekond: Vallaline
Silmad: Pruunid
Juuksed: Tumedad
Pikkus: 175 cm

Muud huvitavat