Modjo

Modjo "Lady (Hear Me Tonight)" sämplit kasutati 21.juunil 2011 ilmunud Maroon 5 singlil "Moves Like Jagger", milles laulab kaasa Christina Aguilera.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.03.2002 - 11:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.01.2012 - 23:30
Välismaine artist, Ansambel, Electronic & Dance

Modjo oli prantsuse house/pop musaduo, kes sai tuntuks 2000. aastal tänu megahitile "Lady (Hear Me Tonight)."

Allstarz kirjutas toona:

Kindlasti olete kuulnud Modjo viimast hitti “No More Tears” ning peab mainima, et see on jälle sama hea või isegi veidi parem kui nende esimene suur hitt “Lady (Hear Me Tonight)”. Auga tuleb tõdeda prantsuse housemuusikute uut pealetungi, meenutades aastalõpu Daft Punk hiilgavat edu ning nii otsustasingi kirjutada poistest pisut lähemalt kuna tegu pole ühehitimeestega, mida tõestas jälle üsna omanäoline ja naljakas teine singel "Chillin'". Kes nad siis on? Nende nimed on Yann Destagnol ja Romain Tranchart.

Romain Tranchart.
Romain sündis Pariisis 09.juunil 1976 ning alustas klaverimängu õpinguid 5 aastasena, eeskujudeks Mozart, Bach, Debussy ja Ravel. Juba 10 aastasena olid tema eeskujudeks electro-popi bändid (New Order, Art of Noise, U2). Kui nende pere kolis ära Mexicosse avastas ta metalliiidolite muusika (Sepultura, Metallica). Nende pere oli väga liikuv ning 11 kuni 13 aastasena elas ta Alzeerias ning hiljem kuni 16 aastaseks saamisena Brasiilias, kus õppis huvi tundma jazzmuusika vastu (Charley Parker, John Coltrane, Miles Davis, Frank Sinatra). Brasiilias liitus ta ühe rockbändiga ning nii viis tee teda Pariisi tagasi ent peale mõningaid esinemisi klubides La Loco ja Le Rex läks bänd laiali. 1996 aastal alustas Romain muusika miximist ning sai suureks housemuusika fänniks ning tema esimene oma lugu “What You’re Gonna Do Baby”, mis ilmus Vertigo Recordsilt, müüs hoobilt 8000 vinüülkoopiat. Samal aastal alustas ta kitarriõpinguid Berkeley Muusikainstituudis ühel kursusel Yann’iga ning seal sündiski duo Modjo peale poiste paarikuist tutvust.

Yann Destagnol.
Sündinud 14.juulil 1978. Ka Yann alustas muusika õppimist varases eas. Pisikese poisina õppis ta selgeks sellised rasked pillid nagu flööt ja klarnet. Vanemaks saades avastas ta enda jaoks ansamblid The Beatles, The Beach Boys ning muidugi David Bowie ning üritas nende lugusid trummipartiidega tagant aidata. Omal käel harjutas ta alates 10 eluaastast ka klaverit ja kitarri ent juba 11 aastasena hankis endale neljakanalilise muusikasalvestusmasina ning alustas lugude kirjutamist ning lintilaulmist. 1996 aastast oli ta tegev nii mõneski bändis trummarina ja ka lauljana ning astus samasse kooli kus Romain ning seal nad tutvusidki.

Olles suured housemuusika fännid, alustati nüüd koos lindistamist ning üsna pea sündis “Lady (Hear Me Tonight).” Lugu algabki kitarrihelidega Romain’i ühest lemmik diskoloost “Soup For One” mida esitas Chic. Modjo puhus sellele loole uue eluvaimu sisse ning täiustas ilusate sõnadega ja meloodiliselt ning sellest sai üks 2000 aasta suve suurimaid hitte Euroopas. Kuna poisid võtavad muusikat südamega, siis muutub nende esitluses see meeldiv popi-souli-house segu tõeliselt omanäoliseks ning sellist soundi võib nimetadagi Modjolikuks. Singel vallutas hiljem terve maailma ning tänaseks võib seda liigitada julgelt housemuusika klassikasse kuuluvaks.Modjo võitis märtsis 2001 Miamis toimunud talvemuusika konverentsil parima house-garage’i muusiku auhinna.

Poiste eeskujudeks on Armand van Helden ja Ian Pooley ent oma esimest albumit aitasid neil produtseerida Daft Punk ja Alain Braxe. Album ilmus 17.septembril 2001 ning põhiosa sellest moodustavad houserütmid ent ei puudu ka R’n’B stiilis ballaadid. Peamiseks eesmärgiks on seatud albumi väga kõrge musikaalsus, meloodilisus ja harmoonia, mis on loomulik nii kõrgelt ja mitmekesiselt haritud muusikutele.

Kolmas singel sellelt albumilt nimega “What I Mean” esitles meile ka uut ulmekat kosmosevideot ning neljas singel oli artikli algul mainitud “No More Tears”.

Edasi hakati end kutsuma nimega Modjo Band ning 2002.aastal tuli viimane ühissingel "On Fire".

Peale tuuritamist Euroopas ja Aasias ning albumi ning viie eduka singli väljaandmist pole Modjo nime all rohkem muusikat tehtud. Mõlemil mehel on tänaseks oma soolokarjäär, Roam esineb rohkem projekti A Thousand Names nime all Yann kasutab lühemat nime Yann Destal.

Modjo "Lady (Hear Me Tonight)" sämplit kasutati 21.juunil 2011 ilmunud Maroon 5 singlil "Moves Like Jagger", milles laulab kaasa Christina Aguilera.

Muud huvitavat