Mudvayne/ Hellyeah

Mudvayne tuli peale 12-aastast pausi taas kokku ja esines 11.septembril 2021 festivalil Mansfieldis Ohios.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.08.2003 - 11:41
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.09.2021 - 21:42
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Heavy metal nelik Mudvayne pärineb USA Illinoisi osariigi linnast Peoria ja on asutatud 1996 aastal kuigi ansambli liikmed olid mitmes kohalikus pundis mänginud juba eelneva kümne aasta jooksul. USA nn. nu-metal pundi Mudvayne moodustasid kitarrist Greg Tribbett, trummar Matthew McDonough ning laulja Chad Gray. Paar aastat hiljem liitus nendega praegune basskitarrist Ryan Martinie. Kui bänd hakkas rohkem kontserte andma, võideti tuntus Denverist kuni Philadelphiani ja seda just tänu oma müstilise ja jõulise muusika ning samas koomiliste kostüümidega.

Juba 1997 aastal lindistasid nad üheksa lugu oma kulu ja kirjadega ning andsid välja EP “Kill I Oughta“. Selle alternatiivmusa oli jõuline ning ilmestatud tugevate meloodiate ja kitarririffidega ning meenutas 90-ndate punte nagu Mind Funk ja Paw. Eriti vapustavalt hea oli lugu "Some Assembly Required", mis meenutas ülesehituselt küll Korn’i lugu “Life of Agony“ ent alguseks oli plaat hea küll. Just see EP pani aluse hilisemale plaadilepingule kompaniiga Epic Records.

2000 aasta 22.augustil ilmus ansamblilt LP “L.D. 50“ peale kontserttuuri koos bändiga Slipknot ning just selle ansambli trummar Shawn Crahan ning produtsent Garth Richardson olid need kaks meest, kes aitasid bändi edule aluse panna. Siit 17 looga plaadilt tõusid esile kaks kõva lugu nagu "Death Blooms" ja “Dig“, mille video valiti MTV2 aasta 2001 parimaks videoks. “L.D. 50“ (lethal dosage 50) on kummaline plaat, milles ansambel heidab pilgu nii roki ajalukku kui ka filmi ja kirjanduse maailma (näiteks Stanley Kubrick'ule ja tema Kosmoseodüsseiale). Album kõneleb meile ohust, et asjad, mis võivad avada su silmad, avardada su teadvust ja anda sulle nii maailmast kui ka iseendast uue nägemuse, on seotud suurte riskidega.

20.novembril 2001 lasti välja 1997 aasta EP uuem versioon , millele oli lisatud kontsertesitlusi ja loo “Dig“ remikse ja nii saadi kokku LP “The Beginning of All Things to End“. Siit plaadilt tuleks esile tõsta raevukat lugu “Cultivate“ ning viimast 17-minuti pikkust originaali loost "L.D. 50". 12.märtsil 2002 ilmunud filmimuusika plaadil “The Resident Evil Soundtrack“ kõlas just siit lugu "Dig (Everything And Nothing Remix)" Mudvayn’ilt.

2002 aasta jooksul on Mudvayne muutnud oma muusikalist ja välimist olemust. Tulemuseks 13-looline kvaliteetalbum “The End of All Things to Come“, mis USA-s ilmus 19.novembril 2002. Plaat on sünge, intensiivne ja täis võiks öelda isegi soliidselt rasket muusikat. Seekord oli muutunud ka plaadi produtsent ning selleks sai Silvercahair’i ja Tool’i tippu tõstnud David Bottrill. Lood siin on rohkem meloodilised ja suur rõhk on pandud laulusõnadele ning seda eriti kahe väljalastud singli näidete varal nagu “Not Falling“ ja aeglasem “World So Cold“. Kui sa januned raske rocki järele, milles kõlavad nii käredad karjatused ja iga minut pumpab sinusse meeletut adrenaliini, siis on just see album sinule mõeldud.

15.juulil 2003 anti välja muusika dvd “Not Falling“, mille nimilugu kõlas ka muideks filmis “Ghost Ship“ ning samal ajal ilmus ansamblilt viimane video "World So Cold", mis filmiti jaanipäeva paiku Torontos Christopher Mills juhtimise all. Sama looga on Mudvayne esindatud veel uuel duubelplaadil “MTV2 Headbangers Ball“ 2003 aasta sügiselgi.

Mudvayne lugu "Determined" valiti Electronic Arts uue mängu "Need For Speed Underground 2" soundtrackile. Mäng ise tuli turule 16.novembril 2004.

Mudvayne kolmas album lindistati Californias üüritud rantsos, mille garaashist tehti stuudio. Albumi produtsendiks oli seekord Dave Fortman (viimati Evanescence) ning LP nimega "Lost And Found" ilmus 12.aprillil 2005. Albumi esimene singel oli "Fucking Determined", teine singel "Happy?" ning kolmandaks singliks valis bänd loo "Forget to Remember".

Sügisel 2006 kutsus endine Pantera trummar Vinnie Paul Abbott kokku uue supergrupi HELLYEAH, mille kosseisu kuuluvad bändi Mudvayne mehed laulja Chad Grey ja kitarrist Greg Tribbet, lisaks bändi Nothingface kitarrist Tom Maxwell ja bassimees Jerry Montano. Uue ansambli esimest albumit on oodata märtsis 2007. Samas teatatakse, et see kooslus ei sega Nothingface ja Mudvayne edasisi plaane ansamblitena. Mais 2007 ilmunud bändi debüütplaat on karm ja inetu andmine. Revolver-leht on nimetanud neid kui ”the ultimate metal supergroup”. Lisaks tuli sügisel 2007 dvd "Below The Belt". Jerry Montano vahetas välja Damageplan bassimees Robert Kakaha aka Bobzilla.

Oktoobris 2007 teatati Mudvayne albumist "By The People, For The People" ning esimene singel "Dull Boy" kõlas Mudvayne ametlikul lehel kuulamiseks. Tavakujul tuli album EPIC plaadifirmalt müügile 27.novembrist 2007. Lisaks vanemate lugude demodele ja rariteetidele kõlab siin bändi The Police kaver "King of Pain", pluss Mudvayne live ja akustilise seadega parimad lood.

17.novembril 2008 Mudvayne plaat nimega "The New Game", produtsendiks Dave Fortman. Kokku oli lugusid 11, singliks "Do What You Do".

22.detsembril 2009 tuli järgmine album nimega "Mudvayne", millelt lugusid sai kuulda bändi myspace lehelt. Kõige uuemaks videoks oli "Scream With Me". Mudvayne läks 2011 aastal puhkusele kuna toimub aktiivsem tegevus Hellyeah kilbi all.

Hellyeah teine album "Stampede" ilmus 13.juulil 2010 ning sisaldas 11 lugu. Supergrupi nimekaimad lood siit olid "Hell of a Time", "Cowboy Way" ja "Better Man".

Kolmas Hellyeah plaat nimega "Band of Brothers" tuli 17.juulil 2012. Plaat salvestati Vinnie Paul's stuudios Arlingtonis Texases. Singliteks olid "War In Me", millele valmis ka muusikavideo ning nimilugu "Band of Brothers".

Hellyeah koosseisust lahkusid kitarrist Greg Tribbett ja basskitarrist Robert Kakaha aka Bobzilla ning nüüd jätkati neljakesi kui oldi uueks bassimeheks võetud Kyle Sanders bändist Bloodsimple.

Hellyeah neljas album "Blood For Blood" ilmus 6.juunil 2014. Las Vegases salvestatud plaadi produtseeris Kevin Churko. 14.juulil tuli VEVOs üles “Moth” muusikavideo.

13.märtsil 2015 avaldas Hellyeah singli “Hush”. Robert Sextoni loodud videot esitleti 13.aprillil.

3.juunil 2016 ilmus Hellyeah viies stuudioalbum "Unden!able". Plaadil kõlab 13 lugu, millest 5.mail esitleti "Human" muusikavideot.

29.juulil 2016 tuli bänd välja Wombat Fire lavastatud muusikavideoga loole "I Don't Care Anymore". Loo näol on tegemist Phil Collins kaveriga aastast 1982.

Wombat Fire lavastas ka järgmise Hellyeah video "Love Falls", mis Youtube'i jõudis 20.01.2017.

27.oktoobril 2017 tuleb välja Hellyeah "Unden!able" Deluxe Edition, millel lisaks kaasas kontsert DVD "We’re All In This Together". Elavas esituses tuli 6.oktoobril välja “Moth”.

22.juunil 2018 suri legendaarne trummar Vinnie Paul Abbott, kes peale Pantera mängis veel bändides Damageplan ja Hellyeah.

Hellyeah tuli 14.märtsil välja singliga "333". Bändi kuues album "Welcome Home" ilmus 27.septembril 2019 ning sisaldas 11 lugu. Nimiloo videot esitleti 17.mail. Järgmise loona tuli 28.juunil välja "Oh My God" ning 9.augustil "Perfect". Viimatine video “Black Flag Army” avaldati 13.septembril.

Mudvayne tuli peale 12-aastast pausi taas kokku ja esines 11.septembril 2021 festivalil Mansfieldis Ohios.

Faktid

Nimi: Chad Gray
Sünniaeg: 16.oktoober 1971
Päritolu: Peoria Illinois
Tähtkuju: Kaalud
Bändis: Laulja nimega Chüd
Lisaks laulmisele bändis: Tal on palju kunstilisi ideid
Õed / vennad: Dylan
Hobid: Kisamine, jooksmine, kukkumine, endale vigastuste tekitamine, lugemine, jalgrattaga sõitmine, joomine, suitsetamine, Kapten Känguru vaatamine, musitseerimine
Ispireerijad: Stanley Kubrick, David Lynch, Damien Hirst, J. Krishnamurti ja paljud erinevad lauljad, kisajad, mõmisejad ja kiljujad. Ka Matthew McDonough.
Vabal ajal: Loeb, märatseb, võtab sokke jalast ära, teeb bussis segadust, sõidab oma rattaga, lööb ennast ja sügab nägu...
Staatus: Nii vaba, kui olla veel saab.
Esimene ostetud plaat: Mötley Crüe DuDe

Nimi: Ryan Martinie
Sünniaeg: 06.august 1975
Tähtkuju: Sõnn
Bändis: Basskitarrist nimega R-üD
Õed / vennad: Cy, Robert, Rebecca, Casey, Taylor, Melissa, Kate
Hobid: Muusika kuulamine
Ispireerijad: John Pattitucci, Stu Hamm, Muzz Skillings
Vabal ajal: Koristab bussi ja on oma sõbratariga
Staatus: Pole abielus, kuid õnnelik suhe sõbratariga.
Esimene ostetud plaat: Ei mäleta, sest ta oli tol ajal väga paljude artistide plaate nagu näiteks: The Beatles, Jimi Hendrix, The Mamas And Papas
Esimene kontsert: Käis liiga paljudel kontsertitel ja ei mäleta enam esimest.

Nimi: Greg Tribbett
Sünniaeg: 07.november 1968
Päritolu: Peoria Illinois, sünnikoht on aga: Pekin, Illinois
Tähtkuju: Skorpion
Bändis: Kitarrist nimega Güüg
Lisaks pillile bändis: Oma sõnul diktaator. Tasakaalustaja.
Õed / vennad: Natasha, Matt, Dustin, Derrick
Hobid: Lõõgastumine ja naisega koos olemine
Ispireerijad: Randy Rhoads, Mario Ramirez
Vabal ajal: Kõike ja samas ka mitte midagi
Staatus: Abiellus 05.juuni 2000
Esimene ostetud plaat: Grease soundtrack
Esimene kontsert: AC/DC, Peoria Civic Center'is

Nimi: Matthew McDonough
Sünniaeg: 12.märts 1969
Päritolu: sündis-Rockford, Illinois, kasvas üles Peoria Illinois
Tähtkuju: Kalad
Bändis: Trummimees nimega Spüg
Lisaks pillile bändis: Toob eufooriat ja klaustrofoobiat samal ajal
Õed / vennad: Michelle
Hobid: Vee pealt ennustamine ja nartsissismi harjutamine.
Ispireerijad: Stanley Kubrick, Terence McKenna, Nisargadatta Maharaj, J. Krishnamurti, David Lynch ja Chad Gray
Vabal ajal: Teeb bussi katuselt tornist ennustusi bändi tuleviku kohta, harjutab jnana yogat ja veenab naisi endaga seksima.
Staatus: Õnnelikult lahutatud
Esimene ostetud plaat: "Screaming For Vengeance" - Judas Priest
Esimene kontsert: Prince "Purple Rain" tuuril

Hellyeah koosseis:
Chad Gray – laul
Tom Maxwell – kitarr – 25.06.1968
Vinnie Paul Abbott – trummid – 11.03.1964 (surn. 22.juuni 2018)
Kyle Sanders – basskitarr

Muud huvitavat